10/10
nefefe 2021 márc. 21. - 18:28:13 10/10
(8/8)
Egy olyan valós eseményeken alapuló, történelmi film, ami az átlag magyar nézők számára ismeretlen témát dolgoz fel, és ezért (is) hiánypótló. Remek korkép a XVI. századi keletről, az ottani kultúráról, és jellemrajz az emberi viselkedésmódról, alá-fölé rendeltségi viszonyról, hősiességről illetve önfeláldozásról és hazaszeretetről. Néhány dologban tanulhatnánk tőlük. Nagyon jól összerakott film, hiteles színészi alakításokkal, jól megcsinált és látványos jelenetekkel. Néhányan említik a horogkereszt felbukkanását a filmben. Hát, az nem az. A náci horogkereszt fordított állású, a filmben szereplő pedig egy ősi hindu jelkép. A kettő nem összekeverendő. Maximálisan tetszett, csak a legjobb véleményt tudom adni róla. Mindenképpen érdemes megnézni.
8/10
TitusLivius 2020 márc. 23. - 14:04:25 8/10 Előzmény MV33
(7/8)
Mivel a szvasztika ősi buddhista jelkép, így nem tudom mi meglepő van számodra azon, hogy a koreai szerzetesek ruháján is szerepelt a szimbólum.......
MV33 2020 márc. 14. - 16:32:08
(6/8)
Azt láttuk, hogy némelyik koreai harcos ruházatán horogkereszt van? 1 óra 42 percnél.
Findzs 2018 nov. 22. - 18:12:17 Előzmény Nótárius
(5/8)
Nagyon szívesen. Örülök, hogy hasznára vált.
:)
9/10
Nótárius 2018 nov. 21. - 12:25:03 9/10 Előzmény Findzs
(4/8)
Köszönöm a belinkelt, rendkívül informatív, inkább ismertetőt mint kritikát! Egyébként a kritikai részével is nagyrészt egyetértek. Szerintem csak eredeti nyelven (én angol felirattal láttam) érdemes megnézni, mert különben sokat elveszítünk az erős hatású, karakteresen sajátos hangulatából.
9/10
Nótárius 2018 nov. 21. - 01:41:36 9/10
(3/8)
A film eredeti címe: 명량 , szerintem figyelemfelkeltőbb. ;-)
Számomra lebilincselő volt, elsősorban a történelmi hűségű látványvilága és a második felének a nagyszabású mozgalmassága; de nem kevésbé, az időben és térben távoli kultúra moralitásának, hadászatának, valamint viselkedés- és magatartásformáinak hiteles érzetű megjelenítése. Nem gyakori ugyanis a nemzeteknél, hogy a saját hősi múltjukról szóló filmben: tömegesen, a félelmeikkel, bizonytalanságaikkal küszködő katonákat láthatunk. Itt meg, azontúl, hogy vissza-visszatérően fontos szerepe van ezen esendőségeknek, még fontos kulcsai is a végkifejletnek. E film "hibái"-nak és forgatókönyvi elnagyoltságainak a soroló számbavételét, mivel az élményemet nem rontották el, egy elnéző félmosollyal átengedem másnak. Csak egyet említve: valamelyes evezős múlttal, többször rácsodálkoztam, a nem éppen könnyű-járatúnak tűnő hajók "motorcsónak"-sebességű hasításán! ;-)
4/10
Attila Gacsályi 2018 júl. 13. - 20:10:16 4/10
(2/8)
Zavaros egy film. Ha már ennyi pénzt beleöltek, írhattak volna rendes forgatókönyvet.
Findzs 2015 ápr. 17. - 13:12:43
(1/8)
tervezem, hogy megnézem az imdb-n is 7.2 ponton áll

sztori röviden:
A film az 1597-es mjongjangi csatáról szól, Csoszon legsikeresebb tengernagyának, I. Szunsinnak állít emléket, aki 12 hajóval vert vissza 330 támadó japán hajót.

trailer:
https://www.youtube.com/watch?v=7PBIHkKi0wM

kritika:
http://www.azsiafilm.hu/ismertetok/korea/3829-the-admiral-roaring-currents-myeong-ryang-2014