antibond 2023 jan. 05. - 11:03:05
(16/16)
Egy Sharps karabély és egy Winchester puska között cirka akkora a különbség, mint egy Thomas Chippendale által készített ill. egy Ikea-s szék között. tehát az, aki ezt a címet kiötölte - az eredeti helyett - az annyit tud a fegyverekről, mint Gulyás Gergely az igazmondásról. Csak szólok... Maga a film nekem kifejezetten tetszett.
8/10
Hokunda 2021 júl. 05. - 01:12:57 8/10
(15/16)
Aranyos film. Egyszerű és kedves. Jó volt megnézni.
salug 2017 máj. 27. - 12:22:34
(14/16)
Ismerõsnek tûnt az egyik „bandita” és utánanéztem. Jerome Ehlers, akit a Bangkok Hiltonban láttam. Sajnos, viszonylag fiatalon 2014-ben meghalt. Nagyon elszomorított. Nyugodjék békében. :(

Maga a film hangulata visszarepített a múltba.
antibond 2015 márc. 30. - 12:04:38
(13/16)
Nem vagyok profilmkritikus, csak egy átlagos western-rajongó. Tudományos értekezés helyett csak annyit írok, hogy ez egy nagyon szerethetõ film, s örülök, hogy újra láthatom. Bölcs tanács nélkül elbúcsúzni kár lenne: ne nézze, akinek nem tetszik!
Csonger 2010 szept. 07. - 16:04:05
(12/16)
Szeretem, amikor csinos, dúskeblû nõk fognak fegyvert a filmekben.
zoltanszon 2010 jún. 05. - 00:47:56
(11/16)
Nnah!

Mindenkinek, aki a westernt, mint olyant eliteli konkret filmtol fuggetlenul, ajanlom figyelmebe a kovetkezo filmeket
Nincs bocsanat (Unforgiven) 1992bol Clint Eastwood, Morgan Freeman, Gene Hackman - Nem veletlenul kapott Oscart (bar nalam ez az utolso szempont, ami miatt megnezek egy filmet)

Fegyvertarsak (Open Range) 2003bol Kevin Costner, Robert Duvall

Purgatorium (Purgatory) 1999bol Eric Roberts, Donnie Wahlberg, Sam Shepard

Nem azt mondom, hogy ezek a filmek nelkulozik a kliseket, es mind csupa meglepetes. Azt mondom, hogy erdemes megnezni, es nem egy kaptafa ala venni az osszes filmet.
Teszem hozza, hogy az utolsohoz kell nemi tudas a hires, hirhedt vadnyugatiakrol is.
Adjatok ezeknek a filmeknek egy eselyt.
10/10
ondok 2010 febr. 02. - 23:33:41 10/10
(10/16)
tekintve ,hogy pont egy évvel ezelötti hozzászólásomra reagáltál ,,annyi idõ alatt meg nem csak azt, de még afilmet is elfelejtem ha nem annyira emlékezetes:).Rendben ,hogy egy pontot adtál ,az mutatja ,hogy nincs realitásérzéked ,mert az mégis túlzás ,hogy ennél rosszabb film nincs.Akkor viszont az elvárásod sem túl megalapozott ,gondolom én.Mert valóban ,ha lélektanilag hiteles filmet akrsz arra jó a Hamlet ,de a western az más mûfaj.
1/10
Rahar 2010 febr. 02. - 23:08:39 1/10 Előzmény ondok
(9/16)
Mindenki annyit vár el amennyit akar, legfeljebb te vársz egy western filmtõl annyit amennyit leírtál. Egyébként nem lett volna számomra ez annyira rossz film, de a cselekményvezetés annyira, de annyira gagyi, értelmetlen és kiszámítható.
***SPOILER*** Ha lehetõségem van miért nem lövöm le az ellenségeimet, akik egyébként meg akarnak ölni? Mert humánus vagyok és egyéb elcsépelt idiótaságok? Ezen annyira sikerült felidegesítenem magam, hogy a filmet 1 pontra értékeltem, ha ezek a gagyi részek és az elmebeteg nõ nem lettek volna, akkor jó kis film lenne ez, de így? Fúj.***SPOILER VÉGE***
fredi60 2009 aug. 08. - 19:02:02 Előzmény winbainfr
(8/16)
Emlékeim szerint az ndk-s Gojko Mitic filmek nem western-ek, hanem ún. "indiánfilmek".
pot79 2009 jún. 22. - 16:51:39
(7/16)
Nagyon okos vagy.
Vinogradov 2009 máj. 17. - 09:10:21 Előzmény winbainfr
(6/16)
"Vajon akkor melyik a jó western ha nem ez?
Talán a digó spagetti western, vagy az NDK-s Gojko Mitic-es?"

A spagettiwesternek között jó pár kitûnõ akad, a Gojko Mitic-es pedig ugyanúgy GAGYI, ahogy ez is.



"Esetleg a potrohos, X-lábú John Wayn-féle?"

El a kezekkel John Wayne-tõl!

Al Bundy kedvenc színészét nem lehet ennyivel leírni!

Lehet, hogy az õ filmjei néhol tényleg elég gyengére sikeredtek, de legalább egy jópofa figura, akinek minden filmjét ajánlható - úgy kb. egyszer...

Másodszorra már sercegve pusztulnak az agysejtek (tessék megnézni Al-t, aki minden John Wayne maratont végignyomott - és mi lett belõle :) )...



"Mi kellene még a jóhoz, ha nem az ami ebben a filmben van?"

Hát a jóhoz csak olyan dolgok kellenek, amik ebben a filmben nagyon nincsenek benne...



"Parádés szereposztás,szuper zene,mozgalmas cselekmény,kellõ mennyiségû,finom humor és bár valóban kissé gázos Tom Selleck "Magnum-státusa", de éppen ez a film bizonyítja, hogy ez a pali jó színész, mert ezt az egyéniségéhez nem túl közel álló szerepet is tisztességgel, hitelesen meg tudta oldani."

Kacagnom kell!

Al Rickmant leszámítva, aki magasan a legjobban nyomja a filmben (csak éppen alig szerepel), a többiek übergyengék.

A Tom Selleck-rõl szóló mondat remélem csak vicc volt: ugyanaz a kaptafa-színész, mint bármikor máskor. Fõszerepet ráosztani csak egy ilyen gagyi filmben lehet (meg a Magnumban, de az retro, úgyhogy más tészta :) ), ami pedig az "egyéniségéhez nem túl közel álló szerep"-re vonatkozott, az végképpé érthetetlen számomra...



"Csak objektíven kell hozzáálni.
Sose jobb western-t, én azt mondom.
Hogy a történet nem egy Bach-életmû?
Hát melyik western az?
Ezek nem errõl szólnak..."

Na látod, pont ez az oka, hogy mondjuk úgy egy tucat remekmûvön és kb. annyi "nézhetõ" filmen kívül az összes westernt utálom.

Ez a mûfaj önmagában a klisék kliséje, és annyira szánalmas dolgokat produkált már, mint pl. ez a film.

Csak a krimikben és az akciófilmekben puffantottak már el több, unalomig erõltetett közhelyet, mint a westernekben.

És akkor tegyük hozzá, hogy nem véletlenül készült belõle annyi paródia (Vadiúj vadnyugat, Las Bandidas, sõt, Vissza a jövõbe 3. - mindenestül!) és jó pár nagyon maró szatíra (ld. Robert Altman "western"-jeit)...
10/10
winbainfr 2009 máj. 12. - 22:41:55 10/10 Előzmény Vinogradov
(5/16)
Vajon akkor melyik a jó western ha nem ez?
Talán a digó spagetti western, vagy az NDK-s Gojko Mitic-es?
Esetleg a potrohos, X-lábú John Wayn-féle?
Mi kellene még a jóhoz, ha nem az ami ebben a filmben van?
Parádés szereposztás,szuper zene,mozgalmas cselekmény,kellõ mennyiségû,finom humor és bár valóban kissé gázos Tom Selleck "Magnum-státusa", de éppen ez a film bizonyítja, hogy ez a pali jó színész, mert ezt az egyéniségéhez nem túl közel álló szerepet is tisztességgel, hitelesen meg tudta oldani.
Csak objektíven kell hozzáálni.
Sose jobb western-t, én azt mondom.
Hogy a történet nem egy Bach-életmû?
Hát melyik western az?
Ezek nem errõl szólnak...
10/10
ondok 2009 febr. 02. - 21:29:58 10/10
(4/16)
Egy westerntõl csak annyit szabad elvárni ,hogy izgalmas legyen,lehetõleg fordulatos történettel.Ha ennek eleget tesz ,akkor jó
Vinogradov 2008 ápr. 19. - 23:01:44
(3/16)
Egy Magnum a Winchester mestere?

Ez a film is kb. annyit ért, mint ez a borzalmas poén...
Arden 2006 nov. 05. - 19:06:21
(2/16)
Hát... Ne sértõdj meg... de a minap láttam. És nincs az a pénz amiért megnézném újra... Nagyon klisé.
amatõõr 2006 máj. 31. - 11:42:00
(1/16)
Nagyon jó film, nézd meg.
GYerekkorom kedvence, és most is bármikor megnézem. Meghát ugye Tom Selleck. Ha kiskoromban posztereket ragasztottam volna a falra, tuti õ lett volna rajtuk.