witpen 2022 nov. 18. - 20:05:02 Előzmény Nagy1A
(32/32)
Szimplán patkány vagy.
Andoran 2016 okt. 31. - 16:47:29 Előzmény Nagy1A
(31/32)
Köszönjük az antiszemitizmus jeles képviselõjének megváltó szavait. A filmmel kapcsolatban gondolom, nincs véleménye. Megnézte, vagy csak zsigerbõl zsidózik, kedves nagy1A? Ahogy a többi hozzászólását elnézem, önbe sok lelki szépség nem szorult. Érdekes, hogy még a bibliai témájú filmeknél is idõt tud szakítani egy kis ordenáré "fajgyûlölködésre". Gratulálok.

Ami a filmet illeti: Mûvészfilm. Jó mûvészfilm. Goldblum fantasztikus, a történet pedig - bár sokaknak abszurdnak tûnhet - ablakot nyit az emberi lélek poklába.
simonyija 2014 máj. 02. - 22:45:15 Előzmény Nagy1A
(30/32)
Véleményem szerint mûvészkedõ, elhibázott film.
Nagy1A 2013 ápr. 07. - 19:44:20 Előzmény Rebbeka
(29/32)
Na ja!! Mellesleg Spencer egy Wehrmacht katonáról írt.............és az meg nem egyenlõ a náci-val!! Meccsoda különbség!! csak mostanában a zsidók kissé elszemtelenedtek és nekik már mindenki náci, aki abban a korban Németországban élt, nekik csak "a náci Németország" a mostani definíciójuk arra az országra, annak ellenére, hogy igen sok nem náci élt abban a Náci Németországban!! Õk nagyon jól alkalmazzák a kollektív bûnösséget azóta is és remekül megélnek belõle!! Olyan nagyon jól megélnek ebbõl, hogy mint nem régen kiderült, a Simon Wiesenthal központban már gyártanak is túlélõ nácikat, akiket üldözni és felkutatni lehet!! Horribile dictu, már Günter Grass is náci, meg antiszemita!! Ajánlom a témát kedvelõk figyelmébe egy echte zsidó fiatalember filmjét, Auschwitzi gázbuborék címmel!! Tanulságos! Jól látni hogy miként nõ a lufi manapság is!! Az eredeti témához.....már csak a Légy kedvéért is meg kell néznem a filmet, de csatlakozva az elõttem szólókhoz, meg kell állapítani, hogy a Schindler listája valóban nem egy remekmû, hálivúdi limonádé.
Off Na még egy kis adalék........a Sorstalanság forgatásán egy régi haverom, aki egy kissé pocakos már, egy kis keresetkiegészítés miatt elment statisztálni. Az egyik jelenetnél, amikor a rabok csikos rucijukban vonultak ki a barakkokból és mentek a gázkamra felé, felharsant a rendezõ megafonja............Az a kövér zsidó ott hátul, menjen vissza!!! Így tehát szegény barátom, szerencsésen megúszta a gázkamrát, de kevesebb statiszta díjat kapott!!Sze la vi!! ( C'est la Vie )
SpencerBarnes 2012 máj. 06. - 00:18:57 Előzmény Rebbeka
(28/32)
Na ez szuper.Túl vagyok pár ezer filmen, de egyet mondj már ilyet..köszi
marie1 2012 ápr. 18. - 22:17:43
(27/32)
Nagyon magával ragadott a film. Azok közé tartozom, akik még napokon át gondolkodnak a mondanivalóján, a képi világán, a koncepcióján. Számomra újszerû volt a sok holokausztos film között - mivel úgy gondolom, hogy a téma viszonylag lerágott csont. (Spoiler!) Na, itt aztán volt rágott csont...
drProktor 2012 ápr. 18. - 16:49:27
(26/32)
Na, hál’stennek, már megint nem volt igazam.
Még szerencse, hogy bizonyos filmeket eleve rögzítek, s ha nem teszik is,
hagyok egy kis „laufot”, mielõtt törlöm.
Belenéztem ebbe az Ádám-izébe, s rájöttem, hogy ez egy igen bonyolult darab,
egy olyan zsidóról szól, akiben erõsen keveredik a német identitás,
nagyon becsülendõ az egészben, hogy nem érzelgös, sõt, mint ha némi morbid humort is megcélozna,
pl. amikor a panziósnõvel beszélget s búcsúzóul mgcsókolja, elmélázik, hogy szappan-ízû a csókja,
ez a „szikár”, antipatetikus hangvétel speciel a Sorstalanságra emlékeztet
(na, nem a filmre, ami tényleg egy nagy határszar, hanem a regényre).
Mindenesetre ezt a filmet nem igen érdemes/lehet kialvatlanul befogadni.
Én bizony belaludtam, annak azért örülök, hogy még arra volt figyelmem,
hogy azt hogy sokkal különb, mint a SchindlerListája, azt még megjegyeztem.
Másik film, ami teljesen szubjktiven idekeveredik, a Passio(a MelGibson-os),
az elsõ látásra nagyon tetszett, de igazából megoldhatatlan és
megfejtetlen problémákat és kérdéseket hagyott bennem.
Na, ez az ami elõjött ennél a filmnél,
hogy mi a fenét kezdjek a magát kutyaként viselõ kisfiúval.
Tkp ezzel a rejtéllyel együtt zseniális.
Szóval nm volt igazam. Nagyon nem!
drProktor 2012 ápr. 17. - 22:25:28 Előzmény goldblum
(25/32)
Bírom az ilyen pöffeteg beszédet.
10/10
goldblum 2012 ápr. 17. - 08:17:09 10/10 Előzmény drProktor
(24/32)
Nyilván nem fogtad fel, mirõl szól. De nem baj, csak te vesztesz vele. Meg a hozzád hasonlók.
kovkov 2012 ápr. 16. - 20:58:53
(23/32)
És hurrá.. ismét nem alszom ki magam)
kovkov 2012 ápr. 16. - 20:57:44
(22/32)
Harmadjára futok neki, tegnap sem bírtam végignézni, olyan késõn kezdték. Nem értem, miért pontozták le, én még most is azt mondom, hogy végig kell néznem. Valami megfogott benne.
drProktor 2012 ápr. 16. - 03:13:03
(21/32)
Elõször azt gondoltam, ez egy határsz*r, aztán megméztem,
nagyon lelkiismeretesen és úgy döntöttem, tényleg sz*r.
Egy õrült stáb õrült filmje õrültekrõl.
Na, azért a Schindler listájánál klasszissal jobb.
greghouse 2012 ápr. 15. - 23:47:37
(20/32)
Ez egyszerûen egy izraeli film, mert ma van (a híradó szerint) a Holocaust világnapja (van ilyen, tehát). Nyilvánvaló, hogy ma izraeli filmet adnak, és nem Günter Grass regényébõl készült zseniális Bádogdobot.
(Csak azt nem tudom, hogy ha ma van a világnap, akkor miért "holnap" - éjfél után - adják...)
dantonb 2012 ápr. 15. - 22:08:13
(19/32)
:D
offtopic
perry 2012 ápr. 15. - 21:08:33 Előzmény 11messi87
(18/32)
Szar értékelés, el kell fogadni.
10/10
Rebbeka 2012 ápr. 15. - 19:23:39 10/10
(17/32)
Felcsigaztatok, nem is hallottam korabban errol a filmrol. Felveszem mert tul keson van es belealudnek. De latatlanban is a leirtak alapjan ugy gondolom, hogy nagyon jo film lehet.
10/10
Rebbeka 2012 ápr. 15. - 19:19:53 10/10 Előzmény SpencerBarnes
(16/32)
Ugy latszik nem jarsz nyitott szemmel. Vannak olyan filmek is, es a legtobb filmben amikor elkapnak naci katonakat, akkor az emberek le is kopkodik. Nem szukseges, hogy itt es most rosszindulatoskodj.
10/10
nane 2012 jan. 23. - 16:51:11 10/10
(15/32)
Tegnap este megnéztem, utána órákig a hatása alatt voltam. Témájában kiváló ez a film.
2/10
11messi87 2011 nov. 29. - 23:10:46 2/10 Előzmény kabalababa9
(14/32)
Értelmetlen szar. Ez van, el kell fogadni a negatív kritikát is.
Én kifejezettem szeretem a zsidó mûvészetet, de ez nem az.
SpencerBarnes 2011 szept. 11. - 23:55:55
(13/32)
Elcsépeltek már ezek a filmek
Szívesebben néznék már meg egy olyan filmet, ami egy wehrmacht katonáról szól akit behívnak, végigharcol 5 évet minden fronton, majd hadifogságba kerül, aztán úgy megy haza ( persze a lakása már sehol mert vagy szétbombázták vagy elvették ) hogy leköpik mert náci.Valahogy senki nem akarja ezt se elkészíteni...vajon miért?