Téma: A Viszkis

Chukman 2018 ápr. 16. - 18:31:32 Előzmény nikato
(126/226)
Spoiler lehet - Szerintem a csajt a nyomozó vonta bele a dologba valami alku keretében, nekem úgy tűnt amúgy lehet, hogy ügyvédre költi a pénzt. Ez szerintem látszott azon, ahogy ott ül a végén meg az utána következő dialógusból. Aztán, hogy a valóságban mi történt az gondolom már más.
-Spoiler vége
Amúgy szerintem az egyik legjobban felépített és rendezett magyar film, de lehet, hogy még elfogult vagyok, mert nemrég láttam.
9/10
nikato 2018 ápr. 16. - 16:22:53 9/10
(125/226)
A Kontrollnál rosszabb filmet keresve sem találni..
9/10
nikato 2018 ápr. 16. - 16:21:57 9/10
(124/226)
Szerintem nagyon jó lett a film! De ahogy a kommentek többségét elnézem, megint csak a fikázás megy. SPOILER: Csak egy kérdés: Katát biztos azért írták bele, mert Attila elmesélte, lehet, hogy ennyi idő után már elmerte mondani, hogy hagyott nála pénzt. A csajnak bűnrészessége volt, és ráadásul gerinctelenül lenyúlta a pénzét. Én beköptem volna. Bár biztos nem Kata volt a neve, lehet Attila olyan szerelmes volt, hogy a mai napig védi. Mindegy, máshogy is alakulhatott volna. Pl. ott maradt volna külföldön. SPOILER VÉGE
3/10
vad xavér 2018 ápr. 16. - 02:19:32 3/10
(123/226)
Egy nagy sztoriból csináltak egy közepes akciófilmet. A lehető legkönnyebb megoldást választva , jó ez a sok birkának alapon. Ennyi ez a film.
Kincsem 2. Ezt hívják közönségfilmnek manapság.

Ambrusnak vajon mi lehet az őszinte véleménye erről a filmről. Nem hiszem el van ájulva tőle.
3/10
vad xavér 2018 ápr. 16. - 02:01:31 3/10
(122/226)
Nézd meg ha filmet akarsz látni Harvey Keitel alakitásával a Mocskos zsarut.
Ahogy megformálja azt lecsúszik egy rendőr és egyre mélyebbre süllyed. Hol van az a sztori attól amit a Viszkis átélt.
A legvadabb forgatókönyvbe nincs annyi minden amit keresztülment . Egy limonádé gyermeteg hülyeséget leforgatni belőle.
Az a rendőr is ebben a sztoriban röhej volt. A fél rendőrség már őt üldözte a végén. Annak a folyamata ahogy először csak egy kis bankrabló és a végére már a rendőrség tekintélye forog kockán. Biztos egy ilyen figura volt a nyomában mint itt a filmben. Egy egész nyomozócsoport nagy tét rajtuk . Az ő mindennapjaikat is bele kellett volna vinni mit éltek át nyomozás közben. Nem azzal lerendezni egy szerencsétlen nyomozó ül az irodájában .
3/10
vad xavér 2018 ápr. 16. - 01:37:01 3/10
(121/226)
Ne kábíts. :) ez az alakítás Ambrus szerepében az se lett volna hihető az iskolai menzán ellop egy májkrémes kenyeret . Nemhogy ennyi bankot kirabol.

Szinte minden hiányzott a filmből amiért a sztori érdekes.
Eleve az az Ambrus aki elszánta magát egy bankrablásra és az az Ambrus aki sok év után sok bank után lebukott egy teljesen más ember. Ez a sorozat egy kis nyomot kellett hagyjon a személyiségén. Ezt a könnyű megoldást választva teljesen kihagyták a filmből. Ahogy a magánéleti szálat leegyszerűsítették arra beleszeret egy lányba és pénzt kell szereznie ehhez a kapcsolathoz. Vajon amíg ezt a rabolt vagyont elszórta hány nővel próbált kikapcsolódni. Az önmagában mit változtatott a személyiségén. Ez a szál is fontos része a sztorinak. Hozzászokott egy életstílushoz amiről annyira nem tudott lemondani újabb és újabb rablást kockáztatott.

Ha ez a sztori ennyiről szólna mint ez a film akkor kit érdekel kategória kb.
Nehéz lett volna visszaadni a valóságot , de meg sem próbálták. A rendőri szál is nagyon béna lett. Mint a magánéleti szál .

Kár volt leforgatni.
10/10
Janesz1991 2018 ápr. 15. - 22:46:51 10/10
(120/226)
Nem igazán szeretem a magyar filmeket de szerintem ez a film betalált. Tény, hogy én nem vártam túl sokat ettől a film de kellemesen csalódtam. Szerintem elég pörgős és volt benne minden ami egy jó filmhez kell a zenei aláfestés pedig szerintem nagyon vitte végig a filmet.
10/10
mck77 2018 ápr. 15. - 21:33:31 10/10
(119/226)
Basszus mennyi "filmkritikus" van itt eszméletlen. Mennyi profi filmes a tökéletes meglátásaikkal akik valószínűleg még a mobilt is függőlegesen tartják mikor kameráznak vele. Ezt így kellett volna, azt úgy kellett volna mindent jobban tudnak egyesek. Lehet, hogy rájuk kellett volna bízni a filmet. Na mindegy... A film nagyon jóra sikerült. Bárhol a világon megállja a helyét. A nagy amerikai alomgyárban 100 millió dollárból is képesek szar filmeket összehozni, de itt csodát műveletek. Egy pillanatra sem gagyi.
tortura 2018 ápr. 15. - 14:34:59 Előzmény Damill
(118/226)
Valahogy én is így érzek.
Tetszett a film, talán azért, mert nem voltak nagy elvárásaim, pörgős, jó zene, jó színészek.
De én is hiányoltam belőle a habitust, a lelki vívódásokat, meg amit még kifogásolt valaki: a nap "háttérmunkát". Tehát ahogy megtervezi a rablásokat, ahogy utána jár a dolgokat, kiszámolja, hogy a riasztástól számítva melyik útvonalon jönnek majd a rendőrök, stb.
Amikor megszökött és néhány hónapig szabadlábon volt, akkor hogyan élt, hol rejtőzött, stb.
Mivel én olvastam a könyvét, ahhoz képest nekem is van hiányérzetem. Azokkal is egyet kell értenem, akik szerint nem volt szerencsés választás a főszereplő, bár tény, egy jóképű, jó fizikumú srác. De valóban töketlen a karakter. Ez nem a ő hibája,nyilván a rendező akarta ilyenre a figurát. Valóban egy tökösebb, agresszívebb, szélsőségesebb, karakánabb megjelenítést vártunk volna, hisz a Viszkis is az. Egy egyéniség. Lehet utálni, lehet szeretni, de egyéniség, azt nem lehet elvitatni.
Még egy. Mivel bankot rabolt sorozatosan, bűnöző. Bűnhődjék. És nem, nem mentség a nehéz gyerekkor sem, sokunknak volt nehéz gyerekkora, aztán megmaradunk jogkövető állampolgárnak. De a büntetését akkor is, most is sokallom, aránytalannak tartom. A hideg futkos a hátamon, mikor gyilkosságért kap valaki 8-10 évet (vagy annyit se). Ő rá meg rásóztak másodfokon 17-et (az elsőfokú azt hiszem, 14 év volt). Ebből leült 13-at. Senkit nem ölt meg, sőt a pénz egy részét is visszaadta. Egyértelmű, hogy azért kapott ennyit, mert kibabrált a rendőrökkel, többször is hülyére vette őket. Egyébként egy humoros pali, sajnos ez sem jött le a filmből.
Annak örülök, hogy sikerült visszatalálnia a normális élethez. Szerintem már ő is megtanulta a leckét és sosem fogja megkockáztatni a börtönt.
9/10
rob83 2018 ápr. 14. - 20:19:16 9/10
(117/226)
Nekem tetszett a film.Nem szeretem a magyar filmeket,de ez megüti a mércét .Schneider Zoltán nagyot játszott. Egy bakit észrevettem 1:05:25 nél a berúgókaron sincs a lába az MZ-s nek.
9/10
Viktor6665 2018 ápr. 14. - 20:10:40 9/10
(116/226)
Na végre egy kiváló magyar film!
3/10
vad xavér 2018 ápr. 14. - 17:03:34 3/10
(115/226)
Az eseményekből visszaad valamit. Viszont a főszereplő kiválasztásánál gondolom szempont volt hasonlítson egy kicsit Ambrusra. Viszont az egész ember karaktere baromira eltér Ambrustól . Kb olyan a főszereplő mint egy jól nevelt napközis gyerek. Egyáltalán nem sugárzik belőle a bűnözői csibészség, elvetemültség semmi.

Ambrusnak az egész lényéből valahogy sugárzik egy veszélyes vagyok érzés. Ebből a csávóból pedig aki alakította kb az sugárzik most jöttem a cserkész szakkörből és megyek segíteni a nagymamának befőttet eltenni. :) Amivel semmi baj nincs , csak ehhez szerephez egyáltalán nem passzolt.
3/10
vad xavér 2018 ápr. 14. - 16:36:13 3/10
(114/226)
Ez a nem passzol a szerephez érzést lehet egyszerűen a megjelenése adja . Mert alig van szövege. Fut , rohan , menekül stb de keveset szólal meg. Itt azért a színészi képességeken kívül a megjelenésnek karakternek is nagy szerepe van. Szerintem ezzel a kinézettel igen nehéz dolga volt eljátszani egy ilyen figurát ennyi szöveggel ami a forgatókönyvben volt.

Mondjuk egy igazán jó színész már az a kategória ahol egyáltalán nem passzol a karaktere a játszott szerephez és valahogy mégis hiteles lesz. Az azért nagyon komoly színészi teljesítményt igényel.

Ez itt valahogy nem jött össze.
3/10
vad xavér 2018 ápr. 14. - 16:31:20 3/10 Előzmény Anna Dé
(113/226)
Nem is csak a megjelenése hanem a színészi képességek. Valahogy az egészben semmiféle olyan érzésem nem volt ez megtörténik vele bankot rabol, és kihallgatják és a többi. :)
Pedig ez alap lenne . Olyan valahogy ebben a filmben mint aki belekerült de nem passzol az egész karakterhez , és nem tudja elhitetni a nézővel , hogy ő vele történik mindez.

Ha ezt jobban megoldják akkor sem lett volna egy hű de nagy film ilyen forgatókönyvvel de nézhetőbb lett volna.
3/10
vad xavér 2018 ápr. 14. - 16:18:16 3/10 Előzmény Anna Dé
(112/226)
Egyébként lehet ugyanez a rendezői megközelítés sokkal jobban működött volna ha a főszereplő más. Valahogy teljesen hiteltelen volt a számomra, hogy ez a babaarcú srác átéli ezeket az eseményeket. Egy más arcberendezésű élet által kicsit meggyűrtebb arcú, más megjelenésű figurával lehet, hogy ugyanez a rendezői megközelítés jobban átjön.

De így valahogy a történések és Ambrust alakító megjelenése semmiféle összhangban nem volt. Nem lehetett elhinni, hogy ő tényleg mindezeken keresztülmegy.

Legalábbis én ezt éreztem és ezért alig bírtam végignézni, többször beletekertem volna ha lehet haladjon már az idő.
10/10
Anna Dé 2018 ápr. 14. - 16:16:16 10/10
(111/226)
Nem bántásnak szántam amit írtam egyébként, ha úgy jött le bocsánat. Csak vannak filmek amik elgondolkoztatnak, kell hozzájuk egy kis agyműködés, meg vannak olyanok is amihez nem. Elég csak nézni, látni, mert magára a látványra épülnek. Ez pont nem az a film, szerintem. Antal Nimród se az a tipikus akciófilmes-hősös rendező. Ha ilyen filmet akartak volna látni, biztos nem őt kérik fel. :)
3/10
vad xavér 2018 ápr. 14. - 16:12:36 3/10 Előzmény Anna Dé
(110/226)
Kontroll azért egy minőségibb film volt. Bár az ízlésemnek kicsit túl volt tupírozva az ellenőrök munkája.
Viszkis sokkal rosszabbul sikerült szerintem. A csávó aki alakította kb olyan volt mintha a robotzsaru játszotta volna. Annyival lett volna jobb ha pl ilyen részletekre figyelnek mikor elkapják nem úgy ül ott mintha egy wellnesz hétvégén lenne , hogy hitelesebbnek tűnt volna az egész.

Ambrus személyiségéből ami elég érdekes személyiség lehet semmit nem ad vissza a film. Többek között.

Nem az a fim amit még egyszer megnéznék miután végigszenvedtem nagy nehezen.
10/10
Anna Dé 2018 ápr. 14. - 16:03:08 10/10
(109/226)
Most mennyivel lett volna jobb a film ha azt látod hogy össze van omolva? Egyébként nem biztos hogy összeomlott. Ha összeomlott volna nem a szökésen töri az agyát. Annál lazább fickó volt ő, szerintem.
3/10
vad xavér 2018 ápr. 14. - 15:58:54 3/10
(108/226)
A sztoriban lévő lehetőségekhez képest egy limonádé lett. Lebukott ül nagy kisimult fejjel a kihallgatáson . Miközben a valóságban gondolom teljesen összeomlott . Hát Zs kategória szerintem, de hát ízlések és pofonok.
10/10
Anna Dé 2018 ápr. 14. - 15:58:31 10/10 Előzmény vad xavér
(107/226)
Én értem mit akarsz mondani. De minden film más. Minden rendező beleviszi az ő egyéni stilusát. Ez valakinek vagy tetszik, vagy nem. Engem már a Kontroll-al megvett ez a faszi. Annak is volt egy fajta lüktetése. Ritmusa. A gyors részeket gyakran követte vmi lassúbb. Ha nem írják ki hogy Antal Nimród rendezte a filmet, én akkor is kitaláltam volna szerintem magamtól, nem azért mert akkora ász vagyok filmekben, hanem mert k*rvára hasonlított szerintem a Kontrollra. Nyomokban Kontrollt tartalmazott. :D