2/10
tesz-vesz 2015 nov. 29. - 20:52:29 2/10
(28/68)
film nõknek, és a horoszkóp hódítása.
azt reméltem több lesz benne a sci-fi, de csak egy üres, romantikus mesterkélt kliséhalmaz lett belõle. Ráadásul teljes képtelenség, és a vége teljes ízléstelenség. (legalább a öregedés lassulása lett volna csak benne, hogy hihetõbb legyen)
Igazi mélységet csak Harrison Ford játéka tesz a filmbe, nagyon hihetõ a zavara.

a fõszereplõnõ bûbájos ugyan sablonszerûen, de minden apró aranyos mimikája mögül a konzumidióta profizmus tör elõ.

a szakállas metroszexuális gyereket el nem tudom képzelni, hogy õt bárki vonzónak tartja, gonduljuk bele! egy olyan nõ, aki a 20-as, 30-as években szocializálódott! azokon a férfiidaálokon! (persze minden férje mérnök volt vagy orvos... jó kis divatszakmák kellenek hálivúdnak meg a felszínes nézõknek, sehol egy bátor film, ami bevállalná, hogy nem hídépítõ mérnök a férje, hanem egy tisztességes hídépítõ munkás. talán ezért is rosszak annyira a mai párkapcsolatok? de ez most mindegy). olyan szinten irritáló a szakállas, amikor a hülye viccét meséli, és utána is, igazi mazsomgyerek, de ennek a nõnek bizonyára a kor elõrehaladtával az ízlése is romlik és visszaesik, meg az erkölcse: vagy õ a 20-as években is összefeküdt 2. alkalommal, 2-3 óra ismertség után a fiúkkal?

és a film vége most komoly? nézd meg az anyját, vedd el a lányát, csak fordítva férfiban? egyszerre két generáció megvolt, most ilyenkor biztos büszke k-nak érzi magát? arról nem is szólva, ha én hallhatatlan vagyok se lépek le, amellõl akit szeretek. terméketlen volt a csaj ilyenkor vagy mi? hol vannak a tudományos részletek? nemcsak a bifidusz eszenzis kell a villámcsapáskor, hanem ilyen infók is.
"dezokszilibó nukleinsav elektronkompressziós elve, amit von Lehmann 2035-ben fedez fel."
az meg hogy havazni kezd 78 év után elõször "molekuláris ionizáció" következtében, elég csekély esély, hogy amiatt történik, mert 1178-ban meteor csapódott a Holdba...

a villám áramerõssége amúgy a 20-30 000 ampert is eléri, kivételes esetekben meghaladhatja a 300 000 ampert is.

ha az egész éves teljes villámtermést 100%-ban tudnánk hasznosítani, akkor Magyarország villamosenergia ellátását bõ 1 percig (egészen pontosan 66.5mp-ig) lehetne biztosítani.
(30 ezer villám, 3kWh-val, 90 000 kWh összevetéshez: 0.09 GWh. Magyarország napi villamorenergia szükséglete pl. a tegnapi napon 117 GWh volt)

a villám nem félmilliárd voltnyi feszültséget süt ki, és nem termel 60 000 voltnyi áramot, ahogy ebben az ostoba de szépen fényképezett filmben elhangzik.

De továbbra is higgyetek, ti buta nõk, a horoszkópban...
5/10
stupek2 2015 okt. 06. - 20:01:30 5/10
(27/68)
Hegylakó alaptörténet. Sok a narráció, az idõugrás. Harrisson Fordot alig ismertem meg, csodálkoztam is, hogy ilyen filmben szerepet vállalt.
zegorias 2015 szept. 19. - 08:52:37
(26/68)
Rosszul lett felépítve az egész film, nem a megfelelõ sorrendben adagolták az információkat (korabeli film vetítése, visszaemlékezés, narráció, minden keveredik egymással logikátlanul) idétlenül alakítottak a színészek, sok helyen kifejezetten irritáló a szerelmespár, a végkifejlet nevetséges, a befejezés elharapott. Ezek a negatívumok szinte kizárólag a rendezõ számlájára írhatóak, uh. Lee Toland Krieger feketelistára került nálam. Az alapötlet egyébként nem rossz, illetve Harrison Ford karaktere kicsit feldobja a filmet.
7/10
Rahar 2015 szept. 18. - 22:15:46 7/10
(25/68)
Kifejezetten érdekes filmnek tartom, az alaptörténet nem új (Hegylakó, Az idõutazó felsége, stb.), ettõl függetlenül engem végig lekötött, érdekes egy sci-fi elgondolást romantikus köntösbe öltöztetni.
9/10
Ze74 2015 szept. 10. - 21:40:08 9/10
(24/68)
Nem vagyok oda a romantikus filmekért,de ez a film tényleg jó!
gyapif 2015 szept. 06. - 18:11:51
(23/68)
Nagyon jó fim,tetszett.
6/10
pihes 2015 szept. 06. - 15:27:35 6/10
(22/68)
Tetszett, hogy megtalálta magát az apa, a történetben.

Csodás maga a film is, de itt nem kell fent akadni semmin, hiszen romantikus.

Nem volt rossz.
Laurafilmblog 2015 szept. 01. - 23:03:57 Előzmény perry
(21/68)
Nagyon szépen megfogalmaztad amit én is érzek a filmmel kapcsolatban. :)
Laurafilmblog 2015 szept. 01. - 23:02:27
(20/68)
Klasszikus film lett, nem csúszott át giccsbe, bár nagyon a határon mozgott. Bármikor megnézném újra.

https://laurafilmblog.wordpress.com/2015/09/01/varazslatos-adaline/
mapk 2015 aug. 30. - 14:51:24
(19/68)
A helyi Etus.
6/10
zs9302 2015 aug. 18. - 20:23:34 6/10
(18/68)
**SPOILERES**

Maga az alapötlet ígéretes, a fõszereplõk (Blake Lively - Harrison Ford) játéka meggyõzõ, a látványtervezés, az idõbeli tájékozódás szépen megoldott. Viszont ennyi az össze pozitívum, mert habár egy romantikus film legyen romantikus, de ne legyen 100%-ig kiszámítható. A két sorsváltoztató autóbalesetet, az õszülõ hajszálat én túlságosan egyértelmûnek és nyálasnak találtam, másrészt szerintem a film picit erkölcsileg is kérdéses. Gondolok itt arra, hogy a lány az apával és a fiával is járt, valahol mélyen még szereti az apát, õ is a lányt, szerintem ez igencsak problémás. Jobban is kidolgozhatták volna az egészet, nem nyûgözött le a film sajnos.
10/10
judit45 2015 jún. 13. - 19:18:44 10/10
(17/68)
nagyon tetszett a film,jó volt.Lehet kissé idõsebbnek kell lenni hozzá. :-)))
_goldie_ 2015 jún. 05. - 17:52:39 Előzmény Anita15
(16/68)
igen..valahogy így éreztem én is..kihagyott lehetõségekkel van tele a film
a témája érdekes..Harrison Fordot pedig különösen jó volt látni ebben a szerepben :))
xdm 2015 máj. 31. - 13:34:10
(15/68)
Pfõõõõj ezt a tömény nyáladzást... Én voltam a hülye, mielõtt elkezdenének kötözködni, hogy minek nézek ilyet, hogy megnéztem. Valahogy a kíváncsiság rávitt. Ritkán látni jó romantikus filmet, ez sem volt az. Lehetett volna jó, de annyira csöpögõs, hogy valszeg csak nõk képesek végignézni, nem is bírtam végig, kb 80%ig ment, de már az is kínszenvedés volt. Gyakorlatilag semmi értelme a filmnek. Azt az izzó szerelmet sem látni benne, csak úgy vannak egymás mellett, de minek. A fickó nem vicces, nem férifas, csak szakállas, de az kevés. Azért mert valaki külsõleg vonzó máris elég? Nincs tartalom, semmi mondani való, csak a szokásos mesebeli közhelyek, hogy az igazi szerelem az megvált stb stb.

3.
perry 2015 máj. 28. - 19:12:33 Előzmény jucus78
(14/68)
A jó mese olyan mint a repkény befon falat, embert és persze Csipkerózsikát, aki alszik és már idõtlen idõk óta nem öregszik úgy mint Adaline, a repkény pedig susogja végtelen történetét. Már nem fontos , hogy igaz-e az öregség megállítása, létezik-e erre tudományos magyaráztat? Óhatatlanul benne vagy a mesében és fogva tart gombolyodik a szála lehetsz nagymama a kályha mellett, vagy fiatal asszony a párjával hat a romantikus dráma minden szála. Persze lesznek olyanok akiket nem érint meg mondván , hogy ez is csak egy álomgyári ipari mûremek. Talán igazuk is van a maguk módján mert õk már felnõttek és nem igazán csodálkoznak rá a varázslatra amely a szekrénybõl óriást varázsol a partfisbõl fehér vágtató paripát és így tovább. Kicsit gyermeknek kell lenni, hogy hagyjuk magunkat körbe fonni a mese fonalával. Mert ugye, ki nem vágyott már az örök élet elixírjére történetek sora bizonyítja a keresést és vágyát. A dolognak csak egy bökkenõje vagy szépséghibája van, magányosak leszünk és sorra elhagynak bennünket szeretteink, csak a kövek , városok "jönnek" velünk a számunkra kapcsot szeretetet, szerelmet adók sorra elmaradnak csak a fájdalom lesz a társ és a félelem attól , hogy mások vagyunk és ez a másság fog szembe állítani a "halandókkal".
A múló idõ figyelmeztet, hogy minden egyes elszakadás közelebb hoz a magányhoz a hazugságok hálója mint pókfonál köt gúzsba a fel nem vállalt önmagunk keserûsége a menekülés krédóját járatja velünk.
Adaline varázslatos élete az elsõ látásra olyan mint egy csodálatos kaleidoszkóp amin átnézve a múlt színeinek darabkái és formái rajzolódnak ki. A történet finomsága pedig elragad minket benne vagyunk Adaline idõtlen világában, vele utazunk emberek és korok között és néha magam is elhiszem , hogy ennek az utazásnak soha sem lesz vége én sem öregedem. Aztán pedig ennek a végtelennek hitt filmnek is vége és mint a jó romantikus filmnek boldog vége lesz a sok hányattatás után egy kis dupla csavarral, hogy elõ kerül egy õsz hajszál. Bizony Adalide nem búslakodik mert olyan lesz mint a többi ember esendõ és halandó mert lehetne õ A kis hableány aki a lábaiért lemond az öröklétrõl, hiszen lemondani nem jelent mást mint megtalálni a szerelmet és a boldogságot.
Nekem jóféle kis érzelmes film ez amitõl talán csak azért leszek -nem több- jobban mert úgy érzem szükségem van a mesékre nekem még mesekönyvekbõl mesélték aminek papír szaga volt mesés képekkel volt tele nem tabletbõl bár abban meg elektorosság van ha nem is villám:). Bizonyára ez egy régimódi történet és én is régimódi vagyok ezért kedvelem ezt a történetet.
Kedvelem Blake Lively finom és törékeny játékát, azt a színésznõi bravúrt amitõl hiszek neki, hogy õ az a nõ aki korokat és idõt legyõzve jelenik meg nekem filmvásznon olyan egyszerûen , hogy az a természetesség könnyed játékát ígér.
Aki szereti a valóságtól kissé elemelkedõ mesélõs meséket az Adaline varázslatos életébe bele tud szeretni.
9/10
jucus78 2015 máj. 26. - 12:13:40 9/10
(13/68)
Jó film,nekem nagyon tetszett!!
tobywong 2015 máj. 03. - 15:03:53
(12/68)
Aranyos film. Nekem tetszett.
Anita15 2015 ápr. 29. - 21:30:33
(11/68)
Úgy érzem,hogy ez a film egy halom kihagyott lehetõség... Sokkal jobban érdekelt volna,hogy Adaline hogyan éli meg a különbözõ történelmi korokat ugyanolyan fiatalon és hogy milyen elviselni,hogy a saját gyereke közelebb van az elmúláshoz,mint õ... Nem pedig arra,hogy lesz szerelmes napjainkban...
9/10
Greta21 2015 ápr. 27. - 21:22:55 9/10
(10/68)
Nagyon szép film, olyan, amit nem felejt el az ember. Nekem a legjelentõsebb pont az volt, amikor a már idõs William-mal találkozott.., addig kicsit untam és mérges voltam, hogy egy ilyen jó történetbõl ennyit hoztak ki, utána igazán csodálatossá vált a film és úgy jöttem ki a moziból, hogy ez igazán gyönyörû volt... 9/10, amiért az elején untam.
7/10
Magnolia1 2015 ápr. 22. - 19:20:07 7/10
(9/68)
Nem inkább narrátor az a kommentátor? :D