veralynn 2009 jan. 02. - 18:46:26 Előzmény feeco
(10/50)
üdv az agatha christie rajongóknak!
bár a fiatalabb generációhoz tartozom, számos filmes adaptációt láttam már peter ustinov-val és david suchet-vel is.számomra a suchet-féle poirot hitelesebb, kellõ eleganciát kölcsönöz a belga detektívnek és nem utolsó sorban sikerül átvinnie valamit poirot sznobizmusából is a filmvászonra. szerintem az agatha által megrajzolt poirot-figura ezen elengedhetetlen kellékei nélkül, bárki is alakítsa poirot-ot, soha nme lesz eredeti és hiteles.
termézetesen nem szabad elfeledkeznünk a filmkészítõi szabadságról sem, vagyis a film is egy önálló alkotás, függetelen(ül) az adaptált regénytõl/történettõl.és innen meg már csak egy lépés a színészi szabadság és a szerep értelmezési lehetõségeinek széles tárházában való kutakodás.
azért nézhetõ volt, láttunk már ennél sokkal rosszabbat is...
offtopic
meszag 2009 jan. 02. - 17:44:06
(9/50)
Végül is Jane Wilkinson volt a gyilkos? Mert pont a végét elaludtam. :(
feeco 2009 jan. 02. - 16:54:07
(8/50)
Így van, ajánlom figyelmedbe a többi (ennél jobban sikerült) Poirot filmet Peter Ustinov fõszereplésével (és leginkább a felejthetetlen Csákányi Laci bácsi kitûnõ szinkronhangjával). Akik David Suchet Poirot-jára szavaznak, valószínüleg azért tesznek így, mert õt látták elõször (mivel fiatalabbak). Az én generációmnak az igazi Poirot Ustinov volt és marad is.. Örülök, hogy Te kivétel vagy a fiatalok közül.. (Na, azért én sem vagyok még aggastyán..;-)
10/10
wolfmarimba 2009 jan. 02. - 16:44:59 10/10
(7/50)
Hát, azt hiszem, nekem Ustinov meggyõzõbb volt...Suchet-et is kedvelem, de néha kicsit idegesítõbbre veszi a figurát.
2/10
armin97 2009 jan. 02. - 16:17:09 2/10
(6/50)
hát ez a legroszab film amit agatha cristie regénye lapján irtak
5/10
obertzsu 2009 jan. 02. - 16:10:45 5/10
(5/50)
Vajon szándékosan keverednek a 30-as évek beli díszletek / kosztümök a 80-as évekével? Számomra nagyon zavaró.
csavargoo 2009 jan. 02. - 15:55:14
(4/50)
Számomra nagy csalódás ez a fílm!Az idópont,helyszínek az autók az öltözködés nem a 30-as éveket mutatja.Én Agatha Christie fílmet vártam.A két Poirot külön-külön hatalmas egyéniség,de egyfílmben nekem nem jön be.Sajnálom,én nemtudtam végig nézni.
1aniko 2009 jan. 02. - 15:18:41
(3/50)
Nem mintha bármi bajom volna Peter Ustinovval mert nagyszerû színésznek tartom,de számomra David Suchet az igazi Poirot!Szerintem õ pont olyan,mint akit Agatha Christie megálmodott!
szinészbob 2009 jan. 02. - 13:36:28
(2/50)
Emlékeim szerint nagyon jó film. Az Ustinov-Suchet célzást értem, nem emlékszem a filmtörténetben olyanra, hogy egy klasszikus szerepet két eltérõ habitusu színész ennyire tökéletesen játszott volna. Suchet nem koppintotta Ustinovot, más az általa játszott Poirot de nem tudok választani közülük. Sõt, ha ugyanazt a filmet egymás után nézném meg a két színésszel, mindkettõt élvezném.
7/10
Goodwine 2008 dec. 31. - 14:56:32 7/10
(1/50)
Peter Ustinov mondotta volt David Suchetnak: "Elõttem a jövendõm!" Más. Új filmkategória a tv-újságban: Nézhetõ film. Nézhetetlen film. Film alvóknak. Film senkinek. Film filmeseknek. Film, mely véletlen napvilágot látott. Éjszakai film, mely nem került napvilágra. Folyt köv. Goodwine.