Téma: A Viszkis

Cirifischio 2022 jan. 26. - 11:12:40
(234/254)
Mint film, jó,minőségi, tempós, magyar filmektől szokatlan gazdag akciójelenetekkel. Tele van régi kedves színészeinkkel, jó őket látni, és a fiatalok is jók voltak (Szalay Bence castingja remek, pont olyan sötét tekintete van mint AA.-nak:D). Zene csúcs. Tök jók váltak az átcsúszások egyik jelenetből/helyszínből a másikba. Viszont, noha Antal Nimród próbált nem elfogult lenni, látszólag kiegyensúlyozottan ábrázolni az egész sztorit, végeredményben azért ő is beállt a média azon fattyai közé, akik Ambrus Attilát hősként kezelik, erősen apellálva a magyar nép zsiger rendőr-, és bankárgyűlöletére és a rúzsasándoros faszságra... (A főzsaru karaktere miatt pl.) És ezt Ambrus cameóztatásával már végképp nem tudja letagadni, elkenni, maga AA is rém büszke volt a filmre,ez is sokat elárul...

A rengeteg hsz-ból látszik is, Ambrus Attila sok kis sutyerák szemében még mindig egy vagány csávó, aki senkit se bántott (nem, valóban nem lőtt le senkit, ahogy ahhoz már olyan jól hozzászokhattunk a filmekből), csak életre szóló traumát okozott azoknak a szerencsétlen közalkalmazottaknak (akik a napi lószarért güriztek, becsületesen, míg Ambrus vedelt és kurvázott), akiket fegyverrel fenyegetett/bezárt stb., vagy a nő akit fegyverrel fejbe vert, nem tudom mi ez ha nem bántás...

És 1-2 éve, jóval szabadulása utáni interjúból is érződik, hogy mai mapig tartja magát a "jaj szegény sorsú gyerek voltam" "leültem a büntetésem" dologhoz, anélkül hogy megbánta volna a tettét. (Ez amúgy zseniálisan passzol a legutolsó, csibészes mosolyhoz...) Millió szegény sorsú gyerek van, mégse se lesz egy féreg. Érdekes amúgy hogy ha egy cigó ellop egy csirkét, mert különben éhezik a kölyke, annak legszívesebben rögtön levágnák a kezét. De ha egy "magyarabb" (pláne ha még szétromantizált erdélyi is) sokszázmilliót rabol és azt luxusra veri el, annak még tapsol is ez a kurva nép... A ribanca meg...
8/10
kicsi és gabi 2022 jan. 15. - 23:37:44 8/10
(233/254)
Hát azért gyerekek az Ambrus sztori egy "kicsit" színesebb történet volt, mint amivel ez a film próbálkozott. Tudom, hogy nem egy dokumentumfilm, de a szökés után tudomásom szerint, még azért három bankot privatizált. Ezt azért nem kellett volna lenyisszantani. Más részről, nem láttam lejönni, hogy a kriminalisztika egyik legintellgensebb szereplőjéről szól a film. A legnagyobbat a taxisofőr játszott itt is.
10/10
anamorf123 2021 okt. 25. - 20:41:28 10/10
(232/254)
Remek film!
k11zoltan 2021 okt. 03. - 21:19:57
(231/254)
Ha valaki mélyebben ismeri Ambrus történetét, nem emlékszik rá, hogy melyik szigetre szokott menni a rabolt pénzzel?

Gyerekkoromból mintha emlékeznék egy ilyen híradásra, hogy valami tengerparton járt rablás után és (talán) meztelenül bulizott??
Lehet keverem valakivel. (kézi kamerás amatőr felvételek voltak)
1/10
bluegrizzly25 2021 máj. 17. - 16:05:08 1/10
(230/254)
Nekem sokszor nagyon amatőrnek tűnt a film, sok helyen szájbarágós, közhelyes volt. A főszereplő és a barátnője egyszeűen nem hiteles, az öregebb színészekkel viszont nincs annyira gond. (Érdekes, mert ugyanígy volt a Kontrollban is.) Szerintem az a baj, hogy Antal Nimród kliprendezőként kezdte, és ez a mai napig látszik a filmjein. Ő igazán klipeket tud rendezni, játékfilmekhez valahogy nincs meg a tudása/képzelőereje.
6/10
statham 2021 máj. 01. - 00:25:36 6/10
(229/254)
A zsigák, wartburgok, trabantok meg a fabulon felirat tetszett. Egyszóval: a retró része az hangulatos volt. Aki szeret nosztalgiázni, annak tetszeni fog, de egyébként nagyon túl van értékelve itt minden. Sokkal többet ki lehetett volna hozni belőle.
5/10
Ariel01 2021 ápr. 20. - 03:49:02 5/10
(228/254)
Ez a film nagyon túl van értékelve. Sok jelenet csak egy felesleges időhúzás. A párbeszédeken én is nevettem. Ezekkel a “jólvan akkor meg is beszéltük” hangulatú párbeszédekkel tele van a film. Bár ezt több magyar filmbe is tapasztalom mostanság, hogy vagy ez megy vagy pedig a színpadias előadás. A főszereplő is helyes, de nem hasonlít az A. Attilára egyáltalán. Pozitív pont legyen mondjuk a zene, azok tetszettek benne.
1/10
tesz-vesz 2021 ápr. 19. - 20:57:00 1/10 Előzmény caomilla4
(227/254)
korhű volt az edzőmaszk is? hagyjad már
1/10
tesz-vesz 2021 ápr. 19. - 20:55:10 1/10
(226/254)
elképesztően amatőr film, olyan mintha a készítőknek fogalma nem volt arról, hogy hogyan épül fel a film. a főszereplőnek semmi karizmája, nincsen szövegkönyve se, nem írtak valódi forgatókönyvet, kb mintha a favágásról kéne filmet csinálni, az is ilyen lenne, egyszerűen ebben a sztoriban nincsen ennyi. nem tud filmként létezni, a hangulata pedig olyan, mintha egy sorozatgyilkos lenne a főszereplő, érzéketlen, kínos csendekből áll a film, egy nagyon kemény színtelen világban, a karakterek többnyire 1 dimenziósak. idemennek-odamennek komoly funkció nélkül, "éhes vagyok, együnk, igyunk" kb ilyen a párbeszédek színvonala. poénkodik egyet a kólával viszkisünk az eladónál és két percig nézzük hogy nagyon nem ül a poén, kínos arccal mutatják két percig az eladót, most nevetni kéne az arcán? meg a béna poénon? aki nem tud poénkodni az ne poénkodjon. nem tudom ezt a jelenetet is minek szánták, de még ezer ilyen van még a filmben, amatőr nagyon sajnos. megnézni is méltatlan. legyen történeted amit elmesélsz és legyen jó forgatókönyvíród, jó színészed jó helyzetekben, ez a tanulság. 1950-ben még nagyot ütött volna egy ilyen film, akkor még egyedi lehetett volna, ma már tucatfilmnek is gyenge.
Sz. Péter 2021 márc. 26. - 19:24:16 Előzmény Hematit1
(225/254)
Épp csak a kérdésre nem válaszoltál.
1/10
Hematit1 2021 márc. 26. - 18:02:06 1/10 Előzmény Sz. Péter
(224/254)
Azzal, hogy összehasonlítod ezt a sz@rt a "Schindler listája" filmmel, már minősítetted is magadat ! Nagyon buta gondolkodásra vall! Szomorú!
Sz. Péter 2021 márc. 26. - 16:32:27 Előzmény Hematit1
(223/254)
Ha valaki készít egy filmet egy bűnözőről, akkor az azt jelenti, hogy a bűnözőket sztárolják?

Tehát a "Schindler listája" című filmben sztárolják a nácikat? Vagy sztárolják a holokausztot?
9/10
Zsugabubus007 2021 jan. 26. - 20:27:20 9/10
(222/254)
Nem értem a sok negatív hozzászólást . Remek nagyrészt valós történet, ami tényleg izgalmas. Jó karakterek, remek alakítások, pörgős események, s tömör lényeg. Lehetett volna hosszabb is, de ez így volt jó. Az akció jelenetek is rendben voltak. Amikor vetítik, mindig megnézem, és ez magyar film esetén nagy szó. Végre vannak jó magyar filmek. Mondanivalóval.
filoszemitabéluska 2020 dec. 29. - 12:41:06 Előzmény Kit Fisto
(221/254)
A szükségességét egyik filmnek sem indokolja semmi. A xx. század elejéig elvolt nélkülük az emberiség.
1/10
Kit Fisto 2020 dec. 28. - 19:16:45 1/10 Előzmény filoszemitabéluska
(220/254)
Ez nem indokolja ennek a filmnek a szükségességét.
tortura 2020 nov. 28. - 14:42:49 Előzmény andru1@freestart.hu
(219/254)
Pontosan. A Hitlerről szóló filmeket is be lehetne tiltani ilyen alapon vagy a rabszolgatartókról szóló filmeket is, mert azok sem túl vidámak.
". Nem hiszem, hogy Ambrus Attila felhőtlenül tudta élvezni az ellopott pénzt, teljesen mindegy épp hol nyaralt, az agya szerintem egyfolytában kattogott. "
Ez így igaz. Én olvastam a könyvét, ami ugyan nem teljesen valós, hisz az ajánlóban szerepel, hogy a fele fikció. Nos, szerintem a szabadulása után rész a fikció, miszerint újra "munkába lendül", sőt, gyilkol is. A börtönig vezető út nagyjából hiteles lehet szerintem.
Igen, valóban mindig kattogott az agya, akárhol is volt. Hogy mikor kapják el, mikor bukik le. De hát egy bűnöző élete ilyen. Egyébként azóta már többször is nyilatkozta, hogy az életét mentették meg azzal, hogy elkapták, mert előbb-utóbb az lett volna, hogy szitává lövik. Vagy menekülés közben hal meg, mert pl. elüti egy autó.
9/10
Oooo 2020 júl. 18. - 23:29:46 9/10 Előzmény Hematit1
(218/254)
Hajrá, csak keményen, mint a mirelitmálna! Érveid megdönthetetlenek. :D
1/10
cellasto 2020 júl. 18. - 22:36:09 1/10 Előzmény pecasroby
(217/254)
Itt tartunk most.
Lassan megvalósul a született gyilkosok sztorija is, ha igy haladunk.
1/10
Hematit1 2020 júl. 18. - 18:01:13 1/10 Előzmény pecasroby
(216/254)
Szerintem is eléggé undorító !!!!!!!
1/10
Hematit1 2020 júl. 18. - 17:59:58 1/10 Előzmény Kit Fisto
(215/254)
Igazad van, egyetértek veled !