10/10
digitalisnomad 2010 máj. 30. - 15:54:47 10/10
(87/167)
Brutálisan életszerû ,fantasztikus-fanatikus szereplõkel.Azon túl,hogy ez egy nagyon jó háborús film,bepillantást ad a tengerészgyalogos kiképzés borzalmas világába is. 10p.
babrafax 2010 máj. 26. - 20:01:44 Előzmény sipmester
(86/167)
Jó kis film ,értelmes mondanivalóval,csak kár hogy itt is egyes fórumozok feleslegesen hözöngenek és politizálnak.Kommunista vagy kapitalista,fasizmus vagy judaizmus-mindnél vannak jó ötletek és rossz tömegpusztító döntések.Na errõl ennyit.
miskah 2010 ápr. 13. - 19:37:29
(85/167)
De sajnáltam a Pyle gyereket :O
8/10
ondok 2010 márc. 09. - 21:08:40 8/10 Előzmény sipmester
(84/167)
Még egy kicsit tanulmáényozd atörténelemet és akkor nem írsz ekkora butaságot.Ho apó mellesleg a SZU vezetésével az egész világot akarta egyesíteni ,mint rendes kommunista diktátor.(Világ proletárjai egyesüljetek!!)
sipmester 2010 márc. 09. - 01:57:40 Előzmény ondok
(83/167)
ha Észak-Vitenamot és egyben Ho apót lehitlerezed, akkor ennyi erõvel Bocskait is lenácizod, mivel õ is csak Magyarországot akarta egyesíteni
10/10
Matmov 2009 okt. 26. - 00:52:33 10/10
(82/167)
Zseniális! 10/10
kisinyov 2009 júl. 01. - 19:54:08 Előzmény ondok
(81/167)
Amikor azt írtam, hogy akkor már a hidegháborún gondolkodtak, természetesen nem Lengyelország megtámadására gondoltam,hanem a normandiai partraszállásra.
8/10
ondok 2009 jún. 17. - 23:31:08 8/10 Előzmény kisinyov
(80/167)
Kár ,hogy amiket írsz azok nagyrészét nem vitatom.Mondjuk az azért erõs ,hogy amikor Anglia meg Franciaország hadat üzen Hitlernek Lengyelország megtámadása miatt ,akkor már a hidegháborún gondolkodna :).Egyenlõre örültek ha túlélik a háborút vereség nélkül.Ami a kiindulási állításom:az az ,hogy É Vietnam volt az agresszor,amikor be akarta kebelezni D. Vietnamot .Tehát õ játszotta Hitler szerepét ha úgy tetszik .Tehát bárgyú dolog azzal jönni ,hogy mit keresett Amerika Vietnamban? Meg akarta fékezni a komcsi terjeszkedését az agresszornak .Ez tény ,és ha valaki ebbõl azt a következtetést szûri le hogy én Amerika barát vagyok,az gügyén tagadja a tényeket.
kisinyov 2009 jún. 16. - 03:33:40 Előzmény ondok
(79/167)
ondok ! :

Kissé idealista vagy.
Alább ezt írtad: "Vagy akkor ott is mit kerestek az angolok meg a franciák? ,meg Európában az amerikaiak a normandiai partraszálláskor."
Nos az okosok akkor már gondolatban a hidegháborúra készültek.Ment a versenyfutás Hitler tudósai meg a rakétatechnikájuk és nukleáris kutatási eredményeik után.Hogy ki ér oda elõbb,az oroszok vagy Amerika.Nem babra ment a játék.*Szép dolog a pátosz meg a humánum,de sajnos a valóság komorabb.És persze mindig a színfalak mögött zajlik.Nem mondom hogy csak errõl van szó,az túlzás lenne,de azért lássunk tisztán.
Ennek fényében gondold át a világlátásodat.
Senki sem angyal.Bár abban egyetértek hogy inkább az USA mint a komcsik.Sokkal inkább.

*Amerikának akkor még nem volt atombombája !!! Meg merem kockáztatni hogy nem a szegény európai népekért való aggódás volt az elsõ a szempontok között.(nem a hivatalos álláspontokra gondolok,és persze nem is a kiskatonákra)

Amit Németországgal és Japánnal mûveltek a bombázóikkal az a legförtelmesebb tettek közé való a történelemben.A civil lakosság százezreit bombázták halomra,gyújtóbombákkal meg miegymás.Egész nagyvárosok égtek el elevenen.Nem arról van szó hogy véletlenül mellédobták,hanem direkt ez volt a cél.Pedig Németország katonailag akkor már padlón volt.Errõl persze nem szól a fáma.A történelmet a gyõztesek írják.

Szeptember 11-re már nem is térnék ki.Voltak akik tudták hogy mi készül,ez biztos.Remek ürügyül szolgált egy katonai expanzióhoz.Akárcsak Pearl Harbour.Ne legyünk naívak.
Hát így megy ez :) :(
10/10
Meursault 2009 ápr. 10. - 21:17:01 10/10
(78/167)
1.
ha ez a fórum arra való hogy ajánljuk a filmet azoknak akik nem látták, akkor megint csak azt mondom, hogy érdemes megnézni, többet mond az átlag háborús filmnél, arról h milyen is a kiképzés és a bevetés,( és még az egri csillagoknál is aktuálisabb, fogyaszthatóbb és persze reálisabb, bocs az egriektõl és a szittya magyaroktól)

Kubrick(r.i.p) szokása szerint zseniálisat alkotott, a színészek játéka szerintem átlagon felüli, jó karakterisztika, az egész mû szinte dokumentumfilmszerû megoldásokkal operál

az idõpontról: szerintem ezt a fõmüsoridõ nézõközönsége(1-2 millió magyar nyugdíjas, rokkantnyugdíjas...és néhányszázezer unatkozó, elveszett lélek, akikkel semmi bajom csak a "TÉNYEK MAKACS DOLGOK".-aki akarja mondhatja melyik jugoszláv westernfilmbõl van:)) nem igazán tudnák befogadni.
Szerintem örüljünk h a tv2 egyáltalán volt olyan kegyes és gondolt azokra is akik néha szeretnek minõségi filmeket is nézni(ez csoda!!)- sajnos kevés ilyen van, de ez a realitás.
Tényleg én nem igazán értem h akik ilyen filmekre szomjaznak miért számítanak a kereskedelmi tévékre, elõfordul h néha leadnak egy két ijet persze , de erre nem lehet alapozni.
kitalálták már a vhs-t, dvd-t, torrentet, ismerõsöket.....és ezer más utat arra h ne keljen a tv-t nézni jó filmekért


a fórumról: hát itten sokminden elhangzott mióta legutóbb itt jártam, leginkább félreértések sorozata ez a fórumozás és az azokból fakadó kicsinyes anyázások, meg h ki tudja gyorsabban elolvasni a wikipédiát....

további szép estét , és nézztek meg ahányszor csak leadják hajnali 2kor, de akinek kell szívesen kölcsönadom
planeta 2009 márc. 25. - 20:22:09 Előzmény arnold-ka
(77/167)
Azt hiszem, te foglaltad össze kitûnõen a lényeget, nem is tudok mit hozzátenni :)

A filmet szerintem érdemes megnézni, nincsenek benne "hû, de dicsõséges a háború" sablonok, és a katonák szemszögébõl mutatja a történetet.
arnold-ka 2009 márc. 24. - 23:00:52
(76/167)
Hozzászólnék már én is planeta és odok vitájához.

Elõször is kommunista- és USAellenes vagyok.
Ezek a filmek amerikai nézõpontból mutatnak be egy bizonyos eseményt.
Érdekes megnézni,a másik oldalt is mindig!
Viszont mindkét oldalon katonák harcoltak katonák ellen,de a katonák is emberek...valahol mélyen,vagy un. élõerõ....

A volt KGB akták megnyíltak,viszont azt ne higgyük,hogy az USA-nak nem voltak un. piszkos ügyei...csak épp ezekrõl nem tudunk....csupán 1-2rõl,elvégre nem dicsekszik a szennyesével senki sem,fõleg nem a népnek.
Az ULTRA programról miért nem hallunk...és arról,hogy hogy írtották ki a Viet-Kong gyanus személyeket....no meg a napalmtámadások.....népirtás folyt ott,csak errõl nem illik beszélni.
Na és a dicsõ Szovjetúnió....népirtások sora...csak éppenséggel errõl sem illik beszélni,hanem elõvesszük a Holokausztot,meg Hitlert...hát Istenem,Hitler labdába sem rúgott Sztálin mellett,hány millió ukrán is halt meg miatta!

Hogy mit is akarok ezzel mondani? Egy bölcs szerint "Mindig a gyõztesek írják a történelmet",de hozzá kell tenni,hogy az igazság mindig bonyolultabb annál,mint amilyennek látszik. Nagyhatalom nem lehet úgy egy ország sem,hogy annak áldozatai ne lennének....olykor milliók.
Nézzük meg mindig mindkét oldalról a történéseket!
Én a katonák pártján állok."Tiszteljétek a közkatonákat,bátrabbak õk,mint a hadvezérek".


Mellesleg milyen a film, még nem láttam,de érdekelne:)
Hamilton 2009 márc. 24. - 17:26:31 Előzmény molnarcs
(75/167)
Hát nekem nem dobozos Tv-m van. (ha ez alatt a "T-re" gondolsz, nem is kéne doboz...T-nél dolgoztam, annyi bejelentést hogy millen pocsék a "doboz", hogy elment tõle a kedvem).
Ha meg a "standard" rögzítõ dobozra legyen az bármilyen formában író, nah az nincs. Maradt az alvás.
offtopic
planeta 2009 márc. 23. - 20:52:33 Előzmény ondok
(74/167)
Tudod, a szavaidból valósággal süt az USA-imádat, ami, úgy tûnik, tökéletesen elhomályosítja a látásodat (legalábbis akadályoz az olvasásban). Mikor írtam én, hogy bárki is FEL AKART SZABADÍTANI bárkit? Összetéveszted Vietnamot Isaurával... Ho Shi Minh EL AKARTA FOGLALNI Dél-Vietnamot, hogy egyesítse Észak-Vietnammal. Pont. (Össze is jött neki, mellesleg.)
Vicces, hogy a hozzád hasonlók azt képzelik, a "kommunista" kifejezés egy csúnya-csúnya sértés.

"És nehogy azzal gyere ,hogy az világháború volt ez meg nem ,mert egyszerre egy sületlenség is elég ,nem kell fokozni:)"
Nos, ebbõl viszont már egyértelmû, hogy te igazából nem velem, hanem saját magaddal vitatkozol, magadat akarod meggyõzni a szlogened igazáról, nem engem. (ugyanis, tudod, vannak nekem szavaim, nem kell megtervezned elõre, mit fogok válaszolni) Szóval békén is hagylak téged, további jó vitát magaddal. :)
8/10
ondok 2009 márc. 23. - 20:01:50 8/10
(73/167)
Ja és ajánlok egy kis történelmi tanulmányt ,mert mikor is volt Dél Vietnam francia uralom alatt?Ez már fáj ,hogy a hõs Ho si Minh fel akarta szabadítani Dél Vietnamot a francia uralom alól.Értem, és akkor az amerikaiak tulajdonképpen a franciákkal harcoltak vállvetve :))
8/10
ondok 2009 márc. 23. - 19:56:47 8/10
(72/167)
Hát én se gúnyolom a véleményedet ,ami pedig tarthatatlan.Lassan mondom:É Vietnam agresszor volt Dél Vietnammal szemben ,a kommunista ideológia értelmében le akarta rohanni ,megkezdte a beszivárgást egy szuverén állam területére Világos?Amerika segítséget nyújtott a megtámadottnak ,ugyanúgy ,ahogy Anlia stb 1939-ben a lerohant lengyeleknek Hitler ellen.Vagy akkor ott is mit kerestek az angolok meg a franciák? ,meg Európában az amerikaiak a normandiai partraszálláskor.És nehogy azzal gyere ,hogy az világháború volt ez meg nem ,mert egyszerre egy sületlenség is elég ,nem kell fokozni:)"Amerika a világ csendõre" ezt a szlogent alegvéresebb komcsik szokták szajkózni ,újabban meg a szélsõjobb(Jobbik ,Miép stb)Igazságtartalma nulla .Amerika kétszer mentette meg Európát a háborúban,és legutóbb az impotens Únió helyett is neki kellett megfékeznie a balkáni polgárháborút ,mert különben a mai napig öldökölnék a szerbek az albánokat stb.
persze Amerikának is vannak érdekei ,amiket követ ,de még mindig jobb ,ha egy demokratikus állam dominál a világban katonailag ,mint egy rothadt náci v. komcsi diktatúra ,mert az nem akarja a saját rendszerét rákényszeríteni ideológiai alapon másokra.
offtopic
planeta 2009 márc. 23. - 10:03:37 Előzmény ondok
(71/167)
"Amerika pedig attól félt ,hogy akommunista befolyás felborítja a térség egyensúlyát ,ezért beavatkozott dél mellett"
huh, úgy látom, nincs értelme vitatkoznunk, a te hited szerint az USA-nak joga van "a világ csendõre"-szerepet játszani. Én ezt nem így gondolom, de nem foglak gúnyolni a hited miatt.
Amúgy pedig: írod, hogy Észak-Vietnam támadott elõször. Kire is? Az USA-ra biztosan nem... Hogy Ho Shi Min sztálinista volt-e, vagy sem, az ebbõl a szempontból teljesen mindegy, ugyanis õ nem az USA területét akarta elfoglalni (kommunista politikus volt, katona, de nem teljesen hülye), õ Észak- és Dél-Vietnamot akarta egyesíteni. A francia uralom alatt álló Dél-Vietnamról beszélünk egyébként...
De, mint mondtam, én maximálisan tiszteletben tartom a hitedet, nem szándékozom meggyõzni téged, csak elmondtam a véleményemet. :)
8/10
ondok 2009 márc. 22. - 15:59:00 8/10
(70/167)
Te félreértettél azt látomén viszont nem értettelek ,félre,hiszen azt írod ,hogy "nem az É. Vietnam kezdte aháborút".Hanem kicsoda szerinted? A Vietkong beszivárgott délre ,hogy erõszakkal terjessze a kommunizmust.Ho si Minh egy sztálinista vezér volt ,aki szerint az egész világnak kommunistának kell lennie.A Dél Vietnami kormány meg nem tudta megvédeni magát akínai és orosz támogatást élvezõ állig felfegyverzett Észak Vietnamtól .Amerika pedig attól félt ,hogy akommunista befolyás felborítja a térség egyensúlyát ,ezért beavatkozott dél mellett.
Sajnos ha ez neked újdonság ,és ilyen blöfföket írsz ,hogy "hazáját védte a vietkong nõ",akkor pontosan a kádári propagandát ismételgeted.
offtopic
planeta 2009 márc. 22. - 15:13:19 Előzmény ondok
(69/167)
"Köszönt vissza nálam?" Hm... Remélem, félreértettelek, de írásodból az derül ki, hogy mindenki, aki nem ért egyet a most divatban lévõ, az "USA a világ szabadságának megmentõje" szlogennel, az Kádár-rendszer által beprogramozott báb, és nem gondolkodik? Ez így egy kicsit erõs. Nekem ugyanis az a VÉLEMÉNYEM, hogy az USA-nak (az oroszoknak, a franciáknak, a marslakóknak, nem kívánt törlendõ) semmi keresnivalójuk nem volt Vietnamban. Tehát, amerikai alkotástól valóban nagyon meglepõ módon, jól jeleníti meg film, hogy a háború értelmetlen, de nem az észak-vietnamiak kezdték ezt az értelmetlen háborút.

Amúgy, hogy a filmrõl is szóljak: kellemesen csalódtam benne, (ha ez esetben lehet így fogalmazni) mivel nagyjából arra számítottam, hogy a szokásosan elfogult lesz.

Békét a világnak! :)
8/10
ondok 2009 márc. 20. - 23:28:36 8/10
(68/167)
Kár ,hogy nem értetted meg ,hogy a Kádár rendszerben nyomták orrba szájba ,hogy szegény Vietnamot megtámadta az amerikai imperializmus,és a vietnami nép hõsiesen védelmezi hazáját.Ez köszönt vissza nálad ,és erre írtam azt ,hogy egy kis apróság ,hogy É Vietnam volt a támadó fél ,az agresszor.,és az igazi vietnami népnek halvány köze nem volt aháborúhoz ,csak elszenvedte.Ez az igazság ,atöbbi porhintés ,és ezért nem védte egy esetlegesen behülyített vietkong lány a hazáját ,mert a kiindulás volt hamis.A film természetesen nem is foglalt állást ,és nem akarta elhitetni ,hogy a lány oldalán az igazság ,csak éppen a háború értelmetlenségét mutatta be ,azaz az amerikai propagandát se hirdette,hogy õk megvédték a szabadságot,ezért mentek oda.Ami egy amerikai film esetében tiszteletreméltó objektivitás.