k11zoltan 2014 okt. 04. - 10:28:16
(38/58)
A fõszereplõ csaj jó volt, de a film nem tetszett. Szeretem a drámákat, de ezt untam.
10/10
zegorias 2014 aug. 18. - 11:09:34 10/10
(37/58)
Azon tûnõdtem, hogy egy 19 éves éppen hogy nagykorú lány hogyan tud, ilyen széles skálán érzelmeket bemutatni?... hiszen erre csak akkor lehet képes egy színésznõ, ha már maga is megélt hasonló szituációkat, vagy a rendezõ piszok jó.
10/10
zegorias 2014 aug. 18. - 09:46:26 10/10
(36/58)
Egy nõi arc nem akkor szép, ha úgy néz ki, mint egy kirakati baba hanem, amikor van benne valami megmagyarázhatatlan érdekesség, amitõl nem tudsz szabadulni a gondolataidban. (Adele Exarchopoulos ilyen)
10/10
zegorias 2014 aug. 18. - 09:18:59 10/10
(35/58)
Szépen, lassan óvatosan vezet fel egy-egy brutális letaglózó jelenetet, ami aztán ebbõl kifolyólag sokkal nagyobbat üt és mindezt még az is elõsegíti, hogy a film teljesen életszagú, ismerõs, közülünk való. A film kétségtelen csúcsjelenete a szakítás a film harmadik harmadában...akkor 10 percig nem pislogtam.
7/10
vjúská 2014 jún. 05. - 13:22:15 7/10
(34/58)
* jav szeretkezõs
7/10
vjúská 2014 jún. 05. - 13:20:58 7/10
(33/58)
Közepes mûvészfilm. Adél eléggé trampli és összességében igénytelen benyomást kelt. Fõleg a folytonos hajb*szkurálásával ami ritka ocsmányul áll a legtöbb jelenetben. Ha pl. az ilyenektõl lesz baromira életszerû a film akkor én passzolok! :D Nem vagyok tökéletességpárti, de valamit néha kihozhattak volna belõle, hogy ne legyen állandóan olyan nagyon esetlen.

Node vannak nagyon jó dolgok is a filmben. A másik iránti olthatatlan vágy szinte tapintható. Ez az ami felkavaróan hat az emberre. Az is ügyes eszköz amikor csak a szereplõt arcát látod egy egy fontosabb jelentnél, totálisan megteremti a nézõben is az intimitás érzését. A szeretkezés részekrõl már nem is szólva.

Nem volt ez rossz film, kicsit hosszú, kicsit sok az üres-járat meg szájtátás, de szépen mutat be egy nagy-elsõ szerelmet.
10/10
filmszeretõ 2014 máj. 22. - 15:31:02 10/10
(32/58)
SZiasztok!

Ez a film zseniális, az utobbi 5 (de megmerem kockátatni 10) év legjobb filmje. Egyszerûen magába szív, megragad, kifacsar és letaglóz.
A színészi játékokról csak szuperlatívuszokban lehet beszélni.
Tökéletes az egész az elejétõl a végéig.
Akinek ez nem tetszik azzal valami baj van, lehet, hogy inkább nézze meg a G.I. Joe-t vagy Jane-t :-) Ott biztosan jobban játszanak a színészek.
Ezt csak eredeti hanggal szabad megnézni.
Én férfi vagyok és ez a film annyira húsbavágó, megható, hogy egyszerûen lélegzetvisszafolytva néztem több jelenetét.

Spoiler

Szerintem amikor hosszú idõ után ismét találkoztak a kávézóban (vagy hol) akkor megszûnt számomra a külvilág is. Lenyûgözõ és magával ragadó az egész.

Spoiler vége

Egyszóval mestermû és nagyon remélem, hogy Adele-t még sok jó filmben fogjuk látni, mert egyszerûen egy új színész zsenit láthatunk ebben a filmben.
Érdemes megnézni! (De persze aki Austin Powers és Van Damme rajongó az lehet csalódni fog :-)
Damill 2014 máj. 21. - 19:35:32
(31/58)
69 szavazat :) hehe. A végét nagyon lezáratlannak éreztem egyébként.
maldini3 2014 máj. 13. - 23:07:19 Előzmény Márton Tóth
(30/58)
Teljesen így éreztem én is; jó volt olvasni.
webulon 2014 ápr. 23. - 16:20:08 Előzmény Sátán_Követe
(29/58)
Mert így mûködik az emberek többsége ,- jól leírtad ..amikor ott van nem kell ..s ha nincs ott már qrvára kell(ene)..s akkor még a csillagokat is leígérik.
A mindent utólag értékelsz s értesz meg ,- elv - Gondold végig önmagad döntéseit ,-igencsak bölcs ember vagy érzelemtelen lehetsz ha egy adott szitu közepén te már hideg fejjel tudsz értékelni.

"Egyszerûen ez a lány sosem tudta mit akar, semmi sem volt jó neki, akárkivel állt össze, csak fájdalmat hagyott maga után"
Így van jól látod de rengeteg ilyen van ez a szociopata jellem fõ tulajdonsága ,- a rombolás élteti

"Tudom hogy senki sem tökéletes és esendõ az ember, na de ennyire?"
Igen az ember ennyire gyarló és esendõ - még jobban is :-)

"Nekem már a legelején unszimpatikus volt a fõszereplõ, egyszerûen áradt belõle a nihil a kiégettség és az unottság már tizenévesen. "
Nézz szét a tágabb környezetedben (BKV tökéletes helyszín),- legördülõ szájú leesett vállú száraz fénytelen szemû emberek mindenhol. Mondjuk a f*sz se tudja miért.

Pici Bergmann pici Almodovar pici Bunuel keverjük pici egzisztencializmussal :)

Valahol így mûködik az élet s ez a mozi jól pofán vág vele ...

Nekem a tökéletes tökéletlensége okán nagyon tetszett 10 pontos
1/10
Folty 2014 ápr. 23. - 13:55:24 1/10 Előzmény Sátán_Követe
(28/58)
Spoiler gyanús...........
Ez a film attól hiteles, hogy magát az életet mutatja be. Találkozik két ember, egymásba szeretnek - annak ellenére, hogy nem illenek össze - , boldogok, majd összeköltöznek. Az egyik fél jobban szeret, mint a másik. Majd a sivár hétköznapok kezdik megölni a szerelmet.........Mindketten megcsalják a másikat. Emma gondolatban ( a buliban folyamatosan az állapotos csajszival nevetgél ), Adele pedig ténylegesen. Adele elhanyagolva érzi magát, és máshová menekül. Véleményem szerint, amikor Emma kidobja Adele-t, már nem szereti..........
modano 2014 ápr. 21. - 14:54:09
(27/58)
Úgy kezdõdik mint valami tini mozi,aztán az egész szép lassan átalakul egy komoly történetté.Elképesztõen hiteles az egész, olyan életszaga van az egésznek.Lenyûgözõ.
nmarci 2014 ápr. 18. - 20:25:16 Előzmény Bigpapa
(26/58)
A szépség nyilván ízlés dolga. Adéle számomra az egyik legbájosabb színésznõ, akit vásznon láttam. És olyan kifejezõerõ van az arcán, amit nem vagyok biztos benne, hogy tanulni lehet. Én sem vagyok sem nõ, sem leszbikus, mégis tökéletesen át tudtam élni Adéle senki-sem-törõdik-velem érzését. :)
Bigpapa 2014 márc. 19. - 12:00:52
(25/58)
Megnéztem, mert mindenki ódákat zengett róla. Én nem tudtam beleélni magam. Igaz, nem vagyok sem lány, sem leszbikus :)
Vannak emberek, akik olyanok, hogy ha a lottón nyernének, akkor is búvalbaszottak lennének. Na Adele ilyen! És mivel ez olyan távol áll tõlem, mint Makó Jeruzsálemtõl, egyszerûen nem tudom átélni, hogy milyen lehet az, ha semmi sem jó, soha sem vagy elégedett és amúgy is egy unott p**csa vagy. A szexjelenetek rendben voltak, bár van ennél jobb ,,valódi szexet" ábrázoló film is. Azoknak sem Oscar gyanús a sztorijuk. Egyszer meg lehetett nézni, de ha ezt moziban kezdem el nézni, biztos kijövök róla.
Na meg honnan vettek két ilyen ronda lányt? Nem hiszem el, hogy nem találtak két csinos és szép amatõr színésznõt, akik bevállalták volna ezt a filmet.
1/10
Sátán_Követe 2014 márc. 19. - 09:44:04 1/10
(24/58)
Már nagyon régóta készültem rá, hogy megnézzem ezt a filmet,kicsit vegyes érzelmekkel, mert az ismerõseim borzasztóan rossznak találták, viszont a neten többségben jó véleményeket olvastam. Szóval egyre kíváncsibb lettem és pár napja végre megnéztem, de hatalmasat kellett csalódnom, már rég láttam ennyire pocsék filmet, komolyan nem értem, hogy EZ miért tetszik ennyire mindenkinek.

***SPOILER***gyanús

Nekem semmi bajom a szexjelenetekkel vagy a leszbikusokkal, hanem maga a történet és a fõszereplõ karaktere és játéka volt az, ami nem tetszett..
Nekem már a legelején unszimpatikus volt a fõszereplõ, egyszerûen áradt belõle a nihil a kiégettség és az unottság már tizenévesen. Sokan írták, hogy mennyire gyönyörû a színésznõ, hát ízlések és pofonok,de nekem végig a film alatt egyszerûen fájt ezt az unott bamba és ostoba képet bámulni a folyton tátott szájjal. Na de a történet. Egyáltalán nem tudtam magam egy szemernyit sem beleélni. Egyszerûen ez a lány sosem tudta mit akar, semmi sem volt jó neki, akárkivel állt össze, csak fájdalmat hagyott maga után. Néztem is nagyokat, hogy ennek a szerencsétlennek aztán semmi sem jó, végre összejött Emmával, akivel úgy tûnt minden jó, de még ez sem volt neki elég. És erre írja mindenki, hogy mennyire beleélte magát? A veszekedõs jelenet volt a hab a tortán és csak még jobban megutáltatta velem Adéle karakterét. Így hazudni mint a vízfolyás és aztán meg taknya nyála egybefolyva bömbölve nem képes felfogni, hogy ugyan miért akarja kidobni a párja, mikor szétcsalta mással? Nekem olyan volt, mintha ez az Adéle ennyire ostoba lenne és nem fogná fel, hogy egy normális embernél szakítás jár a megcsalásért. Aztán meg folyton a bombölõ képét kellett nézni, meg hogy mennyire szenved mert még Emmát szereti.. Aztán leröhejesebb rész, amikor újra találkoztak a kávézóban és Adéle hallotta, hogy Emma boldog kapcsolatban él az új párjával és mégis mint valami *urva, képes volt Emma karját könyökig a torkába dugva megpróbálni visszacsbítani, a többirõl nem is beszélve. Nem értem, hogy amikor még ott volt neki Emma, akkor nem kellett és megcsalta, most meg már hogy nincs, mint egy örömlány a testével próbálja visszacsalogatni.. Számomra nem volt hiteles ez az egész történet és nem értem más hogy képes EBBE beleélni magát. Tudom hogy senki sem tökéletes és esendõ az ember, na de ennyire? Kár volt 3 órát szánni erre a filmre, bele lehetett volna "nekem soha semmi sem jó Adél" életét sûríteni másfél órába. Nagyon sok felesleges jelenet volt benne, amit legszívesebben áttekertem volna.
10/10
Márton Tóth 2014 márc. 16. - 14:36:49 10/10
(23/58)
Sosem szoktam filmekhez hozzászólni, de most muszáj megtennem. Ez a film olyan mély nyomot hagyott bennem, mint a Grand Canyon! Tegnap este néztem meg egyedül, és ma egész nap ezen a filmen jár az eszem. Olyan hiányérzetem van azóta, de egyszerûen nem tudom megmondani, hogy miért. Állandóan a fõszereplõ jár az eszemben, és folyamatosan sajnálatot érzek iránta azért, ahogy a film végén jár és 10 percenként eszembe jut. Olyan, mintha egy nagyon jó barátom története lenne ez, és folyamatosan az az érzésem, hogy segíteni akarok neki, meg akarom vele beszélni, de nem tudom... Nem spoilerezem a filmet, de a lényeg, hogy nagyon ajánlom mindenkinek! Hiába egy leszbikus film, ez annál sokkal több. A film felétõl már el is felejted, hogy azonos nemûek között folyik a cselekmény, annyira átérzed a történteket.
Egyik kedvenc filmem lett, mert az elmúlt 2-3 évben egyetlen film sem váltott ki belõlem hasonló érzelmeket. Szigorúan egyedül ajánlom megnézni. Valószínûleg nálam is más lett volna a hatás, ha a barátnõm itt fújjol és magyaráz mellettem a film alatt (fõleg az erotikus jeleneteknél).
10/10
NADALFAN 2014 márc. 13. - 17:38:41 10/10
(22/58)
engem is lenyûgözött a 2 fõszereplõ játéka. Adele pedig nem csak a filmben gyönyörû , igaz ez izlés kérdése .
nem nagyon lehet hibát találni a fimben, az operatõri munka is szenzációs ! ha jó a film mint ez elrepül a 3 óra is !10/10
shenanigans 2014 jan. 15. - 05:31:03
(21/58)
Nagy film! Engem abszolút magával ragadt az atmoszféra. Adele Exarchopoulos pedig 1) eszméletlen nagyot alakít 2) valami gyönyörû ebben a filmben, annak ellenére, hogy egyáltalán nem jó nõ.
10/10
Gingallo 2013 dec. 15. - 00:34:14 10/10
(20/58)
Nekem nagyon tetszett, erzekeny szerelmes film. A vege szomoru, de valosagos. Mindenkinek ajanlom. Nem durvak a szexjelenetek sem.
tcsbp07 2013 dec. 14. - 09:54:38 Előzmény oimuka
(19/58)
Van élet az nCore-on túl is.