Ahoj poplacsek 2023 jún. 26. - 14:24:37
(53/53)
két percet láttam belőle, addig tartott, amíg rájöttem, hogy egy musical, és hát abból utoljára a hair és a jk szupersztár ment nekem :)

ettől még lehet, hogy műfajában jó, számomra ez már nem fog kiderülni
7/10
InteriorLulu 2023 jún. 26. - 13:27:17 7/10
(52/53)
A szinkronizált filmben a dalok természetesen feliratosak, viszont a probléma ezzel, hogy gyakran egyszerűen túl szabad a fordítás: olyasmiket írnak (költenek!) adott elhangzott sorok alá, amik még - az amúgy abszolút üdvözlendő és helyénvaló - szabad fordításban sem olvashatók ki azokból. Ezekben az esetekben már messze nem arról van szó, hogy a fordító úgy ülteti át a magyar nyelvbe a szöveget, hogy az úgy lesz számunkra érzékletesebb, hogy egyúttal legalább nagyjából ugyanazokra asszociáljunk, gondoljunk közben, mint az angol nyelvű hallgató. Nem, ezek már a fordító általi irányítások, mert gyakorlatilag ráköltések, belemagyarázások...

Egyébként a már sűrűn feldolgozott, sablonos és egyúttal meglehetősen bornírt sztori ellenére, és annak ellenére, hogy már inkább musical, mint zenés film, szerintem egész jó lett a végeredmény, leginkább mert sokszor igen kreatív, kifejezetten ötletes és látványos, az adott dal világát hűen tükröző jelenetekbe sikerült beágyazni a dalokat. És mint feldolgozások is többnyire elég jólsikerültek.
7/10
sexykex 2023 jún. 03. - 11:03:17 7/10
(51/53)
Nem szeretem a zenés filmeket, de a Beatles miatt kivételt tettem. A zene még mindig csodálatos, de szódavízzel a film is elmegy, sőt helyenként figyelemre méltón ötletes és látványos. (Az Eper és vér szerintem komolyabb film, ez inkább egy látványos limonádé a hatvanas évek hangulatával és zenéjével.)
2/10
trudy 2020 jan. 17. - 20:05:20 2/10
(50/53)
A trailer tetszett, de a filmet nem bírtam megnézni. A Hair-re akar hasonlítani, de inkább a Szerelmünk lapjaira sikerült, még annál is sokkal gyengébb kiadásban. Az unalomig elcsépelt gazdag lány, szegény fiú eset, giccses klisékkel, és rengeteg cukormázzal. Ilyenekre még az időért is kár.
9/10
Rövid G. atya 2015 szept. 14. - 18:11:54 9/10
(49/53)
Ritka film: többször nézve is élvezhetõ, egyáltalán nem zavar, hogy a zene nem eredeti Beatles, sõt... szóval szeretem.
Bubus53 2014 márc. 07. - 23:03:05 Előzmény a(pro)
(48/53)
Valójában ez NEM a Beatles története, amúgy a filmhez: nem ájultam el tõle. A zene miatt nézem végig.
GoPeti63 2013 márc. 30. - 19:20:58
(47/53)
Látom kb. négy évet átölel a fórum. Vannak "érdekes" hozzászólások. A legjobb az a ki kicsoda a filmben. Bocs de ez marhaság! A film a 60-as években játszódó szerelmi történet, Beatles dalokkal. NEM BEATLES FILM!!! Persze ettõl még jó.
m.kaladze 2012 szept. 16. - 13:46:18 Előzmény zee944
(46/53)
Az említett dalok a Drive my Car, Nowhere man, In my life mind a Rubber Soul 1965os albumán találhatók...tehát se nem korai, se nem késõbbi a filmhez komentárt akkor írok ha megnéztem :-)
m.kaladze 2012 szept. 16. - 13:45:20 Előzmény Obránszky Ármin
(45/53)
Az említett dalok a Drive my Car, Nowhere man, In my life mind a Rubber Soul 1965os albumán találhatók...tehát se nem korai, se nem késõbbi a filmhez komentárt akkor írok ha megnéztem :-)
Noncika 2011 szept. 14. - 17:09:45 Előzmény a(pro)
(44/53)
Engem érdekelne hogy erre hogy jöttél rá:)
a(pro) 2011 jún. 26. - 14:59:47
(43/53)
valójában ez a beatles története ezért énekelnek beatles dalokat (az összes az)

JUDE-Paul Mccartney

LUCY-Linda Mccartney (Paul Mccartney felesége)

MAX-John Lennon

PRUDENCE-Yoko Ono (John Lennon 2 felesége)

JOJO-George Harrison

SADIE- õt nem tudom de lehet hogy George Harrison felesége

a valóságban Linda nem volt John huga és igen Ringo Starr kimaradt ha kérdésetek van róluk vagy a filmrõl akkor elmagyarázom az össze függést köszönöm
10/10
répababa 2010 júl. 21. - 17:22:26 10/10 Előzmény tothkaresz
(42/53)
szerintem nem beteg inkább õszinte azt a kort azt a világot úgy mutatta be hogy az áááááááááá égyszerûen imádom:D
tothkaresz 2010 júl. 01. - 14:52:03 Előzmény Schatz
(41/53)
kicsit beteg, jot rohogtem a figurakon :)
Schatz 2010 jan. 02. - 14:04:32 Előzmény la fille.
(40/53)
Akkor nézd meg ma 17 50kor, de am sztem torrenttel le tudod szedni, max englisül, de keres7sz hozzá feliratot akár.
la fille. 2009 nov. 24. - 13:55:37
(39/53)
sziasztok,nem tudja valaki h le lehet-e valahonnan tölteni ezt a filmet??ingyen,ha lehetséges.
nagyon szeretném megnézni !! elõre is köszi
10/10
grubesa 2009 nov. 15. - 10:46:15 10/10
(38/53)
Egyértelmûen "Eper és vér" klón remek zenékkel új köntösben.10/10
10/10
Sacicus 2009 okt. 21. - 16:00:06 10/10
(37/53)
A Beatles nagyszerûsége, akkor derül ki, amikor igazi zenészek szólaltatják meg a szerzeményeiket! A zenészek által feldolgozott számaik. mind óriásiak. Eddig nem tudtam ki az a Dana Fuchs, de az biztos, hogy valami csoda van a torkában! Nagyon élveztem a filmet!
Megszerzem a zenéjét az tuti. Annak a fekete fiunak is van egyfajta stilusa. na pusz
9/10
Masoko 2009 okt. 21. - 13:03:18 9/10
(36/53)
Szerintem a film egy szép nekrológ a Beatles-nek a hatvanas éveknek, ami mai szemmel naivnak tûnhet csak úgy, mint a korai Beatles. Pont emiatt a naivitás miatt egy tenager filmnek tûnhet. Véleményem szerint azonban sokkal inkább egy nosztalgia, az én korosztályom, aki a Beatles-en nõt fel, mindenképpen élvezni fogja!
Az, hogy itt a kritikák megoszlanak a két véglet között, csak azt bizonyítja, hogy a film JÓ. Maga a Beatles is megosztotta a társadalmat egészen elképesztõ végleteket hozott ki az emberekbõl, és visszavonhatatlanul megváltoztatta a kultúránkat (ideje volt)
A dalok korszerûsítése, feldolgozása az esetek döntõ többségében nagyon jól sikerült, jó ízlésrõl tanúskodik, enne van az a húzás, érzelem, ami mai szemmel elvárható. A díszletek a vágások az itt ott kicsit LSD-s látomásos díszletek, jól illeszkednek a hangulatba, szerintem direkt jó hogy nincs eltúlozva, sõt egy kicsit komikus. A cselekmény árgyú, de ez sem baj, mert az egész történet a dalokra van felfûzve, és ebbõl ennyi jön ki és kész!
Szóval az alkotók általam vélelmezett szándéka maximálisan sikerült. Visszaemlékeztek az ifjúságukból arra, amit szerettek, és 90 perc erejéig, mi is elvarázsolódhatunk, szintén nosztalgiázók, vagy kíváncsi fiatalok. Persze egy bélyeggel egy Beatles lemez lehet jobb lenne, :-) de ezer köszönet, hogy megalkották, remek film!!!

Bono meghajlása is megérintett. Semmikép nem szabad elfelejteni az ABBA nekrológ elképesztõen silány voltát sem, ami persze agyon lett reklámozva.
DRA 2009 okt. 18. - 12:21:04
(35/53)
mûvészke, magávalragad. szereposztás: soha jobbat
zebrina 2009 okt. 17. - 22:07:57
(34/53)
Szívszorító film, kiváló szereposztás, a dalok nagyon jól elhelyezve és interpretálva, semmi erõltetés. A rendõrös tömegjelenet kicsit az Eper és vérre hajazott, de tán direkt. Nekem nagyon tetszett.