Téma: Ah In Yoo

10/10
szakire 2017 dec. 31. - 18:37:22 10/10
(1509/1509)
Sok boldogságot, nagyon sok jobbnál jobb filmet és nagyon jó egészséget kívánok Yoo Ah Innek és Uhm Hong Siknek egyaránt. :)
10/10
szakire 2017 dec. 24. - 18:40:49 10/10
(1508/1509)
Boldog, békés Karácsonyt kívánok Mindenkinek, aki Yoo Ah In topikját megtiszteli látogatásával. :)
10/10
szakire 2017 dec. 06. - 18:15:59 10/10
(1507/1509)
Ma este viszont a GQ Korea "Év embere" estjén volt:

https://www.facebook.com/YAISikSeekers/videos/1572260879498231/
10/10
szakire 2017 dec. 06. - 18:10:03 10/10
(1506/1509)
Kibontva a képet: Tegnap a családdal és a barátokkal volt.

Sik Mester és az unokaöcsi. :)
10/10
szakire 2017 dec. 06. - 18:08:06 10/10
(1505/1509)
Tegnap került föl ez a selfi:

képaláírás: Jól vagyok!
10/10
szakire 2017 dec. 06. - 18:06:23 10/10
(1504/1509)
Nekem is ez jutott elsõre az eszembe! :)
Lili49 2017 dec. 06. - 16:01:22
(1503/1509)
Ez klassz volt.
Ismét egy példa az idõsebb fiú jelentõségének, a koreai családokban.
10/10
szakire 2017 dec. 06. - 14:15:11 10/10
(1502/1509)
Egy neki írt levelet azért kiemelnék. Annak ellenére, hogy Õ nem lehet katona, kapott egy olyan levelet, amit a sereg egy tisztje küldött neki. Megkérte a hivatalos közegeket, hogy nyilvánosságra hozhatja-e. Megvágva, de lehozhatta ez a levelet.
Ebbõl pár soros részlet:

"Amit igazán akarok mondani, az az életem, amely a 20-as évek elején mély büszkeséggel és tisztelettel bírt a szívemben, annyira különbözött a valóságtól, amelyet most érzek. Az emberek úgy gondolják, hogy ez a ráncos, megrepedt ujjakkal rendelkezõ, cserzett arc egy odaadó ember, aki õrzi az országot.
"Sajnos, azért, hogy támogassam a szüleimet, és fizessem a tandíjat a két kisebb testvéremért, hitelt kölcsönöztem. Tíz év kemény munka eredményeképpen mindössze 50 millió Won hitelt kellet visszaadom. Haha .. Ironikus módon, a katonai testületek, akik õrzik ezt az országot, sokszor remegnek és nyugtalanok, de nincs hova menekülni. Senki nem beszélhet ... hahaha. Tudom, hogy másoknak a sorsa jól megy ~ Barátok és rokonok ... haha ​​[megjegyzés: nem akarta zavarni õket a problémájával]. Arra gondoltam, hogy beszélgetek a munkatársakkal, de ez nem különbözik a többitõl, amik most vannak a hazugságtól és a szidásoktól. "
"Néha, amikor látom, milyen jó vagy abban, hogy kifejezzed a gondolataidat a közösségi médián keresztül, irigyellek ..."

[Itt levágták az üzenetet, így nem láttuk a többit, és átugrott egy másik gondoltra]

"Valójában egyetemre akartam menni, és színészetet is kipróbáltam. De a családom körülményei miatt úgy döntöttem, hogy keményen dolgozom, hogy pénzt keressek. Haha ... Nyilvánvalóan nem akartam jutni ehhez a jelenlegi helyzethez /dolgoznom kellett volna az álmaimért és nem kellett volna befejeznem.

"Én továbbra is támogatlak. Köszönjük, hogy a panaszomat hallgattad ".

Yoo Ah In: "Ez [üzenet] erõt ad nekem. Újból és újból látlak és érzem a gondjaidat. Bár ezek csak szavak, de igazak és õszinték. Nincs kapcsolatom veled, de én, csakúgy, mint te, Dél-Koreában rendes polgárként élünk. Segítek Önnek tevékenységemen és mûvészetemen keresztül. Köszönöm. Köszönjük, hogy kifejezte önmagát, ahelyett, hogy "nyafogna". Menõ vagy!"
Õrmester: "Hongsik-nim szavai biztosan nem csak [üres] szavak. Köszönöm. Továbbra is támogatom Önt a jövõben. Köszönöm."
10/10
szakire 2017 dec. 06. - 12:27:37 10/10
(1501/1509)
Sziasztok!
A meccsezés nem szûnt meg a médiákon. YAI november 26-án egy újabb cikket közölt. Jó hosszú, nem szeretném untatni a nagyérdemût, akit érdekel szóljon.

A cikk viszont megint meggyõzött arról, hogy miért is szeretem Õt. Egy nagyon õszinte írás volt, megint csak nem szépítve a dolgokat. Beleértve saját magát is. A lényege, hogy nagyon szeretné befejezni ezt a virtuális háborút.
10/10
szakire 2017 dec. 04. - 16:13:17 10/10
(1500/1509)
Sziasztok.
A legújabb filmrõl: amint már említettem az 1997-es IMF válság idején játszódik, mikor is a szereplõk megpróbálják megállítani az országot sújtó pénzügyi összeomlást, vagy éppen kihasználni azt a saját gyarapodásuk érdekében.

YAI karaktere egy mega befektetõ, aki szerencsét akar kovácsolni ebbõl. Kim Hye Soo egy koreai bank vezetõ elemzõje, aki elsõként jósolja meg ezt a helyzetet. Vincent Cassel játssza az IMF ügyvezetõ igazgatóját. Az emberi sorsokon keresztül láthatjuk Korea szintén egyik nehéz korszakát, ami szerintem a világ többi pontjára is eléggé jellemzõ volt.

Kim Hye Soo és Yoo Ah In a 2016-os Baeksang Arts Awards nyertesei voltak és most ez a két tehetséges és szenvedélyes színész elsõként fog együtt játszani.

A vezetõ színészek fotói kiegészítve.
10/10
szakire 2017 dec. 01. - 11:12:01 10/10
(1499/1509)
Az, hogy folyamatosan dolgozik és benne van a nekünk készített filmekben, amit én nagyon szeretek, igen csak fölkavarta a közvéleményt már hetek óta. Megy az adok-kapok. Már nem is akartam untatni ezzel a topikra látogatókat, akiket külön érdekel az úgyis nyomon követi az eseményeket. Vagyunk sokan, akik ezekrõl az oldalakról tájékozódunk.

Ma is megjelent egy cikk, amiben dicséri Yoo ah-t, hogy mindent bevetve, vállalva a sok negatív kritikát elpusztítja az erõszak csoport kollektív tudatát, miközben a média csendben marad.
Bár értetlenül szemléltem én magam is a reagálásokat, de YAI szerint tükröt tartott úgy a maga és a társadalom számára és fölkavart, megpiszkált egy tabu témát, ami eléggé foglalkoztat mindenkit, csak éppen csendben maradnak. Tegnap pl. egy pszichiáter elemzése forgott a közösségi médiákban, ami szintén fölháborodást szült. Pszichiátriai esetként említette színészünket, ami szintén fölvetette nálam a kérdést, hogy kell-e ilyen szinten foglalkozzon a dolgokkal és keserítse el saját magát. De hát Õ ilyen ember és ilyennek szeretem és még nagyon sokan.
10/10
szakire 2017 dec. 01. - 10:19:28 10/10
(1498/1509)
Sziasztok!

Friss:
Új film, amit decemberben már el is kezdik. Tervezett címe "Nemzeti csõd napja", vagy a "Nemzeti csõd", ami az 1997-es pénzügyi válság idején játszódik.

Úgy néz ki, hogy a szereposztás már megtörtént: YAI egy francia színésszel Vincent Cassel dolgozik, a többi szereplõt is ismerjük. A nõi fsz. Kim Hye Soo, valamint Heo Joon Ho színészek, és Jo Woo Jin.

A film jövõ év második felében lesz látható.
10/10
szakire 2017 nov. 28. - 17:54:04 10/10
(1497/1509)
Van aki humorosan fogja fel, még egy variáció a cukkinira:

siyeonabaek: Hongsik .... Még akkor is, ha egy cukkínival megütsz engem ... még mindig szeretlek .... [megjegyzés: viccelt, amikor Yoo Ah In és a radikális koreai feministákkal beszélt "cukkini-stori" kapcsán - ami aránytalanul elárasztotta õket]

Yoo Ah In: [tréfásan válaszolt] Gyere, én adok neked pofont egy csomag
10/10
szakire 2017 nov. 28. - 17:45:57 10/10
(1496/1509)
Az nagyon jó!!! :::)))
Csak ma reggel értettem meg a cukkinis beírások lényegét. :::))))
Lili49 2017 nov. 28. - 17:44:45
(1495/1509)
Mindig kell valaki, aki tabu döntögetõ. Ráfér egy kis reform Koreára.

A reggeli téma után, megyek megkeresem a cukkinit a hûtõmbe:::)))
Nem gondolni semmi rosszra..csinálok belõle egy kis cukkinis lecsót.
10/10
szakire 2017 nov. 28. - 17:44:41 10/10
(1494/1509)
Én is, de ilyen részletesen és ennyire konkrétan nem. Kivonatoltam a hírt, de ezt ragozzák oda-vissza.
Hányszor láttuk már sorozatokban, hogy a diákok késõ este ballagnak haza. :(
10/10
szakire 2017 nov. 28. - 17:33:13 10/10
(1493/1509)
Ezt azért volt fontos leírni, mert a sok éves tapasztalat miatt most YAI biztató szavakat küldött az Instagraon és a fb-on egyaránt a fiataloknak, amiért rengeteg hálás üzenetet kapott viszont. Nem volt rest és mindre válaszolt is.
A címe: "Amikor elhagytam az egyetemet, továbbra is aggódtam az életmód miatt" . Ez egy történet Kim Ye Seul nõ aktivistáról, aki nagy társadalom kritikát fejt ki folyamatosan, kiélezve a koreai oktatási rendszert és akit a tevékenységeiért nagyon tisztel.
Yoo Ah In meleg és szívbõl álló üzenetet írt a diákoknak néhány órával a vizsga elõtt, és a válaszok túlnyomóak voltak. Több száz diák köszönetet mondott neki, mert erõt és bátorságot merítettek az üzenetébõl, hogy szembenézzenek a vizsgával, még az Instagramon is bátorították egymást.

Pár üzenet:
jyj4447: Oppa, reszketek, és még nem tudok aludni ㅠ ㅠㅠㅠ ㅠㅠㅠ egészen mostanáig ㅠㅠㅜㅜ Köszönöm, hogy ezt a postot feltöltötte ㅠㅠ ㅠㅠㅠ
Yoo Ah In: Ne félj. Érezd jól magad!
jyj4447: ㅠㅠ ㅠㅠㅠ Oppa te vagy daebak ㅠㅠㅠ ㅠ ㅠㅠㅠ Nem hiszem el ㅠㅠㅜㅜ Köszönöm ㅠㅠㅠ Tényleg nagyon köszönöm ㅠㅠ ㅠㅠㅠ fogok harcolni !!!!
Lili49 2017 nov. 28. - 17:32:04
(1492/1509)
Az életük 18 évesen eldöntetik.
Kiegészítés:3 egyforma képességû, egyforma egyetemet végzett közül, azt veszik fel aki szebb.
Ezért is vállalják a borzalmas mûtéteket.
Milida 2017 nov. 28. - 16:39:56
(1491/1509)
Olvastam már errõl és szerintem borzasztó...
10/10
szakire 2017 nov. 28. - 16:28:16 10/10
(1490/1509)
Tudtátok?
Koreában országos fõiskolai felvételi vizsgát rendeznek minden évben, ami most november 23-án volt. Ez olyan jelentõs esemény, ami szinte azt eredményezi, hogy Koreában egy napra megáll az élet.
Milyen sok történelmi sorit láttunk már, amikor - akár a király jelenlétében - nagy vizsganapot tartanak és kiválasztják a jövõ nagy tudósait. Ez még most is ennyire jelentõs esemény.
Azok a diákok, akik jó eredményt értek el a legjobb koreai egyetemre kerülhetnek be, életbiztosítás egy garantált jobb életre. Akik elbuknak, kevés esélyük van bekerülni még a kevésbé jól egyetemre, vagy egyáltalán nem sikerül bejutni sehová. El vannak ítélve és egy kevésbé jó menõ céghez tudnak csak bekerülni dolgozni és nagy a valószínûsége, hogy nincs további esély "véglegesen ki vannak zárva a koreai társadalom felsõ rétegébõl." Életük hátralévõ része kudarc lesz, mert a teszt az elsõ (és utolsó) lépés a sikerünkhöz. Úgy a szülõk, mint a középiskolai tanárok is óriási nyomást gyakorolnak a diákok ezreire. Jól kell teljesíteni, hogy ne okozzanak csalódást.
A diákok felkészültek, gyakran évekig tartó tanulmányokkal és hosszú éjszakákkal a továbbképzésben, amelyek célja az eredmények javítása. Az osztálytársak, a tanárok és a rokonok kora reggel összegyûltek a teszthelyszínek elõtt, hogy felvidítsák a vizsgázókat öleléssel, motivációs szlogenekkel, a dobok és a plakátok ütemével, biztató üzenetekkel.
Az idén több mint 590 000 diák vett részt a vizsga során, amely kilenc órán át tarot és az oktatási minisztérium szerint a matematikára, a társadalomra vagy a természettudományra, a koreai, az angolra és a második idegen nyelvre is kiterjedt. A hatóságok komolyan veszik a tesztet, és az angol szóbeli szakasz alatt a közlekedés leállt a zaj csökkentése érdekében, a tõzsde és a bankok egy óra késéssel nyitottak. A rendõrautókat jártak, hogy felszedjenek néhány tanulót, és biztosítsák, hogy idõben eljussanak a vizsgahelyiségekbe.
Ez önmagában is óriási nyomás, így a tanulók rosszabb teljesítményt érnek el ezeken a vizsgákon, mint általában és mint a gyakorlati vizsgákon. Még a jók is.