Téma: Abigél

sofi 72 2010 júl. 10. - 21:35:32
(153/373)
Ugyanezt gondolom a Bronte nõvérekrõl, Austenrõl és még sorolhatnám....

Ja, ami nekem gáz, hogy Fekete István meg úgy van beállítva, hogy gyerekkönyveket írt, mert a legtöbben állatokról van szó, illetve azok a fõszereplõk!! Ez is egy vicc.
hutizs 2010 júl. 10. - 21:20:27
(152/373)
Igényes gyerekeknek idõben a kezébe kell adni a könyvet és imádni fogja.
Kár, hogy a kiadások egyértelmûen "lányregénynek" adják ki, ezért esély sincs, hogy egy fiút rávegyél, hogy elolvassa. Talán csak akkor, ha már megnézte a filmet... bár akkor sem valószínû. (Nekem legalábbis nem sikerült.)
sofi 72 2010 júl. 10. - 21:08:05
(151/373)
"Fekete ember, fekete ruhában, feketét(n) (nem emlékszem, hogy feketét, vagy feketén, pedig hányszor, de hányszor olvastam, láttam!!!!!!) nevet és feketét álmodik..." :)


Hajrá ABIGÉL!!!
hutizs 2010 júl. 10. - 20:53:54 Előzmény ajka62
(150/373)
Én is erõsen gondolkodtam, vajon hol kellett volna hallanom, hogy Kõnig Abigélként mutatkozik be. Egészen megnyugtató, hogy az eredetiben nem volt benne.

Egyébként én is olvasom a Vissza a Matulába!-t. Nekem nagyon furcsa volt, hogy Kõnignek Lajos a keresztneve. Sajnos nem emlékszem, a könyvben, ill. a filmben is elhangzik, hogy Lajosnak hívják, vagy csak Mary Silver találta ki neki ezt a nevet?
10/10
donbosco 2010 jún. 30. - 22:10:29 10/10
(149/373)
Helyesen 290 perc!

Nekem az egyik kedvenc filmem, kiskoromban szerettem meg.
10/10
ajka62 2010 jún. 15. - 19:57:07 10/10 Előzmény orgyen
(148/373)
Szia!
Köszönöm ezt a hírt, mert már kezdtem aggódni, hogy a kb 30 év alatt csak most tûnt fel, hogy elõre lehetett tudni ki a Kõnig.
10/10
offtopic
bürgönye 2010 máj. 09. - 13:50:42 10/10 Előzmény orgyen
(147/373)
Nagyon igaz. Ez egy önmagát erõsítõ folyamat: megnézzük a hülyeséget, mert nincs más, a filmkészítõ pedig igazolva látja magát, hogy lám-lám, milyen hatalmas tömeg tódult be a moziba, úgy látszik, ezt szeretik. Minek bajlódjunk új ötletekkel? Készítsünk ugyanabból még többet!
(Azt hozzátenném, hogy nem láttam az Avatart, így nem is tudok hozzászólni. A film sztorija olyan elcsépeltnek tûnt, hogy nem tartottam érdemesnek bemenni rá. Más kérdés, hogy Cameron azt nyilatkozta, szerinte a látványvilág nem bírt volna el több történetet. Ebben akár igaza is lehet: a technika túlságosan új még ahhoz, hogy egy valóban jó történettel is mûködõképes legyen.)
10/10
bürgönye 2010 máj. 09. - 13:44:26 10/10 Előzmény rapanui
(146/373)
Akadnak azért olyan mûvek, amikbõl lehet musicalt csinálni, de igazad van, ez abszolút nem tartozik ezek közé. Az az érzésem, a musicalkészítõknek nincs eredeti ötletük, ezért az égvilágon mindent átírnak, csak hogy ki ne fogyjanak az újdonságokból. Kíváncsi vagyok, Kõnig tanár úr után ki lesz a következõ áldozat. Poirot? Raszkolnyikov? Esetleg, ha már a háborúnál tartunk, Köves Gyuri? (A Valahol Európában musicalváltozata után már mindent el tudok képzelni...)
orgyen 2010 ápr. 21. - 17:38:41
(145/373)
Úgy ahogy az amerikaiak is lezüllöttek az "Orfeusz alászáll"-tól és "A 12 dühös ember"-tõl a "300"-ig ill. az "Avatar"-ig.

Mi csak a trendet, akarom mondani a "trendi"-t majmoljuk.

Azt modják erre van igény, ami hülyeség mert az igényt megteremtik/ránk kényszerítik "eszi nem eszi, ez van" alapon.

De legalább volt olyan idõszak amikor készültek jó és idõtálló filmek is.
Wilde 2010 ápr. 21. - 17:02:30
(144/373)
Talán az egyetlen magyar TV-film sorozat, ami miatt nem kell szégyenkeznünk. Kiváló színészi gárda, akik a legjavukat hozzák. Kár, hogy sokan már nincsenek közöttünk. Érdekes, egyedi történet, kiváló megvalósítással.
Úgy tûnik vér, DNS, és nagyképû fellengzõs dumák nélkül is lehet jó sorozatot készíteni. A sztori minden korosztály számára követhetõ és értékelhetõ.
Nem igazán értem, hogy hogyan zülhettünk le egy Abigél-tõl egy Kisvárosig.
orgyen 2010 ápr. 21. - 14:05:57 Előzmény angim
(143/373)
Engem is zavart EZ a kezdet mert lelövi elõre a "poént", pld. Garas hangját is lehet hallani amint "Abigél"-ként mutatkozik be, pedig ennek csak a végén szabad kiderülnie.

Az a gubanc hogy EZT a kezdetet a digitális felújításkor tették rá a DVD-re.
Eredetileg a TV film azzal indul hogy Gina ül az apja kocsijában aki viszi õt a Matulába.
Nem értem hogy azt a fölösleges bevezetõ részt miért kellett utólag hozzáilleszteni. Kissé szájbarágós lett mint a colombo filmek ahol az elején tudjuk ki a gyilkos és hogyan követték el.

A többi bakira nem emlékszem a TV film alapján, majd megnézem a DVD-t, lehet hogy az elejéhez hasonlóan a dvd-sítésnél kavartak? Ha igen, nem tudom miért kellett ezt csinákni? Mert divat?

A film nagyon szórakoztató, jó rendezés, kitûnõ alakítások, Garas Dezsõ egyik legjobb szerepe. Mindíg megnézem ha adják.
abigelfan 2010 ápr. 06. - 10:24:27
(142/373)
Ez hasznos volt, mert már megijedtem, hogy elvesztettem úgy az oldalt, hogy nem mentettem le a fejezeteket, de akkor ezek szerint csak átköltözött. Hiányzott volna, ha nem tudom olvasni úgy a kedvenc regényem /Abigél, ha valakinek még nem lenne világos a nevembõl és fórum témájából adódóan:) *irónia vége*:)/ folytatását, hogy megnyitom és kész is:) Még egyszer köszi:)
Annie92 2010 ápr. 05. - 22:11:27
(141/373)
hali!

a visszaamatulaba.extra.hu átköltözött ide: www.visszaamatulaba.uw.hu

csak ennyit akartam:D
10/10
barnan 2010 márc. 20. - 06:49:08 10/10 Előzmény angyalka85
(140/373)
Kezdünk elveszni a részletekben. Igényes regény, igényes szereposztás, magyar film átütõerõvel.
angyalka85 2010 márc. 01. - 21:45:47 Előzmény moksa
(139/373)
ja, én kérek elnézést :))))))))
moksa 2010 febr. 28. - 12:59:50
(138/373)
Kalmárnak éppen a mosdóba kellett mennie a forgatás közben... :))
angyalka85 2010 febr. 28. - 12:36:43 Előzmény kökényszemy
(137/373)
:)))))))

hirtelen nem emlékszem, hogy írtam-e ... de van még egy orbitális baki. amikor elõször mutatnak étkezést a film alatt, akkor kalmár helyett egy vén faszi ül ott, holott pár kockával elõtte maga kalmár evett a tanárokkal. akkorát röhögtem elõször :))))) egész film alatt nem szerepel a papi. de akkor miért rakták be kalmár helyére? honnan vették, hogy ezt a nézõ nem veszi észre? :DDD

na, csak ennyit akartam :))
wwxxww 2010 febr. 20. - 17:06:14
(136/373)
ez a legjobb magyar film:) és az egyik kedvenc könyvem.
10/10
kökényszemy 2010 febr. 12. - 20:28:10 10/10
(135/373)
Sziasztok!
A bakis kérdésre válaszolva,van még egy pár:P
Az egyik,mikor sétálnak a kertben,hárman.Mikor bemutatják Abigélt Ginának.Na ott a kulcs a nyakukban.:) van mikor látszik,aztán hirtelen nincs rajtuk,aztán meg visszakerül.
A másik,a tanárok ülése az étkezéseknél.Van amikor teljesen másképp ülnek,mint egyébként.
Aztán van még egy,ami szerintem bakinak is mondható.A Matulában aranyszabály az is,hogy ha kimész valahonnan kapcsold le a lámpát,nem?Általában mindig sötét van,ha valahova bemennek.Na ehhez képest,mikor Bánki sír,Gina kimegy hozzá és Zsuzsanna visszaküldi õket,mikor becsukja az ajtót égve hagyja a lámpát...
Ennyit tudtam még hozzá rakni..:P
10/10
rahelvok 2010 jan. 22. - 21:11:39 10/10
(134/373)
Most néztem meg egyben a több, mint 5 órás filmet - egyszerûen nem bírtam félbehagyni. :) Az elsõ része annyira szomorú volt, perceket végigbõgtem, mikor ott szívatták szegény Ginát, aztán a 2. rész meg (fõleg a vége) annyira izgalmas volt, hogy azt hittem kiugrik a szívem. Szerencsi Éva gyönyörû, és tökéletes a szerepre. Nagyon szeretnivaló volt Zsuzsanna karaktere is, Kõnig meg hát.... :) Számomra elég egyértelmû volt, hogy ki is Abigél (a könyvet még nem olvastam), de így is gyönyörû volt, ezek után tuti elolvasom a könyvet is. (Kiskoromban elkezdtem, csak aztán vhogy félbemaradt, azóta nem folytattam. De mondjuk Szabó Magda könyvei mind nagyon jók, annyira visszaadják egy ilyen korú lánynak az igazi érzéseit (pl. Abigél, Születésnap) Tökéletes film!!!!!! :)