10/10
Sinnerman17 2007 szept. 19. - 12:22:36 10/10
(7/167)
Az 5. képhez: "This is my rifle this is my gun, this is for fighting and this is for fun!"
10/10
Sinnerman17 2007 szept. 13. - 13:26:47 10/10
(6/167)
Ez a film szerintem elsõsorban nem dokumentálni akarja a vietnámi háborút (Joker újságíró mivolta ellenére sem); inkább maró, fekete humorral kigúnyolni azt, és úgy általában a háborúkat. A legtöbb monológ és dialógus mögöttes tartalmat hordoz. Ez egy háborúellenes film, néhol inkább szatíra, nem is annyira dráma.
Pár idézet a filmbõl:
"Segítjük a vietnámiakat, mert minden ferdeszemûben egy amerikai rejtõzik, aki ki akar jönni. Ez egy kemény világ, fiam. Ki kell tartanunk, amíg el nem ül ez a béke õrület."
"Én úgy gondolom, hogy nem akarják ezt a háborút. Szerintem elvették a szabadságunkat, és odaadták a ferdeszemûeknek. De azok nem akarják."
"Meghalunk értük, és még csak nem is értékelik."
"Engem az egzotikus Vietnam érdekelt, Délkelet-Ázsia ékszere érdekes emberekkel. Egy régi kultúra képviselõivel akartam találkozni, és megölni õket. Én akartam lenni a környékünkrõl az elsõ, aki bizonyítottan ölt."
Dirty1 2007 aug. 20. - 15:41:31
(5/167)
Az elõttem szólók abban legalább egyet értettek, hogy a film alapvetõen rendben van. Én inkább azokhoz csatlakoznék, akik szerint "nagyon" rendben van.

Ha az egyik oldalról nézem a dolgot, kicsit unalmas már a 6-szor 10 a 23-dikon db. amerikai vietnám-film. Úgy látszik, nem nagyon tudják a jenkik megemészteni ezt a szart.

De ha felülemelkedünk a téma filmes kifejezésének "bõséges kínálatán", nekünk európaiaknak inkább tanulságos, érdekes. A Szarvasvadásszal, A szakasszal és az egyébként fölöslegesen herózorott Ramboval vagy Good Morning Vietnammal együtt. Utóbbiaknak is megvan a maga helye a filmtörténetben. Csak mert nem "mûvészi", még lehet valami jó.

Szóval inkább nézzük, élvezzük ezeket a filmeket és okuljunk belõle. Van mit...
suuperbus 2007 aug. 20. - 14:19:41 Előzmény Mákostonhal
(4/167)
Nekem nagyon tetszett ez a film. Benne van minden, amit Vietnamról tudni érdemes ezen a szinten (egy átlagos filmnézõ szintjén - ha van ilyen). Ebben a filmben is erõsen átjön, amitõl késõbb több tízezren szenvedtek és szenvednek az ott szolgált katonák közül: a Vietnam szindróma. Erre legjobb példa amikor riportot készíetenek a katonákkal és mindegyik teljesen eszement, de ezt nem is lehetett ép ésszel végigcsinálni (kivéve aki hülye és/vagy érzéketlen).

Azért is fontosak ezek a filmek, mert a tematikus csatornák telenyomják olyan katona- és technikatörténeti sorozatokkal a mostani televíziózást, ahol például Vietnam is csak mint egy érdekes háborús terep szerepel, ahol milyen érdekes, ahogyan amerikai helikopterek szórták a napalmot és összehasonlítják melyik mennyire volt hatékony!!!! Háborús bûnökrõl ezekben nem esik szó. Szval kell valami valódi film az agymosás ellen.

Nameg ha Rambó vagy Chuck Norris nyomja le a vietkongot (filmen könnyû :))) ), akkor az bezzeg fõmûsoridõt kap...
norton15 2007 aug. 20. - 09:09:28
(3/167)
Kubrickot nem nagyon ismerem (Ragyogás, Acéllövedék és a Mechaniks narancs félórája), de ez szerintem egy nagyon jó film.
verdeleth 2007 aug. 20. - 01:44:38
(2/167)
nem igazán Kubrickos film de megvannak a maga értékei Nem túl, csak egy jó háborús filmdráma a jobb fajtából, Látványileg nagyon ott van, a szinészek is jók és ez a majd 2 óra nagyon elrepült.Tehát egy jó film, de Kubrickhoz képest nem erõs
9/10
Mákostonhal 2007 jún. 04. - 20:06:46 9/10
(1/167)
Egészen jó film,nagyon sajnálom,hogy ez és a Ragyogás között 7 évig nem rendezett Kubrick egyetlen filmet sem.Visszatérve az Acéllövedékre,szerintem az egyik legjobb háborús film a Szarvasvadász és az Apokalipszis most mellett.Azért ott liheg még a nyomukban Oliver Stone Szakasz címû filmje is.Az Acéllövedéknek szerintem legerõsebb erénye,hogy leginkább a háború más körülményeit(katonaélet,kiképzés,kurvázás,meg ilyenek:)ismerteti meg a nézõvel.Ezek után az akció csak egy kis vékony szelet a tortából,a film mégsem veszít semmit az értékébõl.Nem a legmaradandóbb film,Kubrick papitól egy erõs közepes,de azért az átlagból magasan kiemelkedik.84%