teatea 2015 szept. 18. - 19:06:28
(520/620)
Capribogyó és az én útjaim összeférhetetlenség okán most kettéváltak :)
offtopic
cellasto 2015 szept. 18. - 18:45:08
(519/620)
az"ez a fiúk sorsa"-t láttad?
nekem az a best of a fiatalkori filmjeibõl :)
offtopic
teatea 2015 szept. 18. - 17:11:54
(518/620)
Végre ezt is elértem, te szánalomhegy. Csak tartsd is magad hozzá.
offtopic
Sz Peter 2015 szept. 18. - 17:05:49
(517/620)
Hoppá, most látom: egy hölgy!
A nõi trollok nálam pláne: ignored!
teatea 2015 szept. 18. - 17:00:21
(516/620)
Itt inkább a szar és a légy esete forog fenn.
offtopic
Sz Peter 2015 szept. 18. - 16:54:52
(515/620)
A véleményed egyedi eset de gondolom úgy vagy ezzel hogy "több százan jönnek szembe az autópályán".
És én kérek elnézést amiért nem floodolok ha véleményt írok.
A kötözködést/trollkodást pedig te csinálod.
offtopic
teatea 2015 szept. 18. - 16:24:32
(514/620)
Mondhatsz többet is, elbírja a felület.

A kosaras naplója kiváló tanmese és drogellenes propaganda anyag általános és középiskolásoknak, fõiskolán, egyetemen már nem sok hatása lenne. Ebbõl a szempontból még jó is, hogy Capribogyó játssza a fõszerepet, gondolom mivel sokak kedvence, még több helyre, nézõhöz el tud jutni az üzenet. Én személy szerint piszkosul untam a filmet, de nem is én vagyok a célközönség. Capribogyó színészi játékától egyáltalán nem voltam elájulva, tulajdonképpen egy figyelmes szemlélõ már itt is felfedezhette, hogy sosem lesz belõle színészóriás. Arcjátéka egysíkú, monoton módon felmondja a leckét ha sírásról, narkós szipogásról, orrtörlésrõl vagy üvöltözésrõl van szó. Semmi érdemit nem tud megcsillantani, nincsenek mélységei, technikája, rezdülései, a tekintete semmit sem sugároz (valószínüleg civilként sem egy izgalmas, többrétegû személyiség), pedig már csak azzal falakat lehetne ledönteni. A mellékszereplõk jók voltak. Beteg barátját nem tudom, ki játszotta, de abban a kétperces jelenetében több "emberi", azaz inkább színészi villant meg, akárcsak az öreg négernél, mint Capribogyó teljes játékidejében.

Kétszavas kötözködéseidtõl kímélj meg.
8/10
Edmond Dantes 2015 szept. 15. - 22:01:13 8/10
(513/620)
ON
LdC-vel -és a filmmel- kapcsolatban már letettem a garast, itt pl 664-ben. Véleményem változatlan: film 10/8, LdC 10/10.
OFF
DW kétszer kapott eddig Oscart, 1-1 fõ- és mellékszerepért, de sztem már a Philadelphiáért kijárt volna neki egy jelölés, sõt, kis túlzással már a szerep elvállalásáért. Még emlékszem, az akkori hiszterizált légkörben többen visszautasították (értsd: nem merték elvállalni!) a felkérést az ügyvéd szerepére, õ viszont el- ill mai szóhasználattal bevállalta.
offtopic
Sz Peter 2015 szept. 15. - 21:39:07
(512/620)
Ilyenre olyan gyanakodik aki nem ismeri a filmjeit.
Ennyit mondok: "Egy kosaras naplója"
offtopic
cellasto 2015 szept. 15. - 21:06:18
(511/620)
denzel a kiképzés-ért biztosan kapott,hogy másért is,azt nem tudom
de azt nagyon megérdemelte..aki látta azt a filmet eredeti hanggal,az tanúsíthatja :)

majd leo is megkapja
ha mégsem,attól még nagy szinésznek fogom tartani ezután is
Cordelia 2015 szept. 15. - 20:57:13
(510/620)
senki sem vitathatja Leo színészi képességeit. A Kapj el ha tudsz, a Tégla nélkül is szuper jó film, Oscar-t érdemel. Akárhányszor meg lehet nézni. És ha kell nekik dráma, akkor ott tényleg van.
Egyszerûen nincs szerencséje: amikor éppen kiemelkedõ filmet csinál, abban az évben van egy másik még kiemelkedõbb és kész. Majd kap valami jelentéktelen filmért, valamikor. Denzel tényleg kapott Oscar-t? Ez nekem új.
teatea 2015 szept. 15. - 20:38:36
(509/620)
Nemtudom, meglehet. De ez nem relativizálja azt, hogy Capribogyó középszerû, szerintem. De távol áll tõlem a parttalan vita ilyen kérdésekben, csak megemlítettem.
offtopic
cellasto 2015 szept. 15. - 20:34:12
(508/620)
bocs,kijavítom magamat:
vannak az a díjazottak közt olyanok,akiket leo bármikor lejátszik
így helyes,mert azért nem õ az isten ez tény :)
offtopic
cellasto 2015 szept. 15. - 20:32:14
(507/620)
kicsit nézz már szét,kik kapták meg azt a díjat.
olyan színészek,akiket leo bármikor lejátszik

középszerû?
nem hinném
teatea 2015 szept. 15. - 20:26:27
(506/620)
Arra is nyugodtan gyanakodhatnál, hogy Capribogyó csak egy középszerû színész, egy iparos, különösebb egyéniség, tehetség, karizma nélkül. A fiatal évei, amikor esetleg hozzávághattak volna egy oszkárt, már rég elmúltak.
offtopic
cellasto 2015 szept. 15. - 20:15:59
(505/620)
még lehetne sorolni a neveket,akik huszonévesen megkapták az oscart
egyébként denzel utolsó oscarjával 100%-ban egyetértek,a kiképzésben valami döbbenet amit játszott
szerintem leo attól még jó szinész,hogy nem akarják azt a szobrot odaadni neki
csak tényleg nehogy az legyen,hogy kedvét szegje emiatt és abbahagyja vagy rontson a játéka minõségen..

kiváncsi leszek az idei filmjére,de nagyon rosszul idõzítették a premiert sajnos
(pont a starwars után pér héttel)
marie1 2015 szept. 15. - 20:02:14 Előzmény Cordelia
(504/620)
Inkább csak az bánt, hogy viszonylag fiatal (Natalie Portman) vagy nem is annyira ismert, és nem is annyira nagyszerû (Rachel Weisz) is kapott már Oscart. Na és itt van Sean Penn is, akinek nem kevesebb, mint 5 Oscarja van, pedig õ is egy megosztó karakterû pasas, és pl. Jessica Lange, akit szerintem sokan nem is ismernek, és legalább 5 Oscarja van. Én mondjuk imádom Denzel Washingtont, de szerintem nem tehetségesebb és karakteresebb, mint Caprio, és van egy halom Oscarja. És akkor még nem ítrtam olyan neveket, akik talán csak 1-1 filmben játszottak, õszintén azt sem tudom, kik õk, pedig nagy filmrajongó vagyok. Ráadásul DiCaprio igen sok nagyszabású filmben játszott, egészen fiatal kora óta. Csak a legjobbak a teljesség igénye nélkül: Aviátor, Kapj el, ha tudsz, A tégla,J. Edgar az FBI embere, A Wall street farkasa...Arról nem tehet, hogy a karakterek nem annyira szívszaggatóan, amcsisan, szájbaágósan drámai hõsök. Õ csak egy színész, és igen jó színész. Inkább arra gyanakszom, hogy bizonyos náció nem osztogat másnak díjakat, inkább csak a maga fajtájának...fõleg mostanában. De ebbe inkább nem megyek bele jobban.
Másik kedvencem Joaquin Phoenix, Õ is õstehetség, igaz, néha felhagy a színészkedéssel, szerintem már õ sem gyõzi kivárni a jól megérdemelt Oscarját...
Cordelia 2015 szept. 15. - 14:35:17
(503/620)
Sokak szerint azért késik Di Caprio Oscar-ja, mert még csak 40 éves, túl fiatal. Aztán vannak olyan vélemények, hogy azért nem, mert az Akadémia csak nagy drámai szerepekért osztogatja az Oscar-t. Ezért kapott Al Pacino a Scent of a Woman-ért. Vagy Julia Roberts az Erin Brockovich-ért. De a Titanic-ban volt dráma is, Leo mégsem kapott. Aztán némelyik nagy színész nem kapott egyáltalán, vagy csak utólag (tiszteletbeli Oscar-t, Lauren Bacall). Paul Newman sem kapott évekig.

A Django-ért nyilván Christoph Waltz, aki nagyon megérdemelte, így Di Caprio-nak már megint jutott. Pedig az egyik jelenetben súlyosan megsérült, de végigcsinálta, nem állíttatta le a forgatást.

Én a Tégláért adnék neki egy marék Oscart. A Tégla nem lenne Tégla Di Caprio nélkül.
marie1 2015 szept. 15. - 09:36:12
(502/620)
Lebilincselõ volt a film, Di Caprio megint lenyûgözött. (Végre sikerült egyben megnéznem. :-)) A rendezõ jól bontotta ki a karaktereket, minden perfekt volt. Ritkán éreztem, hogy picit hossszúra nyúlik, de alapvetõen kedveltem a film világát, tehát belefért a dolog.
Valaki elõttem írta, hogy a végérõl hiányolta a büntetést, amit nem a hatóság mér a vádlottra - mert az ugye többször igazságtalan- hanem az "élet" megtorlását. Vagyis, hogy nem lehet csak úgy "szétcsapni" egy szervezetet. Az amrikai filmek sajnos gyakran megelégszenek a felszínnel, nem viszik végig az alap gondolatot. Gyakran nem indokolják a tömeggyilkos tettét sem, nem néznek a múltba, hogy mi lehet a háttér, a kora gyerekkor, család stb. Ebben az esetben sem viszik végig, hogy bizony a test ilyen kihasználása komolyan visszaüt késõbb. Az egyszerû izom fájdalmaktól kezdõdõen a totális elhülyülésen át a teljes elhasználódásig. Ez a vége - igen fiatalon. Ezt persze nyilván sokan tudják, de ha elrettentésként a végére odatették volna, akkor kevesebben álmodoznának ilyen életformáról.
Di Caprionak egyébként nagyon jól állnak az ilyen kifinomult, ugyanakkor szésõséges, elegáns bûnözõ szerepek. Minden alkalommal megjegyzem - ha róla írok-, hogy nem értem, hol késik az Oscarja...
Cordelia 2015 szept. 14. - 14:19:16
(501/620)
amirõl te beszélsz, az egy másik film (lett volna), így meg láttuk a valóságot. Még csak nem is karikírozták. Elég belépni egy multiba. Csapatépítések, összeöltözés, kötelezõ ivászatok.