Téma: Abigél

10/10
mérlegelõ 2012 ápr. 13. - 23:27:19 10/10
(221/341)
A filmben valóban nincs, pontosabban nem maradt benne: kivágták a teljes almaszedés-epizódot (pontosabban a vasútállomáson "végzõdik" a történeti szál) - ez a (rosszul nevesített) kép odaútban a vonaton zajlik. Kár, hogy végül is kimaradt, hiszen a groteszk portré-dolgozatban ott az utalás az almára, s aki a regényt olvasta, igazolhatja, milyen fontos és "erõs" esemény. (Csak találgatni lehet, hogy esetleg rövidítés, azaz a film hosszának, mint keretnek megfelelés állt a háttérben...?)
10/10
bikinis 2012 ápr. 13. - 21:25:46 10/10
(220/341)
Igen tényleg Egri Kati van rajta és nem Szerencsi Éva...és egyáltalán ez a jelenet van a filmben? Én nem emlékszem rá..:)
10/10
agella 2012 ápr. 13. - 21:11:54 10/10
(219/341)
Most vettem észre, hogy az elsõ képen rossz a felirat, mert nem Szerencsi Éva és Garas Dezsõ, hanem Egri Kati és Garas Dezsõ van. Nem értem, hogy lehetett ekkora bakit elkövetni?!
Ha tévedek nyugodtan javítsatok ki!
10/10
agella 2012 ápr. 13. - 20:35:23 10/10
(218/341)
A stohlbucit sztárolni?! Nahát! Azt a görény, beképzelt majmot, aki nem szégyelli magát?! Annyira undorító amit mûvel a magánéletében. Elhiszem, hogy jó színész, de ez még nem jogosítja fel arra, amiket tett. A büntetés amit kapott az egyáltalán nem áll arányban a bûnével. De most nem róla kéne beszélni, hanem Abigélrõl - Szabó Magda csodálatos mûvérõl. Az emberség, az összefogás erejérõl az embert próbáló idõkben. Mert az volt. A regény megfilmesítése véleményem szerint jól sikerült, a szereplõk a lehetõ legjobban lettek kiválogatva. A rendezõ és a színészek nagyot alkottak. Ezt újra filmesíteni szerint lehetetlen, mert senki nem fogja olyan jól eljátszani a regény hõseit, mint az eredetiben. Nem hiszem, hogy bárki felülmúlhatná Básti Lajost, Garas Dezsõt, Ruttkai Évát, Szerencsi Évát, Nagy Attilát, akik már eltávoztak körünkbõl. De a még élõ színészek is nagyot alakítottak benne. Elhitették, hogy õk Matulások, és ez remek dolog.
Szívem szerint nem szeretném, ha újra filmesítenék. Inkább a kópiát javítsák fel, digitalizálják, hogy bármikor meg lehessen nézni.
Ha újra leforgatják én biztos, hogy nem nézem meg!
Már alig várom, hogy kezdõdjön! Még a telefonomon is beállítottam a figyelmeztetõt, nehogy véletlenül lemaradjak róla. Minden Abigél rajongónak jó filmnézést kívánok!
eful11 2012 ápr. 08. - 18:29:34 Előzmény Naphinel
(217/341)
A novelláid miatt vissza is kapnád:)
Sorozatfüggõ 2012 ápr. 08. - 17:50:24
(216/341)
Nem értem, miért kell mindenáron újraforgatni egy úgyis felülmúlhatatlan filmet. Ritkán szokott jobbra sikeredni, mint az eredeti.
10/10
Naphinel 2012 ápr. 08. - 08:59:09 10/10
(215/341)
Tudom, tudom, csak vicceltem. Sejtettem, h Dobó Kata, meg Csányi pl. kiveri a biztosítékot :)

Vagy Schell Judit, mint Zsuzsanna. Nem, nem Oroszlán Szonja :)

De tényleg, értelmes színészeket összeszedni szinte lehetetlenség.
10/10
Naphinel 2012 ápr. 07. - 21:54:38 10/10
(214/341)
Hmmm.

Gina: Tompos Kátya
Zsuzsanna: Dobó Kata
Kuncz Feri: Fenyõ Iván
Az ofõ: Stohl
Gina apja: Csányi
Torma Gedeon: Körtvélyessy Zsolt
10/10
Naphinel 2012 ápr. 07. - 21:47:48 10/10
(213/341)
Ha lehetne lájkolni, megtenném :D
eful11 2012 ápr. 07. - 08:30:25
(212/341)
Nem hülyeség:) Azt a nagyon tehetséges stólbucit pl. simán el tudnám képzelni Abigélnek, úgy két köbméter betonba ágyazva.
10/10
Naphinel 2012 ápr. 06. - 21:17:51 10/10
(211/341)
Most mi a franc ez a Benedek keresztútja? Agyfsz, ilyen hülyeséget vetíteni...
lilei 2012 ápr. 05. - 22:41:21
(210/341)
...meg a VUK...na azt se bírtam az új változatát egyszer sem végignéni!!!....mit végig?...5 percet sem!
eful11 2012 márc. 30. - 23:41:15
(209/341)
A film titka szerintem az, hogy egy olyan kort ábrázol, ami a hazafias nevelésrõl, öntudatról és összetartozásról szól. Amikor a film készült ezek ismeretlen fogalmak voltak, sokan össze is rezzentek, hogy mennyire realistán és demagógiamentesen ábrázolták a „felszabadulás elõtti” idõket, persze szigorúan az antifasiszta ellenállók szemszögébõl:)A nézõknek pedig, a színészeket is beleérve, igen hálás feladat volt beleképzelni magukat abba a mesébe, ami pár évtizede még a valóság volt.
10/10
greghouse 2012 márc. 30. - 22:51:40 10/10
(208/341)
Végül is biztos lehetne ma is szereposztás, csak a film sok minden máson is múlik. Bánfalvy mesélte, hogy a forgatás során teljesen úgy összehaverkodtak a csajok, és úgy viselkedtek, mint egy igazi osztály, hülyéskedtek, haverok voltak. És hogy a Básti Lajos (akinek utolsó szerepe volt, már nagyon beteg volt) olyan tekintélye volt, hogy ha bejött az "osztályba", minden utasítás nélkül elnémultak és felálltak a csajok...
...Most Garas szerepébe Kern Andrást el tudnám képzelni. Abigélt az én rendezésemben mindenképp egy viszonylag ismeretlen, tehetséges fiatal alakítaná. Ruttkay...hát az nehéz. Egyszerre legyen szeretnivaló és undok...Udvaros? A karótnyelt Balázsovits szerepében talán az általam nem nagyon kedvelt, de valljuk be, tehetséges Stohl. Piros Ildikó...ezen is gondolkodni kell, ennyire hûvös szépség, akirõl csak a végén derül ki hogy mennyi emberség van benne...jó játék ezen gondolkodni.
...Egy biztos, ha elkészül a film, mindenképp megnézem.
10/10
fredi60 2012 márc. 30. - 22:42:45 10/10
(207/341)
És folytathatnád a sort az évek során eltávozott Szerencsi Évával (mégis csak õ volt a fõszereplõ), Nagy Attilával,
Tábori Nórával, Temessy Hédivel... :(
10/10
agella 2012 márc. 30. - 20:42:28 10/10
(206/341)
Igazad van zolgab89! Amit mondasz az megegyezik az én véleményemmel is. Nálad jobban nem is lehetett volna megfogalmazni. Köszönöm.
10/10
agella 2012 márc. 30. - 20:36:33 10/10
(205/341)
Szerintem is az Abigél ezzel a szereplõ gárdával az igazi. Egy remekmû lett ez film. Nemrég elhunyt színészünk Garas Dezsõ alakítása mint Kõnig tanár úr, páratlan, senki nem múlhatja felül. De még külön kiemelhetném Básti Lajost mint Torma Gedeont, Ruttkai Évát mint Horn Micit (sajnos már õk sem élnek), vagy a Zsuzsanna nõvért játszó Piros Ildikót.
Amikor csak tehetem megnézem, ha leadják. És mindig izgulok, hogy Ginát ne érje baj, és sikeres legyen a szökése. Remélem, hogy a mai fiatalok közül is sokan megnézik, mert visszaad valamit annak a háborús idõnek a hangulatából és rettegésébõl, de a hõsiességre is igen jó példát mutat.
10/10
greghouse 2012 márc. 30. - 20:32:24 10/10
(204/341)
Nehéz elképzelni, hogy ebbõl jobbat lehet....bár Bánfalvy Ági rendezi, aki Torma Piroska volt az eredetiben, és mivel sok idõt töltött Amerikában, el tudom képzelni, kicsit "amerikanizálja"... Csak nehogy már itt is Csányi Sándor játsza mondjuk Garas Dezsõ szerepét...Egyáltalán, most elgondolkodom egy lehetséges szereposztáson (egyszer egy interjúban a rendezõ annyit mondott, hogy semmi sem eldöntött, különben is titok, és versenyeznek a szerepekért, szabályos castingokat kell tartani).
Ne itéljünk elõre. Még jó is lehet. Bár az "átkosnak" talán a legjobbja volt, sírva könyörgött a nép a folytatásért, dehát így volt megírva, ez regény volt (ellentétben a másik nagy sikerrel, a Tenkes kapitányával, ami elõször volt film, és Örsi utána írta meg regénynek).
...Ma este aligha van ellenfele, legfeljebb a Megasztár. (Jól van na, csak vicceltem, nem vagyok hülye...:-))
sofi 72 2012 márc. 23. - 21:42:00
(203/341)
Igen, ez valóban jó kérdés, hiszen a mûvészet a szubjektivitáson áll vagy bukik. Nem lehet semmilyen mûvészeti alkotást objektíven értékelni, mivel a fõ funkciójuk pontosan az érzelmek megmozgatása valamilyen formában. Objektív megítélése csak mondjuk financiális szempontból lehet, de élvezet szempontjából szerintem semmiképp. Így azt tudom neked válaszolni, hogy a KÖZÖNSÉG (csupa nagybetûvel). És ebben az esetben nagyszámú rajongótáborral számolhatunk, mivel az Abigél nem rétegfilm. Nem speciális mondanivalójú, nem bizonyos témát sajátosan kiemelõ regényrõl/filmrõl van szó, hanem egy szinte minden korosztályt megszólító mûrõl. Talán ebben rejlik a titka. Nem is a film tökéletessége, hanem maga a regény minden réteget megszólító tulajdonsága az, ami a filmet is sikerre vitte. No persze ehhez szükségeltetett egy megismételhetetlen színészi gárda is... :)
b.veronik 2012 márc. 23. - 21:10:49
(202/341)
Ja, az elven vitatkozunk? :-) Hát tudja a fene, ki dönti el... Én azt mondom, ha ennyi embernek nem tetszik az ötlet, akkor az már jelent valamit. Hogy úgy általában "bejött" ez a film mindenkinek, a könyv és a film egymásra talált a közönség szemében. Ha kimondjuk a címet egyaránt gondolunk a filmre, a szerzõre, a regényre. S a könyvet olvasva a film szereplõit látjuk magunk elõtt.
Na, ez az Egri csillagoknál nincs meg. Mert Sinkovitsot elképzelem, mint Dobót, Bárdy Györgyöt, mint Jumurdzsákot, Venczel Verát is Vicának, de a könyv hõsét, Bornemissza Gergelyt sehogy nem tudom azonosítani Kovács Istvánnal. S hát vannak összecsapott részek, jelenetek benne, de ezt talán ne itt vitassuk meg.