Téma: Agymanók

idõjós1010 2015 nov. 26. - 14:58:25
(34/74)
Ötletes volt, aranyos volt, de én reméltem, hogy nevetni is tudok majd rajta, ami utóbb kiderült, hogy nem jött össze. SPOILER
Ami egy picit zavaró volt, az a boldogságmanó egyeduralma. Mindent õ akart csinálni, mindenki helyett. A szomorúságmanónak meg fogalma nem volt semmirõl, szinte soha. Még arról sem mit miért tesz. No meg mi értelme volna azon munkálkodni, hogy õ is boldog legyen, amikor õ csak így tudja ellátni a feladatát, ahogy van. Másképp funkcióját veszítené. Értem én hogy a film végére rájött boldogságmanó mindenre, amit eddig rosszul csinált, és legfõképpen szomorú kollégájával szemben, viszont ez nekem akkor sem feküdt így igazán. A film végén láthattuk, nagyobb lett a konzol, és már végre mindenki odafér hozzá. Reméljük, hogy ha lesz folytat5ás, akkor mindez meg is fog történni. Mindenki azzal fog foglalkozni, amihez ért, és nem boldogságmanótól várják majd a megoldást mindenre. Elveszítették picit mellette önmaguk lényegét, és így majdhogynem tehetetlenné, fölöslegessé váltak.
A másik dolog ami zavaró volt, az a felejtés szakadékába hulló személyiségszigetek, aminek nem lett volna szabad megtörténnie, hisz néhány rossz nap okán nem tûnhet el a kislány teljes személyisége. Olyan van, hogy kikapcsol, sötétségbe borul, de olyan hogy összeomlik minden.....hááát, túlzás. Talán valami vízválasztó lehetett ez a kislány életében, ami kicsibõl nagy lánnyá tette, és így új szigeteket is kapott. Másféléket, és többet. csak hát ehhez azért a történtek nem voltak igazán komoly mérvûek, mert bár romba dõlt a régi élete, de nem oldódott meg semmi. PL nem sikerült beilleszkednie az új közegbe. Megsértõdött, aztán bocsánatot kért, és pont. itt a vége. Ez nálam nem kellõ indok a teljes rebutra.
7/10
pihes 2015 nov. 26. - 14:47:44 7/10
(33/74)
Egy gyerek tudatának változásáról, fejlõdésérõl szól.
Bármely korosztálynak tetszhet...
10/10
Spooner 2015 nov. 26. - 09:01:08 10/10
(32/74)
Ez a film számomra óriási remekmû, tele van tökjó ötlettel.. nagyon tetszett :) Gyanítom, hogy pár év múlva jön a folytatása is.. remélem a macskaelefántot visszahozzák :D :D
6/10
nikato 2015 nov. 23. - 08:58:16 6/10
(31/74)
Nem igazán jött be. A Ború (Szomorúság) karakter az meg végtelenül idegesítõ volt. De hát végül is ez a dolga, nem lehet mindig mindenki boldog. És ahogy véget ér a gyerekkor a felhõtlen boldogság is. Valahol ezt akarták bemutatni.
10/10
eIemes 2015 nov. 22. - 22:20:32 10/10 Előzmény Gollam24
(30/74)
nekem azért nem annyira jött be, inkább azt mondanám, hogy egy zseniális ötletet elpuskáztak egy közepes filmben,

szívesebben láttam volna sokkal kevesebb nu pagagyí szintû panelt az agymanók kalandjairól változatos helyekrõl elõugró, új és új szereplõkkel, a krízishelyzetekben "deus ex machina" megoldások a "B" kategóriás akciófilmekben is kínosak. Viszont sokkal több is elfért volna a láthat viselkedés -- mit tesznek közben az agymanók típusú jelenetektõl, amit a trailer igért (és amelyek a stáblista alatt mentek).
10/10
Gollam24 2015 okt. 31. - 16:59:56 10/10
(29/74)
Aranyos, ötletes, jópofa rajzfilm...a Disney megint nagyot alkotott, jogosan viszi majd el az Oscar-t meg egy rakás díjat mellé .......10/10.
AvatáR Gil Maerth 2015 szept. 30. - 23:11:11
(28/74)
Tényleg jó. Tökéletesen érthetõvé teszi az érzelmeket. ( a valóságban több van)
Kíváló animáció. A legnagyobb rész az álomból való felébredés :) :D
Na az valami óriási.
Jöhet a pubertáskor. :D
Na az még zuzósabb lesz.
Egyszóval nagyon eltalált film.
Ebbõl meg a hõs 6-osból jöhet akárhány.
10/10
tacuba 2015 szept. 13. - 21:19:07 10/10
(27/74)
Szerintem nem 6 éves gyereknek való, de maga a mese tökéletes, a 8 éves fiam sírt rajta.
Szépen összerakott, nehéz gondolatokat és érzéseket ébresztõ alkotás.
Ez nem mókás mese, a 99%-a dráma, csak az utolsó 3 percben fogsz fellélegezni!
Felnõtt fejjel 9/10 - minimum!
Muya 2015 aug. 13. - 13:36:15
(26/74)
Nagyon tetszett ez a mese :) Még meg is ríkatott :)
Jó a történet, és az egész képi világa is. A szereplõk kedvesek. Mindenkinek csak ajánlani tudom.
10/10
eIemes 2015 júl. 30. - 08:53:13 10/10
(25/74)
a kistesós gondolat aranyos :)
f.orsi 2015 júl. 30. - 00:01:35
(24/74)
Nekem igazán tetszett. Öt és negyed éves lányom szájtátva és megigézve nézte végig. Még értette is a lényegét. Hiányzott belõlte a szokásos hollywoodi mindenkit, vagy legalább a fõszereplõt elpuszítani akaró fõgonosz. Az egysíkú karakterek. (Láttuk a manók és a három fõszereplõ sokféle, + és - arcát is.) A vetélkedés, versenyzés, mindenkit legyõzni akarás. Az agresszió, a fölösleges félelemkeltés. És még sok már uncsi amcsi klisé amit pl. a Minyonokba mind sikerült belenyomni. Aki gyereket akar idén nyáron moziba vinni, mindenképp ezt a filmet és ne a Minyonokat válassza (azt ha lehet kerülje aki tudja). Nálam 9/10, de csak azért mert - tudom, hogy hülyén hangzik, de - hiányoltam a filmbõl egy kistesót.
10/10
Niki175 2015 júl. 27. - 17:03:00 10/10
(23/74)
Zseniális. Az egész család megnézte, mindenkinek nagyon tetszett. Kicsi gyerek, nagy gyerek, apa, anya remekül szórakozott. Volt mondanivalója, gyerekeket is lekötötte, és én is jól éreztem magam. Ritka alkalom.
gipszj 2015 júl. 12. - 18:07:10 Előzmény eIemes
(22/74)
Egyetértek, az absztrakt gondolkodós rész nem lett jó. És volt még néhány rész ami szintén nem jött át nekem, hogy csak sima 3 éveseknek szánt hülyéskedés volt, vagy épp el akartak magyarázni valami kognitív pszichológiai eredményt. Szintén hiányoltam pl. a harag értelmének feltárását, és a bánatnál is kicsit zavaros volt, hogy minek cseszett szét mindent fölöslegesen, miért változott minden bánatos emlékké amihez hozzáért. Újra fogom nézni vagy legalábbis elolvasok róla egy elemzést.

A lényeg viszont: Hollywoodtól azt szokhattuk meg, hogy: szeressük egymást gyerekek, soha ne add fel, soha ne félj, higgy magadban stb. stb., kb. az amit derû képvisel a filmben, és amivel pofára esik többször is. Elmagyarázza, hogy a bánatnak is megvan az értelme, és bevallom férfiasan, ezen a részen én besírtam, és még most is összeszorul a torkom ha rá gondolok. Ezt hívják a tankönyvben katarzisnak. Zseniális film! És a poénok is eszméletlenek. Lehetett volna egy fokkal jobb, de még így is messze kimagaslik a mezõnybõl.
10/10
eIemes 2015 júl. 03. - 08:49:44 10/10
(21/74)
okos és türelmes gyerekeid vannak :)
robitcsakul@gmail.com 2015 júl. 03. - 07:59:29
(20/74)
Én egy nyolc és egy kilenc éves gyerkõccel néztem, és imádták! Azt én is úgy gondolom hogy a film mélysége még nem feltétlenül ér el hozzájuk, de ettõl függetlenül remekül szórakoztak... ugyanúgy ahogyan én is! Azt hiszem, hogy cserélõdik a listán a második kedvenc pixar filmem.
10/10
eIemes 2015 júl. 02. - 14:18:03 10/10
(19/74)
amit az absztrakt gondolkodásról próbált beépíteni, a téma bemutatására iszonyú kevés (ezzel az erõvel a kvantummechanikát is elmagyarázhatná három rajzfilmfigura két percben), a konkrét eseményláncban vagy semmi szerepe nem volt, vagy ha volt, erre nem mutatott rá, vagy ha próbált, akkor nem elég jól. mondom ezt a téma irány érdeklõdõ, olvasott, a megközelítést kalaplengetve és mélyen meghajolva üdvözlõ, az ötletet brilliánsnak tartó felnõttként.
9/10
zezsofi 2015 júl. 02. - 12:56:58 9/10
(18/74)
Az absztrakt gondolkodás lépései még számomra is újak voltak :) Remélem, hogy legalábbis az volt az a 4 lépcsõs fázis, amikor átalakultak a szereplõk... :) Nálunk senki nem ment ki, de ez nyilván gyerektõl is függ. A 12-es karika azért sok lett volna, a 6 pedig kevés.
10/10
eIemes 2015 júl. 02. - 09:55:53 10/10
(17/74)
de ez a film nem csak a 6 év alattiak, hanem a 6-12 közöttiek számára is inkább zavaró... (nem óvodások mentek ki az elõttem levõ sorból sem)
offtopic
Sz Peter 2015 júl. 02. - 09:52:45
(16/74)
Eleve melléfogás 6 év alatti gyerekeket moziba vinni.
Mindig megvan rá az esély, hogy egy darabig nézi, aztán meggondolja magát és más szeretne csinálni.
Saját, nem egyszeri tapasztalat! ;)
10/10
eIemes 2015 júl. 02. - 09:33:18 10/10
(15/74)
6-8 éveseket kisértek ki szülõk a filmrõl a közepe táján. többet is láttam. melléfogás volt az a (6) karika.

szerintem a filmkészítõk túl nagyot haraptak, semmi szükség nem volt a tudatalatti vagy az absztrakt gondolkodás fogalmának megemlítésére. ebben a terjedelemben tök érthetetlen, még olyan felnõtt is nehezen tudja dekódolni, aki egyébként elég jól tájékozott ebben.