10/10
sflkjs 2017 dec. 30. - 13:00:25 10/10
(9/9)
Az egyik kedvenc Poirot epizodom, ha nem az abszolut kedvenc. Altalaban szeretem a magyar szinkronokat, es angolul nem kedveltem Poirot akcentusat, de ez az epizod sokkal jobb eredetiben. Mindenki jol jatssza a szerepet, es ki kell emelnem Fassbender zsenialis alakitasat, ahogy a sebzett, erzekeny, megis eroteljes ferfit megjeleniti. Szerintem nincs olyan no, aki ne akarta volna a keblere olelni ezt erzeki-erzelmes, megbantott, kisse zullott, de szeretheto \"ferfiallatot\". Ossze lehet hasonlitani a Zatonyok kozott c. epizod hasonlo karakterevel, es zongorazni lehet a kulonbseget.
A rendezo munkaja rendkivul sokat tett a tortenethez, ahogy a parbeszedek kozben beszurta a reagalo pillantasokat, az szivszorito volt. Suchet mindent visz, mint altalaban. Rosamund megformalasa is lenyugozott. 10/10
frenchbullie 2014 okt. 17. - 06:16:42 Előzmény Edmond Dantes
(8/9)
Szép reggelt! Igen, nem kerülte el a figyelmemet Fassbender,:-), de fõként Dolan nyûgözött le ebben a filmben. Érthetõ, az a késõbbi BAFTA-díj, úgy vélem, és megérdemelt.
Off Olvastam én a Titokzatos kék vonat-ot régebben, de filmben csak tegnap került a szemem elé valamiért, igaz, "csak" háttérként. Ment a laptopon, míg dolgoztam. És kedves Poirot-nk még jobban a szívemhez nõtt, mikor megjegyezte, hogy jobban kedveli a páros számokat, mint a páratlanokat... Mert ezzel én is így vagyok, megmagyarázhatatlanul:-) (Legalábbis úgy hiszem, hogy a vonatos történetben volt, mert több Poirot epizódot is néztem/hallgattam tegnap, pl. a Zátonyok között-tet, ami eddig szintén csak könyvben "volt meg" nekem. Persze ezeket az eddig számomra új részeket, majd megnéztem úgy is, hogy csak rájuk figyelek:-)
Azt mondják, pihenésként, lazításként hasznos, ha az ember relaxációs zenéket hallgat. Nekem a Christie hangoskönyvek a relaxációs zenék, úgymond. Nyáron a Nyaraló gyilkosok Csankó Zoltán elõadásában, télen a Három vak egér, szintén tõle, egyéb évszakokban pedig a Christie Novellák VA:-)
Edmond Dantes 2014 okt. 16. - 10:55:02
(7/9)
Üdv! Jól formázható arc és karakter. Találomra egy csak pár évvel késõbbi alakítása, amiért "mellesleg" BAFTA-díjat kapott (Appropriate Adult/Felelõs felnõtt/Rosemary West). És Michael Fassbender ugyanebben a filmben? Azért õ se akárki ám! :)
frenchbullie 2014 okt. 16. - 06:05:10
(6/9)
Üdv! Tegnap délután "olyanon volt", hogy Poirot kellett néznem:-) Erre a fimre esett a választásom, immár nem elõször. Fõként Monica Dolan figyelemreméltó alakítása miatt. De tény, hogy a sminkmester, a fodrász, a "stylist"-ok is figyelemreméltóak voltak, ahogy áttranszformálták az akkor harmincas éveiben járó színésznõt, idõsödõ, jelentéktelen külsejû, rémes frizurájú házvezetõnõvé.
zetorka 2013 szept. 05. - 16:03:27
(5/9)
SPOILER
csak azt nem értem miért nem tudta inkább azt a képet egyszerûen ellopni?!
frenchbullie 2011 febr. 06. - 14:23:07
(4/9)
Üdv! Ez az a Poirot-film, ami szinte jobban sikerült, mint a regény. Legalábbis szerintem. A befejezés, a "csattanó" zseniálisan lett megoldva. Le a kalappal a színészi teljesítmény elõtt. Bocsi, Agatha:-)
10/10
marvanyos86 2010 okt. 13. - 02:12:42 10/10
(3/9)
Nem olyan régen láttam, de azóta az egyik kedvencem lett!
Csavaros történet, váratlan megoldás, David Suchet pedig, ahogy azt megszokhattuk már, nagyszerûen alakítja Poirot szerepét.
Nem kérdés: 10/10!
xy1000 2010 márc. 15. - 20:56:49
(2/9)
Nagyon jó a regény és maga a film is! David Suchet verhetetlen!
S.Csaba 2007 jan. 12. - 12:19:55
(1/9)
Agatha Christie fórum:

<a target="_blank" href="http://agathaforum.proboards85.com" title="http://agathaforum.proboards85.com">agathaforum.proboards85.com</a>