Téma: A zátony

xdm 2016 aug. 15. - 18:52:42
(14/114)
spoiler

a gyilkos cápa, aki gonosz, mert már valaki beleszúrt valamit, ezért a cápa bosszút áll mindenkin, aki arra úszik.......

jason vorhees cápaként született újjá gondolom, mert ha egy állat képes a bosszúra, meg egyáltalán, szóval mi ez a faszság ????
a texasi picsa túléli, mert apple-t használ, túléli mert orvos, mert uberrel közlekedik, mert amerikai stb stb. nyáladzás. nyilván a cápát is kicsinálja mert okos is... atyaúristen, komolyan vártam john mclane-t hogy lelõjje egy berettával ,mert már csak az hiányzott belõle.

Ennek mi a tököm értelme volt... Miért kell lefesteni a cápát gonosznak, amikor az egy állat, nem képes érzelmekre, fõleg nem olyan mély emberi érzésekre, mint mondjuk egy bosszúszomj. Totál faszság. De ha meg horror akart lenni a film, hát semmi félelmetes nem történt benne. Az elsõ pillanatban amikor meglátod a nõt, tudod, hogy õ az egyetlen, aki biztos hogy túléli. Akkor meg mire fel ez az onanizálás egy órán keresztül?

ÉS a magvas mondani való, hogy megéri a kitartás, mert az ember képes túlélni stb. Hát b*szki az a 3 ember ráb*szott, mint a rohadtélet, csak a csaj nem. Mert neki szerencséje volt, meg mert okos... szal miért ilyen buta filmeket nyomnak, nem értem.

Végig a cápának drukkoltam, de csak azért, mert elegem van az amerikai felsõbbrendõségbõl, az uber ocsmány reklámozásából, meg ebbõl a természet rossz, és gonosz, csak az EMBER az igen! az a különb, mert szeretet, és élni akarás! hát a kurva anyátokat mostmár, így a természet nevében.

spoiler
7/10
nikato 2016 aug. 15. - 15:34:16 7/10 Előzmény nikato
(13/114)
Mindenkitõl bocs, kicsit elvétettem, én a másik 'A zátony' c. filmet néztem, a régebbit! Ami hasonlít az 'Elsodródva' c. filmre!!! De ezt a Zátonyt sem mondanám horrornak, viszont unalmasnak sem. Ez tetszett. Az 1 évvel késõbb után tényleg mi jön? :D Akik moziban nézték biztos látták. :D 10/8
Kovács kolléga 2016 aug. 13. - 22:00:17
(12/114)
SPOILER

Egyébként az jutott az eszembe, hogy ez a film teljesen olyan, mint a Saul fia, vagyis a játékidõ nagy részében egyetlen szereplõt követ a kamera és gyakorlatilag csak annyit látunk a történésekbõl (például a cápából), amennyit õ érzékel.
Nagy különbség persze, hogy Istennek hála itt nem csak a fejét látjuk a fõhõsnek.
8/10
Semprini 2016 aug. 13. - 21:50:14 8/10
(11/114)
Nekem nagyon tetszett, és örülök, hogy moziban néztem meg. Én pontosan azt kaptam, amit vártam, sõt kicsit talán még többet is.
Bár Blake Lively nem tartozik a kedvenceim közé, azt el kell ismerni, hogy dekoratív hölgyemény és ebben a filmben színészileg sem teljesít rosszul, mondhatni elviszi a hátán a filmet. Erre szükség is van, hiszen szegrõl-végrõl õ az egyetlen igazi szereplõ, no meg persze a cápa, amit viszonylag keveset mutatnak, inkább csak a fináléban láthatjuk hosszabb ideig. Ez azonban mégsem volt zavaró, mert a film a drámára fókuszált, a túlélésre, remekül teremti meg az atmoszférát, szinte tapintható a feszültség, egyszóval én már nagyon rég nem izgultam filmen ennyire.
Sokan a film irrealitását róják fel fõ hibaként, ami azt illeti, nehezen tudok velük vitába szállni, a valóságban a hölgyikének abszolúte semmi esélye nem lett volna ezzel a cápával szemben, az is kevéssé érthetõ, hogy ha ott az a nagy bálnatetem a vízben, akkor a cápa miért pont ezt a szikár, csontos csajszit akarja levadászni ennyire. A finálé is tartalmaz egy-két valószerûtlen elemet, de én ezeken nem akadok fenn, mivel egy ilyen filmrõl nem a realitást várom el, hanem hogy szórakoztasson, hogy izgulhassak rajta, és ezt maradéktalanul teljesítette. Külön plusz pont a sirály mint mellékszereplõ beállításáért, remek perceket köszönhetünk neki, illetve kiemelném még az operatõri munkát, a film gyönyörûen van fényképezve.
Nyári kikapcsolódásnak tökéletes volt számomra, meg fogom majd még nézni párszor DVD-n is.
8/10
Kovács kolléga 2016 aug. 13. - 21:22:43
(10/114)
Most végre megvolt a moziban is.

Kiváló film, simán az idei év egyik legjobbja.

10/10
5/10
pihes 2016 aug. 13. - 14:43:16 5/10
(9/114)
Azt gondoltam korábban, hogy a klasszikus Cápa elsõ részétõl, sokkal jobb cápás filmet, nem fognak készíteni.
Ez sem lett jobb, viszont, rövidebb.
Nem akarok lelõni semmi poént, de sok, az érthetetlen részlet benne.
A film, utolsó 30 perce az, ami már, izgalmasabbnak mondható.

Elment szódával...
8/10
Baggio011 2016 aug. 13. - 09:24:43 8/10
(8/114)
Tegnap este megnéztük a filmet. Kíváncsian vártam, mivel nagy rajongója vagyok a cápáknak, és az ilyen témájú filmeknek.
Nos, a véleményem az, hogy a sok f*s után, és Z kategóriás töménytelen mennyiségû hulladékot elnézve , amiket az elmúlt években
ebben a témában csináltak, ez egy baromi jó film!
A csaj nem csak szép is, hanem úgy vélem tehetség is szorlt belé színészileg, a cápa pedig egész kellemesen van megformálva, sõt, "para" is ahogy ott csinál némi "Chicago-t" . NAGYON tetszett, én jól szórakoztam rajta, bármikor megnézném újra.
A sok selejt után végre azt mondhatom, hogy toltak egy korrekt cápás filmet ! 8/10
7/10
nikato 2016 aug. 12. - 11:46:37 7/10 Előzmény beo71
(7/114)
Szerintem ez nem horror! Igaz történet ide-vagy oda, hótt unalmas volt!
7/10
Ze74 2016 aug. 08. - 21:23:51 7/10 Előzmény tobywong
(6/114)
Bocsiiiiii,ez most lemaradt!(Spoiler)
9/10
beo71 2016 júl. 31. - 15:30:13 9/10
(5/114)
Végre egy jó horror. 9/10.
Nem kell baba, meg egy curva elhagyatott ház, ami rád támad, csak a dögös Blake Lively, meg egy ördögi cápa ! Ökölbe szorított kézzel drukkoltam az okos szöszinek, majdnem kiabáltam, hogy meghallják és bár nem paráztatós, nincs hülye rémisztgetés, csak a kõkemény küzdelem az életért, a film végére egy tipikus horror utáni érzés keríti az embert hatalmába. Nem akarok spoilkerezni.
...és esküszöm csak egyszer ( na, jó talán kétszer ) jutott eszembe, hogy Blake Livelyt nagyon megkéne dugni azon az elátkozott sziklán.
Kovács kolléga 2016 júl. 30. - 21:05:39
(4/114)
Egy kis OFF

Ha valaki vevõ az extrém alapötletre (szép nõ vs. cápa), annak ajánlok egy másik filmet:

http://www.imdb.com/title/tt2932536/?ref_=nm_flmg_act_2
tobywong 2016 júl. 22. - 18:47:34 Előzmény Ze74
(3/114)
Szeretem, mikor az olyan agyhalál emberek, mint te, már a film megjelenése elõtt elsütik a végkifejletet.
Büszke lehetsz magadra! A lõtéri kutyát sem érdekli, hogy te láttad már a filmet!!!
SPOILER feliratot pedig tanuld meg használni!....
Kovács kolléga 2016 júl. 17. - 20:38:50
(2/114)
A netrõl már megnéztem egy kamerás verziót, de értékelni csak akkor fogom, ha moziban nézem meg.

Ami biztos: ha valaki egy látványos, szépen fotografált kalandfilmet vár, amelyik kb. olyan, mintha a Gravitációt keresztezték volna A tenger vadjaival, akkor hihetetlenül élvezni fogja a filmet.
Ha viszont mélylélektani drámára számít, realisztikus jelenetekkel, akkor vicsorogni fog a dühtõl.
7/10
Ze74 2016 júl. 14. - 09:52:09 7/10
(1/114)
Jól sikerült alkotás,talán Spielberg cápája után a legjobb a kategóriában,Blake Lively pedig csak emeli a nívóját(bírom a csajt).
Ami miatt nem tökéletes...az oké hogy egy zátony körül még vadászik rá,de a fém bolya megtámadása már kicsit sok volt,pláne ahogy végez a döggel.
10/7