Téma: Alan Rickman

10/10
blowurmind 2009 febr. 17. - 23:04:42 10/10
(71/111)
akkor nézd meg a Snowcake-t. teljesen más szerep, és fantasztikusan alakítja! ;)
Elanor87 2009 jan. 30. - 07:44:29
(70/111)
Én nagyon megkedveltem ezt a színészt, amióta a Harry Potterben láttam. (Nem itt láttam elõször, asszem az még a Robin Hoodban volt, de a HP-ben vettem észre elõször, hogy milyen jó színész.)

Valaki látta esetleg a Raszputyint, vagy a The search for John Gissing c. filmeket tõle? Esetleg a rövid BBC sorozatot, amiben fõszerepet játszott, a Barchester Cronicles-t? Én az elõbb említett két filmet láttam, és Alan valami tényleg fantasztikusat alakított bennük. Mindenkinek nagyon ajánlom!!!!!!!! A The search for John Gissing egyébként egy egészen aranyos vígjáték, ahol Alannek igazán vicces jelenetei vannak (õ alakítja John Gissinget), pl.: amikor leköpi valami itallal a nagyon fontos üzleti ügyfeleit, vagy amikor lepisili az igazgató székét, és a film legvégén meg egyszerre édes és mulatságos, ahogy sztepptáncol. AZT MINDENKINEK LÁTNIA KELL!!!

A Barchester Cronicles-ban pedig egy papot alakít, Obadiah Slopot, ez a karakter, ahogy Rickman játssza nagyon hasonlít arra, ahogy jó 20 évvel késõbb Pitont játszotta (érdemes figyelni az arcmimikáját már itt is, hihetetlen, hogy egy-egy pillantással, arc rándulással mi mindent el tud mondani!!!). Viszont szerintem itt néz ki a legjobban!!!! 36 évesen, majdnem szõke hátrafésült hajjal, nagyon-nagyon jól néz ki!!!

Bocsi, hogy ilyen sokat írtam, de egyszerûen úgy éreztem, hogy muszáj megemlítenem néhány kevésbé ismert filmjét is.
10/10
onslow 2009 jan. 04. - 14:04:01 10/10
(69/111)
Fú, bocsi, akkor félreértettem, csak úgy éreztem szét kell válogatni a színészeket :) Köszi a választ is, innen télleg csak a Robin Hood lóg ki, ahol nem fogta vissza magát :)

Értem amúgy mire gondolsz, gondoltok, mégha (milyen meglepõ :)) másképp látom is. Az Értelem és érzelemben - mikor elõször láttam is, és az nem ma volt - egész végig együttéreztem a karakterével, nekem egyszerûen minden rezdülés átjött (hehe). És nem bírtam megérteni Marianne-t, hogy miért azt a nyikhajt szereti és nem Brandon ezredest :)
(Azért Greg Wise is jó színész természetesen, abban a filmben mindenki jó.)

Meg az eredeti hang sokat dob Alan alakításain, szerintem :)

De mondom megértelek benneteket, nem egy olyan színész van, akit szeretek nézni, mert (nagyon) szimpatikus, és pl. jó a történet, de hogy mindig ugyanolyan az is biztos (és akkor most nem sorolok példákat inkább, maradjunk annyiban, hogy szóba kerültek már néhányan ebben a topicban is :))
10/10
severus992 2008 dec. 31. - 14:06:40 10/10
(68/111)
Boldog új évet kívánok mindenkinek!
10/10
Boglarina 2008 dec. 31. - 12:57:16 10/10
(67/111)
Alan-ben gazdag Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek (aki akarja)!^^
Gabriella54 2008 dec. 30. - 00:31:58
(66/111)
Ezek filmeknek jók (bár szerintem a Tango és Cash-t Kurt Russell viszi el a hátán, Stallone nagy nudli mellette), de ettõl Sly még nem lesz jó színész!
A jó színész még a nem túl jó filmbõl is kiragyog, míg a nem túl jó színész mellé bizony sok jó kolléga kell, hogy feledtesse az elég gyengus teljesítményt! Ugye most nem az jön, hogy szerinted Schwarzenegger is jó színész? Mert akkor tényleg a saját dugámba dõlök!
Bár tudom, hogy úgysem tudlak meggyõzni - aki ennyire ellenséges, azt sajna totál képtelenség...
10/10
onslow 2008 dec. 29. - 17:35:06 10/10
(65/111)
De Szerepel filmekben, nem is egyben. Gondolom divat, mert tényleg nem színész.
10/10
onslow 2008 dec. 29. - 17:24:34 10/10
(64/111)
Francba, tudtam, hogy így lesz :)
10/10
onslow 2008 dec. 29. - 14:22:27 10/10
(63/111)
A Potter filmeket abszolút egyszer-kétszer nézõs filmeknek tartom, jó iparosmunkának, persze nem utálom õket, ez igaz. (Annyi minden hiányzik belõlük, szerintem pont a lényeg, de mindegy.) A dvd-n sem nézem végig, csak a kedvenc jeleneteimhez kapcsolok ((azért ez nem mind Alan :), szerencsére van még ott jó pár nagyszerû brit színész (-legenda, -király :)))
10/10
onslow 2008 dec. 29. - 14:12:06 10/10
(62/111)
Hát, ha Alan divatszínész, akkor Zac Efron, vagy pl. J. Timberlake micsodák?
10/10
onslow 2008 dec. 29. - 14:09:48 10/10
(61/111)
Egy kicsit túlhaladtak az események, de
így olvasva a beírásaidat, meg minden, valami arra enged következtetni, hogy nem vagy túlzottan oda Rickman-ért :) Kicsit vizsgáljuk meg a dolgokat, hátha meg tudlak gyõzni, hogy rossz úton jársz, és mindjárt Téged is elragad a Rickman varázs :)
A továbbiakban Dogma, Igazából szerelem, Fújd szárazra, édes, Parfüm, Hósüti, Harry Potter SPOILEREK lehetségesek.
Fura, hogy a Dogmában nem tetszett, pedig Metatron-t mindenki szereti! Na jó, lehet, hogy nem, nem kérdeztem meg mindenkit :) „Ha azt mondom én vagyok a Metatron néztek, mint borjú az új kapura, ha mondok egy Charlton Heston filmet mind teológia tanárok lesztek.” :)
Igazából szerelemben egy „átlagférjet” kellett hoznia és szerintem nem is volt semmi hiba benne, most mi mást kellett volna csinálnia? A nyaklánc vásárlós jelenet, meg nem semmi, azt mindig végig röhögöm, azon hogy milyen gyilkos szemekkel bírja nézni a kedves eladót :) Pl. A második Potterben is van egy jelenet, mikor a kövédermesztett macska felett mondja Lockhart (K. Branagh), hogy õ megakadályozta volna a rémtettet, akkor AR csak néz rá és egyedül a szemében látni a változást, hihetetlen, és még sok ilyen példa van a kifejezõ szemeire :)
A Fújd szárazra, édes -t én második megnézés után kezdtem szeretni, de azóta az egyik kedvencem, Bill Nighy is jó benne :)
Nézd meg egyszer a Hósüti címû filmet, valami zseniális benne AR. Ez megint egy csendesebb szerep, de eszméletlen benne. Sigourney Weaver a másik fõszereplõ, aki egy autista nõt játszik– szintén remekel õ is, szerintem.
A Parfüm-öt személy szerint nagyon utálom. Nagyon nem szeretem az ilyen nyomasztó és borzalmas hangulatú filmeket. A hideg kiráz tõle, egyszer láttam moziban, megvan a dvd, de nem néztem és szerintem nem is nagyon fogom. De azt el kell ismerni, hogy mint film nagyon össze van rakva, iszonyat profi munka. És Rickman ebben is jó, mikor kínozza a gyilkost pl., nagyon ott van. Alan-nel ez a „baj”, hogy az ilyen kattant (elvont) filmekben szeret szerepelni, de mivel valamibõl meg kell élni elvállal populárisabb szerepeket (Potter, Die Hard stb.) is, de persze mindig maximálisan belead mindet. Azért szerintem nem vállal el olyan szerepet -sok pénzért sem-amiben nem lát legalább valami kis fantáziát. Persze ezeket csak gondolom, hisz nem ismerem.
A lényeg meg, hogy Alan mindig jól játszik, egyszerûen nem tud hibázni, a rosszabb filmeket is feldobja. Néha elõfordulhat esetleg, hogy önmagához képest kicsit halványabb, de még akkor is õ a legjobb :)

Hát most fogadok, hogy nem sikerült a meggyõzés és nem lettél Rickman fan :( :)
Biztos vagyok benne, hogy nem értesz a szóból :D

Fú, azt hiszem egy kicsit elszálltam az írással :) Bocs mindenkitõl!
10/10
onslow 2008 dec. 29. - 13:27:40 10/10 Előzmény Boglarina
(60/111)
Igen :) Nagyon remélem, hogy behozzák és feliratos lesz :) Mert ha nem, nagyon szomorú leszek. Félek, hogy azért, mert mese leszinkronizálják, pedig akkor pont a lényeg veszik el :)
Azért bízom Burton-ben, hogy megoldja, hogy ne legyen „túl édi” :)
Gabriella54 2008 dec. 29. - 10:46:38
(59/111)
Ízlések és pofonok - meg persze a szólás szabadsága :)
Azért arra kíváncsi lennék - és ez egy oltári nagy OFF lesz -, hogy Stallone-t a Rocky elsõ részén kívül miben láttad jónak? Tán az Állj, vagy lõ a mamám c. "opusban"? Bocs, de kész kabaré :D
10/10
Boglarina 2008 dec. 29. - 09:24:37 10/10
(58/111)
A HP6-ból.
10/10
Boglarina 2008 dec. 29. - 09:23:17 10/10
(57/111)
Én igaziból azt nem értem, hogyha Alant rettenetesen rossz színésznek tartod, akkor miért irkálsz színészek közül szinte csak hozzá, miért nem díjazod inkább azoknak a játékát, akik szerinted 'jók'. Tudom, szabad fórum, mindenki azt ír, amit akar, de nem értem, miért pont nála kellett kilyukadnod leragadnod. Az Alan rajongók úgyis megvédik Alant, ebbõl pedig csak veszekedések vannak. Mi a bajod Alannel? Nem is nyomatják annyira, mint sokan másokat...
Gabriella54 2008 dec. 28. - 13:18:18 Előzmény onslow
(56/111)
Stallone mint jó színész? Ez ugye csak a hét vicce?! Tudom, hogy ez iszonyúan szubjektív dolog, de Stallone-t jó színésznek tartani kb annyira brutál, mint Gyõzikét jó énekesnek (remélem, egyikük sem veszi sértésnek)
Gabriella54 2008 dec. 28. - 13:03:07
(55/111)
Szerinted Charlie Sheen (és õt csak kiragadtam a felsorolásból, mert van benne egy-két olyan név, akiket nemhogy másodvonalbelinek nem tartok, de még C kategóriás filmekhez se hívnám még csak castingra sem!) jobb színész, mint Alan Rickman? Ha nem úgy hívnák, ahogy, sehol se lenne szegény feje! Alan Rickman úgy ahogy van, szenzációs - nem vagyok a rajongója, de még nem láttam olyan alakítását, ahol ne lett volna nagyon ütõs!
10/10
Boglarina 2008 dec. 28. - 07:33:44 10/10 Előzmény onslow
(54/111)
Mostanában ezek a mesék lettek elterjedve, ami nem is baj, az ember mesét néz, de közben látja kedvencét... várjuk!:)
10/10
onslow 2008 dec. 26. - 18:39:36 10/10
(53/111)
AR-re visszatérve :) szerepet kapott a Tim Burton féle Alice Csodaországban c. filmben, õ lesz a hernyó, kész…, megint beválasztott egy „picit” fura szerepet :) Azt olvastam a hernyó animált lesz, Alan vonásai alapján rajzolják meg és õ a hangját adja hozzá. Azért remélem ezt legalább láthatjuk majd moziban itt is, kegyesek lesznek a forgalmazók – kopkopkop. Én még mindig reménykedem (azt nem tudom, hogy miért :)), hogy Alan legutóbb bemutatott két filmjét behozzák. Legalább dvd-n megjelenhetnének magyarul is – végül is már az is elég lenne, ha már moziban látni télleg utópia...
10/10
onslow 2008 dec. 26. - 18:25:57 10/10
(52/111)
Bocsánat, hogy beleszólók és folytatom – megint – de „muszáj”:)
Bár már leírtam lentebb, hogy mit gondolok errõl. Szerintem azért valamennyire az is ízlés kérdése, hogy kit tartunk jó színésznek (vagy nem tudom), de, hogy Stallone, Sean Connery, Nicolas Cage, Charlie Sheen, Morgan Freeman, Denzel W., S. Jackson, Michael Madsen, John Travolta, nem jobb színészek AR-nél az biztos :) Némelyikkel egy lapon se kéne említeni (színészileg), a többiek meg kb. ugyanolyan „másodrangú” szinten vannak. (Bár én inkább a másodvonalbeli szót használnám talán nem olyan sértõ.) Most ezt, mint színészeket értem természetesen, mert persze Stallone, Travolta, és Connery nagy nevek, filmsztárok – és az télleg nem lehet véletlen, hogy sokan bírják õket és népszerûek – ezt nem vitatom. Robert De Niro, Al Pacino, Kevin Spacey meg persze zseniális színészek, pont, mint AR, hehe :)
(Nem bírtam kihagyni ;))

Megkérdezhetem melyik filmekben láttad AR-t? Csak kíváncsi vagyok, hogy mi alapján ez a véleményed róla, nem muszáj válaszolni :)

Igen, szerintem Malkovich is olyan „van benne valami” típus, mint Rickman, szóval nagyon meg tudlak érteni, hogy miért kedveled :