Téma: A zongorista

10/10
Gabriella54 2008 okt. 11. - 11:19:37 10/10 Előzmény blackman
(111/251)
Abszolút osztom a véleményedet! Egyszerre megrázó, sokkoló és optimista - szerintem is 10 (sõt, csillagos 10!)
10/10
blackman 2008 okt. 04. - 12:59:25 10/10
(110/251)
Szerintem nagyon jó film jól ábrázolja a dolgokat.Persze akaratlanul is összehasonlítják a Shindler listájával,de mindkét film más szemszögbõl dolgozza fel a történteket.10/10
10/10
Gabriella54 2008 okt. 04. - 12:55:11 10/10 Előzmény Zempy
(109/251)
Ízlések és pofonok - szerintem egyáltalán nem volt hatásvadász, inkább nagyonis visszafogott. Amúgy nem vette egy kalap alá a németeket, hiszen más volt a Wermacht (a katonák) és a Gestapo. A gestaposok között rengeteg volt a pszichopata, akik csak öncélúan, magáért a kegyetlenkedésért ütlegeltek, gyilkoltak le többmillió embert. Sajnos kevés Schindler és Hosenfeld volt akkoriban olyan helyzetben, hogy embereket tudott volna menteni.
Egyet tiszta szívbõl sajnálok: hogy a hülye, értelmetlen Chicago kapta a legjobb filmnek járó Oscar-t és nem A zongorista!
reila 2008 okt. 04. - 11:47:13
(108/251)
Nekem nagyon tetszett, ebben a témában.
sylva23 2008 aug. 09. - 00:35:57
(107/251)
A Shindler listája címû film jobban tetszett, mint a Zongorista, de ez sem rossz.
Zempy 2008 aug. 08. - 15:16:57
(106/251)
Korántsem remekmû. Polanski ennél alkotott már messze jobb filmeket. Egyszeri megnézésre pazar és emlékezetes, de egyértelmûen túl van értékelve. Számomra nem nyújt sok újat, hatásvadász módon próbál megdöbbenteni és az érzelmekre hatni. Újabb zsidófilm, amit természetesen Hollywood is csak a témája miatt kapott úgy fel... Gondolom feltûnt másnak is, hogy ahol a szerencsétlen zsidókat irtják, és a pokoli Német Birodalom maga a Gonosz, ott mindig díjak és Oscar-jelölések tömkelege fog jönni. Nem nehéz kitalálni, miért. Azt várom, mikor filmesítik meg Merle Mesterségem a halál c. remekmûvét- a fõszerepet játszó színész tuti Oscart kapna, netán a film is! Ettõl persze nem vitatom el ennek a filmnek az érdemeit, de a tény is magáért beszél, hogy Polanski éppen ezzel lett Oscar-díjas rendezõ. Hogy Adrien Brody nem érdemelte meg a szobrot, az megint más dolog.
Jól összehozott munka tehát ez, de semmilyen tekintetben nem rendkívüli. Az amcsi közönségnek, akik talán a holocaust szó jelentését sem ismerik, nyilván döbbenetes. Annak, aki olvasott már errõl, közel sem szolgál újdonságokkal.
10/10
Vampire011 2008 júl. 16. - 23:41:41 10/10
(105/251)
Pff.. ne is mondd.. Nem szeretnék visszautazni az idõben abba a korba.. Már ha lenne idõgép xD
10/10
Vampire011 2008 júl. 16. - 23:22:51 10/10
(104/251)
Imádom ezt a filmet... :)) Nagyon át lehet érezni, fõleg hogy történt ilyen, és fõleg hogy tudom milyen, ha elzárnak a zongorától :O vagyis még nem zártak el a zongorámtól, de ha elzárnának.. xD Najó, ez mind1. nem a zongora a fõ témája.. :D szal.. nagyon jó film.. 10/10
offtopic
kevinspéci 2008 júl. 09. - 10:30:38
(103/251)
Ki viccelt? Tényleg készül a film. :)
offtopic
kevinspéci 2008 júl. 09. - 10:20:34
(102/251)
Ne köpködj! :)
offtopic
kevinspéci 2008 júl. 09. - 10:14:56
(101/251)
Készül a magyar remake Az orgonista címmel.
Varánusz Xavér fõszereplésével.
A fiktív 3. Világháború során fog játszódni.
mameha 2008 jún. 22. - 16:47:13
(100/251)
szerintem is nagyon nagyon jó film és elég hûen tükrözi az akkori viszonyokat. (legalábbis gondolom:D) mindemellett iszonyú mellbevágó, persze részben a téma miatt ez nem meglepõ, de még ezen felül is elég durvának mondanám néhol. az utolsó fél órát én személy szerint végig bõgtem, pedig nem vagyok az a fajta és azt hittem ez a téma már nem nagyon tud megríkatni. de mindenkinek csak ajálani tudom a filmet, najó, talán a gyengébb idegzetûeknek annyira nem...
zszoltan 2008 máj. 25. - 14:48:18
(99/251)
Ebben igazad lehet, hogy egy ember szemszögébõl ábrázolta a történteket. Csak én úgy tûnik, nem tudtam eléggé beleélni magam annak az embernek a helyzetébe. Talán ezért is nem hatott rám 'megfelelõen' a film. (A Schindler kicsit felülrõl-kívülrõl nézte az eseményeket, és valóban jobban be tudtam fogadni. Talán ilyen típus vagyok.)
Köszönöm a válaszod (minden olvasó nevében, mert nemcsak nekem írtad).
10/10
Obránszky Ármin 2008 máj. 25. - 12:16:06 10/10 Előzmény zszoltan
(98/251)
„-Nem akarnál, fiacskám, beszámolni az élményeidrõl? -Elcsodálkoztam kissé, és azt feleltem, hogy roppant sok érdekeset nemigen tudnék mondani néki. Akkor mosolygott kicsikét, és azt mondta: -Nem nekem: a világnak. -Amire míg jobban csodálkozva, tudakoltam tõle: -De hát mirõl? -A lágerek pokláról- válaszolta õ, melyre én azt jegyeztem meg, h errõl meg egyáltalában semmit nem mondhatok, mivel a poklot nem ismerem, és még csak elképzelni se tudnám. De õ kijelentette, ez csak afféle hasonlat: -Nem pokolnak kell-e -kérdezte- elképzelnünk a koncentrációs tábort? -és azt feleltem sarkammal közben néhány karikát írva lábam alá a porba, h ezt mindenki a maga módja és kedve szerint képzelheti el, h az én részemrõl mindenesetre csak a koncentrációs tábort tudom elképzelni, mivel ezt valamennyire ismerem, a poklot viszont nem. -De ha, mondjuk, mégis? -erõsködött, s pár újabb karika után azt feleltem: Akkor olyan helynek képzelném, ahol nem lehet unatkozni-; márpedig, tettem hozzá, koncentrációs táborban lehetett, még Auschwitzban is- bár bizonyos föltételek közt, persze.” (Kertész Imre: Sorstalanság)

Bizonyos értelemben, Szpilman regénye a Sorstalanság közeli rokonának is tekinthetõ és ennek fényében a film is abból a szempontbõl, h a tragikus kor mindennapjaiba, apró vagy nem apró küzdelmeibe enged betekintést. Polanskinak nem az volt a célja, h „folyamatot, kibontakozást” mutasson be, megkomponálva egy második Schindler listáját, hanem az, h egy ember szemszögébõl láttassa velünk ezeknek a rettenetes idõknek az eseményeit. Aligha hiszem, h azok az emberek, akikkel történtek az események látták volna az „ívet”, mindössze életben akartak maradni.
A zongorista kiemelkedõen jó film, még Polanskihoz képest is. A felvonultatott karakterek igazi embereknek hatnak, nem eszmék megtestesüléseinek. Ez a film szerencsére, nem egy tanmese lett. Annál sokkal több. A bezártság, az elszigeteltség érzését pedig kevés ember tudja szakavatottabban bemutatni, mint rendezõnk, ezt már számtalan klasszikus filmjében bebizonyította.
A film érdekes tabló a korról, de olyan általános érvényû értékeket fogalmaz meg, ami kicsit felül is emeli a holokauszt-filmek kategóriáján. Bárkinek ajánlom ezt a filmet, aki egy zseniális rendezõ zseniális filmjét akarja látni az egy ember embertelen körülmények között folytatott küzdelmérõl az emberségért, az életért! Gyönyörû, felkavaró, nehezen emészthetõ, éppen ezért nem árt rá elõre felkészülni.
nagi 2008 máj. 25. - 10:49:07
(97/251)
Nekem nagyon nem tetszett a film. Polanskitól nem ezt vártam volna, ha már ilyen témához nyúlt. Ez biz' igencsak hollywoodira sikeredett. Minden válaszra, amely ilyen-olyan hülyének, bunkónak, érthetetlennek vagy akármilyennek tartja a véleményemet, a válaszom: ez csak egy vélemény! Ízlésrõl vitatkozni némileg irracionális dolog. Ezért el tudom fogadni, ha másoknak tetszett, mélyen megérintett, megríkatott, stb.
imelle 2008 ápr. 10. - 18:54:13
(96/251)
egyetértek
luko 2008 márc. 30. - 21:14:59
(95/251)
Nem azt írtam, hogy a németek kollektív bünõsök voltak, hanem Repucitól kérdeztem,
mert a hozzászóllása alapján arra következtettem, hogy õ így gondolja. (a sosem mossak le magukrol amit muveltek mondatra gondolok)

Egyébként persze, hogy hülyeség, a holocaust a nácik és nem az egész nép bûne volt.
6/10
efes 2008 márc. 30. - 19:21:55 6/10 Előzmény luko
(94/251)
Ez hülyeség. Nincs kollektív bûn, az értelmesebb német meg is tesz mindent annak érdekében, hogy még véletlenül se kapcsolódhasson neve, személye és egész nemzete a második világháborús bûnökhöz. Nem negligálja azt, hanem mindent megtesz azért, hogy lássa a világ: ez a németség már nem az. Nem véletlenül szívesen látott vendég Berlinben és más német városban Konrád György, Kertész Imre, hogy csak két ismert zsidó származású magyart említsek.

A buta német, meg olyan mint a buta magyar, buta szláv, stb. Sõt, akár a buta zsidó. Buta. Összekeveri az ókori egyiptomiakat a rómaiakkal, okokat emleget, de egyet se tudna sorolni, ami miatt egy népet kell majdnem kiirtani, meg ilyenek. A buta német, magyar, meg a többi csak butább lesz, mert saját butaságát mantrázza. Hála Istennek azonban vannak értelmesek is, a németek között éppúgy, mint a magyarok, szlávok, zsidók, arabok, szlávok és más nemzetû, más vallású emberek között, ezért, csak ezért él még az emberiség. Nem a buták miatt.
luko 2008 márc. 30. - 17:27:03
(93/251)
Akkor szerinted a németek kollektíven bûnõsek?

Minden német egy örökletes bûnnel szûletik?
Repuci 2008 márc. 29. - 23:04:12
(92/251)
-1 onsajnaltatas.
sosem mossak le magukrol amit muveltek.
ennyi az en velemenyem a draga netmet nemzetrol.