Téma: Agora

offtopic
Kattrin 2010 febr. 23. - 18:07:26 Előzmény kagylóhéj
(9/169)
De fura, azt pont most olvasom!
Grafitti 2010 febr. 23. - 17:55:53
(8/169)
A Más világ és a Belsõ tenger rendezõje,Alejandro Amenábar készítette az Agorát. A filmet nem csak rendezõként,hanem forgatókönyvíróként is jegyzi. A történet középpontjában két különbözõ társadalmi réteghez,és valláshoz tartozó ember szerelme áll. Az Oscar és Golden Globe díjas Rachel Weisz mindig nagyszerûen játszik. Jó választás volt Hüpatia szerepére. Nem kellet benne még csalódnom. A trailere felkeltette az érdeklõdésemet. A csodálatos tájak bemutatása és a korhû ábrázolás nagyon jól sikerült. Érdemes lesz megnézni a filmet.
hijarna 2010 febr. 23. - 15:42:03 Előzmény Tihuana
(7/169)
én láttam, kint Spanyolban, hónapokkal ezelõtt. a kor hangulata, a díszlet és ay említett mûholdas képek nagyon jól meg lettek csinálva, de a fõhõs fickónak a végén legszívesebben bebokszoltam volna egyet, annyira ellentmondásosan cseleksyik és maga az alakítása is hiteltelen. 10/6
9/10
deccrajt 2010 febr. 21. - 18:08:02 9/10
(6/169)
Igen, tegnap - szerintem nagyszeru, elgondolkodtato film. Persze, akit csak a tortenelmi csipi-puhi erdekel, az csalodni fog (bar van egy-ket veres jelenet). Egy olyan korszakrol mutat valoszinuleg hu kepet, amelyrol eddig keves pontos informaciot hallottam. Rachel Weisz kiemelkedoen jo, megerdemel valamilyen dijat ezert a filmert.
A muhold magassagbol vett kepek pedig nagyon melyen elgondolkodtatjak az embert: az emberiseg tortenelme nagyon rovid, a Fold akkor is kb. ugyanugy nezett ki, az emberek, es a civilizaciojuk, a gondolataik okozzak a kulonbseget.
Ebbol a magassagbol olyan mindegy, hogy mi az aktualis hit-trend a foldon...
Tihuana 2010 febr. 21. - 15:08:36
(5/169)
Látta már valaki?
kagylóhéj 2010 febr. 21. - 06:56:47
(4/169)
Ilyen filmet, vagy ennél sokkal jobbat Móra Aranykoporsójából is lehetne csinálni.
revolrtol 2010 febr. 13. - 16:04:36
(3/169)
Rachel Weisz gyönyörû... Olyan szép, tökéletesen beleillik ebbe a szerepbe!
Zempy 2009 jún. 30. - 00:05:35
(2/169)
Sok infó Hüpatia életérõl, ebbõl azonban következtetni lehet a film végére is! :)

http://hu.wikipedia.org/wiki/Alexandriai_H%C3%BCpatia
Zempy 2009 jún. 30. - 00:03:51
(1/169)
A spanyol rendezõ-zseni, Amenábar új filmje! Az elsõ nõi matematikus, az alexandriai Hüpatia történetét meséli el, méghozzá Rachel Weisz fõszereplésével! Kell ennél több? :)

Elõzetes már látható, aminek alapján nagyon látványos film lesz. Remélem, a túlzott látvány nem megy a cselekmény rovására, de talán Amenábar nem esett amerikai kollégái hibájába! USÁ-ban decemberben lesz bemutató, talán ide sem fog nagy késéssel érkezni! Várom!