Moldávia bánata 2008 júl. 27. - 17:03:58
(38/98)
Megalazási vágy a férfiban, megaláztatás iránti vágy a nõben. Pro és kontra.
Én mást nem nagyon tudok elképzelni. Van, aki úgy éli ezt ki például, hogy ürüléket eszik, miközben szexuális kielégülésre törekszik.
Na, ehhez képest a zongoratanárnéni egy nyeretlen tizenéves.
10/10
offtopic
Redfield 2008 júl. 27. - 16:11:33 10/10 Előzmény Moldávia bánata
(37/98)
Így elsõre érdekes. Bõvebben is ki tudod fejteni? Mert a nõknek is vannak megalázási / megalázottsági vágyai. Ami vicces viszont, hogy manapság tényleg egyre kevesebb dolog számít tabunak, és elõbb-utóbb mindenki tisztába jön saját perverióival, szexuális vágyaival, de mi számít perverznek? Hol a határ? Ugyebár azt a film is megmutatja, hogy az ilyen vágyak megismertetése végzetes következményeket hozhat magával egy párkapcsolatra nézve, de talán mindenkinek vannak rejtett vágyai, és ezekrõl nem mindig lehet megállapítani, hogy normálisak, vagy egészségesek e, vagy sem, hiszen részeink.
Moldávia bánata 2008 júl. 26. - 17:22:40
(36/98)
Nekem egyébként van egy elméletem, mely szerint az összes perverzió táptalaja a férfi megalázási vágya a nõ felett.
Moldávia bánata 2008 júl. 26. - 17:21:34 Előzmény verdeleth
(35/98)
Nem tartana 2 percig, simán belinkelnék ide olyan vidit, amiben éppen egy dán dog "csinál" egy perverz szõkét... Úgyhogy inkább hagyjuk...
10/10
Baer007 2008 júl. 20. - 15:27:39 10/10 Előzmény verdeleth
(34/98)
Nekem ez az egyik kedvenc filmem.
Simán 10 pont.
Érthetõ, hogy a fiú kilépett a helyzetbõl, mégis nem vette komolyan, nem szerette eléggé Erikát, mert akkor elfogadta volna olyannak amilyen, megtette volna azt amire a nõ vágyik. Sajnos az emberek többsége még mindig prûd. Miért nem fogadjuk el a másságot? Elfelejtjük hogy az számít normálisnak amit a többség normálisnak ítél, de attól még az nem biztos, hogy az...
verdeleth 2008 júl. 17. - 10:46:28
(33/98)
Sajnos sokkal durvábbak is vannak világunkban.
Egyébként érdekelne az általad emlitett alkotás
Moldávia bánata 2008 júl. 17. - 05:44:23 Előzmény verdeleth
(32/98)
Bizonyára "kõkemény" realista ez az alkotás is.
Ezeke a filmek azért kellenek, hogy tudjuk, milyen is az, amikor valami tré.
Az ember akarja, nem akarja látni. Láttam én már olyat, ami mellett az ilyen alkotások vígjátéknak számítanak.
zampano 2008 júl. 16. - 23:17:22
(31/98)
Jelinek perverz, beteg ember, gondolom ez mindenkinek nyilvánvaló.
verdeleth 2008 júl. 16. - 23:12:40
(30/98)
Még annyit, minden színész óriásit alakit, fõleg Huppert. Kiváncsi vagyok, mennyi lelki sérülést szerzett a film közben.
verdeleth 2008 júl. 16. - 23:11:36 Előzmény Moldávia bánata
(29/98)
Ebbõl a hozzászólásból azt olvasom ki, hogy semmi értelme ilyen filmet csinálni, csak jó dolgunkban csinálunk ilyeneket Ha félreértettem javits ki. Ezzel a filmmel hasonló a helyzet, mint a Visszafordíthatatlannal, az emberek egy része elítéli, mert megmutatja, amit az átlagember nem akar látni. Pedig nem árt tiszta fejjel járni a világban. De valaki szereti a fejét homokba dugni.

Egyébként Haneke egyik legmélyebb filmje ez a beteg lélekrõl. A rendezés pedig óriási, látványos és kevésbé látványos megoldásokkal (zongora+kéz---simogatás...)
Moldávia bánata 2008 júl. 14. - 13:29:37
(28/98)
Az a baj, hogy az emberiség nem tud jó dolgában mit kezdeni... S most nem arról az 5 milliárdról beszélek, akik kívül esnek a nyugati fogyasztói társadalmon kívül... Õk még nem tudják, de boldogabbak, mint mi. Természetesen éheznek, meg miegymás, és sokkal nehezebb az életük, mint nekünk (ha lehet azt egyáltalán életnek nevezni), de ami nálunk folyik (mármint a jóléti társadalmakban) az egész egyszerûen elképesztõ. 200 év alatt feléltük a 200 millió év alatt felgylemlett fosszilis energiahordozókat...

Durván off, hogy ilyeneket írok ebbe a topicba, de ez a helyzet! S azért valamilyen szinten össze is függ az ilyen termékekkel, mint ez a film is.
unempatopata 2008 júl. 14. - 12:53:38
(27/98)
És gyönyörûnek meg pláne nem mondanám!
unempatopata 2008 júl. 14. - 12:51:48
(26/98)
Hát ez a film egyértelmûen nem nekem való. Én nem tudom befogadni az ilyen fajta(szerintem beteges) jellemeket ábrázoló filmeket.
perry 2008 máj. 22. - 19:00:58
(25/98)
Magam mint Bagarja a béke barátja(:))azt mondom,
ez kényes téma. Vagy is létezünk elvárások társadalmi beidegzõdések, etikai normák mentén.
Így aztán ha nem tapasztaltuk meg extremitásunk határait akkor "szüzek" maradunk ezen gondolatkörök által. Ergo csak azt látjuk taszít minket egy társadalomilag idegen viselkedési forma.
elisabeth pedig ennek a filmnek csak egy szintjét tudta lebontani, és pedig azt ami a képi látvány.Sem ennek társadalmi vagy emberi vetületét, esetleg ezek asszociációs viszonylatait sem látta meg. Na de végül is örüljünk azon , hogy legalább indulatot váltott ki belõle. :)
10/10
mikehodges 2008 máj. 22. - 14:19:14 10/10
(24/98)
Neked is igazad van.Csak éppen az ilyen egy soros beszólások legalább annyira provokatívak lehetnek azok számára,akik szeretik az adott filmet,mint maga a film.18 évesen jobban is kifejezhetjük nem tetszésünket,de persze felháborodásból írta...az adatlapját direkt nem néztem meg...végülis szólásszabadság van,de azért....
10/10
Redfield 2008 máj. 22. - 04:01:59 10/10 Előzmény elisabeth2
(23/98)
Ha ezt tudták volna, biztos ebbõl is egy varázslatos romantikus vígjátékot csináltak volna, hogy életed legszebb filmje legyen...
10/10
mikehodges 2008 máj. 22. - 02:36:41 10/10 Előzmény perry
(22/98)
A korkülönbség engem kicsit sem döbbent meg.Mert az igazi szerelem szerintem kortalan,korlátlan,és határtalan,ezt gyakran szeretem szajkózni.A film szenzációs minden szinten.Mondhatom frankó jelenség a társadalomban,amikor beteg szülõk nevelnek beteg gyerekeket,sok ilyet ismerek.Ez olyan,mint egy láncreakció,még jó,hogy a zongoratanárnõnek nem volt gyereke.

SPOILER!

Nekem egyáltalán nem tûnt úgy,hogy a végén túl mélyre döfte volna azt a kést.Úgy festett,hogy éppen csak megbökte magát a hegyével és kibuggyant a vére.Ez a nõ biztos,hogy nem halt meg.Saját lábán szépen kisétált az épületbõl,kutyabaja sem volt.Ott hagyott csapot,papot,csináljon a közönség,meg mindenki azt,amit akar,õrá ugyan a továbbiakban ne számítsanak!s miután elhagyta az épületet,elment,hogy hová?Ki tudhatja?Én így értelmeztem az utolsó képsorokat,s a nézõre lett bízva,hogy folytassa tovább a történetet,vajon mi lett a nõvel?......
hellcommander 2008 máj. 21. - 13:24:06 Előzmény Anteris
(21/98)
Gyönyörû ez a film !
Anteris 2008 márc. 09. - 23:04:31
(20/98)
ha te mondod...
elisabeth2 2008 márc. 09. - 21:52:05 Előzmény Nyuszóka
(19/98)
Ez életem legundorítóbb filmje..fúj..aki ezt kitalálta nem normális..az biztos..ez a film semmilyen kategóriában nem ér semmit..de tényleg..