Téma: Abigél

10/10
offtopic
cellasto 2015 jan. 19. - 17:34:26 10/10
(293/373)
köszönöm szépen,még nem láttam ezt :)
10/10
offtopic
cellasto 2015 jan. 16. - 18:00:22 10/10
(291/373)
persze,ha már csinál valamit,azt pénzért csinálja
ez egyértelmû :)
10/10
tutub 2015 jan. 16. - 17:58:24 10/10
(290/373)
Aha, meg az utópiák... Mert majd pont pénzremélés nélkül akar majd közismertséget...
10/10
offtopic
cellasto 2015 jan. 16. - 17:12:06 10/10
(289/373)
szerintem nem feltétlen a pénz,hanem a köztudatban maradás az,ami ilyenekre sarkallja a régi szinészeket
nem?
pppppppppppppp 2015 jan. 16. - 17:03:07
(288/373)
Nem tudom mi az, így ez nekem nem sokat mond.
Valami nagyon gagyi sorozat?
Egyébként õt sohasem tartottam igazán kiemelkedõ színésznek, bár rossznak sem.
Amikor utoljára láttam valamiben, ott borzasztóan öregnek tûnt, de ennél mélyebb nyomot nem hagyott bennem.
De most megnéztem, hogy a wiki mit ír róla... Godard filmben is játszott, amcsi egyetemen tanított... valami csak lehet benne. (és hogy már hatvan éves, az csak akkor tudatosult bennem, amikor azt a cikket olvastam...)
10/10
tutub 2015 jan. 16. - 15:00:14 10/10 Előzmény cellasto
(287/373)
Persze, arról is. Ez evidens.
10/10
offtopic
cellasto 2015 jan. 16. - 09:29:15 10/10
(286/373)
ok,akkor félreértettem
azt hittem, a mûveirõl beszélgettetek
10/10
tutub 2015 jan. 15. - 21:48:51 10/10
(285/373)
Eszmecsere? Hát korántsem ez lenne az elsõ szó, ami Magda nénirõl eszembe jut. Vele kapcsolatban ez már majdnem groteszk, mert sokkal melegebb személyiség, a szó minden értelmében lelkes-ebb ember volt, mint holmi puszta eszmecsere. Egy személyes ismeretség eleve egészen más síkokon mozog, mint egy író-olvasó-találkozó. A nagyrésze nem publikus.

Az Abigélben elhangzik Königtõl, h "képzeljük el, h milyen ember az író, a költõ". A magam részérõl ezzel nem nagyon szoktam foglalkozni. Persze, a mûvekbõl sokminden kiderül a szerzõjükrõl, de nem szoktam összetörni magam, h mindenáron kikerekítsem a képet, bár szakmailag nem lenne ismeretlen. Akiket pedig ismerek, azoknál meg adott az ismeret, h milyen ember áll a mû mögött.
Most, h belegondolok, tkp szerencsém volt ilyen vonalon, akiket igazán közelrõl ismerek, mind azok közé tartoznak, akikrõl/akiktõl olyan természetes, h írnak könyveket, verset, prózát, nem is akármilyeneket, akár világhírûeket, akik hitelesek, akik végsõsoron önmagukat írták meg, mert mondanivalójuk volt, nem úgy izzadták az oldalakat össze, h hírnevet, pénzt, vmit elérjenek vele.

Úh tkp nem tudom, mire voltál kíváncsi.
10/10
offtopic
cellasto 2015 jan. 15. - 10:48:04 10/10
(284/373)
szia!


errõl mesélhetnél még(mármint az írónõvel való eszmecserérõl)!
szerintem sokunkat érdekelné a téma :)
pppppppppppppp 2015 jan. 15. - 08:21:27 Előzmény gladiolus
(283/373)
Básti Lajost évtizedekkel a halála után kezdtem (képletesen) siratni. Ez a film folyton eszembe juttatja, hogy mennyire eltûntek az igazi, nagy színészeink. Gyerekként nem szerettem, de felnõttem, sokat változott a véleményem. Nagyon hiányoznak a hasonló kvalitású mûvészek a magyar színészek közül.
10/10
tutub 2015 jan. 15. - 05:44:59 10/10
(282/373)
Namármost: az Abigél azért is hiteles, mert az. Egyrészt ilyen iskolába jártam*, másrészt Szabó Magdát éppen kamaszkoromban ismertem meg, mármint személyesen. Elmesélhetetlenül csodálatos ember volt, akit különleges varázs vett körül.

* A Matula ahhoz képest vjában könnyed leányálom. Nálunk nemcsak, h ilyen nagy hálók voltak, de nyikorgó emeleteságyak. És az ottani élet még az Abigélen is túltett, nézzétek meg a Magdolna nõvéreket, na az az ottani életet és atmoszférát sokkal pontosabban lefesti. Ha a 2t összeadjátok, nagyjából kijön, milyen élet volt ott évekig bezárva lenni.

Az újraforgatás az ilyen eperjesféle okádékokszínvonalúakkal teljesen értelmetlen, mert abban az idõben, ott és akkor, valódi emberek éltek, nem a mostani silány, mélységnélküli ripacsmásolatok.
gladiolus 2014 nov. 26. - 10:30:09
(280/373)
Ez a történet egész életemen át elkísér, és minden életszakaszban mást ad, ahogyan az ember érik, tapasztalatokat szerez, de ezt a regényt és filmet mindig szeretni fogom. Van egy sajátos, megfoghatatlan hangulata, amit még a komor, mogorva falak közé is sikerült becsempészni, élvezetes, fordulatos, minden diáklánynak kötelezõen elõírt alapmû kellene hogy legyen, mivel sokmindent tanít az életrõl, örökérvényû, fontos igazságokat, fõként arról, hogy az ember hogyan legyen képes az életben egyedül is megállni a helyét, a legkeményebb helyzetekben is.
Ez a klasszikus filmváltozat pedig méltó módon tükrözi, kiszínesíti a könyvben foglaltakat, a szereplõket nem is lehetett volna jobban összeválogatni, mindenki a helyén van. Személy szerint a könyvben torma Gedeont elhanyagolható figurának találtam, itt meg õ a kedvencem, mert Básti Lajos tolmácsolásában valahogy kifényesedik a karakter.
Persze azok az erkölcsi normák, amik ebben a regényben még megtalálhatóak, már elavultak a mai társadalom szempontjából, sajnos, de a benne található élethelyzetek átkomvertálhatóak a mai társadalomba is, a lényeg nem változik, mert az embernek kell hit, kellenek társak, barátok, család és mindenekelõtt egy szilárd belsõ önbecsülés a fennmaradáshoz.
Szabó Magda bámulatosan értett ahhoz, hogyan kell a legegyszerûbb történéseket, életszituációkat is kiszínezni írói fantáziával, és izgalmassá tenni. A könyvben az egyik ilyen meglepõen jól kiszínezett jelenet, amikor a vége felé Gina megy Horn Mici házához a sötét utcán, bujkálva, rettegve, és az egésznek mégis van egy varázslatos, lenyûgözõ hangulata.Átélni biztosan más lenne, mint olvasni, de olvasva nagyon szórakoztató.
9.8-ilyen magas értékeléssel még nem is találkoztam, de ez így van rendjén, ez a film megérdemli ezt a számot.
Részemrõl 10/10.
napraforgó 2013 dec. 31. - 04:58:03
(279/373)
Igazad van, elnézést kérek. Félreértettelek, azt hittem úgy érted, hogy volt ilyen nevû püspök. Nem gondoltam, hogy egy kitalált személy keresztnevével csak segíteni akartál (annyira nincs jelentõsége, hogy egy nemlétezõ valakinek mi volt a keresztneve). Mégegyszer bocs.
10/10
offtopic
szingh 2013 dec. 30. - 21:24:27 10/10 Előzmény napraforgó
(278/373)
Hát ez nem semmi!

Te írod:
„...azért Matula, mert egy Matula X nevû kitalált neves személyrõl volt elnevezve...a keresztnév is elhangzik valamikor...a Matula meg az írónõ eszmeszüleménye”

Gondolom segítek:
„Matula János püspök”

Erre jön az elõzõ hozzászólás.
Mi van?
Elmagyarázod itt valakinek, hogy a Matula egy írói kitaláció, mindössze a teljes nevet nem tudod, erre segítõ kezet nyújtok, megmondom a kitalált személy teljes nevét, majd közlöd, hogy ilyen püspök nem is élt soha.
Tényleg nem.
És?
napraforgó 2013 dec. 27. - 13:26:03 Előzmény szingh
(277/373)
Nem mond semmit a név, írtam. És nem is véletlenül. Nem volt ilyen nevû református püspök.
10/10
anniemontrose 2013 dec. 25. - 16:19:34 10/10
(276/373)
Ma újra megnéztem az Abigélt, és még mindig el tud varázsolni ma történet, a helyszín, az egész atmoszféra. A könyv és a film is a magyar irodalom remekmûvei közé tartozik.
szevacica 2013 dec. 25. - 10:27:15 Előzmény ottofon
(275/373)
Sajnos a videót eltávolították - gondolom, jogi viták miatt. Szerencsére a tv azért leadja idõnként, pl. most is, a Duna tv. Kár, hogy késõn vettem észre, így most csak a 2. résztõl tudom nézni (kb. tizedszerre), de ahogy már elõttem is sokan megfogalmazták: MEGÚNHATATLAN!!!
napraforgó 2013 dec. 25. - 04:04:03
(274/373)
Sajnálom, hogy nem ismertem. Sajnos nekem nem mond semmit a név.