2/10
offtopic
tesz-vesz 2019 szept. 29. - 14:28:47 2/10 Előzmény NN1532
(45/165)
és hány pontot adnál rá?
1/10
Walaky83 2019 szept. 28. - 15:28:26 1/10
(44/165)
Mozi után vásárlás volt betervezve, de inkább helyette kellett volna! Borzasztó volt, lassú és unalmas. Volt vagy 3 jelenet amikor azt hittem na talán most beindul! De pár pillanat múlva ugyanaz az unalmas sablonos, első perctől kiszámítható nyöglődés és logikátlan vergődés folytatódott ott ahol igy perce még abbamaradt. Most őszintén?!

Minek kellett elvigyék a srácot a mars felszínére? Ha a földön felvesznek egy üzenetet tőle nem lett volna elég? Úgysem bíztak meg benne az első perctől kezdve!


Ha volt forgatókönyv az kb annyiból állt, hogy: "Srácok mindegy mit csináltok csak legyen nagyon drámai!"
A színészi teljesítmény csapnivaló, a rendezés kb nulla és forgatókönyvet egy zsebszámológép inteligenciája írta!
Kidobott pénz!
Ha már láttad akkor részvétem, ha még nem láttad akkor jobb ha meg sem nézed! Mindenesetre pénzt áldozni érte egy moziba, teljesen fölösleges!

10/10
Gwen1 2019 szept. 27. - 21:50:33 10/10
(43/165)
Nagyon tetszett! Még mindig a hatása alatt állok. Ez egy olyan film, ami annyira mélyre ható, hogy elfelejted közben a kukoricádat enni, a nézőtérre pedig ráül a csend... (mindig vki csámcsog, mozgolódik, dumál stb) 10/10
10/10
iipepeii 2019 szept. 26. - 20:03:19 10/10 Előzmény Edoardo
(42/165)
Hopp! Ezzel most te is megleptél, én sem ehhez vagyok itt szokva. :) A cseppnyi sértésért ezek után teljesen őszintén elnézésedet kérem. Nyugodtan maradhattam volna higgadtabb, csak általában nem ilyen hangnemben szoktak folyni a kritika oldalakon a beszélgetések és nagyon hamar magára veszi az ember ezt a hitvány allűrt. :/ Jobb lett kicsit a napom attól, ahogy most reagáltál, szóval én köszönöm!
2/10
Edoardo 2019 szept. 26. - 19:42:59 2/10 Előzmény iipepeii
(41/165)
Ez volt az első olyan "válaszkomment", ami értelemmel is meg volt töltve. Nem kell mindenben egyetérteni, de szeretem és ritka, hogy érdemben történjen ellenvélemény kifejtése. Egyetérteni nem fogunk, a választ és annak formáját - a cseppnyi sértés ellenére is - köszönöm. :)
3/10
Oooo 2019 szept. 26. - 14:45:38 3/10 Előzmény iipepeii
(40/165)
,,, ha az íróniát is betaposva simán behízelged magadnak h nem vagy átlagos akkor mégiscsak te vagy a leginkább átlagos !!! ,,, :D
"ha valami zseniliális benned az a szerénység" :D
tibe83 2019 szept. 26. - 13:55:39
(39/165)
---- SPOILER ---

A Melankólia jutott közben eszembe, csak ebben megmutatják a "megoldást" és az újrakezdés bizakodó bizonytalanságát, valamint hogy végre nem kell örökifjúként frissen borotváltnak lenni, hanem az életkorának megfelelő ősz szakállt növeszthet.
Valszeg, a "Melankóliás" szemüveggel nem lett volna ilyen irritáló az első benyomásom a filmről.
Szimbólum értelmezési felvetésem:
Hold: tudattalan, anya, gyermeki én, passzivitás...
Mars: kezdeményezés, harag, sérelem, fiatal férfi, küzdelem, bátorság, harc...
Neptunusz: függőség, megfoghatatlanság, délibáb, beleérző képesség, önfeláldozás, illúzió, hamisság, zavar, önbecsapás, megbízhatatlanság, rendkívüliség...
A Föld talán az élet, amit romba tud dönteni a múlt, de élhetővé válik, miután feldolgozta/elfogadta a múltját és hogy nem tudja megmenteni az apját és belátja, hogy attól szeretheti. ...Ez nekem így szájbarágós volt.
Érdekelne olyan film, amiben ezt a folyamatot gyakorlati lépésenként mutatják meg... Tudtok ajánlani?
10/10
iipepeii 2019 szept. 26. - 13:28:54 10/10 Előzmény krampampuli
(38/165)
Látom a válaszom túl hosszú volt, hogy teljes egészében elolvasd. Semmi gond. Illetve gond, mert ennek ellenére reagálsz. Leírtam, hogy voltak dolgok amik zavartak, ugyanakkor az összbenyomással annyira elégedett vagyok, hogy nem áll szándékomban szőrszálakat hasogatni és vállaltam is, hogy nem tudom objektíven értékelni a filmet. Még a Filmtekercs véleménye sem foglalkoztat különösebben, bármilyen meglepő. De annak a kommentőnek a problémáira, akinek az írására válaszoltam elég egyszerű volt könnyen emészthető válaszokat találni. Ezek közül egy engem egy sem zavart.

Akkor végül is sci-fit nem is nehéz készíteni hiszen a jövő és úgysem tudhatjuk ezért fogadjuk el úgy ahogy van. - Igen ,ez kérlek szépen pontosan így van. Nem tudom, hogy erre te vársz e választ vagy sem. A sci-fi pont így működik és mindig is így működött. Ha neked ez nem jön be, akkor nézzél olyan akciófilemeket, ahol a technológia a mai kor határain belül marad!
10/10
iipepeii 2019 szept. 26. - 13:20:18 10/10 Előzmény Oooo
(37/165)
,,, az brutál pompás hogy legalább Te nem vagy átlagos ,,, - Egyetértek. ;)
3/10
Oooo 2019 szept. 26. - 11:39:16 3/10 Előzmény iipepeii
(36/165)
,,, az brutál pompás hogy legalább Te nem vagy átlagos ,,,
,,, majd á dehogy pejorálva ideírod hogy "zsenilális és kész" !! ,,, :D
9/10
Bárdosi Ádám 2019 szept. 26. - 10:05:18 9/10
(35/165)
Hogy klasszikust idézzek: "át lettünk verve fiatal barátaim", mert sci-fi rajongóknak szánt trailerrel beetettek, majd kaptunk egy egyszemélyes kamaradrámát a főhősünk 2 órás lelki örlődésével, ahol az összes többi szereplő és a jövőbeli világűr is csak díszlet. Ha ez a film egy amerikai farmon vagy a sarkkörön játszódik, az életben nem néztem volna meg, de cseppet sem bánom, hogy át lettem verve. Azt sem bánom, hogy a fizika nem mindenhol stimmel, mert egy idő után nem lényeges, ahogy a küldetés eredeti oka is félmondatokkal veszik a homályba. Az infomorzsákból és a képekből felépített világa tetszik, a sztori összeállt, a kamera és a színészi játék nagyon egyben volt, összességében egy erős nyolcas, a +1 csillaggal csak kompenzálni próbálom a sci-fi fanok csalódott indulatpontozását :)
krampampuli 2019 szept. 26. - 09:04:11 Előzmény iipepeii
(34/165)
Vagyis neked tetszett ezért mindent zavaró dolgot fennakadást engedjünk el mert sci-fi. Akkor végül is sci-fit nem is nehéz készíteni hiszen a jövő és úgysem tudhatjuk ezért fogadjuk el úgy ahogy van. :) Sztem a film egy kövér 6-as pontosan úgy ahogy a Filmtekercs meg is írta. Ettől felfelé és lefelé 2 pont az még érthető a többi indulat pontozás :) Ja, szerintem ;)
10/10
iipepeii 2019 szept. 26. - 00:57:53 10/10 Előzmény Edoardo
(33/165)
Ennek a filmnek az objektív értékelését számomra megnehezíti, hogy érzelmileg és látványban is telibe talált. Az alacsony pontszámot is tökéletesen megértem. Ez nem átlag közönség számára készült. Az "átlagot" itt nem pejoratív értelmben írom. Egyszerűen ezt egy nehezen fogyasztható műnek tartom és nyilvánvalóan akadnak olyan szerencsések, akik számára húsz év múlva újra nézve is alulról súrolja majd a 3-ast, mások meg fél év múlva visszanézik és 6-osból, 10-essé minősítik fel. Megfogadtam, hogy nem is olvasok el más kommenteket, csak ideírom, hogy zsenilális és kész. Aztán csak nem bírtam ki. Lementem Edoardo kommentjéig és tényleg(esküszöm minden kedvem elszállt a többitől is) nem olvastam tovább, mert egyszerűen nem láttam értelmét. Ettől az egytől még megvédem, nem is lesz különösebben nehéz, aztán békénhagyom ezt a remekművet.

SPOILER ------------- SPOILER -------------SPOILER
A zárójelek között találhatóak a válaszaim Edoardo kérdéseire.

"A főhős vergődése mellett a logikátlan elemek egy kicsit bosszantottak:
- Hogyan idézhet elő bármilyen ember alkotta eszköz ilyen végzetes sugárzást/lökéshullámot, ami pont a Földet éri?
( Mint az már a film elején kiderül, antianyag sugárzásról van szó. Nemcsak szimplán a természettudományokban járatosak, de még az avatott tudósok sem állítják, hogy teljes bizonyossággal megtudják mondani, milyen természetű pontosan és mire képes ez a (im)matéria. Mivel ez egy tudományos-fantasztikus alkotás, magyarul a fantasztikumnak is akad benne szerep, mégcsak nem is értem a felháborodásodat.)

- Évtizedekkel az édesapa hajója eltűnése után amég mindig van a hajón élelem, víz és energia?
(Ha a 16 évvel ezelőtti Lima projektet részletekbemenően vesézgette volna a forgatókönyv, nyilván sorozat készült volna belőle. A hajóból alig láttunk valamit. A pontos méreteit nem ismerjük, nem láttuk, hogy vannak e benne esetleg termelésre alkalmas helyek, például hidroponiák, stb. Nagyon keveset tudtunk meg a film jelenének technológiáiról és ez nem véletlen. Mivel ez a film nem erről szólt. Szóval ezzel megintcsak teljesen hiábavaló és Clifford McBride-ot idézve "földhözragadt" dolog kötözködni.

- Állatkísérletekhez, pláne az űrben, tényleg főemlősöket kell használni?
(Amikor ezt a kérdést leírtad, valójában éppen mi egyébre koncentráltál? :D Ha a kísérlet olyan természetű volt, amihez főemlősök kellettek, akkor nyilván igen. Ha csiganyálra vonatkozó kísérletet végeztek volna, akkor gondolom csigákat visznek. :D)

- Mi értelme volt a segélykérős / majomtámadásos résznek? – Amit persze főhősünk megoldott?
(Mi értelme van a Marvel filmekben azoknak a részeknek, amikor a főhösök ostoba viccekkel szórakoztatják a közönséget? A sztorihoz nem tesz hozzá ugyebár, a karakterekhez is alig? Szóval ennyi, azt gondolom belefér. Megjegyzem, számomra volt egy baromira fontos vonatkozása annak a résznek is. A főhösből a film első felében annyit látni, hogy meglehetősen maga alatt van, kicsúszott a lába alól a talaj. Kívülállónak látja magát és bár többször állítják a körülötte lévők, hogy micsoda kiválósággal van dolguk, nem tapasztalunk belőle semmit. Ennél a résznél, amikor önként vállalkozik az akcióra és később, amikor átveszi a hajón a parancsnokságot, bizonyítja mindazt, amit egész addig csak sejthettünk. Annak ellenére, hogy belül iszonyatos harcokat vív meg, a külvilág által elvártakat maximális hatékonysággal teljesíti. Valójában ez egy kib@szott kemény és riasztó üzenet, vagy ízelítő, egyenesen a mentális problémákkal küzdők világából. Nem látsz a felszín alá.)

- Hogyan lehetséges kalózbázisok és csapatok jelenléte a Holdon – üzemanyag, víz és levegő nekik is kell, de azt honnan szerzik be, ha egyszer kívülállók?
(Nem figyeltél. Mondták, hogy egyes országok kétes alakok jelenlétét is megtűrik a Holdon. Nyilván a csóróbb országok, anyagi és egyéb javakért, mások egyéb érdektől vezérelve a fenti területeikre engedik őket. A javak megosztásásról, illetve aktuálpolitikáról pedig semmi nem derül ki. Magyarul...miért ne?)

- Mi értelme volt Donald S-et felrepíteni a Holdra, ha egy kis utazástól kifekszik? – Főhősünket tesztelik, de az öreget nem, aki nemhogy a Marsig, de a Holdig is alig jut el?
(Mégis honnan tudod, hogy az öreget nem tesztelik? Gondolom azt te is észrevetted, hogy nem valósidőben látjuk pörögni az eseményeket. Annak meg, hogy mit vált ki egy fegyveres harc egy idős emberből, szemben egy eseménymentesnek ígérkező utazással a Marsra, gondolom szintén lehet érezni a fényévekben mérhető távolságát. Plusz, fogalamunk nincs, mivel erről szintén nem szólt a film, hogy D.S. karaktere milyen megegyezésben utazott, milyen papírokat írt alá, stb.. Ez számomra megint csak azt mutatja, hogy a fantáziád baromi csúnyán kihagy.)

- Főhősünk Holdjárót vezetve tévedés nélkül lő le sorozatban is két kalózt – mióta kell lőfegyvert kezelni tudnia egy űrhajósnak?
( Megint az a baj, hogy nem figyelsz. Amikor Roy-t behívják a titkos megbeszélésre, említik, hogy kiválóak a harcászatbeli eredményei is. Megjegyzem, a Hidegháború óta van a nagyhatalmaknak űrháborús programja. A tájékozottságod is hagy kivánni valót maga után, ha még az amerikairól sem hallottál, amibe éppen most pumpáltak újra nem kevés lóvét és kábé hónapokig ontotta róla az infókat a sajtó. A film idejéről pedig csak annyit tudunk, hogy a közeljövőben játszódik és semmi többet. Szóval a kérdésed ismét, totálisan irreleváns. Mostmár komolyan érdekel, hogy észrevetted e, hogy ez egy sci-fi és reménykedek benne, hogy tudsz róla, hogy se Hold bázis, se sztratoszférába nyúló antenna nem létezik korunkban. De nyilván ehhez képest az, hogy az űrhajósok fegyveres kiképzést kapnak, egy teljesen elképzelhetetlen logikai bukfenc. Kérdem én, immáron kissé türelmemet veszítve: "Mi a f@sz??")

- A Marson miért tűnik ugyan olyannak a gravitáció?
( Ez speciel nem annyira kétségbeejtően idétlen és felesleges kérdés, mint az előzőek java része. Onnantól, hogy a filmben már hasznosítanak antianyagot is, nehezen válik megítélhetővé, hogy milyen technikai fejlettségi szinten állunk éppen, a történet idejében. Valószínűleg jelen van a mesterséges gravitáció gerjesztésére alkalmas technológia is, mivel a Holdon található épületek belsejében is ezt láttuk. Szinte biztos vagyok benne, az előző kérdéseidből kiindulva, hogy erre feltennéd, hogy akkor miért nem használják a hajókban is. Segítek, és a válaszom részben a többi kérdésedre is vonatkozik. Nem ismertetik részletesen a technológiát, nem ismerjük a költségeket, a méreteket, semmit. A Holdon és Marson használják. Ennyit biztosan tudunk.)

- Hogyhogy rejtett tavak vannak a Mars felszíne alatt, amire kilövőállomást telepítenek?
(Olvass! A Marsot éppen minden elérhető eszközzel kutatjuk. Az már egy ideje nem kérdés, hogy található rajta vízjég. A telepet vezető csaj ott nőtt fel, szóval minimum 30-40 éve tanyáznak ott emberek. Hogy miért olvaszották fel(ha egyáltalán szükség volt a felolvasztásra) azt a felszín alatti tavat, bár nem részletezik, azért nem olyan nehéz elképzelni. Nyilván kell a marsi létezésükhöz. A kilövő álláson pedig nem tudjuk pontosan milyen technikai eszközöket működtetnek. Szinte bármilyen oka lehet, hogy tóra kellett építeni. Például a víz tökéletesen alakalmas hűtésre. Az is lehet, hogy a kilövő állás telepítése közben találták. DE! Mivel a történet szempontjából semmilyen jelentősége nincsen, lehet egy szimpla véletlen műve is. )

- Tényleg egyszerűen át lehet ugrani egyik űrhajóból a másikba, egy fémajtóval a kezünkben, ami megvéd a törmelékektől?
(Jelenleg nem él olyan ember a Földön, aki ezt megtudja neked válaszolni, ugyanis még senki nem csinálta. De az több korábbi jelenetben is teljesen egyértelműen kiderült, hogy önhajtású űrruháik vannak. Cilfford is azzal próbál megszökni a fiától. Amikor a forgó radarról rugaszkodik el, azzal a húzással valószínűleg spórolni akarja a ruhában található hajtóanyagot.)

- És még sorolhatnám a fájóbbnál fájóbb logikátlan jeleneteket...
(Köszi, hogy nem tetted! Teljesen feleslegesek voltak az előzőek is.)"

A film nem hibátlan egyébként, azzal én is egyetértek. Én bele tudnék kötni másba, de feleslegesnek érzem és megkapja tőlem a maximumot. Megjegyzem, ezek után végleg megfogadom, hogy semmiféle gátat nem fognak szabni számomra a filmekre vonatkozó, közönségtől származó értékelések. Köszönöm Edoardo, hogy hozzásegítettél ehhez a nagyszerű felismeréshez. Ha javasolhatok ilyet, te semmiképpen ne alkoss véleményt tudományos-fantasztikus filmekről a továbbiakban. Legszívesebben tovább mennék a tekintetben, hogy miről ne alkoss még, de ennek nem itt van a helye. Jó szórakozást, sokkal könnyebben fogyasztható alkotásokhoz.

10/10
Gorgonzolaa 2019 szept. 25. - 22:45:29 10/10
(32/165)
A film megnézése előtt végigolvastam az itteni kommenteket, majd úgy döntöttem, hogy mégis adok egy esélyt neki. Óriási hiba lett volna kihagyni...
Azt gondolom, hogy az 1/10-re értékelő, habzó szájú, felháborodott, érzelmi intelligencia hiányában szenvedő, megkeseredett, rosszindulatú, borzasztóan sablonos gondolkodású f@sztarisznyák kommentjével, csöppet se foglakozzon az aki tervezi a film megtekintését és kicsit is értelmesnek gondolja magát!
A film egy mély, érzelmekkel teli, erős mondanivalójú -bár nem túl pörgős- de végig izgalmas, csodálatosan magával ragadó alkotás. 10/10
1/10
Kage 2019 szept. 25. - 16:36:57 1/10
(31/165)
Hála az égnek a VIP-ben nem volt hely szombat este, így "csak" IMAX-ban néztük meg.. Nagy durranást vártunk, a trailer alapján izgalmas és látványos is lehetett volna. Ehhez képest egy lagymatag, ereket felvágó unalmas szörnyűség lett a film vége. Az eleje még jól indult, megvolt a látvány (amit a trailerben le is lőttek), de kb. ennyi volt.. a 2 órás film első fél órája nézhető, a többi tömény dögunalom.. 3 nagy név is van a filmben ami elképsztő, ezek nem olvasták el előtte a forgatókönyvet?
A nonszenszekről nem is írok, mert az spoiler lenne és "Edoardo " nevű kommentelő társunk tökéletesen össze is foglalta.. 2 elvesztegetett óra az életemből, ami helyett inkább pucoltam volna árkot közmunkásként..
2/10
Edoardo 2019 szept. 24. - 23:22:59 2/10
(30/165)
Csalódás.

Hosszú, kiszámítható, lapos, mélyenszántó célt sablonosan tálaló alkotás. Elnyújtott vergődés, amihez nem kellett feltétlen a sci-fi háttér. Liv Tyler pedig szó szerint csak árnyéka önmagának.

SPOILER!
A főhős vergődése mellett a logikátlan elemek egy kicsit bosszantottak:
- Hogyan idézhet elő bármilyen ember alkotta eszköz ilyen végzetes sugárzást/lökéshullámot, ami pont a Földet éri?
- Évtizedekkel az édesapa hajója eltűnése után amég mindig van a hajón élelem, víz és energia?
- Állatkísérletekhez, pláne az űrben, tényleg főemlősöket kell használni?
- Mi értelme volt a segélykérős / majomtámadásos résznek? – Amit persze főhősünk megoldott?
- Hogyan lehetséges kalózbázisok és csapatok jelenléte a Holdon – üzemanyag, víz és levegő nekik is kell, de azt honnan szerzik be, ha egyszer kívülállók?
- Mi értelme volt Donald S-et felrepíteni a Holdra, ha egy kis utazástól kifekszik? – Főhősünket tesztelik, de az öreget nem, aki nemhogy a Marsig, de a Holdig is alig jut el?
- Főhősünk Holdjárót vezetve tévedés nélkül lő le sorozatban is két kalózt – mióta kell lőfegyvert kezelni tudnia egy űrhajósnak?
- A Marson miért tűnik ugyan olyannak a gravitáció?
- Hogyhogy rejtett tavak vannak a Mars felszíne alatt, amire kilövőállomást telepítenek?
- Tényleg egyszerűen át lehet ugrani egyik űrhajóból a másikba, egy fémajtóval a kezünkben, ami megvéd a törmelékektől?
- És még sorolhatnám a fájóbbnál fájóbb logikátlan jeleneteket...

Csalódás. A Gravitáció-ban lehetett azonosulni és drukkolni a főhösnek. Itt csak idegesített: Elhagyták, mint fiút, elhagyták, mint férjet, elfordultak tőle, mint kollégától. A Marsi-ban legalább megérintett a főhös egyedülléte és küzdelme. Itt csak lelki agonizálás volt – kiszámítható sikerrel.

SPOILER VÉGE!

Gyenge 3-as. Brad Pritt rajongóknak kötelező – egyébként feledhető.
10/10
Cinematic 2019 szept. 24. - 09:34:26 10/10 Előzmény Yanosh779O
(29/165)
Én pont így voltam vele, az Asimov regényeket is olvastam, ezt a filmet is nagyon élveztem, és értetlenül állok e sok negatív komment mellett. Őszintén nem is értem, hogy lehet ezt a filmet unni! Ha lehet javasolni valamit azoknak, akik még nem látták a filmet, ne a hozzászólások alapján döntsék el, hogy megnézik-e a filmet vagy sem! - Upsz, akkor az én felhívásom se ér semmit! ;-) :-DDD
10/10
Cinematic 2019 szept. 24. - 09:28:13 10/10 Előzmény Delphine
(28/165)
Egyetértek.
6/10
Richard Kovács 2019 szept. 24. - 08:23:49 6/10 Előzmény cereza
(27/165)
Ad Abszurdum, ez tetszett! A filmet még nem láttam, de tuti kihagyom. A Tarantino film után megláttam Brad Pitt-et űrhajós ruhában egy plakáton, valahogy nem az az érzés fogott el, hogy "na ez biztos nagyon jó lesz". Sok kidobott pénz ezekre a szuper filmekre... ahogy jó játékok sem készülnek manapság, úgy jó filmek is egyre ritkábban.
2/10
Magdolna Nagy 2019 szept. 23. - 09:31:16 2/10
(26/165)
Lassú, unalmas, hézagos, kiszámítható, kidolgozatlan. Stohl András szinkronja pedig siralmas, ugyanis nem artikulál.