Téma: A zátony

9/10
örZSEH 2016 szept. 01. - 19:50:59 9/10
(34/114)
Egész jó volt, hasonlóra számítottam. SPOILER A képek, képsorok fantasztikusak voltak (külön tetszett, hogy a film elején volt egy kis bemutató a szörfözésrõl. Az is plusz pont, hogy megmutatták, vesztett helyzetbõl (kevésbõl) mit tudott kihozni a lány pusztán az eszét használva (na jó, kellett hozzá néhány fizika és biológia óra is..). Nagyon tetszett a sirály jelenléte is, a végén azért elárulhatták volna, hogy mi volt a sziget rendes neve .. (csak mert annyira titkolták végig). Lively jól játszott, nem (csak) a kinézetével hódított: a játéka egész élvezhetõ volt. A villogó medúzás képek, a hõsnõ feje felett átrepülõ delfinekért pedig plusz pont.
SzVanda 2016 aug. 30. - 07:47:51
(33/114)
Egyszer nézõs. Nem volt rossz!
krobert88 2016 aug. 28. - 16:16:36
(32/114)
Nem tudom ki maga és mirõl beszél de én konkrétan tegnap néztem meg a filmet és csak azért regisztráltam ide föl, hogy elmondhassam mekkora csalódás volt a számomra. És, hogy ne csak a levegõbe beszéljek elmondom miért volt rossz a film.

*Spoiler*

Elõször is teljesen felesleges a háttértörténet. 15 percig szörföznek az elején. 30 perc után kezdtem azt hinni, hogy egy természetfilmen ülök mert mindent láttam csak a cápát nem. A színésznõ alakítása pocsék, látszik, hogy nem éli át a szerepét mellesleg minden hegyes élû, dologba belelép, beveri a fejét vagy esetleg medúõzákkal csípeti szét magát. Hát igen, nem elég nagy a tenger ezekszerint. Részeg manusz az nagyon hiányzott a filmbe, semmi értelme nem volt, hogy beletegyék. Másnap a nõ vérben állva ül a sziklán, ordibál erre a két srác mosolyogva bemegy, hogy ááá de itt nincs cápa. Na persze. Mellesleg drága kis barátunk igen gyorsan emészthet ha egyszerre több embert is képes felfalni egymásután vagy csak pusztán a cápa 4-bõl szalasztották, hogy minden élõ ember után megállíthatatlan vágyat, bosszút érezzen, hogy elkapja, felfalja mert a döglött bálna neki már nem jó. Aztán a végén a cápa öngyilkos kísérlete és az apuka mosolya a történtek utána teszi fel az i-re a pontot.
krobert88 2016 aug. 27. - 23:58:45
(31/114)
Bugyuta, unalmas, logikátlan. Ezekkel a szavakkal jellemezném eme alkotást. Az egyetlen élvezhetõ dolog film közben a nachos volt, amit ettem.
Fótos Gábor 2016 aug. 25. - 14:00:20
(30/114)
Izgalmas-látványos film, megéri megnézni. A Spielberg klasszikust meg se közelíti,
a CGI is középszerû (nem rossz!), de az összkép nagyon rendben van. Az év egyik legjobb filmje sztem.
8/10
offtopic
idõjós1010 2016 aug. 24. - 21:31:58 8/10
(29/114)
Így van . Én is így hallottam. Egyetértek. Ez ellentmond a filmnek.
10/10
Missa 2016 aug. 24. - 20:24:01 10/10 Előzmény idõjós1010
(28/114)
Nekem pont a NG-n látottak amik ellent mondanak a filmnek. Amúgy épp most is a NG Wild-on "cápa hét" van. Szóval szerintük (mármint a megszólaltatott biológusok szerint) nem zsákmánya az ember, nem kedveli. Zsírban dús táplálékra van szüksége, amibõl energiát nyer. 1,5-2 tonnás állatról van szó, amelyik ráadásul még valamilyen szinten melegvérû is. Ez pedig, a környezeti hõmérsékletnél magasabb hõfok fenntartása energiát (táplálékot) igényel. Na most ha van a közelében egy döglött, de amúgy zsírban dús bálna tetem, az NG-n hallottak szerint nekem nem logikus, hogy egy egész jó testtömeg index-szel rendelkezõ, félig gumicsomagolású nõt csócsáljon. OK, tény, a valóságban is beleharap az emberbe, mert "kószolót" kell vennie. Az is tény, a balszerencsések ebbe a próbaharapásba belehalnak.
8/10
idõjós1010 2016 aug. 20. - 21:52:52 8/10
(27/114)
Azért ami a natgeon van, nem hiszem hogy kamu. Én hiszek nekik. Azt is elhiszem, hogy õrzi áldozatát a cápa, akár napokig is, de ez esetben nem volt világos mért tette.
k11zoltan 2016 aug. 20. - 20:53:12
(26/114)
Nézhetõ.
10/10
Missa 2016 aug. 20. - 20:38:10 10/10
(25/114)
Szerintem is egész jó, nézhetõ film. Nem lesz Oscar-díjas, de ettõl még jó.
A SPOILER-ben írt logikátlanságokat én is emlegettem. Na de az én "cápa lélektan ismereteim" csak a National Geoprapic, Animal World, Spektrum és egyéb ismeretterjesztõ mûsorokból erednek. Igazi cápával eddig csak a Tropicariumban volt "kontaktom", üvegen keresztül.
Meg még valamikor 1992-ben, amikor hajógépészként dolgoztam és valamelyik Fekete-tengeri kikötõben a halászoktól vettünk 4 db tüskéscápát. Azoknál mi voltunk a veszélyesebbek, mert mi ettük meg õket. :-)
8/10
idõjós1010 2016 aug. 20. - 12:17:10 8/10
(24/114)
Egyszerû kis film, de korrekt. Nekem tetszett a vásznon. Bár volt ami a végén nekem annyira nem jött be. SPOILER mint pl a cápa halála. Elég meseszerû kivitelezés volt. Jól nézett ki, nem éreztem oda illõnek, hisz egészen addig megvolt a filmben a realitás, ami ezzel el is szállt. No meg a nagy megmenekülés után elveszítette a csaj az eszméletét, és már a partig nem tudott kiúszni !? :-O Egészen addig csodáûlatosan tartotta magát. Legyõzte a cápát, aztán mi történt ? Képszakadás. Mikor már nem volt mitõl félni, meg kellett õt menteni a vízbefulladástól. Hát nem értem. Nem szimpatikus a megoldás. No meg ez a cápa nem lakott jól a bálnával ? Állítólag nem támad az minden áron emberre, csak ha éhes. SPOILER vége
Szóval voltak dolgok, amik zavartak, mert hogy kiléptek a végig megtartott realizmusból, de talán ettõl lett igazán mozifilm.
fürmender 2016 aug. 19. - 10:10:32
(23/114)
Igazi, jenki gagyi. Nézhetetlen, tucat áru. 00/10
10/10
Pszichoapu 2016 aug. 18. - 10:06:39 10/10
(22/114)
Gyönyörûen fotózott film, nem vagyok szörfös, de határozottan lenyûgöztek a sportjelenetek. Végig lekötött, még az üresjáratokban is végig ott lappangott a feszültség. Együtt tudtam érezni a fõhõsnõvel, még ha van jó pár meseszerû jelent is a filmben. Igazi felüdülést jelentett a sok elképesztõ ökörség után, mint pl. a Sharknado vagy a Szellemcápa és még sorolhatnám, amelyek az elmúlt években a "cápafilmek" ázsióját rántották a feneketlen mélységbe. Attól függetlenül nekem ez 10 pontot ér, hogy a zárójelenetben látható butaságot a valóságban a cápa sosem követné el (sem fizikailag, sem logikailag) - remélem, spoiler-mentes maradtam, akik látták, tudják, mire gondolok.
10/10
Bernadett Kalman 2016 aug. 17. - 15:21:12 10/10
(21/114)
mi volt? :)
9/10
Topicica 2016 aug. 16. - 22:25:26 9/10
(20/114)
Kihagyhatatlan cápás film, nagyon jó, mégha közben látjuk is a "fizikailag lehetetlen" és "tutira hülyeség" jeleneteket.
xdm 2016 aug. 16. - 13:55:15
(19/114)
ez az ember még filmhez nem szólt hozzá, csak másokat minõsít, és hülyegyerekez le látatlanul... és én vagyok a troll ? mert negatív véleményt formáltam egy filmrõl, amit én láttam, viszont itt ketten hárman még csak meg se nézték, és én vagyok lehülyézve.... nulla önkritika egyeseknek.
offtopic
Marcipáncica_ 2016 aug. 16. - 11:34:08
(18/114)
off.
ok-ok, akkor elnézést. manapság az van hogy már semmin sem tudok meglepõdni :D
offtopic
Marcipáncica_ 2016 aug. 15. - 23:37:23
(17/114)
Off: gondolom nem engem hülyegyerekeztél le. bár akárkinek szólt alapvetõen nem õt minõsíti.
az elõzõ hsz-re pedig: teljesen logikus és oké amit írtál, de összességében akkor sem tesz jót a cápáknak ez a téma. Ha csak azt nézzük hogy a hülye cápauszonyozás miatt a ma élõ fajok 80%-a kihalásra van ítélve. De mindegy, hagyjuk... ha láttam majd úgyis írok érdemben a filmrõl, ami ettõl teljesen függetlenül simán lehet marha jó.
Törolt Felhasznaló 2016 aug. 15. - 19:51:18
(16/114)
Szerintem orbitális butaság belemagyarázni, hogy a cápa gonosznak van ábrázolva.
Ez az állat a természet része és nem gonosz, viszont vannak alaptulajdonságai amik miatt bizonyos esetekben (pl ha belemegyünk a vízbe ahol cápa van) kegyetlennek tûnik az ember számára. Mégis mi a túrót várnánk egy cápától?
A film egy szituációt mutat, hogyan viselkedik ilyenkor valaki.
Lehetne a cápa helyett egy hóvihar, sivatagi szomjhalálközeli szitu, tûzvész egy erdõben, amit túl kell élnie a fõszereplõnek de ezek sanszosabb, hogy unalmasabbak lennének mint egy cápatámadás.
offtopic
Marcipáncica_ 2016 aug. 15. - 18:56:06
(15/114)
off: különben teljesen igazad van. szerencsétleneket így is irtják ezerszámra, kellett még egy ilyen jellegû film. :( (mondom ezt úgy, hogy nem láttam a filmet, és még valamennyire érdekelne is...)