Téma: Abigél

Danny Wilde 2012 márc. 23. - 18:42:44 Előzmény ennyi baromságot...
(193/373)
Szacsvay nagyon jó ötlet,igazán jó lenne Kõnig tanár úrnak, de erre a szerepre igazán jó lenne még Kern András is.Csányi Sándor mint Kuncz Feri,Bács Ferenc Torma Gedeonként,Fenyõ Iván mint Kalmár Péter..szóval azért vannak nevek,szerintem.Bánfalvy nagyon édes Torma Piroska volt és mára biztos jól játszaná Horn Micit.A kislányok pedig lehetnek ismeretlenek hisz az eredeti filmben is többnyire azok voltak.
olahmiki1959 2012 márc. 23. - 15:43:08
(192/373)
Azt kérdezed, az én véleményemre válaszolva, hogy miért ne lehetne újraforgatni azokat a filmklasszikusokat, amiket felsoroltam. Ha tovább olvasod az írásomat, én ott választ adok erre, de akkor másként fogalmazok.
Vegyük a festészetet. Vannak nagy, általános, rengeteg festõ által vászonra vitt témák, tájképek, csendéletek, aktok, bibliai jelenetek, és mások. Ezzel nincs semmi baj.
Mégis elképzelhetetlennek tartom, hogy valaki újból megfesse mondjuk a Mona Lisát, mert az utolérhetetlen, és akármilyen tehetséges lenne a festõ, csak egy gyenge másolatra telne az igyekezetébõl.
Átlagosan, vagy akár jól sikerült filmeket, filmötleteket többször is le lehet forgatni, az új változatok között lehetnek egészen jól sikerült darabok is. Bár általában mégis az eredeti a legjobb, a többi csak utánérzet.
Filmtörténeti jelentõségû klasszikusokat azonban lehetetlen jobban leforgatni, rosszabbul pedig minek? Mit nyersz egy gyenge, vagy egy jól sikerült, de az eredetinél mindenképpen gyengébb változattal?
A hozzászólásokban nagyon sok jó meglátás van, ha megfigyeled, mindenki egybehangzóan tiltakozik az Abigél újbóli megfilmesítése ellen. Ez azért nem lehet véletlen.
Nekem a legnagyobb problémám Bánfalvy Ágnessel van, ahogyan azt le is írtam alább, nem a személyével, hanem a közepes tehetségével, és azzal, hogy a filmmel kapcsolatban az õ neve egyáltalán felmerülhetett.
A mostani rendezõk közül, ha már mindenképpen egy nevet kellene mondanom, én egy Szabó István kaliberû rendezõt tudnék elképzelni, aki biztos, hogy komolyan venné a dolgot, és igyekezne a legmagasabb színvonalon, az operatõri munkában, a dramaturgiában, a színészvezetésben maximálisan megoldani a feladatot.
És - sajnos - szinte biztos, hogy még õneki sem sikerülne.
ennyi baromságot... 2012 márc. 23. - 14:08:06
(191/373)
Hát nem tudom... A mai színészek közül egy olyat sem ismerek (leszámítva, a már réges-rég nyugdíjas korú, nagy öregeket), akitõl valódi színészi alakítást láttam volna. Te tudnál sorolni neveket?
Nekem így hirtelen Szacsvay László neve ugrik be, de õ sem az az alkat, akit vígjátékon kívül el tudnék képzelni.
A többiek vagy eltûntek vagy ripacskodásból, reklámokból élnek.
Aktív, pláne fiatal színész, aki felérne egy Básti Lajossal, Bessenyei Ferenccel, Szerencsi Évával, Garas Dezsõvel (Bessenyei csak Bástiról jutott eszembe), Ruttkai Évával stb. stb. stb. Én egyet sem ismerek. Lehet, hogy színházakban még itt-ott van a régiek közül egy-kettõ, de pl. magyar filmekben?
ennyi baromságot... 2012 márc. 23. - 12:45:56
(190/373)
Az Üvöltõ szelekrõl a puszta létén és a szerzõn túl semmit sem tudok. Ellenben az Abigélt és a filmet készítõ gárda tagjainak nagy részét viszonylag tûrhetõen ismerem. Annyira mindenképp, hogy tudjam: a mai filmesek és színészek közt egy sincs, aki még aktív és csak a közelükbe érne tudásban, tehetségben.
Legjobb (elrettentõ) példa erre az új Vuk film... de hasonló szörnyûségnek tartom a régi Kabos filmek újraforgatását is.
olahmiki1959 2012 márc. 23. - 05:26:46 Előzmény ehajno
(189/373)
Én Bánfalvy Ágnessel néhány éve valamelyik újságban egy riportot olvastam , amelyben elmondta, hogy annak idején, amikor kiment Amerikába, az elsõ idõkben azzal kereste a kenyerét, hogy színészmesterséget tanított. Igaz, akkor még elég gyengén beszélt angolul, így tehát, - kis túlzással, - kézzel-lábbal mutogatva tanított.
Namármost. Próbáljuk meg higgadtan, indulatok nélkül ízlelgetni ezt az információt.
Bánfalvy Ágnes, - eddig még semmi baj, - színészmesterséget TANÍTOTT! - itt már megszólal az ember fejében a vészcsengõ, de csak azért, hogy idõben fel tudjon készülni az adu ászra, - Amerikában!!!
Õ tanított Amerikában színészmesterséget?! Tapasztalat nélkül, szakmai referenciák nélkül, nyelvtudás nélkül, - megkockáztatom, - különösebb tehetség nélkül? Aki meg tud említeni valamilyen emlékezetesebb színházi, vagy filmbéli alakítást vele, az elõtt megemelem a kalapom.
Az Abigélben max. annyit lehetett rá mondani, hogy nem volt rossz amit csinált, de ennyi. Mérföldekre van attól, hogy a többiekkel egy lapon lehessen említeni.
Amerikában, a filmgyártás Mekkájában nehogy már egy Bánfalvyra várjanak azok, akik színészetet akarnak tanulni!
Aki egy ilyen kaliberû...hm...füllentéssel akarja kezdeni az itthoni filmes karrierje újraindulását, attól minden kitelik.
Az Abigél újraforgatásának ötlete az évtized legnagyobb baromsága! Lehet, hogy erõs a kifejezés, vállalom.
Nem lehet újraforgatni a Casablancát, A hét mesterlövészt, a West Side Story-t, vagy a Van aki forrón szeretit, de ugyanígy nem lehet elkészíteni a Szindbád, Az egri csillagok, A tizedes meg a többiek új változatát sem.
Mert megszoktuk a régit, a megismételhetetlent, a klasszikust, a zseniális, azóta már elhunyt színészek tucatjaival készült remekmûveket, amelyekhez õrültség lenne hozzányúlni. Ezek úgy jók, ahogy vannak.
Remélem, lesz néhány okos ember a szakmában, akinek sikerül Ágit lebeszélnie errõl az õrületrõl.
Tilla 2012 febr. 08. - 17:24:29
(188/373)
Szerintem az 1978-as film már etalon, legalább száz évig nem szabadna hozzányúlni, újraforgatni. A "Római vakáció"-t sem tudom elképzelni Aurey Hepburn és Gregory Peck nélkül, így Abigél is Szerencsi Éva, Kõnig tanár úr pedig Garas Dezsõ.
Kár próbálkozni.
ehajno 2012 febr. 08. - 14:09:22 Előzmény bt23
(187/373)
Nem örvendek egyáltalán az ötletnek, hogy meg akarja filmesíteni. Ha sok pénze van, inkább jótékonyságra ajánlaná fel, ott nagyobb hasznát vennék, mint hogy filmet készít egy ilyen örök becsû darabból. Egy riportot hallottam Bánfalvyval. Ott úgy adta elõ magát, mintha õ lett volna a fõszereplõje fiatal korában az Abigélnek! Röhejes, undorító volt az egész riport!
Azonkívül visszataszító volt az is, hogy csak úgy röpködtek az angol kifejezések.

Az Abigél egy ízig-vérig magyar regény, magyar film - ha ezt a nevet hallod, akkor csakis a "magyar" szó jut az eszedbe. A színészek közül is elsõsorban Szerencsi Éva, Ruttkai Éva, Piros Ildikó, Garas Dezsõ - de semmi esetre sem Bánfalvy. Õ jó volt akkor és abban a szerepben, azonban elég felejthetõ alakítást nyújtott egyéb szerepeiben.
Már most tudom, hogy ezt a Bánfalvy félét nem fogom megnézni. Hiába készült Zsurzs Éva filmje 1978-ban, ezt soha senki nem fogja tudni túlszárnyalni (fõleg nem azok, akikkel B. tervezi eljátszatni a szerepeket).
ennyi baromságot... 2012 febr. 02. - 12:07:49
(186/373)
Erre csak egyetlen kifejezést tudok: halott gyalázás...
Ruttkai Éva, Szerencsi Éva, Básti Lajos, Garas Dezsõ és sorolhatnám mindazokat, akiknek az emlékét sérti ez az egész. :(
Bánfalvit max. Szörnyellaként tudnám elképzelni. Mint Horn Mici... naneeee...
bt23 2012 febr. 02. - 11:42:04
(185/373)
http://www.femina.hu/hazai_sztar/banfalvy_agnes_abigel

Végre valami hír az új filmrõl, amit már 2011. aug-szept-ben kellett volna kezdeni forgatni, ahhoz képest még Gina sincs meg.
A cikkben szerepel pár név, nekem nagy csalódás. Azt gondolom, hogy azoknál akiket említenek benne (Körtvélyessy és Rékasi) sokkal nagyobb és jobb színészeink vannak. Kezdem azt hinni, hogy a lényeg itt is a haverságon meg az "ócsóságon" van. Sajnos. Bánfalvyt sem gondolom megfelelõ Horn Micinek, Ruttkai Éva után pont õ lenne megfelelõ erre a szerepre? Tudnék mondani 5 jobb, nevesebb, nagyobb színésznõt aki megfelelõbb lenne erre a szerepre. De hát igen a pénz a lényeg. Ti mit szóltok a témához?
zenepalota 2012 jan. 04. - 22:40:21 Előzmény judit45
(184/373)
Mint például?
10/10
ajka62 2012 jan. 04. - 21:06:17 10/10
(183/373)
Igen, igazad van a feldolgozásokkal kapcsolatban. De egy pici esélye azért van, hogy jól sikerül, és ha igen, akkor már nyertünk :))
Az sem utolsó szempont, hogy az új film kapcsán sokan elõvesszük újra a könyvet, a "régi" filmet.
10/10
superall 2011 dec. 31. - 18:35:54 10/10
(182/373)
Nyugodjon békében, Kõnig tanár úr! (1934-2011)
10/10
judit45 2011 dec. 11. - 16:22:56 10/10
(181/373)
Az Abigél sokadszorra is a kedvencem, bár még mindig vannak benne érthetetlen részek számomra:-)))))
10/10
ajka62 2011 febr. 25. - 07:53:48 10/10
(180/373)
Adjatok egy esélyt az új feldolgozásnak, eddig nekem még mindegyik tetszett! Könyv, film, musical, könyv átdolgozás ( már a harmadik variáció is olvasható). Én örülök, hogy lesz még egy lehetõség a történettel foglalkozni.
Remélem, hogy ez is jól sikerült majd.
10/10
fredi60 2011 febr. 20. - 10:03:28 10/10
(179/373)
A Tüskevár újraforgatása sem lett egy sikertörténet. Remélem, ez az újabb remake kísérlet is megbukik majd.
10/10
zora 2011 febr. 20. - 09:12:22 10/10
(178/373)
Remélem, meggondolják magukat... Csak van kis hazánkban olyan író, aki képes új történetet kitalálni, amibõl épkézláb filmet lehet forgatni! Mindig csak ismétlik önmagukat...
10/10
Pöttyöspocok 2011 febr. 16. - 00:24:45 10/10
(177/373)
Olvastam Abigélt.(Egyik legjobb könyvélményem.) Látni is akartam Abigélt. Nem csalódtam. Leveszem a kalapom!
Szabó Magda(L)
9/10
nikato 2010 dec. 19. - 16:01:54 9/10
(176/373)
Le is lehet tölteni.
csucsu22 2010 nov. 28. - 21:26:42 Előzmény ARitaJ
(175/373)
én most nézem, de nem csak a 2. részt, hanem már a 3-at.

http://videotar.mtv.hu/Videok/2008/08/07/11/Abigel_3_resz.aspx
ARitaJ 2010 nov. 21. - 20:40:11
(174/373)
Ha valakinek megvan a film kérem jelezze!
agnesritajakus@gmail.com