Téma: A Viszkis

tortura 2018 ápr. 29. - 14:25:12 Előzmény Chukman
(134/254)
Hát ez az. Hiányoltam én is pl. ügyvéd jelenlétét. Az lett volna nagy buli, ha még Magyar dr. is feltűnik a filmben.
6/10
Atis88 2018 ápr. 28. - 18:13:09 6/10
(133/254)
Egyszer nézhető. De azért maradtak itt ki lényeges dolgok... 6\10
kornélia23 2018 ápr. 25. - 08:21:54 Előzmény vad xavér
(132/254)
Mindent leírál. Egyetértek a meglátásaiddal. Plusz a film befejezésével...ott jött volna még a lényeg, h megszökik és még 3 bankot kirabol.
Na mindegy. Nem volt jó film. Viszont a zenére 5* adok!
9/10
Mihály Dániel 2018 ápr. 23. - 13:12:47 9/10
(131/254)
Csak dicsérni tudom a filmet. Izgalmas, pörgős, megérinti a lelkem.
Igaz történet alapján készült, persze van benne egy kis túlzás, de szidni nem tudom. Végig leköti a figyelmem, a képernyő elöl mozdulni se bírtam.
10/9-re értékelem.
10/10
zsozso84 2018 ápr. 23. - 00:12:37 10/10
(130/254)
Szerintem jó film lett egy apróságba belekötnék 90es években nem hinném hogy usb-s pioneer autórádió lenne egy michubishi terepjáróban
DeathAdder 2018 ápr. 20. - 23:37:27
(129/254)
30 bankrablás, 200 millió Ft ellopása, megannyi lelki erőszak és 12 év börtön?
Hát ez valami fantasztikus :DDDDDDDDDD
9/10
Ambrose78 2018 ápr. 18. - 22:51:19 9/10
(128/254)
Nagyon teszik! Olyan film lesz, melyet többször meg fogok nézni! Ez eddig kétszer megtörtént!
Örülök, hogy ilyen jó minőségű, magyar akció filmet látok! Brávó!!!
10/10
Moncsa001 2018 ápr. 16. - 23:47:10 10/10
(127/254)
Zseniális volt! Ma néztem meg először és még este anyuval még egyszer megnéztem. Nem gondoltam volna, hogy egy magyar film így a képernyő elé tud szegezni két órán át.
Chukman 2018 ápr. 16. - 18:31:32 Előzmény nikato
(126/254)
Spoiler lehet - Szerintem a csajt a nyomozó vonta bele a dologba valami alku keretében, nekem úgy tűnt amúgy lehet, hogy ügyvédre költi a pénzt. Ez szerintem látszott azon, ahogy ott ül a végén meg az utána következő dialógusból. Aztán, hogy a valóságban mi történt az gondolom már más.
-Spoiler vége
Amúgy szerintem az egyik legjobban felépített és rendezett magyar film, de lehet, hogy még elfogult vagyok, mert nemrég láttam.
9/10
nikato 2018 ápr. 16. - 16:22:53 9/10
(125/254)
A Kontrollnál rosszabb filmet keresve sem találni..
9/10
nikato 2018 ápr. 16. - 16:21:57 9/10
(124/254)
Szerintem nagyon jó lett a film! De ahogy a kommentek többségét elnézem, megint csak a fikázás megy. SPOILER: Csak egy kérdés: Katát biztos azért írták bele, mert Attila elmesélte, lehet, hogy ennyi idő után már elmerte mondani, hogy hagyott nála pénzt. A csajnak bűnrészessége volt, és ráadásul gerinctelenül lenyúlta a pénzét. Én beköptem volna. Bár biztos nem Kata volt a neve, lehet Attila olyan szerelmes volt, hogy a mai napig védi. Mindegy, máshogy is alakulhatott volna. Pl. ott maradt volna külföldön. SPOILER VÉGE
3/10
vad xavér 2018 ápr. 16. - 02:19:32 3/10
(123/254)
Egy nagy sztoriból csináltak egy közepes akciófilmet. A lehető legkönnyebb megoldást választva , jó ez a sok birkának alapon. Ennyi ez a film.
Kincsem 2. Ezt hívják közönségfilmnek manapság.

Ambrusnak vajon mi lehet az őszinte véleménye erről a filmről. Nem hiszem el van ájulva tőle.
3/10
vad xavér 2018 ápr. 16. - 02:01:31 3/10
(122/254)
Nézd meg ha filmet akarsz látni Harvey Keitel alakitásával a Mocskos zsarut.
Ahogy megformálja azt lecsúszik egy rendőr és egyre mélyebbre süllyed. Hol van az a sztori attól amit a Viszkis átélt.
A legvadabb forgatókönyvbe nincs annyi minden amit keresztülment . Egy limonádé gyermeteg hülyeséget leforgatni belőle.
Az a rendőr is ebben a sztoriban röhej volt. A fél rendőrség már őt üldözte a végén. Annak a folyamata ahogy először csak egy kis bankrabló és a végére már a rendőrség tekintélye forog kockán. Biztos egy ilyen figura volt a nyomában mint itt a filmben. Egy egész nyomozócsoport nagy tét rajtuk . Az ő mindennapjaikat is bele kellett volna vinni mit éltek át nyomozás közben. Nem azzal lerendezni egy szerencsétlen nyomozó ül az irodájában .
3/10
vad xavér 2018 ápr. 16. - 01:37:01 3/10
(121/254)
Ne kábíts. :) ez az alakítás Ambrus szerepében az se lett volna hihető az iskolai menzán ellop egy májkrémes kenyeret . Nemhogy ennyi bankot kirabol.

Szinte minden hiányzott a filmből amiért a sztori érdekes.
Eleve az az Ambrus aki elszánta magát egy bankrablásra és az az Ambrus aki sok év után sok bank után lebukott egy teljesen más ember. Ez a sorozat egy kis nyomot kellett hagyjon a személyiségén. Ezt a könnyű megoldást választva teljesen kihagyták a filmből. Ahogy a magánéleti szálat leegyszerűsítették arra beleszeret egy lányba és pénzt kell szereznie ehhez a kapcsolathoz. Vajon amíg ezt a rabolt vagyont elszórta hány nővel próbált kikapcsolódni. Az önmagában mit változtatott a személyiségén. Ez a szál is fontos része a sztorinak. Hozzászokott egy életstílushoz amiről annyira nem tudott lemondani újabb és újabb rablást kockáztatott.

Ha ez a sztori ennyiről szólna mint ez a film akkor kit érdekel kategória kb.
Nehéz lett volna visszaadni a valóságot , de meg sem próbálták. A rendőri szál is nagyon béna lett. Mint a magánéleti szál .

Kár volt leforgatni.
10/10
Janesz1991 2018 ápr. 15. - 22:46:51 10/10
(120/254)
Nem igazán szeretem a magyar filmeket de szerintem ez a film betalált. Tény, hogy én nem vártam túl sokat ettől a film de kellemesen csalódtam. Szerintem elég pörgős és volt benne minden ami egy jó filmhez kell a zenei aláfestés pedig szerintem nagyon vitte végig a filmet.
10/10
mck77 2018 ápr. 15. - 21:33:31 10/10
(119/254)
Basszus mennyi "filmkritikus" van itt eszméletlen. Mennyi profi filmes a tökéletes meglátásaikkal akik valószínűleg még a mobilt is függőlegesen tartják mikor kameráznak vele. Ezt így kellett volna, azt úgy kellett volna mindent jobban tudnak egyesek. Lehet, hogy rájuk kellett volna bízni a filmet. Na mindegy... A film nagyon jóra sikerült. Bárhol a világon megállja a helyét. A nagy amerikai alomgyárban 100 millió dollárból is képesek szar filmeket összehozni, de itt csodát műveletek. Egy pillanatra sem gagyi.
tortura 2018 ápr. 15. - 14:34:59 Előzmény Damill
(118/254)
Valahogy én is így érzek.
Tetszett a film, talán azért, mert nem voltak nagy elvárásaim, pörgős, jó zene, jó színészek.
De én is hiányoltam belőle a habitust, a lelki vívódásokat, meg amit még kifogásolt valaki: a nap "háttérmunkát". Tehát ahogy megtervezi a rablásokat, ahogy utána jár a dolgokat, kiszámolja, hogy a riasztástól számítva melyik útvonalon jönnek majd a rendőrök, stb.
Amikor megszökött és néhány hónapig szabadlábon volt, akkor hogyan élt, hol rejtőzött, stb.
Mivel én olvastam a könyvét, ahhoz képest nekem is van hiányérzetem. Azokkal is egyet kell értenem, akik szerint nem volt szerencsés választás a főszereplő, bár tény, egy jóképű, jó fizikumú srác. De valóban töketlen a karakter. Ez nem a ő hibája,nyilván a rendező akarta ilyenre a figurát. Valóban egy tökösebb, agresszívebb, szélsőségesebb, karakánabb megjelenítést vártunk volna, hisz a Viszkis is az. Egy egyéniség. Lehet utálni, lehet szeretni, de egyéniség, azt nem lehet elvitatni.
Még egy. Mivel bankot rabolt sorozatosan, bűnöző. Bűnhődjék. És nem, nem mentség a nehéz gyerekkor sem, sokunknak volt nehéz gyerekkora, aztán megmaradunk jogkövető állampolgárnak. De a büntetését akkor is, most is sokallom, aránytalannak tartom. A hideg futkos a hátamon, mikor gyilkosságért kap valaki 8-10 évet (vagy annyit se). Ő rá meg rásóztak másodfokon 17-et (az elsőfokú azt hiszem, 14 év volt). Ebből leült 13-at. Senkit nem ölt meg, sőt a pénz egy részét is visszaadta. Egyértelmű, hogy azért kapott ennyit, mert kibabrált a rendőrökkel, többször is hülyére vette őket. Egyébként egy humoros pali, sajnos ez sem jött le a filmből.
Annak örülök, hogy sikerült visszatalálnia a normális élethez. Szerintem már ő is megtanulta a leckét és sosem fogja megkockáztatni a börtönt.
9/10
rob83 2018 ápr. 14. - 20:19:16 9/10
(117/254)
Nekem tetszett a film.Nem szeretem a magyar filmeket,de ez megüti a mércét .Schneider Zoltán nagyot játszott. Egy bakit észrevettem 1:05:25 nél a berúgókaron sincs a lába az MZ-s nek.
9/10
Viktor6665 2018 ápr. 14. - 20:10:40 9/10
(116/254)
Na végre egy kiváló magyar film!
3/10
vad xavér 2018 ápr. 14. - 17:03:34 3/10
(115/254)
Az eseményekből visszaad valamit. Viszont a főszereplő kiválasztásánál gondolom szempont volt hasonlítson egy kicsit Ambrusra. Viszont az egész ember karaktere baromira eltér Ambrustól . Kb olyan a főszereplő mint egy jól nevelt napközis gyerek. Egyáltalán nem sugárzik belőle a bűnözői csibészség, elvetemültség semmi.

Ambrusnak az egész lényéből valahogy sugárzik egy veszélyes vagyok érzés. Ebből a csávóból pedig aki alakította kb az sugárzik most jöttem a cserkész szakkörből és megyek segíteni a nagymamának befőttet eltenni. :) Amivel semmi baj nincs , csak ehhez szerephez egyáltalán nem passzolt.