9/10
efes 2008 szept. 20. - 11:51:52 9/10
(9/29)
Érdekes módon, a "tudós filmkritika (Filmvilág és köre)" annak idején eléggé fanyalgott az Álmok kapcsán, akkor sem értettem, most sem. Én is úgy vagyok vele, bármennyiszer meg tudom nézni e filmet, az egyik kedvencem, ever. Minden benne van. A MINDEN van benne.
10/10
Crazy Horse 2008 szept. 20. - 10:31:55 10/10
(8/29)
Annyira szépen átjön benne Kurosava üzenete, a természet-ember kapcsolat harmóniájának fontossága, hogy szavakat nem találok rá. Akárhányszor meg bírom nézni. Aki még nem látta, annak szinte kötelezõ mû.
perry 2008 szept. 20. - 09:21:39
(7/29)
Nehéz megszólalni akkor mikor a mozi "megérint".
Részesévé válunk valaminek amit ajándékba kapunk valakitõl, jelesül most Kurasawától, az õ álmait melyet most már nekünk kell tovább álmodnunk, nélküle.
Kurasawa Álmok mozija arra tanít minket a keleti bölcsesség szelíd módján, hogy a szépség és a szörnyeteg is bennünk lakozik, a gyógyítás és a rombolás belsõ démona is sajátunk lehet.
Miképpen ütközik meg ez a kettõ bennünk, álmainkban, mit tanulhatunk a jövõre nézve ebbõl? Ez az Álom lényege, nem ígér többet sem kevesebbet attól a film, hogy ez a törékeny világ ami a miénk, és amit ajándékba kaptunk az Istentõl, természettõl kinek tetszése szerint, az a mi kezünkbe van, és ha nem vigyázunk rá akkor ez a gyönyörû "álom" szerte foszlik.
serpentfly 2008 máj. 03. - 02:47:10
(6/29)
Sokat tanulhatnánk attól az öregembertõl, aki a vízimalmok falujában él. Õtud valamit.
verdeleth 2008 márc. 04. - 00:57:03
(5/29)
az a helyzet hogy nehezen hittem el amit láttam Életem egyik legmegdöbbentõbb legszebb filje (bekerült a Stalker mellé)És itt nemcsak a hihetetlenül ötletes és gyönyörû kompoziciókra és szinvilágra, nemcsak a mélyen emberi történetek mondanivalójára gondolok csak, hanem a hangulat amit áraszt Ezt nem lehet leirni ezt csak az érzi aki megnézi Remélem minnél többen lesznek, hogy részesülhessenek a csodából. Kurosawa egy zseni volt
verdeleth 2007 okt. 17. - 23:08:03 Előzmény wesele
(4/29)
nekem meglesz hamarosan
wesele 2006 nov. 06. - 13:18:33
(3/29)
nem láttam az egészet, csak belenéztem közben, mert felvettem szgépre, de nem csak azt és a köcsög program a következõ felvétellel szépen felülírta... :(
mindjárt sírok, de tényleg
7/10
Newcastle United 2006 nov. 06. - 08:25:59 7/10
(2/29)
Nekem is nagyon tetszett, könnyen követhetõ és nagyon szép. Egyébként nem ez volt az utolsó filmje Kurosawanak, ezután még rendezett kettõt.
x-tro 2006 nov. 05. - 15:58:51
(1/29)
Ez egy nagyon színes film, vagyis inkább filmfüzér a legnyugatibb japán rendezõtõl, ha jól emlékszem ez utolsó filmje. Enciklopédikus, megejtõ szépségû önvallomás. Egészen különleges élmény.