Téma: Ádám almái

10/10
Cecilya 2015 jan. 18. - 15:51:17 10/10 Előzmény mérvadó kritikus
(216/256)
Nekem a "Gengszterek fogadója" is tetszett.
10/10
Cecilya 2015 jan. 18. - 15:49:15 10/10
(215/256)
Ezt a filmet NEM TUDOM MEGUNNI!!!

Úgy ahogy van fantasztikusan jó! Aki nem tudja értékelni, azt tiszta szívembõl sajnálom.

Egy szóval a film: ZSENIÁLIS.
deepblue noir 2015 jan. 07. - 01:06:56
(214/256)
visszataszító, cinikus film, melynek pozitív végkifejletét sajnos teljesen aláássa a férgeslelkû élvezkedés az ostoba papon és hitének összeomlásán. amit akar, színvonalasan megvalósítja, csak hát az igen visszataszító.
8/10
enber 2015 jan. 06. - 21:46:56 8/10
(213/256)
Aki véletlenül erre jár és még nem nézte meg a filmet, tegye meg: semmihez sem hasonlítható, különleges filmet láthat.
10/10
Marianyu 2015 jan. 02. - 00:13:58 10/10
(212/256)
szerintem sem az
tollas 2015 jan. 02. - 00:12:14
(211/256)
Ez miért vígjáték?
10/10
Marianyu 2015 jan. 02. - 00:03:43 10/10
(210/256)
nagyon tetszett!!! csodás film
stenimore 2015 jan. 02. - 00:01:22
(209/256)
Szerintem ez nem vígjáték,jóval mélyebb annál.A filmben szereplõ Job könyvének modern változata,mert Isten akarata vagy a sors ,a végzet elöl ,ki miben hisz,nincs kibúvó.Látszólag legrosszabb dolgok is jó irányba fordíthatják az életet.Legyen célod,küzdj és bízva bízzál ,hogy Madách is írja.Fogadd el amit az élet rád oszt.
mérvadó kritikus 2014 máj. 20. - 16:19:06
(208/256)
Fantasztikus film, minden "értõ" filmkedvelõnek ajánlom. Aki a hollywood-i tömegszám gyártott hulladékokat szereti, azok ne nézzék meg.

A skandinávok tudnak filmeket készíteni.

Hasonlóan ajánlom a Zöld henteseket, a Dalok a konyhából-t, és A vadászat-ot (szintén Mads Mikkelsen fõszereplésével)

10/10
10/10
-greghouse- 2014 máj. 19. - 22:11:13 10/10
(207/256)
Miki, ez a film teli volt SZIMBÓLUMOKKAL, melyek azért jók, mert nem Jancsó-féle l'art pour l'art "derült égbõl piros helikopterek" (Szerelmem Elektra), hanem éppen a valóság és az irrealitás határán mozog. Nyilván nem ilyen egy rehab központ, de az sem derül ki, hogy a tiszteletes valóban tiszteletes-e, vagy (ahogy én értelmezem) egymásnak adják a stafétabotot azok, akik megváltoznak. Ez egy optimista film (bár én inkább hajlok a greghouse féle filozófiára miszerint "az emberek nem változnak"), teli szimbólummal, már a címe is, Ádám almái, a villám ami elkeseríti Ádámot aki már-már megbékélt a küzdéssel, miközben Jób szenvedéseit olvassa, aztán mégis megmarad egy alma, stb.... Nekem ez a film szimbolikusan a reményrõl, a lehetõségekrõl, a változásról, az újrakezdésrõl (alma) szól. Nyilván az sem valószínû, hogy egy lövés pont az agydaganatot viszi ki a fejébõl, ez is szimbólum, hogy teljesen érthetetlenül, de lehetséges a változás, még ha a legrosszabb helyzetben is van az ember. Feltéve, hogy 1) kitûz egy konkrét célt maga elé, és (ezt már én adtam hozzá) 2) törekszik ennek a megvalósítására minden eszközzel.
...A kis templom elszigetelt, magányos, nem egy "igazi" rehab központ, hanem egy hely, ahová visszavonulnak a problémáikkal az emberek (a papot is beleértve), és szembesülnek önmagukkal, majd onnét kiindulva végigviszik amit akarnak, még ha az rossz dolog is (a pakisztáni srác). Valójában senki nem bukik el. És tovább adják a stafétát a következõknek (az utolsó jelenetben már egyforma ruhában van a pap és Adam). Én szimbolikusnak, és mégis izgalmasnak láttam ezt a filmet.
olahmiki1959 2014 máj. 19. - 19:39:57
(206/256)
Nekem is nagyon tetszett a film, de én apróságokon is fenn szoktam akadni.
Hát, ha igaz az, hogy egy ilyen "rehabilitációs központba", - vagy minek lehet nevezni ezt az istenháta mögötti, egyébként gyönyörû, festõi környezetben lévõ templomot, parókiát, épületegyüttest - be lehet vinni mobiltelefont, ALKOHOLT, LÕFEGYVERT!!! és mindenki annyit ihat, amennyi csak belefér, lövöldözhet madarakra, vagy akár emberre!, félholtra verheti a társát, vagy a vallási vezetõjét, a nevelõjét, anélkül, hogy emiatt külön büntetést kapna, - akkor azt hiszem, át kell értékelnünk, illetve, szorosabban meg kell vizsgálnunk a skandináv mentalitást, a büntetõ, nevelési gyakorlatot, - lásd a 77 fiatalt lemészároló Breivik esetét, aki 21 év múlva szabadlábra kerül, miután Norvégiában ez a legmagasabb büntetési tétel!... - minden esetre, ez a szemlélet nagyon messze áll a magyar mentalitástól, és egyelõre még nem tudtam eldönteni, hogy mi a célravezetõbb.
Ha igaz, - amit a film sugall, - hogy ez a végtelen türelem, mindent elnézés hosszú távon végül is eredményes lehet, megjavítja a kezelhetetlen, náci érzelmû, bûnözõi hajlamokkal bíró, agresszív embereket, akik megszelídülnek, és a társadalom hasznos tagjai lesznek, akkor csak üdvözölni tudom ezt a gyakorlatot.
Félek, hogy a dolog azért ennél bonyolultabb...
A film viszont nagyon, nagyon jó!
reay 2014 máj. 19. - 18:53:13
(205/256)
Ez a film még mindig zseniális! Nagyon fáradtan is muszáj volt végignéznem megint, nem engedett el. Mads és Urlich Thomsen remekül hozza a figuráját, hozzáteszem, itt aztán mindenki nagyon jó, de õk ketten számomra a legnagyobbak.
10/10
-greghouse- 2014 máj. 19. - 17:30:03 10/10
(204/256)
Még annyit: mindig elmondom, hogy (nem én találtam ki) a film alapvetõen a forgatókönyvön múlik. "Jó forgatókönyvbõl lehet vacak filmet csinálni, de rossz forgatókönyvbõl lehetetlen jó filmet csinálni", ezt nálam hozzáértõbbek sokszor elmondták. Itt nyilván a film azért (is) jó, mert a forgatókönyvíró a rendezõ is, sõt, Jensen eredetileg forgatókönyv író, ontotta a dán (és más) filmek forgatókönyveit, és Oscart is bezsebelt fiatalon.
10/10
-greghouse- 2014 máj. 19. - 17:22:24 10/10
(203/256)
Éjfél után kezdte adni a tévé az egyik legjobb filmet amit valaha láttam. A dán filmek talán a legjobbak az összes skandináv filmek közt manapság, mindig csak azt jegyzem meg, hogy dán, a nevekre nem emlékszem. Anders Thomas Jensen nevét megjegyzem örökre (Mads Mikkelsent már ismertem).
...Úgy kezdtem el nézni, éjfél (és a My Fair Lady) után, hogy gondoltam, legfeljebb elalszom. Ehelyett felébredtem. Hallatlanul izgalmas film, több izgalom van benne, mint két tucat akciófilmben. Titokzatos, emberi karakterek, meglepetések, fordulatok, és az izgalmat legkevésbé az a néhány lövés adja amit látunk, hallunk, inkább a karakterek megismerése.
...Nem ismerem el a "mûvészfilm" és "közönségfilm" éles megkülönböztetését. Ha ez mûvészfilm egyesek szerint, legyen. Minden esetre a legjobbak közé való (nem köldöknézegetõs jancsóizmus vagy tarrbélaság), néhány szereplõ egy parókián, és izgalmas, mindenféle akció, autós üldözés, stb. nélkül.
...Nyilván másnak más jöhet át belõle, nekem a változás, a kitartás, õszinteség és hazugság, lehetõségek és választások és ezek eredményei.
Rossz az életed?
1. "Tûzz ki egy célt magadnak." Mindegy, hogy mit, legyen az egy almáspite sütése, vagy visszatérni a teniszbe, vagy megtartani és felnevelni egy gyereket, bármit, egy konkrét célt, és
2. Aztán tegyél meg mindent, mindent ami tõled telik, hogy elérd ezt a célt.

Nekem errõl szól ez a film. Nagyon erõteljes, magával ragad, semmi üresjárat, "köldöknézés" nincs benne, mintha ott élnél köztük, annyira életszerû minden.

Tiszta szívvel ajánlom mindenkinek. Csak azt sajnálom, hogy a közmédia, melynek pont ilyen nagyszerû filmek bemutatása is lenne az egyik feladat, vasárnap éjfélkor adta....
Aki tudja, nézze meg. Nagyon jó.
olahmiki1959 2014 máj. 19. - 05:40:46 Előzmény jooasszony
(202/256)
"A mondanivaló rímel az Öreg halász és a tenger-re "Az embert le lehet gyõzni, de elpusztítani nem",)"

Bocsi, de "Az öreg halász"-nak ennek a mondatnak pont az ellenkezõje a mondanivalója.
"Az embert el lehet pusztítani, de legyõzni soha." - nem pontosan idéztem, de ez a lényege.
Bármit csinálhatsz egy emberrel, akár meg is ölheted, de nem tudod legyõzni.
Norbiro 2014 máj. 18. - 06:48:57
(201/256)
Régen láttam már ennyire jó filmet. A megjelenített karakterek a mai nap körülöttünk látható figurák. Mindenki beteg, beteges hajlamú. A film ugyanakkor nem egy depis film, nagyon sok finom humor van benne. És fantasztikus festményszerû képkockákat is lehet látni egyes jelenetéknél: nekem legalább két Krisztus kép is átjött. A zene mesterien hozzá van szerkesztve a történethez, meg a Beegees számnak is fontos mondanivalója és humora van. A feszültség fokozása és a feloldása nagyon nagy természetességgel jön.

Talán - de nem biztos - azok tudják egy kicsit jobban értékelni a filmet, akik már láttak küzdeni embereket reménytelen emberekért...
alien1976 2014 ápr. 29. - 05:44:45
(200/256)
Nekem ez a film fantasztikusan bejött. Tetszett a fekete humora, s talán ennek köszönhetõen volt humoros, s néha nagyon - nagyon mellbevágóan elgondolkodtató. A karakterek egyszerûen csodásak voltak, s a színészi játékok elõtt pedig le a kalappal.
A zene is teljesen jó volt.
ntami2 2014 márc. 12. - 09:18:32 Előzmény Kolókapitány
(199/256)
Szerintem nagyon jó film. Akinek nem jött át az nem értette meg! Nagyon elgondolkodtató film!
5/10
Kolókapitány 2013 dec. 01. - 19:43:17 5/10
(198/256)
Ja és elég távol áll ez a vígjátéktól.
5/10
Kolókapitány 2013 dec. 01. - 19:41:52 5/10
(197/256)
Szerintem is nagyon túlértékelt film. Hozzáteszem szinkronnal néztem én is, de nem tetszett. Mikkelsent bírom nagyon, meg sok dán film van , amit nagyra tartok, de ez valahogy nem jött át.