2/10
drmorgan 2019 okt. 11. - 19:01:18 2/10
(65/165)
A filmtől egyet vártam: hogy mielőbb véget érjen. A nézésére töltött időt és a mozijegy árát is kár volt elvesztegetnem. Rossz film volt. Unalmas. Vontatott. Se füle-se farka...rég láttam ennyire nézhetetlen filmet.
1/10
Dubhe 2019 okt. 10. - 20:37:05 1/10
(64/165)
még mindig a hatása alatt állok a filmenk, rég láttam ennyire elcseszett filmet.
Talán ha északi tengereken játszódna, ahol az egyedül vitorlázó főhős, aki a jég fogságába rekedt agylágyult apukáját látogatja meg, magában beszélve éli át kalandjait, és akit váratlanul megtámadnak a pápuák fűszoknyában, és időnként meglátogat egy repülő elefánt, akkor jobban egyben lenne a sztori szerintem.
A lenti kommentekben látható, hogy a forgalmazó bérrajongóin kívül nem ad itt más 10/10-et erre. így is épp csak 5 fölött. Mindent egybevetve 3/10-nél jobbat nem érdemelne.
Zsolt Trencsényi 2019 okt. 08. - 20:53:26
(63/165)
Depressziós , szar fil, egy kalap szar.Egy apa aki megkattan, aztaán szegény Pitt is meghatódik, de végre elkapja az apját, hogy a csúnya hullámok ne jöjjenek a Föld fele.Az a legjobb, hogy oda az út 2 hét a Mars + 2 hónap az apja, tehát közel 3 hónap, de Brad 1 nap alatt visszér.Na erre varrjatok gombot...
7/10
ReGina0095 2019 okt. 07. - 00:51:36 7/10 Előzmény vandorbab
(62/165)
Egyetértek vandorbabbal, lélekmarcangolós, még mindíg nem tértem magamhoz. Egyértelműen nem azt hozta amit a marketing alapján "várna" az ember, de egy nagyon gondolkodós estének elmegy, aki a pszichológiai részét bármiképpen át tudja élni, annak biztosan a fejében fog járni még egy ideig... Kicsit befordultam a film végére magamba.
Viszont hiányoltam pár dolgot a végéről azt még azért közlöm. :D
1/10
a8d2@freemail.hu 2019 okt. 06. - 08:15:45 1/10
(61/165)
Iszonyatosan rossz film.
2/10
offtopic
tesz-vesz 2019 okt. 05. - 14:41:09 2/10 Előzmény culas25
(60/165)
nem láttál te még jó drámát.
8/10
culas25 2019 okt. 05. - 00:17:25 8/10
(59/165)
Nem igazán értem, miért pontozták le így a filmet. A marketingje tényleg elhibázott volt, talán túl sokan vártak valami szuperhősös filmek dinamikájával támadó akció-scifit.
Aki nem ilyenre vágyott, annak viszont nagyszerű élmény volt ;)
8/10
NEF - NéztemEgyFilmet 2019 okt. 03. - 10:09:12 8/10
(58/165)
2 film van ebben a filmben igazán! Az, hogy mennyire tetszik nekünk, attól függ, hogy melyiket nézzük közülük.
VIDEÓ KRITIKA: https://youtu.be/NJNQhOr9ksU
1/10
Én -Im 2019 okt. 01. - 23:20:44 1/10
(57/165)
A film, unalmas, sz..r!
tesz-vesz jól fogalmazott, viszont a 2 ponttal túlértékelte.
4D ben néztem, ezért még aludni sem tudtam, viszont előtte vacsiztam, így 2650ft -ért 2 óra büfiztetést vettem magamak. Az előző előadáson 5 fő volt, aztán meg 7 fő nézte egymást, hogy nincsennek egyedül a csalódásban...
Az IMDB 7 feletti pontozása, szerintem átba...ás.
Sajnálom az időmet amit a moziban töltöttem!!
8/10
vandorbab 2019 okt. 01. - 20:24:38 8/10
(56/165)
Ha elengedjük azt, hogy nem egy közönségfilmet kell végigennünk a moziban, akkor olyan varázslatot kapunk, amit hetekig emészthetünk. Nem kérdés, hogy a látványvilág megüti-e a Marvel-szintet, és a felvetett kérdéseket sem mérlegelhetjük Hulk szemszögéből. Cserébe olyat marcangolnak a sérült lelkünkből, hogy Brad Pitt adja a másikat. Akiből közben az operatőr kiváló színészt faragott!
Nem egy csajozós film, mert utána inkább egy üveg vodkához nyúlsz!
NN1532 2019 okt. 01. - 19:07:44 Előzmény tesz-vesz
(55/165)
Annyira azért nem marasztaltam el. 6-ot adtam a 10-ből, pedig nem tetszett, de találtam benne jó dolgokat.
magicvoice 2019 okt. 01. - 18:59:32
(54/165)
Szörnyű rossz volt.
3/10
AnneS. 2019 szept. 30. - 21:54:25 3/10
(53/165)
Álmomban nem gondoltam, hogy 2019-ben ezt a tartalmatlan, állati unalmas, látványra is semmi dolgot le lehet forgatni. Még rossznak sem mondom, mert az sem volt. Egyetlen okból ültem végig, nézegettem Bradet, de nyilván nem mindenki ezért vesz rá jegyet. Remélem végre megkapja azt a .. szobrot és újra élvezhető filmben fog játszani! Nálam a majom volt a mélypontXD
5/10
tomiguz 2019 szept. 30. - 10:05:35 5/10
(52/165)
Sajnos egyet kell értenem tesz-vesz -szel, ez egy gyengus film. Ami ötven évesen bevitt a moziba, az az Interstellar , a Gravitáció és az imdb 7,1 -es értékelése. Jó, a kettes az túlzás, inkább 4-5 , de a végére tényleg fárasztóan unalmas és semmitmondó. Apa-fiú drámának mérhetetlenül gyenge, űr-kalandfilmnek (aminek jobb) meg pont ezt a drámai szálat kellett volna kicsontozni.
5/10
dr.66 2019 szept. 29. - 18:24:01 5/10
(51/165)
Sajnos csalódás. Jó színészek,szép képek,a sztori olyan amilyen de valahogy nem áll össze egy olyan filmmé amit vártam volna.Hiányzott valami amit nem is tudok pontosan megfogalmazni.
2/10
offtopic
tesz-vesz 2019 szept. 29. - 15:32:49 2/10 Előzmény Gorgonzolaa
(50/165)
tőled is megkérdezem, ha már ilyen erősen elkezdtél sértegetni mindenkit, hoyg szerinted mi a film mondanivalója?
2/10
tesz-vesz 2019 szept. 29. - 15:22:01 2/10
(49/165)

Én komolyan meg azt nem értem, hogy tetszhet ez az Ad Absurdum-film bárkinek is, az eleje látványos, az oké, az első 10 perc. de a forgatókönyvét két óra alatt megírom, úgy hogy még az elgépeléseket is átnézem, fél perc alatt az egész filmet el lehet mesélni részletesen!

faék egyszerűségű a sztori, halványgyenge, és nincs is összerakva a film, se rendezés, se forgatókönyv nincsen, a jelenetek nem állnak össze, a film második fele tiszta B-kategória, mert hogy ez lenne a dráma? ez a sablonos, felszínes történet? akkor az Arcnélküli ember mi? a Remény rabjai az mi? az Amerikai História X az mi? az Apám nevében az mi? ha ez dráma, akkor a Barátok közt is az. még a Jelekben Mel Gibson féle kiborulás a családi asztalnál is nagyobb színészi játékot és drámát ad, mint ez az egész feleslegesen picsogós, emós, szájbarágós szemétrevaló, szentimentálisnak tetsző értelmetlen film. igaz, magyar szinkronnal néztem, de nem hiszem hogy az eredetiben sokkal jobb lenne.

és mi lenne benne a filozófia? mert egyesek azt is mondják hogy ez nagyon filozofikus, hát marhára... a végén a giccs klisé lenne a mondanivaló? ezt művészfilmnek nevezni? na ne röhögtessetek már. öncélú az oké.
a dolgozó épeszű, értelmes embernek nem csinálnak már filmeket, csak ilyen lelkizős szemeteket az otthonülő semmirekellőknek :)

elsőre valóban röhejes a kalózok a Holdon c. jelenet. másodikra is. de ha már mondják, hogy a Hold háborús övezet (ami jó ötlet), akkor már inkább mondták volna a kalózokra is, hogy kínaiak, vagy indiaiak, esetleg oroszok. csalódás, hogy egyszerhasználatos űrhajók visznek el a holdra, és borzalmasan buta, hogy csak úgy visszaugrik az űrhajóba Brad, ez nem scifi, hanem egy ostoba marvelfilm. egy olyan becsapódást nem élt volna túl, vagy a szkafander sérülés nélkül, le se fékezett az űrhajónál! bár erős jelenet volt az igaz. moziban jó volt az a 4-5 hangeffekt, mert érdemi filmzenére, amúgy nem futotta

nem estem hasra a színészi játéktól sem, persze megértem, ha az indexnek kell a reklámbevétel. Folyó szeli ketté nagyobb dráma mint ez.
sokkal jobb lehetett volna, ha nem játssza a pszichopatát Brad Pitt az elejétől fogva, hogy kiemelik jobban, hogy milyen régen látta az apját utoljára, és hogy mennyire él még benne, aztán derül csak ki az apja utálta őket. ahhoz az kell, hogy Brad ne beszéljen magában, és legyenek érzései, a Marson hirtelen lettek, hogy miért?

- mi értelme folytani? - kérdezi Brad pitt az apja halála után, aki utálta a fiát, és Brad anyját. és ez már kiderült, ez olyan WTF-jelenet, nem? akkor ne folytasd! nem érdekel! miért kéne kötödnőm ehhez a szociopatához, már kinőttem a tinispleenből. miért kéne bármi érzelmet mutatnom az apja halálakor? ez lenne a dráma? és a giccs a végén, hogy a szöveges mondatot nem is kapó liv tyler bekopog a végén, és Brad úgy látszk, büntetés nélkül megúszta hogy elkötött egy űrhajót, egy atombombát, és felelős 4-5 ember haláláért, hát ez király.

miért kellett az apjából hőst csinálni a Földön ?
az apja egy egész csoportot kiirtott, mert azok le akartak lépni, de a fiával szépen, nyugodtan felveszi a szkafandert. ok.
de előtte egyből a lényegre tér, szinte már komikus, ahogy kijelenti hirtelen, hogy nem szerette a családját. már a köszönés után ezt mondja egyből:
- helló fiam, sose szerettelek. meg anyádat se, ezért is jöttem el. amúgy hogy vagy?

itt azért tanítani lehetne még valami vágást, meg forgatókönyvírást, nem?

van benne báj, hogy végig emlegetik az űrlényeket benne, és végül nem róluk lesz szó, nem jelennek meg, mintha az lenne ezzel a célja, hogy az emberiség is hozzászokhatna már ehhez a felesleges kereséshez, de azért mégis inkább csak olyan, mint amikor a színházban előkerül a fegyver, és az nem sül el: csalódás.
ugyanez igaz az antianyagra is... ha csak felveted a filmbedben: buta sznob vagy; ha mélyebb, több jelentőséget adsz neki: csinálhatsz egy jó scifit. itt csak megemlítették kétszer, meg kiírták egy ajtó fölé. hát köszi! ennél azért jóval érdekesebb az antianyag! de ha nincs eszed felfogni, még csinálhatsz egy picsogós filmet.

a hold jelenetei, és a majom támadás is jók voltak amúgy, de abszolút annulálja ezt utána a másfél órás picsogás. "Nem szeret az appáááám." de értitek, előtte, azért játssza a nagy érzéketlent. mikor meg kiderül hogy megölt pár zendülőt, már mindjárt le akarja bombázni öreget. WTF 2, vagy tán valami olyasmit mond, hogy megoldja az ügyet?

nem tudom amúgy, hogy az antianyagot érdemes-e nukleráris bombával felrobbantani, mert "az antianyagban az atomot a proton, neutron és elektron helyett azok antirészecskéi, az antiproton, antineutron és pozitron építik fel. Közönséges anyaggal találkozva megsemmisül mindkettő (lásd: annihiláció) és energia szabadul fel elektromágneses sugárzás (fotonok) formájában. A folyamat fordítva is lejátszódhat, amikor nagy energiájú fotonok anyagrészecske–antianyag-részecske párokat hoznak létre.
Amikor az anyag energiává alakul, valamennyi anyag mindig megmarad, csak az anyag egy része alakítható energiává. Az anyag-antianyag találkozásnál nem ez a helyzet, mindkettő teljes mennyisége energiává alakul. 1 gramm antianyag energiamennyisége egyenlő 1000 űrsikló külső tartályainak kémiai energiájával."

ezt még bemásolom, ez is érdekes: "csillagászati megfigyelésekkel nem dönthető el, hogy egy távoli galaxis a mi Földünket alkotó anyagból vagy antianyagból áll-e. Két égitest ütközésekor a szokatlanul nagy energiafelszabadulásból következtethetnénk arra, hogy az egyik égitest antianyagból van. Mivel azonban ilyeneket nem látunk, miközben a messzire eljutó kozmikus sugárzásnak vannak anyagi összetevői, ezért arra következtethetünk, hogy a megfigyelhető Világegyetem zömmel anyagból áll. Az anyagnak és antianyagnak ez az aszimmetriája, amely ellentmond az ismert megmaradási tételeknek, mint a barionszám megmaradása, a fizika egyik megoldatlan problémája"





2/10
offtopic
tesz-vesz 2019 szept. 29. - 15:19:25 2/10 Előzmény tibe83
(48/165)
amikor ezeket a szimbólum értelmezéseket leírtad a bolygkókról, gondoltál rá, esetlegesen felvetted magadnak alternatív értelmezésként, hogy feleslegesen írod le azokat a mondatokat?
tudod mi a sznob? szerinted ki a sznob?
2/10
tesz-vesz 2019 szept. 29. - 15:07:44 2/10 Előzmény KeyConcept
(47/165)
ez mondjuk egy jó jelenet volt, ha azt nézzük minden jelenet teljesen felesleges volt, feleslegesen mentek a holdra, mert mehettek egyből a marsra is, de kellett egy jó autósüldőzés, kellett egy kis izgalom, ezért megálltak a norvág hajónál is, nyögvenyelős amatőr forgatóköny, nagyon döcög szegény.
2/10
tesz-vesz 2019 szept. 29. - 15:04:01 2/10 Előzmény Delphine
(46/165)
elárulod mi a mondanivalója?

szeresd az apádat és a feleségedet? ne keresd az ufokat? tartózkodj a veszett majmoktól?



ehhez tényleg receptorok kellenek.