Téma: A Viszkis

3/10
vad xavér 2018 ápr. 14. - 16:36:13 3/10
(114/254)
Ez a nem passzol a szerephez érzést lehet egyszerűen a megjelenése adja . Mert alig van szövege. Fut , rohan , menekül stb de keveset szólal meg. Itt azért a színészi képességeken kívül a megjelenésnek karakternek is nagy szerepe van. Szerintem ezzel a kinézettel igen nehéz dolga volt eljátszani egy ilyen figurát ennyi szöveggel ami a forgatókönyvben volt.

Mondjuk egy igazán jó színész már az a kategória ahol egyáltalán nem passzol a karaktere a játszott szerephez és valahogy mégis hiteles lesz. Az azért nagyon komoly színészi teljesítményt igényel.

Ez itt valahogy nem jött össze.
3/10
vad xavér 2018 ápr. 14. - 16:31:20 3/10 Előzmény Anna Dé
(113/254)
Nem is csak a megjelenése hanem a színészi képességek. Valahogy az egészben semmiféle olyan érzésem nem volt ez megtörténik vele bankot rabol, és kihallgatják és a többi. :)
Pedig ez alap lenne . Olyan valahogy ebben a filmben mint aki belekerült de nem passzol az egész karakterhez , és nem tudja elhitetni a nézővel , hogy ő vele történik mindez.

Ha ezt jobban megoldják akkor sem lett volna egy hű de nagy film ilyen forgatókönyvvel de nézhetőbb lett volna.
3/10
vad xavér 2018 ápr. 14. - 16:18:16 3/10 Előzmény Anna Dé
(112/254)
Egyébként lehet ugyanez a rendezői megközelítés sokkal jobban működött volna ha a főszereplő más. Valahogy teljesen hiteltelen volt a számomra, hogy ez a babaarcú srác átéli ezeket az eseményeket. Egy más arcberendezésű élet által kicsit meggyűrtebb arcú, más megjelenésű figurával lehet, hogy ugyanez a rendezői megközelítés jobban átjön.

De így valahogy a történések és Ambrust alakító megjelenése semmiféle összhangban nem volt. Nem lehetett elhinni, hogy ő tényleg mindezeken keresztülmegy.

Legalábbis én ezt éreztem és ezért alig bírtam végignézni, többször beletekertem volna ha lehet haladjon már az idő.
10/10
Anna Dé 2018 ápr. 14. - 16:16:16 10/10
(111/254)
Nem bántásnak szántam amit írtam egyébként, ha úgy jött le bocsánat. Csak vannak filmek amik elgondolkoztatnak, kell hozzájuk egy kis agyműködés, meg vannak olyanok is amihez nem. Elég csak nézni, látni, mert magára a látványra épülnek. Ez pont nem az a film, szerintem. Antal Nimród se az a tipikus akciófilmes-hősös rendező. Ha ilyen filmet akartak volna látni, biztos nem őt kérik fel. :)
3/10
vad xavér 2018 ápr. 14. - 16:12:36 3/10 Előzmény Anna Dé
(110/254)
Kontroll azért egy minőségibb film volt. Bár az ízlésemnek kicsit túl volt tupírozva az ellenőrök munkája.
Viszkis sokkal rosszabbul sikerült szerintem. A csávó aki alakította kb olyan volt mintha a robotzsaru játszotta volna. Annyival lett volna jobb ha pl ilyen részletekre figyelnek mikor elkapják nem úgy ül ott mintha egy wellnesz hétvégén lenne , hogy hitelesebbnek tűnt volna az egész.

Ambrus személyiségéből ami elég érdekes személyiség lehet semmit nem ad vissza a film. Többek között.

Nem az a fim amit még egyszer megnéznék miután végigszenvedtem nagy nehezen.
10/10
Anna Dé 2018 ápr. 14. - 16:03:08 10/10
(109/254)
Most mennyivel lett volna jobb a film ha azt látod hogy össze van omolva? Egyébként nem biztos hogy összeomlott. Ha összeomlott volna nem a szökésen töri az agyát. Annál lazább fickó volt ő, szerintem.
3/10
vad xavér 2018 ápr. 14. - 15:58:54 3/10
(108/254)
A sztoriban lévő lehetőségekhez képest egy limonádé lett. Lebukott ül nagy kisimult fejjel a kihallgatáson . Miközben a valóságban gondolom teljesen összeomlott . Hát Zs kategória szerintem, de hát ízlések és pofonok.
10/10
Anna Dé 2018 ápr. 14. - 15:58:31 10/10 Előzmény vad xavér
(107/254)
Én értem mit akarsz mondani. De minden film más. Minden rendező beleviszi az ő egyéni stilusát. Ez valakinek vagy tetszik, vagy nem. Engem már a Kontroll-al megvett ez a faszi. Annak is volt egy fajta lüktetése. Ritmusa. A gyors részeket gyakran követte vmi lassúbb. Ha nem írják ki hogy Antal Nimród rendezte a filmet, én akkor is kitaláltam volna szerintem magamtól, nem azért mert akkora ász vagyok filmekben, hanem mert k*rvára hasonlított szerintem a Kontrollra. Nyomokban Kontrollt tartalmazott. :D
3/10
vad xavér 2018 ápr. 14. - 15:53:35 3/10 Előzmény Anna Dé
(106/254)
Jó filmet akarsz nézni ami visszaadja egy megtörtén sztori hangulatát olvass Bene Donászi féle rablássorozatról, gyilkosságsorozatról. Aztán nézd meg Szomjas György filmjét róluk. https://www.youtube.com/watch?v=TX234o42a9c
Látod ez egy film például egy megtörtént sztoriról ami valamit visszaad a hangulatáról az eseményeknek. Aztán hasonlítsd össze a viszkissel és megérted mi a problémám vele.
10/10
Anna Dé 2018 ápr. 14. - 15:50:06 10/10
(105/254)
Vagy lehet felkérte volna Bruce Willis-t hogy hipnotizálja jól meg aztán csinálja meg a Hatodik érzék folytatását a Viszkissel a főszerepben. :)
10/10
Anna Dé 2018 ápr. 14. - 15:46:02 10/10 Előzmény vad xavér
(104/254)
Antal Nimródnak biztos nem ez volt a fontos, mit érezhetett bankrablás közben vagy után a Viszkis, mert akkor vmi dokumentumfilmet készített volna vele, vagy felkérte volna Trutykót hogy készítsen vele egy tényfeltáró riportot. :) Miért kell hibát keresni egy filmben, nem értem. Valami vagy tetszik vagy nem. Nem lehet mindenki ízlésére tenni. Antal Nimródnak van egy stilusa, amit vagy ért az ember vagy nem. A Kontrollt se díjazta mindenki, voltak akik nagy katyvasznak tartották, mert nem értették az egészet. Itt is ugyanez van, szerintem.
3/10
vad xavér 2018 ápr. 14. - 15:42:31 3/10 Előzmény Anna Dé
(103/254)
Igen arról a Pillangó filmről beszélek. Mi bajom vele? Könyvben olvastad? A hangulatát érezted annak mit élt át, és akkor ez a film. Pfff.

Ha csak önmagában megnézed a filmet egy filmnek elmegy, na de mit ad vissza a sztoriból ami a könyvben van, hangulatilag semmit, eseményekben szinte semmit. Ennyi a bajom vele. Nem szabadott volna a Pillangó címet adni neki annyira semmi köze nincs semmilyen értelemben a könyvhöz.

Ennek a filmnek is ha nem a Viszkis címet adják egy nézésre alkalmas alkotás. De Viszkis címmel hát hagjyuk. :)
3/10
vad xavér 2018 ápr. 14. - 15:38:08 3/10
(102/254)
Drámai eseményekben az lehetett az igazán durva , hogy ezzel nem tudott leállni bankrablásfüggő lett. Miközben egyre jobban szétcsúszhatott.

Lélektanilag az is baromi érdekes lett volna átesik egy ilyen rabláson hatalmas stressz, érzelmek. Aztán hogyan tudja ezt kezelni a mindennapjaiban. Mert évek teltek el közben. Minden áldott nap úgy fekszik úgy kel ő egy bankrabló és 1 percig ettől nem szabadul mint gondolattól . Függetlenül attól mit csinál miközben szórja a pénzt, könnyen jött könnyen ment alapon.

MIt ad ebből vissza a film , hogy ez milyen lehetett, mit élhetett át? Kb annyit ad vissza mint a vietnami dzsungelharcokról egy Rambo film. Az is biztos jó film már akinek.
tortura 2018 ápr. 14. - 15:37:57
(101/254)
Sosem értem ezt a kifogást, hogy hatásvadász. Elárulok egy titkot: minden műalkotás hatásvadász. Azért készül, hogy hasson. Nincs kivétel. Legfeljebb az eszközök mások.
tortura 2018 ápr. 14. - 15:36:17 Előzmény liw603
(100/254)
Te, mi már acélosabbak vagyunk. Egyszerűen ignoráljuk, ráhagyjuk, nem foglalkozunk vele. Hidd el, kifizetődőbb sokkal. Hadd éljen a maga kis zárt világában. Ott érzi jól magát, mi csak bezavarunk.
10/10
Anna Dé 2018 ápr. 14. - 15:34:41 10/10 Előzmény vad xavér
(99/254)
Ha mindent belevesznek 180 percbe se fér bele. Egyébként megvolt benne minden. A lelki tényezők is. Ott volt benne, minden rablás után hányt magától. Vagy csak sok volt a whiskey :D A közvéleményt meg hozta a zsaru. Mármint az egyik felét, mert biztos volt olyan ember aki nem a rendőröknek drukkolt. :)
10/10
Anna Dé 2018 ápr. 14. - 15:30:15 10/10 Előzmény vad xavér
(98/254)
A Pillangó Steve Steve McQueen-el? :O Az egy kurvajó film lett, szerintem. Abban hibát nem találni. Mi a bajod a filmmel? Őszintén kiváncsi vagyok.
3/10
vad xavér 2018 ápr. 14. - 15:28:41 3/10
(97/254)
Az egész filmről az marad meg Ambrus menekül motoron, autókkal ütközik , lövöldözik stb.
Miközben a nem tudom hány bankrablásból 99%-ban besétált , kisétált. De közben érzelmileg mit élt át, és minden egyes esetben a kockázata a lebukása egyre nőtt. Egyre nagyobb nyomás rajta ami gondolom a valóságban az idegrendszerét is egyre jobban megtépázta miközben a kokót szippantotta fel a luxuskurvákról a világ akármelyik részén mint a pénz felhasználása.

A valóság baromira nem úgy nézett ki volt egy állandó barátnője aki végigkísérte ezt az ügyet mint magánéleti szál. Itt is totálisan leegyszerűsítették a történetet , hogy több látványos akció férjen bele.

Kár ilyen gyengén feldolgozni egy élet által írt drámát.

tortura 2018 ápr. 14. - 15:26:46 Előzmény Urquidez
(96/254)
Szerintem meg politikusnak.
3/10
vad xavér 2018 ápr. 14. - 15:20:18 3/10
(95/254)
Nekem szántad? Tájékoztatlak nincs több felhasználóm.

De is ki is fejtem miért tartom fosnak a filmet. Olvad el a Pillangót és nézd meg milyen szar filmet csináltak belőle. Olvasd el Rejtő 3 testőr Afrikában könyvét, és nézd meg a filmet amire a rendező Bujtor is azt mondta kár volt megcsinálni .

Ugyanez az életérzés ennél a filmnél. Ez a sztori egy lélektani dráma amit az élet írt. A könnyű pénzszerzés lehetősége , ebben sikerek, pénz , csillogás, nő hegyek, utazás, luxus. De közben nem is olyan könnyű ez a pénzszerzés mert egy állandó pszichikai nyomás az elkövetőn a lebukás mint lehetőség ott lebeg a legjobb élményeket is elrontja ez a félelem. Bűn és bűnhődés ugye.
Aztán a rendőrök érzelmei ahogy egyre nagyobb a nyomás rajtuk eredményt produkáljanak. Aztán a dráma vége mikor kattan a bilincs és tizenévig a sitten.

Csináltak belőle egy Zs kategóriás akciófilmet miközben a történetnek egy mellékszála a valóságban a bankrablás mint akció. Lélektanilag mit is jelentett az belépni a bankba fegyverrel bármi történhet és akár ott halhat meg vagy 10-20 év börtön ha elfogják. Maga az akció a legtöbb esetben annyi volt besétált , kisétált a táska pénzzel , és elment. Viszont amit átélt közben lélekben. Az komoly lehetett.

Ebből ez a film semmit nem ad vissza.