5/10
kobax 2019 dec. 09. - 18:30:13 5/10 Előzmény kobax
(85/165)
Jah, aki a hivatalos ismertetőt / összefoglalót írta, vagy nem látta a filmet, vagy egy másik filmet nézett. A "galaxis" és az "univerzum" szavak esetében is a Naprendszerre gondolt, csak nyilván azt hitte, hogy ezek szinonimák...
5/10
kobax 2019 dec. 09. - 18:27:54 5/10
(84/165)
Igazából nem tudom, hogy mit gondoljak erről a filmről. Jó is lehetett volna, de valahogy mégsem az. Tele van logikai bakikkal, és nagyon sok az üresjárat. Mégis, van mély értelme és mondanivalója, ezt nem lehet elvitatni, csak ahhoz meg túl gigászi / eposzi a környezet és a sztori, ezt "földhözragadtabb" környezetben is el lehetett volna mesélni. Hangulat kell hozzá, az biztos. Fanatikusok tuti rászánják azt a 2 órát, de azt is megértem, aki leállítja és inkább néz mást. Nagyon felemás, ezért 5/10.
2/10
Owl 2019 dec. 09. - 12:31:08 2/10
(83/165)
Azt nem értem, hogy miért kell a Marsra utazni, hogy ott egy süketszobából küldjön üzenetet az apjának. Egy sci-fitől azt várnám, hogy adjon valami felfedezést, vagy egy meghökkentő témára épüljön, vagy legyen benne értelem és logika. Itt bukott el a gagyi Prometheus és ez a film is. Ez nem ad semmit, apuci egy szociopata, jajj-jajj, na akkor mennyünk haza! Mindezt szép látványos körítéssel eladva, de ilyet már láttunk. A sci-fi a díszlet, a film nem az.
4/10
nikato 2019 dec. 09. - 11:56:02 4/10
(82/165)
Nagyon unalmas volt, értelem nélküli nagy semmi, az alkoholtól leélt Brad Pittel.
4/10
sorozatneked.hu 2019 dec. 08. - 22:53:45 4/10
(81/165)
4/10

Csak egy nagy jóindulattal adtam rá négy pontot. Rég unatkoztam ennyire moziban...se füle se farka...értelme meg még annyi sem. Volt egyfajta depresszív hangulata a filmnek, amihez a zene is passzolt, volt pár szép jelenet, de ennyi. A többi unalmas volt. Igazából az eleje tetszett, a Holdon való utazás meg a vége, amikor felkapcsolták a lámpákat a teremben.
Vangelis 2019 dec. 08. - 13:48:29 Előzmény Dubhe
(80/165)
Volt a főhős az északi sarkon is.... mintha említette volna.
Vangelis 2019 dec. 08. - 13:47:02
(79/165)
A szürke ragasztó volt a legjobb. :)
IWantSunshine 2019 dec. 07. - 23:59:26
(78/165)
Nem lett volna rossz film, ha nem lett volna tele egy rakás logikátlansággal. Így csak olyan közepes.
3/10
pihes 2019 dec. 07. - 14:56:32 3/10
(77/165)
Azon gondolkoztam, hogy megállítom, de nem tettem mivel nem volt jobb.
Semmit nem nyertem vele!

3/10
10/10
WynNyback 2019 dec. 07. - 13:10:58 10/10
(76/165)
Eszméletlen fényképezés magával ragadó történet. Több ilyen SCFI kellene. Nagyon élveztem jó mozi volt.
7/10
Brew 2019 dec. 04. - 07:30:51 7/10
(75/165)
Közel sem volt ez olyan rossz film, mint ahogyan a hozzászólások alapján vártam. Az, hogy "nem szól semmiről" az egyszerűen butaság. A menekülésről szól saját kapcsolataink elől, és a menekülésről a Földről. Ahogy az egyén próbál a szembenézés helyett elfutni a problémáitól, úgy akar a filmben az emberiség megszökni minél távolabbi bolygókra.
Az sem állja meg a helyét, hogy ne lenne látványos. A film sokszor remekül egyensúlyoz a fantasztikum és az elképzelhető realitás között. Az otthontól való eltávolodás, a Neptunusz fagyos magánya nagyon érzékletesen van megjelenítve.
Az is igaz, hogy számos, túlságosan is sok logikai döccenő van benne, amit le kell nyelni menet közben, és nem mindig egyszerű. Mind a fizika törvényszerűségei, mind a cselekményben lévő értelmetlen fordulatok megnehezítik a film élvezetét.
bowden1 2019 dec. 03. - 18:45:37
(74/165)
Igazán nem értem a fanyalgókat, ez egy jó érdekes film valóban meg lehetett volna csinálni egy kicsit jobban, de azért egészen jó lett.
Krisz000007 2019 dec. 03. - 18:38:18 Előzmény tesz-vesz
(73/165)
rendkívül kíváncsi lennék én is a válaszra. hogy jutottunk el oda hogy manapság szinte mindegyik óriási potenciállal rendelkező filmet C kategóriás, semmit az asztalra le nem tett rendezőkre és forgatókönyvírókra bízzák. mi ennek a célja, mit akarnak ezzel elérni? hogy létezik hogy a sztárok részéről nincs ellenállás ezzel szemben? elég csak megnézni egy "making of" 2001-es űrodüsszeia vagy annak folytatása dokumentumfilmet. hogy azokba milyen munka, milyen brainstorming ment bele, mennyi tehetséges ember foglalkozott vele. hogy létezik hogy ezt ma nem követelik ki azok, akik a nevüket adják a filmekhez? kötve hiszem hogy ne lenne 10+ tehetséges ember bármelyik állásra, akik hajlandóak lennének a belüket kidolgozni egy jó filmért.
Érdekes módon erről nem olvasunk elemző cikkeket.... valamiért.
Krisz000007 2019 dec. 03. - 18:22:50 Előzmény Én -Im
(72/165)
imdb-n sajnos már szemérmetlenül csalnak. hollywood szócsöve lett. mindig a prolific authors-ra kell ránézni a kritikáknál és máris látszik hogy max 5 az a 7...
2/10
molnibalage83 2019 nov. 05. - 10:26:59 2/10 Előzmény culas25
(71/165)
A film egy insterstellarba oltott Őrület Határán akart lenne, csak sikerült mindenhol elcseszni. Na nem mintha az IS jó film lenne...
8/10
hbhb 2019 okt. 27. - 15:19:18 8/10
(70/165)
Teljesen jó film, nem unatkoztam egy percet sem rajta.
2/10
mrlujoak 2019 okt. 12. - 23:34:00 2/10
(69/165)
Az alapsztori jó lett volna.
Több részletet kellett volna kidolgozni a sok magában beszélő, deoressziós monológok helyett.
Például a majmos részt, mondjuk a hajónaplóba nézve, vagy épp a lökések okát...
Sajnos itt is többször előfordult a hiba, hogy az űrben történt robbanások, hangok, mind hallatszottak is.
Holott nem kéne, ugye...
Kár.
Így baromira untam.
Piluka 2019 okt. 12. - 23:33:58
(68/165)

Voltak benne csodálatos tartalmak, pl az az átlátszó kézi lap, amin képeket és videókat néztek. Az sci-fi... meg az űrhajó, és az űrutazás, mondjuk kissé Space X szagú űrhajók voltak :-) nem, nem az a kerek izé, hanem a szivar alakúnak a landolása, amit a főhős tesz le manuálba. Az is frankó rész volt. Az érzelmi része, na az viszont borzalmas.
Nem elég nap, mint nap itt a Földön megélni a saját és mások érzelmeit, még a filmbéli fater egoista önbevallását is meg kellett hallgatni. Mondjuk, ahogy bevallotta, az rendben van, mert legalább nincs susmus, tökösen kimondta, hogy milyen is a fater. Ez tetszett. Erre hagyja magát megmenteni, aztán mégis meg akar halni, de úgy, hogy közben majdnem kinyírja a saját fiát. Hát eltakarodik a Qrva annyába az ilyen önző g*ci szülő, aki így kibasz*k a gyerekével. Ez egy nagyon dühítő része a filmnek. Egyszer az elején majdnem meghal a zuhanásban,
aztán a holdjárós storynál,
meg az űrhajó lerakásánál,
aztán amikor felugrik a marsi úrhajóra,
utána a faterral való küzdelem,
majd átkommandózik a gyűrűn, beszáll az űrrepcsibe, utána a Földön éppen leszáll.
Az atomrobbanás által amúgy is szétcsapott űrrepcsi pont akkora sebességgel, pont a Föld felé, vagyis annak megfelelő szögű és sebességű "becsapódása" történik meg. Tudom, hogy sci-fi, de...
Aztán a végén a konkluzió: engedjük el a szülőt, éljünk és szeressünk...
Mondjuk a géppel való pszichikai, lelki tesztelés, az végre megint tetszett, az sci-fi és megmozgatta az agyvelőmet. Hiszem, hogy van agyam, hiszem, hogy vannak párhuzamos dimenziók és hiszem, hogy vannak földön kívüli életformák is.
Egyvalamit jelenleg biztosan tudok: 20 000 Ft alatt képtelen lennék még egyszer megnézni ezt a filmet, és ha most felmerül benned az a kérdés, hogy a húszast a filmnézésért adnám, vagy kapnám, akkor menj te a... :-)


2/10
somogyi_nora 2019 okt. 12. - 21:44:02 2/10
(67/165)
Nekem semmi bajom az alapötlettel, sztorival. De amilyen pofátlan módon nélkülöz minden realitást, az szánalmas. Lehet, hogy vannak, akiknek tényleg halvány gőzük sincs minimál fizikáról sem, és nem zavarja őket, de csak nem rájuk akarták alapozni az egész célközönséget!
2/10
drmorgan 2019 okt. 11. - 19:02:53 2/10 Előzmény dr.66
(66/165)
Pontosan.