Téma: A Viszkis

10/10
Billy Walsh 2017 nov. 26. - 18:17:31 10/10
(34/254)
Bravo Nimród! Gyere haza máskor is! 10/10
10/10
laszlo075@freemail.hu 2017 nov. 26. - 10:23:17 10/10
(33/254)
És majd elfelejtettem, az igazi Viszkis apró szerepe is nagyon jól lett elhelyezve a filmben. :)
10/10
laszlo075@freemail.hu 2017 nov. 26. - 10:19:16 10/10
(32/254)
Ez 10-es film. Jó volt filmben látni azt, amirõl mi anno részinformációkat hallottunk csak rádióban, tv-ben. Az egyetlen elhibázott dolog a filmben, a Gyorskocsis szökése utáni események kihagyása. Azt két percben lerendezték, pedig még egy negyed órát elbírt volna a film. Az a film, ami leköt (és ez olyan), az soha nem lehet elég hosszú. Ez egyértelmûen kasszasiker lesz. Telt házas moziban se voltam már jó ideje..
offtopic
perry 2017 nov. 26. - 00:20:37
(31/254)
:)
jetdrive 2017 nov. 25. - 23:23:17
(30/254)
Nagyon jó volt, végig nagyon élveztem a filmet. Voltak benne döccenõk, itt-ott gyengécske elemek, de összességében lendületes, felépített történettel, a szereplõk jók, az atmoszférája szintén jó, a zene pedig remek. Yonderboi nem hibázik, most sem tette, be fogom szerezni a zenét külön. Nem kell ideológiát, lélekábrázolást keresni benne és akkor nincs csalódás - ez egy akciófilm. A nõi fõszereplõ csinos, de egyébként nincs benne semmi extra, a játéka is gyenge.
Érdemes megnézni.
8/10
kispalissaci 2017 nov. 25. - 22:55:47 8/10
(29/254)
Tuti kasszasiker lesz! 3okbol: mindenki ismeri az alapsztorit, akciofilmre alapbol tobben ulnek be, es nem mellesleg meg jo is! Remenykedve mentem el ra es szerencsere nem csalodtam. Tobb mint 2ora ellenere egyetlen percig sem unatkoztam. Rendezes, kamera profi. Lenduletes, dinamikus, a zene baromi jo- es vegig fenntartja a feszultseget. Es ne menjunk el a szineszek mellett akik rengeteget hozzaadtak- meg a mellekszereplok is! De Szalay Bence aztan tenyleg mindent vitt- es megjegyzem sarmosabb is mint a viszkis volt - bocs, noi nezoi offkomment :P Annyi kritikat fogalmaznek meg egyedul hogy a nyomozo moralizalasa kicsit sok volt, neha szajbaragos..nagyon ellensulyozni akartak a dolgokat, kimondva.. szerintem feleslegesen, de ertem a szandekot... Ezen kivul a szerelmi szal eleg gyengecsken lett megcsinalva - egyedul a csaj szuleinel valo jelenet volt utos. Plusz en nem vagtam volna el igy a veget- biztosan rendezoi/forg.konyviro koncepcio volt, de en megmutattam volna meg egy rablast a szokes utan, de persze ennek is ertem a miertjet hogy aztan megsem... mindent osszevetve teljesen elvezheto film volt, nalam 10bol 8as.
10/10
FCVP71 2017 nov. 25. - 22:43:30 10/10
(28/254)
Végre! Lendületes történetvezetés, jó vágások, mozgalmas üldözések, jó zene és hiteles alakítások. A nyomozó külön zseniális :) Örülök neki, hogy jegyet vettem erre a filmre, remélem hozzájárultam, hogy megérje a jövõben is jó Magyar filmeket gyártani :)
8/10
Ákos Barazsy 2017 nov. 25. - 21:43:49 8/10
(27/254)
10 pont lett volna, ha nincs elcsapva a vége... így csak 8.
perry 2017 nov. 25. - 19:14:31
(26/254)
Nálatok otthon is ez megy? Terülj, terülj asszonykám, ha pedig nem akkor: idióta? Vagy csak szimplán "dögölj meg" stílus dívik?
Talán csak egyszerûen ez a magyar virtus ?
Lincoln Hawk 2017 nov. 25. - 18:20:31
(25/254)
A leggyakrabban hangoztatott aggályok (miért egy bûnözõrõl kell filmet forgatni, miért egy bankrablóból kell hõst kreálni?) egykettõre súlyukat veszítik, hiszen a filmben - az Ambrust kihallgató nyomozó figurájának köszönhetõen - erõteljesen jelen van a rendõrség megközelítése és véleménye is. Szó nincs tehát arról, hogy egy gonosztevõ felmagasztalását látnánk; épp csak a nézõre van bízva, hogy az ellentétes nézõpontok közül melyiket teszi magáévá.
Ezek után lássuk a lényeget! Ambrus erdélyi gyerek- és fiatalkorának bemutatása kissé vázlatos, ám töredékességében is erõs; a vonatos szökés csodálatosan fényképezett; Budapest a remekül megválasztott, érzékletesen bemutatott helyszínek miatt már-már társfõszereplõvé lép elõ (az operatõri munka a film egyik erõssége, igen!); ami pedig az akciójeleneteket illeti: a motoros üldözés rendben van, a lövöldözéssel megfejelt autós üldözés rendben van, a Boráros téren végzõdõ hajsza rendben van - hazai filmek eddig nem tartalmaztak ilyen jeleneteket, az biztos! -, a Gyorskocsi utcai fogdából végrehajtott szökés képsorai pedig különösen erõsre sikeredtek: ez a pár perc a film akcióvonulatának csúcsa!
Számomra elsõsorban ezek miatt érte meg megnézni A Viszkist; s akkor röviden az egyéb benyomásaimról: Yonderboi zenéje nagyban megalapozza a film atmoszféráját; a címszereplõt alakító Szalay Bencének szerintem csak Ambrus sebzett, érzékenyebb arcát sikerült hihetõen megformálnia, agresszív és kõkemény bûnözõnek azonban kissé erõtlen, vagyis szelíd volt (de menet közben megszoktam, hogy ilyen, a végére már nem zavart a dolog).
A mellékszereplõk közül a kihallgatótisztet megformáló Schneider Zoltánt kell kiemelni (hibátlan alakítást nyújt, kis híján el is lopja a show-t a többiek elõl); a korrupt minisztériumi tisztviselõt életre keltõ Csuja Imre remekül teljesít, mint mindig; és amikor az Ambrus edzõjét alakító Gazsó György csalódottságában elsírja magát, hát az én könnyzacskóim környékén is megmozdult valami.
A film két legfõbb hibája talán az, hogy nem eléggé feszes (a középsõ harmada kissé leül), és hogy a lezárása kurta-furcsa (Ambrus második - egyben utolsó - elfogása, bûnözõi pályafutásának végpontja például feltûnõen hiányzik belõle).
Bár valóban lehetett volna összefogottabb, s átütõbb erejû, a Viszkis nagyon is nézhetõ, korrektül kivitelezett közönségfilm - ha ennél gyengébb darabok nem kerülhetnének vászonra, csak erõsebbek, felettébb jó dolgunk lenne ;) :) . És mert igencsak érzõdik rajta a Hollywoodban eltanult profizmus, akár arra is alkalmas lehet, hogy követendõ irányt és használható mintát mutasson az ezek után következõ közönségfilme(se)k számára. A magam részérõl mindenesetre kívánom, hogy így legyen, és addig is örömmel beérem A Viszkissel!
1/10
cellasto 2017 nov. 25. - 17:39:35 1/10
(24/254)
igen, tényleg csekély értelmû vagy, jól gondoltam :)
inkább rád hagyom
kambekk 2017 nov. 25. - 17:00:29
(23/254)
Hiányoltad a róluk készült filmet. Erre kaptál egy linket hozzá. Aztán okoskodni kezdtél hogy könyv is kéne róluk - miközben magad is írtad hogy már az is létezik. Ha ennél többet akarsz, járj be Benéhez míg meg nem döglik és dumcsizz vele a régi szép idõkrõl. Idióta!
1/10
cellasto 2017 nov. 25. - 14:31:05 1/10
(22/254)
mondjuk azt, hogy a könyvnek kb semmi köze a valósághoz, mivel se bene se donászi nem beszélt az íróval
körülbelül annyira kitaláció, mint a könyörtelenül, amit végh antal írt

de látom nehéz a felfogásod, így nem erõltetem
kambekk 2017 nov. 25. - 13:50:26
(21/254)
Ott a könyv róluk, mit kell még ezen megírnia bárkinek? Ott rohadjon el a sitten ahol van.
7/10
grebel 2017 nov. 25. - 11:22:16 7/10
(20/254)
Õszinte leszek: ez az idõben ugrabugrálós rendezés erõltetése és néhány amerikai sablon elhagyásával tényleg tökéletes film lehetett volna. A vallatós jelenetek túl hosszúak voltak, és nekem a fõrendõr nem jött le. Mint a leves, amiben minden benne volt, de mégse finom. Viszont a kis Bóta nagyon jól adta.
Bûn volt kihagyni Ganxta zenéjét a csiki párducról.
kaa 2017 nov. 24. - 22:47:20
(19/254)
10/10 vagy inkább 11/10. Szalay Bence tvrtkós beszélgetése után kicsit megijedtem, de nagyon jól csinálta. Idén csak úgy potyognak a jó magyar filmek!
perry kommentjére hatalmas like
10/10
M41 2150 2017 nov. 24. - 20:40:12 10/10
(18/254)
A Kontroll után egy újabb gyöngyszem Antal Nimródtól. Fantasztikusan jó film, végig fenntartja a feszültséget, remek kamera beállítások, jó zene, zseniális színészi játék, látványos akciójelenetek. Egyszerre komoly és humoros. Szalay Bencét remekül eltalálták erre a szerepre, Schneider Zoltán meg eszméletlenül jól játssza a nyomozót.
Egy hatalmas moziélménnyel lettem gazdagabb! :)
Gratulálok az alkotóknak!!!
10/10!!!!!!
perry 2017 nov. 23. - 20:21:35
(17/254)
Hááát sok magyarnak a megbocsájtás szóról semmi nem jut az eszébe, Brechtet idézve: Jóembert keresünk, alias A szecsuani jó lélek.
Lehet-e a bûn után jónak maradni teszem fel a kérdést? Ha az ember túl akarja élni az életet, akkor nehezen, mert mindig lesznek olyanok akik megvetéssel és véres bosszúszomjas indulattal fogják állítani aki egyszer "megtévedt" az többé nem fog vissza találni a társadalomba. Néha úgy viselkedünk mint a bûntelenek és a bûnösök párviadalának letéteményesei. Ítéletet mondunk, könnyed szívvel elutasítunk még azokat is akik felmérték tettük súlyát és igyekeznek vissza találni a "normális" emberek világába. Az tény ez az út göröngyös és nem mindig jó szándékkal van kikövezve. Na de mit lehet várni a gyûlöletre nevelés oktatóitól?
9/10
Willy1988 2017 nov. 23. - 07:16:21 9/10
(16/254)
Tökéletesen visszaadja a film a 90-es évek világát. Iszonyat jól megrendezett film. Ajánlom mindenkinek, hogy nézze meg.
1/10
cellasto 2017 nov. 23. - 05:13:23 1/10 Előzmény kambekk
(15/254)
errõl nyilván tudok én is...
de ha kijön bene, akkor kéne elbeszélgetni vele ezekrõl a dolgokról (ha kijön)
egyébként az általad emlitett film alapja a nagyvadak címû könyv, de az sem sikerült olyan fényesre