Téma: Abigél

vass_jns 2023 jan. 09. - 10:00:30
(353/373)
Van egy dolog, ami kiskamasz korom óta zavar a filmben, nem tudom, hogy másnak is feltűnt-e és ennyire idegesítő:
+++spoiler+++
A film végén mikor König befut Horn Mici házába, szerintem nagyon felelőtlen volt. Mi értelme lett volna ennyit kockáztatni, mikor a fő projekt, Gina kimenekítése már sínen volt. Mici helyében nagyon pipa lettem volna Königre, mikor tudja, hogy Gina már a házban rejtőzködik, akkor egy falfirka miatt a pont a házba menekül be és ezzel odacsődíti a fél hadsereget. Abigél nem volt a legélesebb kés a fiókban az ellenállók között, gyakorlatilag az egész társaság, árkodi ellenállók, Gina, és így a tábornok és köreinek lebukását kockáztatta a teljesen érdektelen "Kossuth szobor meggallérozása" miatt. Tényleg ennyire felelőtlen volt már a regényben is, vagy csak a film alkotói szőtték ezt a szálat?
Ha én ellenálló vagyok, szépen csengben eljátzsom, hogy keresem Ginát és visszamegyek a Matulába, hogy sajnos elszökött a kicsike. Ez a falfirkálós dolog, egy buta felesleges bravúroskodás volt csak.
+++spoiler vége
10/10
Rojita 2023 jan. 06. - 14:08:21 10/10 Előzmény shfanfic
(352/373)
Tényleg? Leforgatták a kirándulós jeleneteket is?
Rengetegszer láttam már, de nem emlékszem az almaszedésre a filmen. Mindig csak felszállnak a vonatra és kész. Gondoltam, h problémás volt a mozdonyt az almafák közelébe vezetni és ezért hagyták ki. Pedig amikor Gina lebukott a Königről írt gúnyos dolgozatával és a látogató püspök az Ő füzetét nyitotta ki és olvasta fel hangosan a fogalmazását, akkor így a történet a levegőben lógott. Aki nem olvasta a regényt, nem érthette, h Gina milyen véres balesetre utal.
Miért vágták akkor ki azt a jelenetet? Leforgatták és kihagyták? Ez olyan furcsa! Erről még senki se beszélt, h mi történt? Ki mit tud erről az elveszett jelenetről?
10/10
luci87 2023 jan. 04. - 19:34:44 10/10 Előzmény Mike088
(351/373)
Ha jol tudom,kotelezo olvasmany is lett...talan ..En mar gyerekfejjel lattam a tv ben a 70 es evek veg,80 as elejen,talan,es konyvben is olvastam tobbszor is.Mar nem nezem ujra,mert kivulrol fujom..:)
Mike088 2023 jan. 04. - 17:46:28
(350/373)
Régen sokszor adták a tévében az Abigélt, de sose néztem végig, nem kötötte le a figyelmem. Felnőtt fejjel már jobban értékelem az elismert regényekből adaptált filmeket. Így hiánypótlóként megnéztem full hd minőségben. A film 4 részre van bontva, igen lassan bontakozik ki a cselekmény, de a gyönyörű Szerencsi Éva, és a tanár-diák viszony ábrázolása valamint a gyerekek között kialakuló kapcsolat visz bele annyit, hogy az ember ne érezze túl vontatottnak vagy unalmasnak. Meg persze ott van az Abigél rejtélye is.

SPOILERES
A film utolsó 20-25 perce elemi erővel hat az emberre! A szemtelen és vad városi leánykának összetörik az élete, és egy szemvillanás alatt kell felnőtté válnia egy bizonytalan világban. Édesapját mint ellenállót letartóztatják, és az addig biztonságosnak hitt Matula sem tudja megvédeni többé. Így új személyazonossággal kell majd bújkálnia. És ebben olyan emberek segítenek neki akire ő gondolni sem mert.
SPOILER END

A film jól érzékelteti a kiszolgáltottság érzését és emberségből is példát mutat. Nem bánom, hogy rászántam az időt.
9/10
borzi84 2022 dec. 29. - 06:27:17 9/10 Előzmény napraforgó
(349/373)
Szia!

Bár a kérdést nem hozzám intézted, azért ha megengeded, reagálnék rá.

A regényben történik utalás Kalmár halálára, mégpedig a "Gedeon napja" címet viselő fejezetben:

"Így rögzültek meg emlékei között hosszú időre mind, hisz pontosan egy év múlt el, mire megint ott ült Kis Mari és Torma között a régi padban. Volt, akit nem látott már soha többé, bálványukat és kedvencüket, Kalmárt, akit behívtak pár nap múlva és a Kárpátokban esett el..."
napraforgó 2022 dec. 29. - 06:05:01 Előzmény shfanfic
(348/373)
Nagyon érdekes, amit irsz. Nekem eddig csak unalmas halandzsának tűnt, de igy megvilágitva érdekes. Honnan veszed, hogy Kalmár meghalt a fronton? Itt még csak szó sem volt arról, hogy bevonult volna. A történet hamarabb végetért.
shfanfic 2022 dec. 29. - 00:24:55 Előzmény capt.nemo
(347/373)
A következő felújításnál bele tehetnék majd a kirándulás jeleneteit is, amit leforgattak. Eredetileg le is adták ezekkel a jelenetekkel, csak aztán kivágták. Jó lenne egyben látni!
capt.nemo 2022 dec. 27. - 16:16:53
(346/373)
csak most láttam milyen szuper lett a képminősége és a színek is.
shfanfic 2022 ápr. 27. - 20:21:33 Előzmény Rojita
(345/373)
Ez így van! Szabó Magda írta és történet volt a törénetben. Ezen keresztül mesélte el Kőnig, Zsuzsanna és Kalmár történetét. Ez leginkább akkor jön le, ha az ember elolvasta a forgatókönyvet, mert az részletesebb és abszolút egyértelműek a párhuzamok. Guillome volt Kalmár, a tökéletes és bátor katonatiszt, akihez bűnös érzelmek fűzték a szent életű Marguerite-t, azaz Zsuzsannát. Aki a bűnös szenvedélyes szerelméért úgy vezekel, hogy a társadalomból kiközösítettnek tűnő Teophil felé fordul. A jóságos keresztanya Horn Mici, aki a szentéletű leányt a jó Teophil felé tereli. És, ha ez még nem lenne elég, micsoda fordulat, Guillome elmegy a háborúba, ahol meghal. Épp, mint Kalmár. Tehát zseniálisat húzott Szabó Magda: úgy mesélte el a három felnőtt egymáshoz fűződő viszonyát, hogy beletett a regénybe egy másik történetet. Ebből tehát a következő jön le: Zsuzsanna mindkét férfit szerette. De míg Kalmárt szenvedélyes szerelemmel és vággyal, ami valószínűleg Zsuzsanna erkölcsi neveltetésébe már nem fért bele, addig Kőniget csendes szerelemmel szerette. És a végén, mint tudjuk, őt választotta. Akárcsak Marguerite Teophilt. :) Szerintem zseniális! Mindenkinek ajánlom a forgatókönyvet, nagyon sok plusz infó van benne! :)
k11zoltan 2021 dec. 29. - 21:37:34
(344/373)
Hosszú volt, de volt egy hangulata.
10/10
surildi 2021 dec. 24. - 16:06:35 10/10
(343/373)
Eszméletlen!!! :(
Nem gondoltam volna, hogy a híres, sokak által szeretett, várt Abigélt leadták éjjel 1.50-kor, ráadásul 24-én karácsonykor már a 4.befejező részt adják!!
Szégyen az egész pedig sokan várták!! Karácsony??
10/10
Rojita 2021 dec. 23. - 15:00:22 10/10
(342/373)
Vmint Szabő Magda volt annyira szolidáris régmúlt írókollégáival, h nem pécézett ki senkit utólagos gúny tárgyaként. Még azt sem hiszem, h felhasznált volna egy középkori, név nélkül fennmaradt, svájci, erkölcsnemesítő prédikációt. Mindent Ő írt.
napraforgó 2021 dec. 23. - 13:37:27
(341/373)
Tudja valaki, hogy mi volt az az épületes regény, amit az étkezések alatt felolvastak? Marguerite, Guillome és Teophil történetéről.
10/10
Rojita 2021 dec. 04. - 18:47:19 10/10
(340/373)
offtopic
Edmond Dantes 2020 dec. 27. - 09:35:27 Előzmény Rövid G. atya
(339/373)
10/10
luci87 2020 dec. 27. - 08:38:17 10/10 Előzmény Annie92
(338/373)
Szia, engem is érdekelne a Vissza a Matulába! Nincs fent, kerestem, fe ennek is van folytatása, az viszont igen..
10/10
Rojita 2020 dec. 23. - 16:18:34 10/10 Előzmény Yuliusz
(337/373)
Tudom, h Szabó Magdának nem az Abigél volt az első műve. Olvasták is a műveit sokan, aki olvasott akkor kortárs-irodalmat, (és ifjúsági regényt). De mégis (Zsurzs Éva és) az Abigél tette Őt "országosan ismertté." A film után az is megismerte, aki addig nem olvasott Tőle semmit. A könyvtárakból állandóan kikölcsönözték minden könyvét, a kiadók újból kiadták a régebbi könyveit és állandóan kértek Tőle újabb regényt, és természetesen az arcát is megismerte az ország.
Yuliusz 2020 dec. 23. - 12:41:03 Előzmény Rojita
(336/373)
Szabó Magdát nem az Abigél tv-változata tette „országosan ismertté”, a forgatáskor már 60 éves volt.
A Freskó, a Bárány Boldizsár, Az őz, A Danaida és még sok más mű évtizedeken át a legismertebb regények között voltak.
10/10
Rojita 2020 dec. 22. - 18:20:12 10/10 Előzmény Nooji
(335/373)
Még nem néztem ea-t online. Nem is értem, h egy ilyen jegy miért nem egyen-áras? Mindenki ugyanazt a kamerafelvételt látja, nem? (A jegy.hu műsorismertetőjét pedig összekuszálhatták a karácsonyi manók. Egy értelmes mondatuk sincs)
Nooji 2020 dec. 22. - 11:59:22 Előzmény Rojita
(334/373)
Leadják, de mikor...Idén lehet Abigél nélkül telik a karácsonyom
Vagy az operettszínház online adása fog kisegíteni
https://online-operett.jegy.hu/#/event/abigel/71c79414-19e5-4d17-ae2b-b8045e7b15ea