5/10
Bob19 2023 okt. 17. - 08:20:33 5/10 Előzmény TitusLivius
(97/97)
A követhetetlen történet miatt viszont 10 pontot se érdemel, inkább egy erős közepes a film.
Ahogy mimzy is írta, csak egymásra vannak dobálva a jelenetek, sokszor azt se tudod hogy ki kicsoda és miért kell meghalnia. Még sokszor a főszereplőkről sem lehet tudni, hogy kicsoda és mit miért csinál.
Például:
Miért akarták megöletni többször is Alatriste-t? A szakállas bérgyilkos(?) miért nem ölte meg akkor Alatriste-t mikor a fiú még kicsi volt? Pedig már akkor tudta, hogy később meg kell Alatriste-t és a fiút is.
A fiú miért volt olyan fontos a csajnak (akiről nem derül ki semmi)? Ha fontos volt neki, miért küldte gályarabságra? (mert gondolom ő küldte) A csajból hogy lett grófnő mikor az egyik jelenetben azt mondta, hogy komorna? Grófok nem vesznek el szolgálókat...
A színésznő férje honnan tudta hol fog találkozni Alatriste-vel? Ő szervezte a találkozót? Ha igen, miért, mikor nem is tudott róla, hogy megcsalja az asszony? Egyáltalán miért akarta letartóztatni?
Az elején ki volt a két brit herceg (?) kíséret nélkül akit meg kellett volna ölni?
A kocsmában a fickót aki elvágta a saját torkát, őt miért kereste az inkvizíció?
A végén a megadásról miért Alatriste (aki csak egy katona) döntött miért nem a parancsnok?

Szóval megannyi megválaszolatlan kérdés van a filmben és ezek nem olyanok, hogy többszöri megnézés kellene hozzá hogy megértsd. Szerintem egyszerűen kihagyták a válaszokat a filmből. Mi hárman néztük, mégse értette meg teljesen senki, ezért 5-6 pontnál többet nem ér a film.
5/10
John Mclean 2022 okt. 19. - 20:43:07 5/10
(96/97)
Kicsit nekem olyan mint a 3testőr filmek csak ez spanyol nem francia. igazából nem nagyon értettem hogy mit mért...ölik egymást halomra ész nélkül,sok az ármány és intrika
10/10
TitusLivius 2020 okt. 09. - 12:07:30 10/10 Előzmény mimzy
(95/97)
"Szörnyű volt! vs. "Nem is nagyon értem miről szólt!" Tehát 1-es. Hát, ehhez nincs is mit nagyon hozzáfűzni...... Talán csak annyit, hogy pusztán a színészi játék minősége, a díszletek kidolgozottsága, az autentikus costume design, és a harci jelenetek minőségi megkoreografálása máris messze elemel egy filmet az egycsillagos besorolástól.
1/10
mimzy 2018 ápr. 15. - 17:01:02 1/10
(94/97)
Szörnyű volt! Csak egymásra dobált jelenetek halmaza! Nem is nagyon értem miről szólt! Van 2 központi karakter akik néha akcióznak, néha háborúznak és nőgondjaik vannak a 17 században... Ennyi!!!! Ez nem egy történet!!!!
10/10
surildi 2017 máj. 25. - 16:26:43 10/10
(93/97)
Jo film - koszonom Filmcafe! Szeretem az ilyen regi korabeli, kosztumos filmeket - kalandfilmeket! :)
10/10
TitusLivius 2015 jan. 08. - 15:19:27 10/10
(92/97)
Remek film egy olyan korról, amikor a férfi becsület és férfi erény még más jelentéssel bírt, és a kimondott szavaknak valódi súlya és hatása volt.
Szépen fényképezett kockák, csodás jelmezek, remek dialógusok. Talán annyit, hogy spanyolul érdemes megnézni, és nem szabad elveszíteni a film közben a cselekményszálat, mert könnyen kibogozhatatlanná válik. (Ez persze csak saját tapasztalat).
benvenuto1 2014 okt. 15. - 00:58:21
(91/97)
Nálam öt csillag (kénytelen vagyok leírni, mert a gép valamiért automatikusan tízet dob). Jók a díszletek és a jelmezek, fontos a látvány, a festészet. A cselekmény nemigen kötötte le a figyelmemet, úgyszólván ifjúsági.
8/10
Francipapi 2012 máj. 22. - 20:13:56 8/10 Előzmény "károly"
(90/97)
Biztos már többször is láttad és jól ismered a filmet, hogy nem nézed meg vacak szinkronnal.
Engem annyira lekötött a cselekmény, a színészek és a képek, hogy nem is figyeltem a szinkronra. Úgyhogy most nem tudom, melyik változatot láttam, de a film szuper volt, szinkron ide vagy szinkron oda :-)
10/10
"károly" 2012 máj. 19. - 20:56:05 10/10
(89/97)
Belenéztem a tévében, fertelem, szégyen és gyalázat! Ezt a filmet szinkronnal, ráadásul pocsék szinkronnal elrontani ízlés elleni bûntett, ibériai zsoldosok rugják seggbe azt, aki ilyet elkövet. Nem bírtam tovább 2 percnél a színházi jelenetet.
far vik 2012 ápr. 30. - 20:07:53 Előzmény cperger
(88/97)
Nyomasztó kor, nyomasztó ország, és ilyen a film is, de nem rossz.
10/10
cperger 2012 márc. 03. - 22:31:50 10/10
(87/97)
Nagyon szlp díszletú film egy elég jó történettel, úgyhogy akit ez a kor érdekel, feltétlenül nézze meg! A cselekményben van egy-két csavar, ahol elveszítettem a fonalat, de ettõl eltekintve jó kis film!
speransky 2011 szept. 27. - 00:30:32
(86/97)
Ezt csak az érti aki elvetemült! Én ebbõl a korból írtam a történelem szakdolgozatom! Megfogok tanulni spanyolul! És bármi hihetetlen, sajnos kellet hozzá egy Mortensen. De jó is hogy volt!
10/10
"károly" 2011 aug. 31. - 19:42:07 10/10
(85/97)
naná, hogy spanyol!
10/10
"károly" 2011 jún. 15. - 15:06:26 10/10
(84/97)
Remélem sose adják a magyar televízióban, a szinkron megölné a filmet. A kapitány érces hangját, a portugálokat, franciákat, spanyolokat akik saját nyelvükön beszélve értették meg egymást a másikkal. Az elvágott torkú flamand utolsó szavait a kenes vájatban. A nyelv, aminek alapja a latin, amit sose tanultál, a film vége felé mégis úgy érzed, te is azt beszéled, mint õk ott a tizenhetedik században, beszéled, megértenéd mit mond az ellenség az utolsó csatában franciául, és õk is megértenék, mikor azt mondod: sze un regiment eszpányol.
Elég ha hátradõlsz a kanapén, besötétítesz és ellazítasz, máris a tizenhetedik századba kerülsz két és fél órára, vagy tán örökre.
Ha férfinak tartod magad, vagy valaha is szeretnél az lenni, kötelezõ darab.
10/10
nej 2010 szept. 23. - 07:47:17 10/10 Előzmény AvatáR Gil Maerth
(83/97)
Az a habverõ a kése.
AvatáR Gil Maerth 2010 szept. 19. - 15:30:23
(82/97)
ez a 3 nagyon sok pénzt vittel a spanyol udvarban:
az udvartartás, az egyház, meg a háborúk.

bár az adminisztrációs e lehetett gyenge, ha fej szerint tudták ki mit csinált addig (lásd. Olivarez-jelenet)

a habverõ 1625-ös bredai jelenlétérõl nem vagyok meggyõzõdve - persze attól még lehet.
Ugek 2010 szept. 19. - 12:46:11
(81/97)
Ezért írtam az elõzõkben: hangulat, stb. Üdv a klubban -helyére tetted Te is -a történelemben és az irodalomban-!
matuschkapista 2010 szept. 19. - 12:09:18
(80/97)
Nagyon õszinte film volt. A Dumas regényébõl készült "3 testõr" egy idealizált képet mutatott a korról. A párbajok, mint jó sport, mulatság voltak ábrázolva. Az egésznek volt egy kissé humoros színezete: szalmába zuhanások, fenékberúgások stb.
Az "Alatriste kapitány" kendõzetlenül mutatja be az ölésre berendezkedett kort és társadalmat (sajnos a mai se sokkal különb ebben a tekintetben). Bemutatja a háború sivárságát, a sok kiontott vért. Tényleg Velasquez képeinek hangulatát idézi. Nagyon nyomasztó de jó film. Azért nem szeretném másodszor megnézni.
Elgondolkodik az ember, hogy a háborúk tényleg a természet rendjébe illenek e, mint az erdõbe a farkas, hogy ne népesedjen túl a Föld?
Ugek 2010 szept. 19. - 11:45:23
(79/97)
Egyébként tetszett a film?
fateless 2010 szept. 18. - 21:33:31 Előzmény Ugek
(78/97)
No igen, a könyv tényleg más. Az elsõ öt perc után csak néztem, hogy milyen nehezen érthetõ a könyv olvasása nélkül (Vagy csak túlzottan a könyvet vártam).