6/10
offtopic
idõjós1010 2014 jan. 11. - 22:41:53 6/10 Előzmény -greghouse-
(80/100)
Solaris-t még nem láttam, de az Ûrodüsszeia-t igen, és hát sajnos ezzel az öntudatára ébredt számítógéppel tönkre is tették az egész film realitását. A hibernációt is vitatják manapság. Az ébredés körül még komoly kételyek vannak. Az emberi agyat nem lehet csak úgy újraindítani.
Csonger 2014 jan. 11. - 10:48:25
(79/100)
Tudtam, hogy a Mars mentõakcióval nagyjából egy idõben készült egy másik Marsos film. Elõbbit annak idején a moziban láttam, és tetszett. A vörös bolygót viszont csak tegnap néztem meg.

Nos, eleinte nagyon gagyinak tûnt. Épp nemrég láttam a Mélység titkát, és azt mondtam, a nyolcvana évek beli díszletek magasan ûberelik ennek a filmnek a díszleteit. Egyszerûen látszik, hogy olcsók, hogy nem aprólékosan megtervezettek.

Aztán mikor leérnek a Marsra a szereplõk, onnan elkezd érdekessé válni a film. Vajon hova tûntek az algák és honnan van levegõ?

De sajnos a végére mégis gagyi marad. Sokkal érdekesebb megoldás is lehetett volna, mint hogy valami ízeltlábúak eszik a növényeket meg az embereket.
A nõ ûrhajós szerencsétlenkedése sem túl izgalmas.

Az meg hogy egy Mars-kutatókat segítõ robot ragadozó állatként néz ki, és az önvédelmi rendszere tökéletes gyilkológéppé teszi, na az csak hab a tortán. Amikor elõször mutatták, hogy néz ki, már lehetett tudni, hogy ez ölni fog. :) Egy kutatócsoport segítségére fejlesztett robot taktikai érzékkel meg pengékkel. Nevetséges.
cellasto 2014 jan. 11. - 08:20:39
(78/100)
carrie anna moss ritka rossz színész.
az a mátrixos szemüveges imidzs jól állt neki,de a többi szerepe..no comment :)
1/10
xunilo 2014 jan. 10. - 23:59:36 1/10
(77/100)
Életemben nem láttam ennyire fos sci-fit.
Döbbenetesen szar.
A "tudományos" részének semmi köze a valósághoz, a színészek _iszonyat_ gyengék, élen a nõvel.

Mínusz 10 pont. Kár, hogy olyat nem lehet itt adni.
10/10
majdnem 2014 jan. 10. - 23:22:09 10/10
(76/100)
Jó kis film volt ez! A szokásos sci-fi felállás, a végén csak egy maradhat.. :)
dorchester 2014 jan. 10. - 21:21:35
(75/100)
1. Ez egy fantasztikus film.
2. El kellene olvasni a történetet. :-)
Ezredes úr 2014 jan. 10. - 20:06:42 Előzmény ***RS***
(74/100)
Ha a megalapozott tudományosságra vágysz, akkor ne ilyen típusú filmet nézz. Inkább élvezd pl. a DELTA címû mûsort. EZ CSAK EGY FILM!!
***RS*** 2013 okt. 30. - 22:46:01 Előzmény -greghouse-
(73/100)
Sajnos mindenben igazad van, ezeknél a filmeknél a tudományosságnak még a látsztára sem adtak. Egyébként a Marsra az igen kisméretû Spirit és Opportunity fékezõernyõkkel és légzsákokkal szállt le, nem volt fékezõrakétája. A jóval nagyobb tömegû Couirosity-nél már visszatértek a fékezõrakétákra (amellett volt ejtóernyõje is) illetve itt alkalmazták elõször az ún SkyCrane-t.
Összeségében elvárható lenne, hogy a nem túl távoli jövõben vagy a "közelben" (maprendszer) játszódó Sci-fiknél alaposabb legyen a tudomámyos háttér.
A tööbi dologról nem is érdemes vitatkozni (légkör, légnyomás stb) mert az nem állapítható meg. Ha valamilyen életforma megtelepedett volna a Marson, az valószínúleg valamilyen anyagcsere folyamat révén, oxigént vagy széndioxidot juttatna a légkörbe, ami üvegházgáz. Ez emelné a hõmérsékletet és a légnyomást. Viszont továbbra is ott van a másik probléma, a világûrbõl érkezõ (halálos) kozmikus sugárzás, hiszen a Marsan nincsen a magjában generált elektomágnses pajzsa.
7/10
doktormacko1 2013 aug. 31. - 23:21:08 7/10
(72/100)
7 / 10
9/10
ceia 2013 ápr. 07. - 21:32:12 9/10 Előzmény -greghouse-
(71/100)
Ezekben mindben igazad van, nem gondoltam végig azt az ejtõernyõt :P De azt a labdás landolást nem nevezném életbiztosításnak. Igaz hogy kicsi a gravitáció, de pont a légkör ritkasága miatt nincs nagy súrlódás sem. Szerintem legalább 30km/h (vagy nagyobb) lenne a becsapódási sebesség, ami pl. fejjel lefelé nem éppen Hawaii. Ezért a labdákat kombinálni kéne ernyõvel, akkor az elsõ nagy bumm normális helyzetben érné õket :) Persze a fékezõrakéta jobb lenne.
A környezeti tulajdonságokban abszolúte igazad van, de elfelejtetted, hogy a film szerint ott a földi magaslatihoz hasonló légkör keletkezett, és van, ahol 35C° is van, talán pont olyan helyen landoltak, ahol nem volt nagyon hideg :) (egyenlítõ?) és ezért tudtak lélegezni, beszélni, és nem fagytak meg.

A 2001 és a Solaris valóban a legjobbak közé tartoznak, nekem a 2001 meg van dvd-n, a Solaris sajnos nincs, de a Youtubeon fenn van és így letölthetõ (oroszul). Szerintem az Alien is elég komoly lett.
-greghouse- 2013 márc. 25. - 12:42:50 Előzmény ceia
(70/100)
Fantasztikus filmeknél a technikiai-tudományos elemeket nem szokás kritizálni, csak ha a történet szempontjából dramaturgiailag fontosak (Csillagok háborúja, Star trek, stb., senkit nem érdekel, hogy mindenütt Föld-szerû a klíma, stb.)
De. Az ún. "hard" sci-finél, amelyik komolyan veszi a tudományt, erre figyelni kellene. A hard sci-fi legkeményebb alakja Arthur C. Clarke volt, aki maga is akadémikus természettudós volt, és a filmek közt is, az Ûrodüsszeia, vagy a Solaris a hard-hoz tartoznak.
Namost itt a lezuhanás... ugyanilyen gömbökkel juttatták ténylegesen célba az amcsik nemrég a marsjárót, igaz, emberek nélkül. Mivel a gravitációs gyorsulás a marson kb. 3.77 (fele sincs a földinek), ez elvileg lehetséges, itt más szerintem a baj.
...Történetesen, hogy ejtõernyõkkel fékeznek igen nagy tömeget. A Mars légkörének sûrûsége nem egészen 1 (egy) százaléka a földinek, itt ezek az ejtõernyõk annyit érnek, mint halottnak a csók, fékezõrakéta kell.
...Aztán a klíma. Az átlaghõmérséklet mínusz hatvan fok körül van. Nyáron ez nappal nulla fölé is mehet, de valami eszement ötletnél fogva a film néhány kockáján az látszik, hogy arra a féltekére szállnak le, ahol tél van, minusz száz fok körül. Ott az ember füle farka lefagy (a szó szoros értelmében, mikor vizelnek), nekik mikor leveszik a sisakot, még a lehelletük sem látszik.
...Látszanak viszont néha gomolyfelhõk az égen, ami Arizonában rendben is van, de a Marson, ahol nincs víz... ott csak a sarkok fölött jégsapkákból párolgó széndioxid alkot halvány cirrus felhõket legjobb esetben.
...A legnagyobb gond a légnyomás, amely 1 százaléka sincs a földinek. Amint leveszik a sisakot (amellett, hogy lefagy mindenük), egyszerûen szétrobbannak a belsõ szerveik, szemük, stb. Néhány perc alatt meghalnak a tüdõ szétrobbanása miatt, még ha van is oxigén.
..arról már ne is szóljun, hogy 1 század atmoszféra alatt hogy tudnak beszélgetni.
Sokkal jobb lett volna, ha egy fiktív bolygót választanak, ahol nagyobb a nyomás és nincs baromi hideg.
Egyébként meg nem is túl izgalmas.
9/10
ceia 2013 márc. 24. - 15:10:15 9/10
(69/100)
Nekem csak az túl nagy hülyeség benne, hogy lezuhannak a Marsra a nagy léggömbökkel körülvett kabinban. Hiába vannak azok ott, a tehetetlenséget, gravitációs gyorsulást, centrifugális erõt nem tudják kivédeni. Gyakorlatilag mindenki meghalna odabent egy ilyen landolástól..
5/10
bandikaa 2013 márc. 23. - 14:58:30 5/10
(68/100)
Egyszer nézhetõ, minden abszurditásával együtt.

Max 5 pont.
Keló Scofield 2013 márc. 23. - 02:06:55 Előzmény technokrata
(67/100)
OFF

Carrie-Anne Mos-t,:) nem azért választották a "Matrix" szerepére, mert jól néz ki, pontosan tudták a rendezõk milyen karakterû színésznõ illik a szerepre.
cellasto 2013 márc. 22. - 23:29:52
(66/100)
ez egy bohócmutatvány film :)
okosan betették mosst fõszereplõnek,ezért szépen eladható volt"a mátrix fõszereplõje egy új sci-fi-ben"-szlogennel :D
7/10
doktormacko 2013 márc. 22. - 23:24:03 7/10
(65/100)
7 / 10 Jobb az átlagnál , de nem estem hanyat tõle.
10/10
detox 2012 dec. 14. - 21:15:49 10/10
(64/100)
1et értek. nagyon jó dumák vannak benne. Carrie-Anne Moss meg még jobb amikor zuhanyzik 8P
jerome86 2012 dec. 05. - 21:57:34
(63/100)
Nagyon király film! Szerintem az egyik legjobb ûrhajós scifi!
9/10
ceia 2012 aug. 27. - 20:21:20 9/10
(62/100)
Nekem tetszik a film, sokadszorra sem untam még meg. Egy igazi sci-fi: ûrhajó, másik bolygó, robot, és a történet is érdekes. Carrie-Anne Moss is jó szerintem, legalábbis nekem bejön. Igaz, hogy nem egy bombázó, de bírom a fejét. Inkább olyan 'érdekes' nõ kategória. Hozzáteszem a Mátrixot nem láttam még, mert nem tetszett. De tudom, hogy abban is jó volt. Egyszer majd megnézem legalább miatta. (jól áll neki a sci-fi)
AMEE szerintem se nem kuya, se nem macska, de mindkettõre hasonlít kicsit.

technokrata: Nekem is van nõ fõnököm, de én szeretek vele dolgozni. Szakmailag nagyon tud, segítõkész, és tényleg
intelligens. Ja, és még csak nem is néz ki rosszul :)
8/10
oncogito 2012 aug. 27. - 14:10:20 8/10 Előzmény szinhazimado
(61/100)
Jó film.