10/10
rebekar 2017 nov. 05. - 22:45:44 10/10
(25/45)
Ez egy 10/10 es csodalatos kis film! En nem szeretem a romantikus filmeket DE EZ CSODALATOSAN SZEP VOLT. Nem nyálas nem csöpögõs IGAZI ELET IGAZI TORTENET ANNYIRA VALOS ANNYIRA SZEP... 10/35 inkabb
9/10
félkilenc 2017 aug. 25. - 21:14:15 9/10
(24/45)
Végre egy nem amerkiai sémára épült film! Sokkal európaibbnak érzed, épp ezért sokkal közelibb lesz magadhoz. Akkor ajánlom, ha nézni akarsz valamit ami valóságos, életszerû (lehetne), de biztosan nincs köze az életedhez, ha valami szórakoztatóra vágysz. Elgondolkodtató. Nem, nem a központi téma miatt, inkább a többi része.

Vélemény. Akkor olvasd HA MÁR LÁTTAD vagy ha nem félsz az esetleges spoilerektõl:
A film a fiú-lány barátság kétes kimenetelét boncolgatja, mikor a filmben a 2 fél között láthatóan több volt mindig is. Pont azért furcsa az egész, mert akik kicsi koruk óta ismerik egymást, azok már szinte testvérek és testvérek között nem sok esély van ilyesmire. Ebbõl a szempontból nem életszerû, 10év alatt nem lesz barátságból több, (kivéve ha hasonlóan szerencsétlenek és érzelmi analfabéták). Pozitív volt az EGYÉJSZAKÁS KALANDBÓL BÁRMIKOR LEHET TERHESSÉG és annak következményeinek (felszínesen bár de) levezetése! Ez egy nagyon fontos üzenet lenne a fiatal nõknek és egyik filmben sem szoktak rá utalni. A valóság itt is eltér, mert a valóságban egy lányt ilyenkor negatív élmények sorozata éri: összeveszés a szülõkkel (ha egyáltalán el meri mondani), utána abortusz - lelki, testi és anyagi válság, tervek megsemmisülése stb. Tehát az, hogy megszülte, a szülõk támogatták és a végén még az apa is elõbukkan - jelenetek szinte csak a pozitív részt mutatják be. De nem rossz! Ugyancsak életszerû volt a 'barátnõbõl élettárs' élethelyzet bemutatása - milyen együtt élni és elviselni a másik szokásait, "összecsiszolódni"- habár a srác hamar feladta minden csajnál. Ez a rész valami olyasmit üzent hogy "ne köss hirtelen házasságot olyannal, akit még nem ismersz eléggé" mert nem biztos, hogy együtt tudsz élni egy topmodellel. (És akkor itt még a modellek munkájával járó életkörülményeket nem is mutatta be.) Ugyanakkor tetszett az is, hogy szemléltette: az álmok megvalósítása nem egyik pillanatról a másikra történik, (mint a legtöbb filmben,) hanem hosszú idõ és lelki érlelõdés munkája (és rögtön nem egy 5 csillagos szállodát nyitott a csaj, hanem egy alappal kezdte). Meg jó pont, hogy nem "az emberek szerencsésnek vagy szerencsétlennek születnek" vázra épült, hanem bemutatta, hogy sokkal átmenetesebb ennél a dolog, inkább elhatározás és energiabefektetés kérdése, na meg bátorságé. Senki nem fogja a segged alá tolni a széket.

És akkor írjak valami általánosat is: jók voltak a jelenetek, fõleg a bulis részek, a zenék, képek stb. Szép film. A szereplõk gyerek kinézetûek, de egész hihetõen "öregszenek", igazából nem is ez a lényeg.
Bonnie 13 2017 aug. 25. - 20:18:50
(23/45)
Annyi baj volt a filmel hogy zavaros volt és egyidõ ut`an már nem is érdekelt .10/6
9/10
yaka 2017 febr. 23. - 21:58:01 9/10
(22/45)
A maga nemében ez egy nagyon jól megírt, szépen fényképezett szerelmes sztori. Nem tudom, szinkronosan milyen lehet, én mindenképpen eredeti nyelven javaslom, a brit angol külön értéke a filmnek. A lány egy bûbáj!
_goldie_ 2016 szept. 18. - 00:07:43
(21/45)
igen persze h elolvasom a könyvet! :)
****spoiler****"a fiú-lány barátság néha túl komplikált -tudod h itt vagyok ha beszélgetni szeretnél"
10/10
mo7 2016 szept. 17. - 18:47:22 10/10
(20/45)
Nagyon tetszett, én szeretem az ilyen hosszú éveket, életeket átívelõ történeteket.
A két fõszerepló nekem hiteles volt, kíváncsi lettem a végére, és jó hogy ne fulladt totál giccsbe.
zegorias 2016 máj. 26. - 20:54:39
(19/45)
Nem szoktam megfutamodni a romantikus filmektõl, de ezt nagyon untam. Nem tudott érdekessé válni az, hogy a fiú- lány barátságból, hogyan fejlõdik ki a párkapcsolat. Dramaturgiailag elcsúszott.
8/10
end33 2015 okt. 16. - 19:01:20 8/10
(18/45)
Általában szeretem a romantikus történeteket, látható volt jobban sikerült film is a mûfajban. De azért valljuk be, sok sokkal rosszabb inkább. Érezhetõ volt a nõi szempontú rendezés, több érzelmi töltést a férfiaknak kevésbé sikerülne belevinni. Itt elõny volt a sok "levegõ", azaz "ha csak úgy hagyjuk megtörténni a dolgokat és próbáljuk megélni az életet" elv alkalmazása. A történet mutatja, jól ez sem sikerülhet mindenkinek, de az esetek töbségében legalább nem fullad unalomba az élet. A romantikának, így a romantikus filmnek gyilkosa a szigorú "vonalvezetés". Ha a színészek hitelesen és lazán játszanak, az sokat dob az egészen, itt szerintem erre nem lehetett panasz. A történet életszerûsége meg hab a tortán, és azért valamilyen szinten mûködött a "kémia" a 2 fõszereplõ között, ami a hiteles játék szempontjából nem elhanyagolható. A film végét nem sikerült sablonos "happy end" nélkül lezárni, - gondolom az ismert okok miatt, - de ez akkor is jelent nálam -2 pontot. Ezen a filmélményen még sokat dobna egy meglepõ, szépen sikerült befejezés. Ez itt most elmaradt, de Lily Collins szerintem még rendelkezik komoly romantikus és drámai "tartalékokkal", rajta nem fog múlni, még készül vele ennél jobb film is.
4/10
Rahar 2015 szept. 26. - 20:50:04 4/10 Előzmény pihes
(17/45)
Hasonló véleményem van nekem is.
***SPOILER***
Az a problémám, hogy nem tudtam azonosulni a fõszereplõvel.
Gyakorlatilag értelmetlen döntéseket hozott az életében, ha rossz sorskönyvrõl akarunk beszélni, akkor ez az.
Egyszerûen zavart, idegesített a fõszereplõnõ mártírkodása, áldozat szerepe.
9/10
vassy@ 2015 jún. 25. - 00:04:39 9/10
(16/45)
kedves, szerethetõ.
8/10
Ochoa 2015 jún. 23. - 19:34:07 8/10
(15/45)
Jó kis film ez.
6/10
pihes 2015 jún. 18. - 06:40:30 6/10
(14/45)
Sok hasonló filmmel, és történettel találkozhatunk. Ez egy variációja.
Elég volt 1* megnézni is, OK volt.
raczkia 2015 ápr. 12. - 11:52:45
(13/45)
Kedves, szerethetõ film. Délutáni kikapcsolódásnak pont jó. 10/8
7/10
h.tibi91 2015 ápr. 05. - 23:57:18 7/10
(12/45)
Kifejezetten jónak nevezhetõ brit vígjáték. Klasszikus angol humorral és némi öniróniával. Kissé talán már-már túl sok a "véletlen" baljós fordulat, ami el-el nyújtja a filmet, azonban mégsem válik erõltetetté vagy unalmassá. Egy két kifejezetten jónak nevezhetõ poén is van a filmben, ami mindenképpen feldobja annak hangulatát.
Mindenkinek ajánlom, aki egy átlagos szerelmes vígjátékra vágyik némi brit öniróniával, egy estét mindenképp megér!
7/10
lakatoskitti97@gmail.com 2015 márc. 01. - 22:07:41
(11/45)
Mindenkinek ajánlom annak,aki még nem tette volna,hogy olvassa el a könyvet. Csak úgy faltam az oldalakat. 3 nap alatt olvastam ki (kevesebb lett volna,ha nem lettem volna beteg). Merem azt állítani,hogy fantasztikus könyv. A film viszont a közelébe se ér. Egyszer nézhetõ.
4/10
arcansas 2015 febr. 28. - 19:47:18 4/10
(10/45)
Tényleg nem volt rossz! De csak mert nem amcsik szerepeltek benne,hanem britek :) Unalmas vasárnap délutánokra bõven megteszi a film.
6/10
dandelion83 2015 febr. 27. - 21:52:54 6/10
(9/45)
Csalódott vagyok. Ahern regényét imádtam, csak úgy faltam a lapokat, és nem akartam, hogy vége legyen a történetnek. Filmben nekem nem volt elég hatásos. Azt hiszem nem egyszerû feladatra vállalkoztak a készítõk, hogy egy szinte csak levelekbõl, üzenetváltásokból álló könyvet választottak megfilmesítésre. Kedves és szerethetõ ugyan a film, de gyatra, erõltetett poénokkal lett megtûzdelve, sok fontos rész kimaradt, és nekem felszínes volt. Könyvben annyira át tudtam érezni a szenvedésüket, nagyobb hangsúlyt kaptak az érzelmek, filmben a máz fontosabb volt. És sajnos tényleg néhol már csöpögött. Nem beszélve arról, hogy a könyv csak egy alapul szolgált, mert rengeteg dolog nem így történik benne, mint a filmben. Nyilván én indultam túl nagy elvárásokkal a könyv után, de nekem ez nagyon gyengécskére sikeredett. Szerintem az egyetlen oka, hogy a film nézhetõ, hogy annyira jó a könyv, hogy abból szinte lehetetlenség teljesen rossz alkotást összehozni. Nálam 6/10
3/10
egorta 2015 febr. 26. - 02:53:44 3/10
(8/45)
Könyörgöm olvassátok a könyvet, teljesen más a hangulata, nem ilyen nyálas szenvedés, sokkal több minden van benne. Egyáltalán nem adta vissza a könyvet, de ha nem olvastam volna, akkor is szenvedés lett volna a film.
Szegény Cecilia Ahern, biztos nem így képzelte...
Ja a szinkron is szörnyû, de komolyan
9/10
Halember 2015 febr. 21. - 22:08:33 9/10
(7/45)
Sziasztok!Nem volt ez rossz film, sõt szerintem nagyon is nézhetõ volt.A vidám és szomorú jelenetek váltogatása sokat dobott rajta.Olyan mint az élet, amiben vannak jó és kevésbé jó idõszakok.
5/10
receless 2015 febr. 20. - 23:00:37 5/10
(6/45)
A film 12 egy tucat, még egyszer nem nézném meg.