Téma: Abigél

10/10
Naphinel 2012 ápr. 07. - 21:47:48 10/10
(213/373)
Ha lehetne lájkolni, megtenném :D
eful11 2012 ápr. 07. - 08:30:25
(212/373)
Nem hülyeség:) Azt a nagyon tehetséges stólbucit pl. simán el tudnám képzelni Abigélnek, úgy két köbméter betonba ágyazva.
10/10
Naphinel 2012 ápr. 06. - 21:17:51 10/10
(211/373)
Most mi a franc ez a Benedek keresztútja? Agyfsz, ilyen hülyeséget vetíteni...
lilei 2012 ápr. 05. - 22:41:21
(210/373)
...meg a VUK...na azt se bírtam az új változatát egyszer sem végignéni!!!....mit végig?...5 percet sem!
eful11 2012 márc. 30. - 23:41:15
(209/373)
A film titka szerintem az, hogy egy olyan kort ábrázol, ami a hazafias nevelésrõl, öntudatról és összetartozásról szól. Amikor a film készült ezek ismeretlen fogalmak voltak, sokan össze is rezzentek, hogy mennyire realistán és demagógiamentesen ábrázolták a „felszabadulás elõtti” idõket, persze szigorúan az antifasiszta ellenállók szemszögébõl:)A nézõknek pedig, a színészeket is beleérve, igen hálás feladat volt beleképzelni magukat abba a mesébe, ami pár évtizede még a valóság volt.
10/10
greghouse 2012 márc. 30. - 22:51:40 10/10
(208/373)
Végül is biztos lehetne ma is szereposztás, csak a film sok minden máson is múlik. Bánfalvy mesélte, hogy a forgatás során teljesen úgy összehaverkodtak a csajok, és úgy viselkedtek, mint egy igazi osztály, hülyéskedtek, haverok voltak. És hogy a Básti Lajos (akinek utolsó szerepe volt, már nagyon beteg volt) olyan tekintélye volt, hogy ha bejött az "osztályba", minden utasítás nélkül elnémultak és felálltak a csajok...
...Most Garas szerepébe Kern Andrást el tudnám képzelni. Abigélt az én rendezésemben mindenképp egy viszonylag ismeretlen, tehetséges fiatal alakítaná. Ruttkay...hát az nehéz. Egyszerre legyen szeretnivaló és undok...Udvaros? A karótnyelt Balázsovits szerepében talán az általam nem nagyon kedvelt, de valljuk be, tehetséges Stohl. Piros Ildikó...ezen is gondolkodni kell, ennyire hûvös szépség, akirõl csak a végén derül ki hogy mennyi emberség van benne...jó játék ezen gondolkodni.
...Egy biztos, ha elkészül a film, mindenképp megnézem.
10/10
fredi60 2012 márc. 30. - 22:42:45 10/10
(207/373)
És folytathatnád a sort az évek során eltávozott Szerencsi Évával (mégis csak õ volt a fõszereplõ), Nagy Attilával,
Tábori Nórával, Temessy Hédivel... :(
10/10
agella 2012 márc. 30. - 20:42:28 10/10
(206/373)
Igazad van zolgab89! Amit mondasz az megegyezik az én véleményemmel is. Nálad jobban nem is lehetett volna megfogalmazni. Köszönöm.
10/10
agella 2012 márc. 30. - 20:36:33 10/10
(205/373)
Szerintem is az Abigél ezzel a szereplõ gárdával az igazi. Egy remekmû lett ez film. Nemrég elhunyt színészünk Garas Dezsõ alakítása mint Kõnig tanár úr, páratlan, senki nem múlhatja felül. De még külön kiemelhetném Básti Lajost mint Torma Gedeont, Ruttkai Évát mint Horn Micit (sajnos már õk sem élnek), vagy a Zsuzsanna nõvért játszó Piros Ildikót.
Amikor csak tehetem megnézem, ha leadják. És mindig izgulok, hogy Ginát ne érje baj, és sikeres legyen a szökése. Remélem, hogy a mai fiatalok közül is sokan megnézik, mert visszaad valamit annak a háborús idõnek a hangulatából és rettegésébõl, de a hõsiességre is igen jó példát mutat.
10/10
greghouse 2012 márc. 30. - 20:32:24 10/10
(204/373)
Nehéz elképzelni, hogy ebbõl jobbat lehet....bár Bánfalvy Ági rendezi, aki Torma Piroska volt az eredetiben, és mivel sok idõt töltött Amerikában, el tudom képzelni, kicsit "amerikanizálja"... Csak nehogy már itt is Csányi Sándor játsza mondjuk Garas Dezsõ szerepét...Egyáltalán, most elgondolkodom egy lehetséges szereposztáson (egyszer egy interjúban a rendezõ annyit mondott, hogy semmi sem eldöntött, különben is titok, és versenyeznek a szerepekért, szabályos castingokat kell tartani).
Ne itéljünk elõre. Még jó is lehet. Bár az "átkosnak" talán a legjobbja volt, sírva könyörgött a nép a folytatásért, dehát így volt megírva, ez regény volt (ellentétben a másik nagy sikerrel, a Tenkes kapitányával, ami elõször volt film, és Örsi utána írta meg regénynek).
...Ma este aligha van ellenfele, legfeljebb a Megasztár. (Jól van na, csak vicceltem, nem vagyok hülye...:-))
sofi 72 2012 márc. 23. - 21:42:00
(203/373)
Igen, ez valóban jó kérdés, hiszen a mûvészet a szubjektivitáson áll vagy bukik. Nem lehet semmilyen mûvészeti alkotást objektíven értékelni, mivel a fõ funkciójuk pontosan az érzelmek megmozgatása valamilyen formában. Objektív megítélése csak mondjuk financiális szempontból lehet, de élvezet szempontjából szerintem semmiképp. Így azt tudom neked válaszolni, hogy a KÖZÖNSÉG (csupa nagybetûvel). És ebben az esetben nagyszámú rajongótáborral számolhatunk, mivel az Abigél nem rétegfilm. Nem speciális mondanivalójú, nem bizonyos témát sajátosan kiemelõ regényrõl/filmrõl van szó, hanem egy szinte minden korosztályt megszólító mûrõl. Talán ebben rejlik a titka. Nem is a film tökéletessége, hanem maga a regény minden réteget megszólító tulajdonsága az, ami a filmet is sikerre vitte. No persze ehhez szükségeltetett egy megismételhetetlen színészi gárda is... :)
b.veronik 2012 márc. 23. - 21:10:49
(202/373)
Ja, az elven vitatkozunk? :-) Hát tudja a fene, ki dönti el... Én azt mondom, ha ennyi embernek nem tetszik az ötlet, akkor az már jelent valamit. Hogy úgy általában "bejött" ez a film mindenkinek, a könyv és a film egymásra talált a közönség szemében. Ha kimondjuk a címet egyaránt gondolunk a filmre, a szerzõre, a regényre. S a könyvet olvasva a film szereplõit látjuk magunk elõtt.
Na, ez az Egri csillagoknál nincs meg. Mert Sinkovitsot elképzelem, mint Dobót, Bárdy Györgyöt, mint Jumurdzsákot, Venczel Verát is Vicának, de a könyv hõsét, Bornemissza Gergelyt sehogy nem tudom azonosítani Kovács Istvánnal. S hát vannak összecsapott részek, jelenetek benne, de ezt talán ne itt vitassuk meg.
b.veronik 2012 márc. 23. - 20:58:20
(201/373)
Minden hasonlat sántít... Sofi72 jól megfogalmazta, miért berzenkedünk az újabb filmrevitel ellen.
Mintha egy remekbe sikerült festményt átfestenének egy újabb elképzelés szellemében. Persze a hasonlat itt is biceg. Viszont tényleg nincs ma Magyarországon olyan csapat, aki ezt a szereplõgárdát kiüthetné a nyeregbõl.
b.veronik 2012 márc. 23. - 20:18:29
(200/373)
Igen, de az Abigél mellett több ajánlott is volt, s csak ez vitte el a pálmát. :-)
b.veronik 2012 márc. 23. - 20:16:46
(199/373)
Valahogy így gondolom én is, de te jobban megfogalmaztad. :-)
b.veronik 2012 márc. 23. - 20:14:36
(198/373)
"Szabad"? Ezt a kifejezést nem használtam, azt hiszem. S persze lehet vitatkozni azon, hogy kinek mi tetszik, mi nem. De ott, ahol egy film egy kifejezésmód, egy arc ( itt más mûvészeti ágakra is gondolok) beépült a köztudatba, ott valahogy mesterkéltnek, gyakran szánalmasnak tûnik, ha újra próbálkoznak vele. Te el tudod képzelni, hogy négy fiú megalakítja a Beatlest? Mert lehet, hogy jók lesznek, de minek? Volt egy eredeti, a többi csak másolat, utánzás.
sofi 72 2012 márc. 23. - 20:13:32
(197/373)
Vannak olyan dolgok az életben, amik egyszeriek és megismételhetetlenek. Mert akkor, amikor készültek, vagy történtek (események) éppen minden klappolt. Mindenbõl a legjobb jött össze. Mosolyogva olvastam, hogy "akik nem nyitottak az újra, azok tiltakoznak az újra ellen". Nem, nem. Ennek semmi köze a nyitottsághoz. Egyszerûen nem lehet mindent megismételni olyan minõségben, amilyen volt. Pláne megfejelni azt, ami elsõre szinte tökéletesre sikeredett.

Ennek ellenére a régi verziónak mit sem fog ártani, ha esetleg 100x is újra filmre viszik a regényt, mert az Abigél esetében szerintem nem lehet felülmúlni az elsõ sorozatot. Maximum fanyar mosolyt csal a nézõk ajkaira az erõltetett újrázás.
b.veronik 2012 márc. 23. - 20:05:19
(196/373)
Nem hinném, hogy nosztalgia kérdése ez az egész. Tavaly a kötelezõkbõl készült filmek nézettsége nagyon siralmas volt tanítványaim körében. De egyik leányzó kikölcsönözte az Abigélt, és egy hét alatt többször is megnézték hol egyik, hol másik baráti társaságban, s aztán nagyon lelkesen nyilatkoztak róla. Ez 14-16 éves korosztály.
ennyi baromságot... 2012 márc. 23. - 19:59:23
(195/373)
Hát Szacsvayt sem azért említettem, mert jó lenne egy Abigél újraforgatásba - márcsak azért sem, mert róla elég nehéz elképzelni, hogy a szerencsétlen kisember csak egy szerep, valójában egy hõsies ellenálló.
Bács Ferencrõl úgy tudtam, már nem dolgozik.
Csányi? Naneeee... viccnek is rossz. Jó, hogy nem a Stohl Buci. :D
Fenyõ meg még nála is szörnyûbb.
b.veronik 2012 márc. 23. - 19:58:04 Előzmény ennyi baromságot...
(194/373)
Az üvöltõ szelekbõl még igazán jó film nem készült, azzal nyugodtan lehetne kísérletezni, meg az Egri csillagokkal is. A könyvhöz mérten mindkettõ megfilmesített változata csapnivaló.
De az Abigéllel, s több felsorolt filmtörténeti nagysággal én is úgy vagyok, hogy kár a benzinért.
A Diktátor pl. milyen lenne Chaplin nélkül? Vagy a Volt egyszer egy vadnyugat Bronson-Cardinale-Fonda nélkül?
Az Abigél sztoriját is megpróbálhatná valaki újra megírni, nem tudom, mi sülne ki belõle.