Téma: Adam Sandler

Joan Fontaine 2021 júl. 13. - 13:22:25
(101/101)
Látom, elég megosztó személyiség, aminek biztosan oka van. Korábban én is meghallgattam az őt jellemző lefitymáló véleményeket, de azt hiszem, mindig az a meggyőző, ha nem másokra hallgatunk, hanem a saját meggyőződésünk és érzéseink alapján döntünk, és a véleményünket fel is merjük vállalni, de meg is tudjuk indokolni. Ok nélkül, csak úgy vagdalkozni a szavakkal tudatlanságot tükröz.
A vígjáték-mint műfaj, sajnos nagyon érzékeny dolog, mert nincs még egy műfaj, amit ennyi sérelem, értéktelen giccs és szardobálás jellemez, mint ezt. Bunkósággal, műveletlen primitivitással, ízléstelen szexuális tartalmakkal és igénytelenséggel, semmitmondó klisékkel van tele a műfaj 70%-a, most csak saccoltam, és a fennmaradó kicsinyke részre lehet azt mondani, hogy igazi humor, amin a hasadat fogod, és a könnyeidet törölgeted. Miért? Mert ebben a műfajban a legnehezebb minőséget produkálni, és a mennyiség a minőség rovására megy. A nevettetést, a komédiát jól csinálni a legnagyobb kihívás a színészet porondján, és erre csak kevesen képesek, de ha jó, akkor a vígjáték mindent visz.
Ez az általános séma talán kicsit begyűrűzik az Adam Sandler filmekbe is, de mégis, azt kell, hogy mondjam, hogy sokkal igényesebb az átlagnál, hoz egy állandó színvonalat, amire számítani lehet, és nem megy mindennek az aljára. Az Adam Sandler filmek életigenlőek, életszerűek, vidámak, és van erkölcsi mondanivalójuk, mondom ezt azután, miután láttam Az 50 első randi, vagy a Nagyfiúk 1, 2 filmeket.
Adam Sandler egy egyetemet végzett, sikeres, híres színész, rendező és producer. Aki híressé tud válni világszerte, és nem csak egy film erejéig, hanem kialakít egy saját stílust, arra nem mondhatjuk azt, hogy értéktelen ripacs. Maximum annyit mondhatunk, hogy szeretem, vagy nem szeretem, ennyihez van jogunk. Csőre Gábor szinkronhangjával szerintem egy elviselhető, nevettetni valamilyen szinten képes, egyfajta stílushordozó, aki nem irritáló, és nem értéktelen.
Remek kapcsolatot ápol azokkal a színésztársakkal, akik a filmjeiben is megjelennek, tehát magánemberként is szerethető, egy felesége van, ha jól látom, már régóta, tehát vannak értékek ebben az emberben. A legfontosabb pedig az, hogy lehet, hogy a filmjei művészi szempontból nem a legnagyobb értéket képviselik, de alapvetően azt sugallják, hogy az élet lehet játék, buli, és szenvedély. És ez fontos. Inkább nézem az ő filmjeit, ha választani kell, mint lehangoló, depresszív, és érthetetlen művészfilmeket.
Egy idézet a Nagyfiúk cm. filmből: "Akinek családja van, gyerekei, az tudja, hogy semmi nem úgy alakul, ahogy terveztük, de épp ettől olyan érdekes. Az élet első felvonása tele van izgalommal. De a második az, ahol már csak a lényeg számít. "
kerekespipu 2021 febr. 14. - 21:02:57 Előzmény kékibéla
(100/101)
Jó vicc volt!
luci87 2020 dec. 22. - 18:24:47
(99/101)
Most neztem az Üres város c.filmet,ebben szerintem nagyot alakitott.Eloszor fel se ismertem ,h ő az....
offtopic
Sz. Péter 2020 okt. 30. - 14:54:40 Előzmény kékibéla
(98/101)
A Steve 'N' Seagulls az egy zenekar.
9/10
nikato 2020 okt. 30. - 10:52:04 9/10
(97/101)
Vannak rosszabb filmjei is, de szerintem a többsége jó! A kismenő, Nagyfiúk, Esti mesék, Jennifer Anistonnal, Drew Barrymoore-ral közös filmjeit is szeretem. Nászok ásza különösen kedvenc (bár ott a szinron nem jó).
kékibéla 2020 okt. 30. - 10:26:17
(96/101)
Kb a vígjátékok Steven Seagull-ja :D Egy nulla, egy lúzer, akinek pénzes támogatói vannak. Tehetségtelen.
6/10
to-me 2017 nov. 03. - 13:38:52 6/10
(95/101)
Dühítô,hogy illlllyyyen tehetségtelen fószer annyi lovet vág zsebre 0 teljesítményért.amiért nekünk 300-800
Evet kene !!!!dolgozni!!!!.Mit kellett ennek megtennie a producerrel h befusson
1/10
K.Patrik19 2017 márc. 10. - 21:14:40 1/10
(94/101)
Ha valaki megpróbálja ÉRTÉKELNI, mint SZÍNÉSZT...akkor hamar rájön, hogy semmi keresnivalója ebben a szakmában. Legalább bármiféle arcmimikája lenne...
10/10
senior91 2017 febr. 25. - 18:55:38 10/10
(93/101)
Nekem a vígjáték kategóriában a kedvenc színészem. Egyszerûen nincs nála jobb.

Tudom, ízlések és pofonok, de én minden filmjén sírva röhögök. És nem, nem azért, mert annyira rosszak ... :)
10/10
Rövid_G. atya 2016 máj. 21. - 09:09:08 10/10
(92/101)
Kedvenc színészem!

10/10
Nico71 2016 febr. 28. - 20:41:02
(91/101)
The Ridiculous 6.
Ez miért nincs még a filmjei között? :-o

Nem nagy szám film, szokásos Sandler marhaság, de egyszer nézhetõ, fõként a többi szereplõ miatt. Terry Crews, Rob Schneider, Luke Wilson, Steve Zahn, Harvey Keitel, Nick Nolte, Jon Lovitz, Danny Trejo...
Akad benne néhány jó poén...
Rövid G. atya 2015 aug. 15. - 19:38:06
(90/101)
Szép. 8.4-es átlag ennek a ripacskodó véglénynek. Szerintem kevés ilyen tehetségtelen paprikajancsi került mozivászonra az elmúlt ötven évben. :(
Matthias 2015 máj. 18. - 12:40:02 Előzmény Cleo.
(89/101)
Akkor te imádnád a Segítség karácsony c. filmet. :) Dupla élvezet. :)
1/10
Cleo. 2015 ápr. 25. - 20:40:10 1/10 Előzmény Querelle
(88/101)
Engem két színész tud halálra idegesíteni a filmjeivel: az egyik ez a sztár, Adam Sandler, a másik Steve Martin. A filmeket már meg se nézem, ahol a nevük feltûnik.
1/10
Medulla 2015 márc. 15. - 21:40:56 1/10
(87/101)
nulla
Querelle 2015 jan. 13. - 19:47:41 Előzmény bicibucimaci
(86/101)
Én így állítanám fel a rangsort : Steve Martin, Chavy Chase, Adam Sandler,David Schwimmer, Jason Biggs, Owen Wilson, és csak utána Ben Stiller. Talán utóbbi nem akkora ripacs, még, ha a " karakterei" ugyanazok is.
2/10
tombenko 2014 dec. 15. - 20:52:17 2/10 Előzmény méregfog
(85/101)
Mármint az igénytelen, fingós humor koronázatlan királya? Hát lehet, de akkor sem kérek belõle. Kb. olyan humor, mint mondjuk a Radikális Amputáció.
Tetovaltlany 2014 aug. 26. - 12:24:45
(84/101)
Legtöbb filmjét imádom,a napokban láttam a Kavarás filmjét,és újranéztem sokadszorra a Funny people filmjét,igazából Robin Williams halála miatt.Adam Sandler szerintem vicces.:)
10/10
méregfog 2013 nov. 07. - 11:21:13 10/10 Előzmény hajnal-h
(83/101)
Ezeket az arany málna díjakat már többször bebizonyosodott, hogy szakértelem nélkül osztják. A Férj és férj például az egyik legjobb vígjáték volt az adott évben és nagy sikere is volt. Vicces, szórakoztató és komoly mondanivalóval bírt. Az Apafej szintén szórakoztató film volt. Egyébként meg lehet nézni, hogy milyen filmek, illetve színészek kaptak eddig ilyen díjat. Úgy fest akik osztják, nem nagyon értenek a filmekhez, vagy úgy tesznek, mintha nem értenének hozzá sok esetben.
10/10
méregfog 2013 nov. 07. - 11:08:29 10/10 Előzmény Egri Vitéz
(82/101)
Bizonyára szíven ütötte a véleményed. Kár, hogy a világon aki egy kicsit és ért hozzá, tudja, hogy a mûfaj egyik koronázatlan királya. Arról nem is beszélve, hogy értelmes, okos ember is az életben. Amúgy meg imádják a színésztársak és éppen ezért nem véletlen, hogy a filmjeiben úgymond tobzódnak a hírességek, mi több a legtöbben több filmjében is többször szerepelnek. Csak egy kis felsorolás az érdekesség kedvéért: ROB SNEIDER, KEVIN JAMES, JOHN TURTURRO, DAN AYKROYD, STEVE BUSCEMI, SEAN ASTIN, DREW BARRYMORE, CHRIS ROCK, DAVID SPADE, (a volt teniszcsillag) JOHN MCENROE, stb. Micsoda fos nevek kedves szakértõk. De akik csak egy filmjében fordulnak elõ, azok között is hemzsegnek a világsztárok: JACK NICHOLSONTÓL, CHRISTOPHER WALKENIG. BURT REYNOLDSTÓL, PETER GALLAGHERIG. Szégyen, hogy ezek az emberek ezzel a tehetségtelen nullával egy vásznon szerepelnek...