Téma: A Viszkis

1/10
cellasto 2018 jún. 04. - 03:45:19 1/10 Előzmény Quantumleap
(154/254)
Te sem érted…
Nem a filmmel van bajom, hanem azzal hogy ilyen hypeot kap egy köztörvényes bűnöző.
filoszemitabéluska 2018 jún. 02. - 14:47:04 Előzmény NOmentum 2,84 %
(153/254)
Rövid, de velős és nagy igazságtartalommal bíró vélemény. 100%-ig egyetértek. 75-ben államellenes izgatás miatt hallgattak ki a Tolnai Lajos utcában egy hónapon át. nagyon ismerős volt a hájas nyomozó karaktere.
3/10
Quantumleap 2018 jún. 02. - 12:38:41 3/10 Előzmény cellasto
(152/254)
Gondolom, még soha nem néztél meg egy igazi történeten alapuló bűnügyi- vagy gengszterfilmet sem. Javaslom, inkább kezdj el festeni, ha már annyira képet akarsz mutatni.
3/10
Quantumleap 2018 jún. 02. - 12:36:49 3/10 Előzmény szookedorina
(151/254)
A valóságban nem maradt táska pénz a barátnőjénél. A sztorinak ez a része fikció. Mint ahogy valójában több csaja volt, de a filmben az idő szűke miatt összegyúrták őket egy karakterbe.
3/10
Quantumleap 2018 jún. 02. - 12:33:52 3/10 Előzmény tortura
(150/254)
A magyar jobszabályok értelmében illegális tevékenység által szerzett hírnévért nem adható anyagi juttatás. Tehát Ambrus semmi jogdíjat vagy hasonlót nem kap a film után. A kerámiázásból él. Magyarán nem fűzi anyagi érdek ahhoz, hogy dícsérje.
filoszemitabéluska 2018 máj. 23. - 11:39:36 Előzmény cellasto
(149/254)
," akik átélték amikor ez a mocsok bement fegyverrel a bankba...." Szerintem ijesztőbb élmény a Hős utcában szembe jövő 10 tagú, helyi lakosokból álló társaság. Meg, ha minősítünk, hogy ki nevezhető mocsadéknak, nálam egy állatkínzó sokkal negatívabban ítélhető meg.A bankokat meg egy cseppet sem sajnálom, mert a hétköznapi életben ők rabolják ki naivabb honfitársainkat, reklámokkal bíztatva őket az eladósodásra. És szégyen ide, szégyen oda, érzek némi tiszteletet Ambrus ügyessége és talpraesettsége miatt. Talán emlékszel, a nagy angliai vonatrablás részvevői is nagy társadalmi szimpátiával bírtak, szintén a profizmus és az erőszak nélküliség miatt.
1/10
cellasto 2018 máj. 22. - 18:07:09 1/10 Előzmény filoszemitabéluska
(148/254)
kérdezd erről meg azokat, akik átélték amikor ez a mocsok bement fegyverrel a bankba....
nekem amugy semmi bajom nem lenne vele, ha nem akarnának belőle nemzeti hőst csinálni..
egy mocskos bűnözőről beszélünk, lényegtelen, hogy kik vannak olyanok akik nagyobb bünöket követtek el
velük nem találkozom nap mint nap ugy a médiában, mint ezzel a mocsadékkal
filoszemitabéluska 2018 máj. 22. - 17:59:35 Előzmény cellasto
(147/254)
Nem ajnározom, csak értékelem, hogy nem bántott senkit rablásai közben. Ha ő 17 évet érdemelt, akkor vajon mennyit érdemel az a szép barna legény, aki Gadnán kinyomta a néni szemét és baltával levágta a lábait? Az én szememben egy nemi erőszak is nagyságrendekkel súlyosabb bűntett, mint, amiket a Viszkis elkövetett. Lásd Kiss László esetét: harmadmagával tönkre tette egy fiatal lány életét , majd ült 6 hónapot és utána köztiszteletben álló ember lett.
1/10
cellasto 2018 máj. 22. - 16:56:41 1/10 Előzmény elemes
(146/254)
mindjart megsajnálom....
ugy ajnározzák ezt a mocskos bűnözőt, mintha gyerekeknek mondott volna esti mesét ahelyett, hogy fegyverrel fenyegetett ártatlan védtelen embereket...
elemes 2018 máj. 22. - 14:27:33
(145/254)
ja és elmondta, hogy a szerencsejáték-függősége miatt nem tudott leállni a rablásokkal.
elemes 2018 máj. 22. - 14:24:40
(144/254)
ma reggel a tilosrádióban volt egy félórás beszélgetés Ambrus Attilával.
a műsorban a celeb arcát mutatta, valójában visszafogottabb.

részlet a műsorból (fejből)

- kétszer jártam bankban a szabadulásom óta, kellett nyitnom bankszámlát, a bank számítógépes rendszere épp akkor fagyott le... a biztonsági őr felismert, farkasszemet néztünk, aztán mondtam neki, hogy én se helyezem magamat szolgálatba, ő se tegye. [...]nem sokkal később egy este amikor hazafelé sétáltam, egy újságíró lefényképezett, kérdeztem, honnan tudta meg, merre lakom? válasz: a bankban adták meg a lakcímét. ennyit a banktitokról.
10/10
caomilla4 2018 máj. 22. - 11:53:24 10/10
(143/254)
Nagyon tetszett, korhű volt minden. Jól megcsinálták. 10/10
filoszemitabéluska 2018 máj. 19. - 08:15:41
(142/254)
Csatlakozom a filmet elismerők táborához. nagyon profin volt megoldva az idősíkok közötti ugrálás. Tökéletesen megvilágította a film Ambrus lelki rugóit, hogy milyen lelki folyamatok hatására lett bankrabló. Amennyi tortúrában része volt csoda, hogy nem sorozatgyilkos lett belőle. Nem kedvelem a bűnözőket, de ez a srác nem az a tipikus elvetemült bűnöző. Kínosan vigyázott rá, hogy emberek ne sérüljenek meg. Ha összehasonlítjuk egy primitív, nem szoláriumtól barna rablóval, aki a rablás mellett puszta szórakozásból agyonver néhány öreget, akkor értetlenül állunk a 17 év fegyház büntetés előtt. Egyértelmű, hogy a mai nyugati társadalmak a pénzt tekintik az Istennek és nagyobb bűn 200 milliót elrabolni a bankoktól, mint embert ölni, különös kegyetlenséggel. találékonysága és fizikai képességei önkéntelenül tiszteletet ébreszt a nézőben. Az nyilvánvaló, hogy Antal Nimród nem kedveli túlzottan a rendőrbarmokat. Egyértelműen kiderül a filmből aljasságuk:
SPOILER
Attila társát kegyetlen fizikai vallatásnak vetik alá, pedig nem arról van szó, hogy egy elrabolt gyermek rejtekhelyét kell kiszedni belőle, csak a sok saját balf@szságuk után sikert szerettek volna felmutatni. Gyilkossági kísérlettel vádoltak, holott egyértelmű nem a rendőrökre lőtt, hanem a bokamagasságban lévő zárszerkezetre. Majdnem hasonló szituáció, mint a Tolvajkergetők esete, piszkálja a csőrüket, ha valaki, vagy valakik beleverik az orrukat a tehetetlenségükbe és ostobaságukba. A Tovajkergetők ezerszer eredményesebben tevékenykedtek biciklitolvajok leleplezésében, mint az egész magyar rendőrség, erre puszta féltékenységből, mondvacsinált ürüggyel eljárást indítottak Tomcat ellen.
A lényeg, ha látom a Mammutban a Viszkist, veszek tőle kerámiát.
6/10
szookedorina 2018 máj. 18. - 19:44:14 6/10 Előzmény Chukman
(141/254)
Szerinted mennyi pénz lehetett a táskában? Abban az időben Bp-en 2 lakás ára simán (amit senki nem ellenőrzött), az sac; 40 ügyvéd túlzott díjazása.
Az kiderül, hogy a rendőrök hazudósok ami nem újdonság. Tehát van egy állítás egy nem.
A főszereplő jó magaviseletű harmadolnak, negyedelnek ecetera.
Ha a könyvben sincs benne nem leszünk okosabbak.
A film ismeretében szimpatikus lett a rabló, teljesen korrekt.
A másik pasas kicsit szétszórt, eszetlen de ha nincs akkor nincsenek nagy bank fúziók, és két menekülő útvonal.
6/10
szookedorina 2018 máj. 18. - 19:17:28 6/10
(140/254)
Legalább látni milyen is egy " igazi" akció hős. Mondjuk nem a rabló volt az ügyes a bankok és a rendőrség volt ennyire felkészületlen. Nézték mi lett is loszandszelesz?! A rendszerváltás előtt és után sem voltak szoc blokkokban ekkora rablások csak kisebb lopások! Max elhagyott helyeken postára mentek évente egyszer egy bicskával vagy gereblyével, baltával rabolni 5 ezer Ft-ot.
A könyvből vajon kiderül, hogy a gádzsinál maradt táska pénz hova lett? Leadta a rendőröknek, vagy nem?
Pozitív, hogy a rabló saját szemszögéből ismerhetjük meg a történetet, különben elég gyenge film.
Pozitív az is, hogy rabolt, szerintem jól tette. Ha vissza forgathatná az idő kerekét újból tegye meg, szerintem így volt jobb, teljes az addigi élete.

9/10
Mokkalisa 2018 máj. 14. - 20:20:44 9/10
(139/254)
Nekem tetszett. Jó poén, hogy maga a címszereplő is szerepel benne :)
6/10
Sunboy 2018 máj. 12. - 01:29:17 6/10
(138/254)
Két szék között a padlón. Életrajzi filmnek kevés, doksinak kevés, akció történetnek kevés. Mindenből van egy kicsi benne. Maga a történet nem csapong, a vezetése jó, de mégis darabosnak tűnik, mintha 5 percenként kimentél volna a mosdóba, lényegében megvan, de nem tudod mi volt közte pontosan. Nekem hiányzik az a fricska, vagy személyesség, ami állást tud foglalni valamelyik oldalon, legyen szó társadalom, rendőrség, rablóról. Nem zavart volna, ha a szerző elengedte volna a képzeletét, és kihozott volna egy kerek történetet, akár a valóságtól eltérő alternatívát. Számomra sajnos teljesen átlagos élményt nyújtott, többet vártam a rendezőtől és a történettől is. 6/10
10/10
Arter 2018 máj. 01. - 10:35:48 10/10
(137/254)
Remek film lett! Úgy tűnik fellendülőben van a magyar filmgyártás, ugyanis a tavalyi évben több remekmű is született a viszkis mellett, mint pl.: Budapest Noir, Kincsem. A viszkis nagyon jól fel lett építve, ugyanis aki beült a filmre, az tudta, hogy mi lesz a végkifejlet, így szerintem a lehető legjobb megoldást választották, a múlt és a jelen közti ugrálást. Pörgős, akciódús, drámai, ezek a jelzők jellemzik legjobban a filmet. Nagyon jól bemutatja az emberi kapzsiságot, hatalomvágyat. Mindenkinek ajánlom a filmet, aki egy akciódús magyar filmet szeretne megnézni. Reméljük azért második rész nem készül belőle. 10/10
10/10
FleurÖcsi 2018 ápr. 29. - 19:08:38 10/10
(136/254)
Piszokjó, kúl, atom. Hirtelen ezek a jelzok jutottak eszembe. Varom a kovetkezo reszt... ;)
tortura 2018 ápr. 29. - 14:32:57 Előzmény vad xavér
(135/254)
Hát, jó a kérdésed. Nekem az a véleményem, hogy - olvasva a könyvét - ő sem lehetett elájulva a filmtől. Viszont annál gerincesebb, hogy arra a tányérra rondítson, ahonnan ő is enni kap.