1/10
Edmond Dantes 2013 febr. 01. - 12:40:08 1/10
(5/25)
Nem mondanám,hogy fel vagyok-voltam háborodva. Inkább bosszankodtam az elvesztegetett (fél)idõért és, fõleg: szánakoztam a színészeken, rendezõn (Ascher Tamás? ezt??), produkción (ha ez annak nevezhetõ), mindenen. A mûfaji meghatározás (zenés cécó) eufemizmus: ez egy operett szeretne lenni, de nem merték annak nevezni, pedig az. Egy pocsék operett, pocsék illetve nemlétezõ történettel, legalábbis a szünetig, verejtékszagú szövegekkel/kínrímekkel és olyan zeneszámokkal, amik valszeg 100 évvel ezelõtt nagyon megbuktak volna, az operett arany- majd ezüst korszakában. Rátonyi Róbert Operett-könyvébõl tudjuk, tucat- sõt százszámra mutattak be anno operetteket, nagyon sokat 2-3-5-10 elõadás után le kellett venni a mûsorról, mert nem fogytak a jegyek...na ja, akkor piaci alapon mûködtek a (magán)színházak, s nem töltötte meg a nézõteret (súlyosan dotált) bérletezés és vatta. S ahogy Rátonyi sokszor fogalmaz az egykor megbukott produkciókkal kapcsolatban: "hiába táncolt, énekelt, próbált humort kicsiholni X, Y, Z..." stb. -és X, Y, Z sokszor a színpad fénylõ csillaga volt!- "õ/k se menthette/k meg a darabot a bukástól". Sajnos ilyen csillag -finoman szólva- egy fia nem sok, annyi sem ragyogott tegnap este: baki, csetlés-botlás, szaladgálás, kellékek elejtése vagy kései becsempészése stb.,annál inkább, talán ezeket is a totál kínlódás okozta, de vigasztalásul: ez a "zenés cécó" így is-úgy is menthetetlen. A wikiszótár egyik, esetünkben találó értelmezése szerint cécó : A látszat kedvéért rendezett, felesleges parádé, hûhó. Stimmt. Ma reggel olvastam valahol, hogy a második részben eléggé "leül" a darab. El se tudom képzelni és sosem fogom megtudni, hová ül még lejjebb. És jaj, mindezt a Vígszínházért írom, nem ellene!! József Attilát "plagizálva": érted haragszom én, nem ellened.
7/10
doktormacko 2013 jan. 31. - 22:23:33 7/10 Előzmény Edmond Dantes
(4/25)
Komolyan érdekelne , hogy mi lehet az oka ennek a felháborodásnak ? Nem igért ez a darab semmi mást , csak 2 óra kikapcsolodást. Ezt meg is adta.
1/10
Edmond Dantes 2013 jan. 31. - 21:21:16 1/10
(3/25)
Csatlakozom. Igen, már itthon vagyok.Igen, eljöttem a szünetben. Talán elõször (másodszor?) hosszú életem során. És most elõször 10/1 itt, remélem utoljára. Értékelhetetlen vagy ahogy mostanság mondják: ilyen nincs. Doch...azaz de igen, van. A Vígszínházban, Budapest, Szent István körút.
2/10
zolimaci 2013 jan. 31. - 08:53:15 2/10
(2/25)
Hát ilyen rosszat régen láttam. Szünetben el is mentem sok nézõvel egyetemben.
7/10
doktormacko 2013 jan. 16. - 20:22:46 7/10
(1/25)
7 / 10 Egy kellemes este . Semmi több és semmi kevesebb. Érdemes megnézni , de nem kell nagy katarzisra várni.