Téma: Ál/Arc

3/10
-greghouse- 2012 dec. 19. - 20:05:48 3/10
(212/252)
ott a pont.
Bár az lenne a "fair", ha valaki, aki fanatikus akciófilm-nézõ is mondana véleményt.
Másrészt viszont nem biztos, hiszen aki fanatikus, definició szerint nem lehet objektív. Csak a mûfajon belül lenne objektív. Namost én eleve nem szeretem az akciófilmeket, pontosabban, nem élvezem, és nem érdekelnek. Tehát az én véleményem nem lehet meghatározó. (Csak a színészek és az alapötlet miatt néztem meg.)
Etttõl viszont a SAJÁT KATEGÓRIÁJÁBAN lehet jó. Nem szeretem a horror és egyéb rémfilmeket sem, de az 1972-ben készült King Kong még nekem is tetszik, és állítom, a saját kategóriájában jó.
..Az, hogy a Psycho miért jó, azt már talán nem is a "saját kategóriához" kell mérni, mert mindenhez jó.
Namost a különbség ott van, hogy EZ a film kizárólag a saját kategóriáját célozza meg. Lehet, mert miért ne, hogy abban jó. (A Psycho sok ezer más szempontból is... ez a különbség.)
...tehát sajnálom, ha megsértettem volna bárkit aki ezt a tipust szereti, én nem. Bár szerintem saját kategóriájában sem jó. De nyilván sokaknak örömet okoz.
3/10
-greghouse- 2012 dec. 18. - 00:48:41 3/10
(211/252)
Sajnálom, kedves akciófilm rajongók, én nem vagyok az.
Ebben a filmben az alapötleten és néhány jeleneten kívül semmi több nincs, mint egy (számomra) zs-kategóriás tajvani akciófilmben. (Jó, a rendezõ, Woo, profi a technikában, látványban, akcióban.)
Nekem meg a dramaturgia, a forgatókönyv hiányzik, de nagyon.
Most hagyjuk, hogy egy esetleges accsere elõtt hónapokig tanítanák az ügynöknek a másik viselkedését, kézmozdulatait, szófordulatait, emlékeit, stb.
Dehát az arccal nem változik meg a fogsor, a kéz, a test, nincs az a feleség vagy gyerek aki bedõlne.
Ami rosszabb, ennél több nincs is a filmben, csak végtelen (Woo stílus) lövöldözés, robbantgatás, üldözés, a vége már kész mozi katasztrófa a motorcsónakos üldözés, szerintem ott már a rendezõ sem tudta, és nem is érdekelte, ki kicsoda, és ami a legrosszabb, már a nézõt sem érdekli.
Ez egy Woo féle látvány akciófilm, aminek van egyetlen egy jó kiindulópontja, az arc csere, és talán még egy jó jelenet, a börtönben az elektromágneses padló és bakancsok (bár a mágnes érdekes módon elég szelektíven hat), de azon kívül egyáltalán nem haladja meg egy közönséges kínai látvány akciófilm szintjét. Kár a két fõszereplõért, sajnálom, hogy ilyen szemétbe belerángatták õket...maga az alapötlet jó, de ilyen gyengét ilyen jó alapból kihozni régen láttam.
gregoire 2012 dec. 17. - 21:51:44 Előzmény HáziSárki
(210/252)
Nos igen, Travolta nagyobb arc mint Cage, érthetõ a méretkülönbség :D
9/10
lotto 2012 nov. 04. - 10:56:58 9/10 Előzmény Anthony20
(209/252)
Az tuti! A mai napig letudok ülni megnézni még 10edjére is! Még moziban láttam anno elõször. Alap akció-movie.
9/10
Anthony20 2012 nov. 02. - 17:42:26 9/10
(208/252)
Igazán jó film. Az egyik legjobb filmje Travoltának, és Cage-nek is.
offtopic
Sz. Péter 2012 szept. 14. - 17:14:12 Előzmény Komor
(207/252)
A kategória sosem attól függ, hogy milyen a sztori. Csak a költségvetéstõl.
HáziSárki 2012 szept. 14. - 10:12:51 Előzmény Sz. Péter
(206/252)
Ez annyira nonszensz, hogy ezen túllép az ember - hisz filmben nincs lehetetlen. :)) Én inkább azon agyaltam, hogy tudják ráhúzni Cage bõrét Travoltára (azért mégiscsak van némi méretkülönbség). :))
7/10
Komor 2012 szept. 03. - 00:58:38 7/10
(205/252)
10/7
Évek óta halogatom a megnézését, mivel én nem igazán szeretem az akció filmeket. De most megvolt és nem volt rossz. John Travolta zseniális benne, szerintem legjobb alakítása amit idáig láttam tõle, hogy adja már az elborultat :)
Az hogy a film mennyire reális vagy sem, engem cseppet sem zavart, mint lentebb embereket, mivel ez akciófilm és mint olyan, számomra alapból nem reál. Viszont, ez nem vont le élvezeti értékébõl és ez az ami nekem számított (magyarán nem zs kategóriás gagyi).
5/10
ZombiePaprika 2012 júl. 31. - 00:37:19 5/10
(204/252)
Hiányolom belõle a realitást. Az arcokat csak körbevágták, a bõr alatt nem is vágták le (vákuummal nem lehetne letépni), tehát ez a dolog egy nagy hülyeség. A kínzást alkalmazó, rabokat verekedni hagyó hûdehiperszuperszigorúan õrzött börtön is elég gagyira sikeredett. Hogy képzelték azt, hogy a rendõrök rálõnek a gyereket a karjában tartó bûnözõre? Ilyen a valóságban nincs. A cipõtalpas vízisízés is humbuk. És még persze sorolhatnám a hibákat. Azt viszont elismerem, hogy a fõszereplõk nagyszerûen játszottak, érdekes a sztori, és izgalmakban nincs hiány. Tehát annyira nem borzalmas ez a film, nálam 10/5.
Sz. Péter 2012 júl. 30. - 23:21:30 Előzmény TheGreatDanton
(203/252)
De az, hogy kicserélik a két fickó arcát (ami konkrétan lehetetlen), az rendben van? :)
proskit 2012 júl. 30. - 22:16:53
(202/252)
rendezõ: szuper
fõszereplõk: szuper
történet: szuper
10/10
vivee001 2012 júl. 06. - 23:34:03 10/10
(201/252)
Én már sokszor megnéztem a filmet, de így is mindig le tudott kötni. Szerintem nagyon izgalmas, és mint már az elõbb kifejtettem, többször nézhetõ, ami egyre ritkább a mai filmekben. Jól kitalálták a történetet is.:)
4/10
TheGreatDanton 2012 máj. 28. - 12:32:27 4/10
(200/252)
Sziasztok!

Most láttam elõször a filmet és elég nagy elvárásaim voltak a filmmel kapcsolatba és sajnos csalódnom kellett.

Spoiler is lehet benne

Az alaptörténet egészen egyedi, de szerintem nem a kisfiú halálának kellett volna a középpontba helyezni.
Engem személy szerint nagyon idegesített, hogy mindenki ezért sír/szomorkodik.
Persze érthetõ, de egy akciófilmbe én nem ezt a szálat erõltettem volna.
N. Cage az "átváltozás" után idegesítõvé vált a folyamatos sírásával.
Az meg fõleg idegesítõ volt, hogy a többi embert bukfencezések, meg vetõdések közepette a túlvilágra küldik min 5 golyóval a testükbe, de egymást hót tiszta helyzetbõl elvétik.
Plusz még volt benne még egy pár logikai hiba, de errõl most nem írnék.


Összességében 10/4
9/10
horas 2012 máj. 27. - 23:56:16 9/10
(199/252)
SPOILER

Ez a film a maga tipikus akciófilmes lebutított zsánereivel együtt is zseniális. Ez a szerepcsere dramaturgiailag elviszi a filmet, annyi eredeti és látványos fordulatot rejt magában, hogy hihetetlen. Kezdve attól, hogy két ellenség egymás családi körébe keveredik, és nem teheti meg, hogy kárt okozzon bennük, továbbá a rossz kezébe kerül a jó minden hatalma, és az a rengeteg apró szál ahogy egymáshoz kapcsolódik a 2 karakter. És persze a végén, a megoldás is ott van, hogy kis a Castor által megölt Archer gyerek helyébe Castor fia lép. Óriási, persze alapvetõen tele van butaságokkal, pl az egész kivitelezhetetlen, de hát ez egy film, azon belül pedig ez az ötlet pazar. Klasszikus.
8/10
n4poleon 2012 márc. 24. - 17:46:06 8/10
(198/252)
Ezt az orrsimogatást nem kellett volna erõltetni, amúgy a végén az lett volna poén ha a felesége varrja vissza, amit vissza kellett:D
HáziSárki 2012 márc. 06. - 09:05:24 Előzmény Keló Scofield
(197/252)
Ezzel is egyetértek. :))
A negatív karakterek szerintem hálásabbak egy színésznek, nagyobbat lehet alakítani bennük.
John Malkovich mindenben zseniális, a Con Airben is. :))
10/10
Keló Scofield 2012 márc. 05. - 13:31:44 10/10
(196/252)
Tény, hogy mindkét színész kiválóan játssza a jót és a rosszat is. Nekem van egy rossz szokásom, ami lehet hogy nem is rossz, hogy a negatív szereplõket kedvelem, persze ha jó az alakítás. Erre példa a mai "Con Air" -John Malkowich áhhhh, hatalmas!
HáziSárki 2012 márc. 05. - 12:48:08 Előzmény Keló Scofield
(195/252)
Éjjel nem tudtam aludni, úgyhogy megnéztem (nem elõször). A film nagyon jó, Travolta - szokás szerint - zseniális, Cage viszont a jófiú szerepében helyenként kicsit túl nyálasra veszi - szerintem. :) Nekem is jobban tetszett gonoszként, a film elején. :))
10/10
bitten 2011 dec. 12. - 13:42:28 10/10
(194/252)
Cage jó színész, csak mostanában megélhetésbõl, mintsem szenvedélybõl, meg élvezetbõl színészkedik. Egyébként régebben neki is jó filmjei voltak, csak mostanában vállal el ilyen szarokat. Ez pl. marha jó kis akciófilm, meg még travolta is ász benne. A másik nagy kedvencem tõle a Rés a pajzson.
1/10
postata 2011 nov. 27. - 16:13:33 1/10
(193/252)
Ja, Cage nagy színész !!! Öreganyám is az.