Téma: A zátony

1/10
offtopic
wunderlich 2016 okt. 09. - 23:41:29 1/10
(54/114)
MÛCÁPA, MÛSZTORI. A témában sokkal jobb a Nyílt tengeren (Open water).
offtopic
Törolt Felhasznaló 2016 okt. 09. - 15:28:28
(53/114)
Még jó, hogy nem írtál spoiler-t.
9/10
Csumbi 2016 okt. 09. - 14:33:46 9/10
(52/114)
Családi keretek között ma megnéztem A zátonyt, és nem volt rossz film, pedig sokan azt mondják, hogy ez is csak egy tucatfilm. Már egy jó ideje vártam egy olyan cápásmozit, ami végre nem ilyen "Megacápa az Óriáskrokodil ellen" meg hasonlók. Az elején szerintem kicsit sok volt a körítés, de annyi baj legyen. Kifejezetten tetszett, hogy a fõszereplõ egy sirállyal társalgott a film folyamán (emlékeztetett Tom Hanks-re és Wilson-ra a Számkivetettbõl). Az ijesztések nem voltak annyira jók, de azért itt is volt egy jumpscare, aminél megijedtem, és ez is egy plusz pont.


***SPOILER***


A film lezárása pedig nagyon kreatív volt! Ahogy felgyújtotta a bálnazsírral a cápát, meg ahogy megölte, egyszerûen fenomenális volt! Összességében 9/10, és remélem lesznek még ilyen jó filmek a jövõben horror/thriller kategóriában.
1/10
Oszkár Kõrös 2016 okt. 08. - 00:55:50 1/10
(51/114)
Rég nem láttam ilyen amatõr technikájú, thrillernek mondott filmet, ami számomra vígjáték volt. Tele van a film hibákkal és persze valószerûtlen helyzetekkel. Egy cápa nem ilyen huta ahogy az be van állítva. A 2 másik szörfös meg átlépett a félbeharapott emberen a parton, ahogy a kisfiú is. Senkinek nem ajánlom, még az egyszer megnézhetõ filmek közé sem tenném. Idõpazarlás: 1/10
10/10
Gollam24 2016 okt. 07. - 11:40:02 10/10
(50/114)
Ahhoz képest, hogy a film helyszíne egy zátonyra, egy bójára és egy tengerparti szakaszra és néhány szereplõre korlátozódik egész jó kis horror-thriller lett belõle.

Blake Lively csodás idomai tovább emelnek az élményen, Istenem ez a nõ valami brutál jó puna.

A Spielberg-féle Cápa-hoz meg kár hasonlítgatni, mert kb. annyi közös van a 2 filmben, hogy mindkettõben van cápa és víz, meg cápatámadás.

Megadom neki a 10-et, már csak Blake Lively miatt is.
7/10
michael corleone 2016 okt. 03. - 15:28:09 7/10
(49/114)
Nem szeretem az egy szereplõs lassú filmeket,de ez nem volt olyan rossz a vége kicsit el lett túlozva.A 2010-es ausztrálra 6-ot adtam ez kb. 6,5.
10/10
LanyUs 2016 okt. 02. - 08:34:55 10/10
(48/114)
Eddigi feldolgozások végett szart vártam. Aztán meglepõdtem... Hoppá milyen gyönyörû felvételek és táj. Végre kihasználták a technika adottságait. A film is egész jó. Nem menõzök a lehúzásával, mert egy lazább esti filmnek épp belefér hétköznap.
Querelle 2016 okt. 01. - 22:49:19
(47/114)
Pontosan.Én végignéztem, de hiába csak 1.óra tizenvalahányperc, nagyon hosszúnak tûnt.Kár volt ennyi idõt vesztegetnem erre a szarra.Jobb lett volna egy Derrick vagy Columbo epizódot nézni.
shoc 2016 okt. 01. - 19:20:06
(46/114)
Erre nem számítottam.
Unatkozom.
Meglepõ mennyire gyengus.

Az elsõ 20 perc es a trailer nagyon tetszett. Az eleje kedves, es hangulatos. Szépek a felvételek, de nem tul erõs film.
De miután megjelenik a cápa a sztori kevés es kissé nevetseges.
Sajnálom, gondoltam, hogy nem lesz nagyon jo, de ennyire gyengere nem számítottam.
4/10
lori80 2016 szept. 30. - 23:57:05 4/10
(45/114)
Csak a csaj miatt 4 pont..
Nagyon gagyi az egesz ezen kivul.
2/10
NADALFAN 2016 szept. 30. - 16:47:11 2/10
(44/114)
Na erre aztán mondhatjuk hogy über gagyi. A történet egyébként jó lenne , de a megvalósítás az maga a borzalom. Jó kis agysejt romboló filmecske , akinek ez tetszett azt csak sajnálni tudom sekélyes igényszintje miatt:)
2/10 csAk mert néha azért izgi volt ahogy a cápa a pipi húsra hajtot , de legalább neki volt ízlése:)
1/10
alver 2016 szept. 30. - 11:45:57 1/10
(43/114)
Na erre mondják,hogy ZS kategória...egy forintot nem ért ,buta,ostoba amerikai hulladék! Szegény cápa...
Egy jó volt a filmben, a csaj segge és melle :D
filoszemitabélus 2016 szept. 30. - 09:26:58
(42/114)
Van a filmnek atmoszférája. Ahogy megy le a nap és kezd a tenger barátságtalan, fenyegetõ lenni. Kár, hogy SPOILER
a végén azt az idiótaságot berakták a jojóval. Az amik mindig túl sokat akarnak egy filmbe belepasszírozni, hogy nagyobb legyen a bevétel. Nekem simán elég izgalmas lett volna befejezésnek, ha a kis srác riasztja a parti õrséget és kimentik a nõt hajóval. Különben abszolút átéreztem a filmet. Jót szörföztem (windsurf) Hurghadában és késõbb tudtam meg, hogy ott elég gyakori a pörölycápa, ami szintén szereti az emberhúst neoprénbe csomagolva.
3/10
GaborT28 2016 szept. 29. - 22:01:13 3/10
(41/114)
Mert nem alkotok véleményt 20perc után. Egyébként anyukád a nyomorék meg Te, akit nem vert szájon néha.
7/10
nikato 2016 szept. 29. - 17:17:18 7/10
(40/114)
Én ajánlom mindenkinek, nekem nagyon tetszett! :)
3/10
GaborT28 2016 szept. 29. - 16:35:22 3/10
(39/114)
Borzalmas volt! Szörnyû!!! Ennyi marhaságot már rég láttam egy komolynak beharangozott filmben. Ebbe aztán mindent beleakartak pakolni amit egy "túlélõ-filmbe" csak kell. A cápát meg hagyjuk is... senkinek nem ajánlom ezt a filmet. 10/3
3/10
kisdubos 2016 szept. 12. - 11:47:39 3/10
(38/114)
nyilvánvaló baromság, de aki cápás filmeket néz, azt biztos nem zavarja az ilyesmi :) kellemetlen tömegfilm.
Hartmann Csécsei András 2016 szept. 11. - 23:37:24
(37/114)
Ma láttam a filmet, izgulni akartam pedig nehezen bírom az ilyesmit :)

...Tetszett a film mert moziban láttam és ott minden jobb, de amúgy egy ZS kategória, nincs mit szépíteni.
Logikátlanságok, SPOILER:

1:Két férfi le se szarja, hogy a csaj egy bombázó és egyedül van, esetleg megpróbálhatnák megvárni amíg végez, tábortüzet rakni, leitatni és megdugni. Nem, õk ott hagyják, hazamennek ketten és kiverik egymásnak...
2:Részeg férfi félbeharapva kúszik a parton. Tényleg, hát én rendezõként elszégyelltem volna magam. Inkább lebegnie kellett volna kettészakadva a vízben vagy ilyesmi. Senki nem képes így kúszni, de ki sem jutott volna a partra.
3:Mint már a többiek is levezették, egy cápa nem fut ilyen bosszúköröket, nem marad ott ennyi ideig és fõleg le nem szarja az embert, ha ott egy véres nagy bálna.
4: ABSZURDUM, de lehet félreértettem a jelenetet: Rákot miért ette meg amikor 3 hétig kibírjuk élelem nélkül? Hát azt nem hittem el, hogy ez komoly.
5: Szörnyû színészek egytõl egyig, a csaj talán jó volt, de szinkron sokat rontott rajta.

Szerintem a legreálisabb izgis cápajelenet az a PART címû filmben van. Az ember egy kisebb cápát le tud gyõzni, ha lemerül a vízbe és pont szerencsésen valahogy meg tudja sebesíteni. (egy kisebb cápa is hatalmasat tud harapni)

Ami tetszett a filmben:
1:Színésznõ szilikonja és a foga.
2:Az a jelenet amikor odaér a Bálnához és hirtelen rájön, hogy kurva rossz helyen van és megijed, gusztustalan, véres stb. Érzi az ember a menekülési kényszert, pedig a cápa még nem is támadott.
3:A táj.
4: Amikor az ember nagyon beteg vagy megsérül, ilyesmi akkor valóban ilyen szinten hangosan beszél magához. Szinte skizofrén szinten, ez reális volt.
7/10
caomilla 2016 szept. 10. - 20:08:14 7/10
(36/114)
Alapjába véve tetszett, de a másik zátony sokkal jobb. Azt sokkal jobban át tudtam érezni ezenkívül még a Nyílt tengeren és az Elsodorva, amiket ajánlok azoknak akik szeretnek izgulni. A film vége fele már hitelét vesztette a film, nekem az már mese volt, nem tudtam átérezni. Csodás a helyszín, a felvételek, többször ránk jött a frász a jelenetektõl. 10/7
Kovács kolléga 2016 szept. 01. - 20:07:32
(35/114)
SPOILER

Alapjában véve a hasonló témájú, tengeri környezetben játszódó filmeknek kétféle típusa van.

a) látványos képek, szikrázóan kék tenger, bikinis csaj(ok), extrém víz alatti jelenetek (pl. A tenger vadjai). Nem a valósághûség a cél, hanem az izgalomkeltés és a szórakoztatás.
b) nyomasztó hangulat, drámaiság és pszichologizálás, realisztikus törekvések (pl Open water). Nem szórakoztatni akar, hanem gondolkodtatni.

A zátony szerintem azért nagyon jó film (és a ledorongoló kritikusoknak ezért nincs igaza), mert az elõbbi két típusnak egy kivételesen szerencsés, jól sikerült ötvözete.

Amúgy ordas baromság Spielberg cápás filmjéhez hasonlítani, mert az egy sokkal összetettebb történet. Dramaturgiailag inkább A párbaj a spielberges megfelelõje.