Téma: Alias

9/10
tánczos 2008 ápr. 16. - 21:28:17 9/10 Előzmény Laci911
(102/242)
Sajna én nem tudom, de valaki azt is meg tudná mondani, hogy miért ilyen késõn vetitik akár az rtl-en akár az axn-n?
10/10
Laci911 2008 ápr. 13. - 17:02:47 10/10
(101/242)
Nem tudni, mikor jön Magyarországon az 5. évad?
10/10
Aliasanna 2008 ápr. 13. - 14:53:33 10/10
(100/242)
Szia! Még csak az 1.évad jelent meg DVD-n magyarul! De reményeink kiadják mindegyik évadot! Külföldrõl tudod megrendelni, de azon nincs magyar felirat sem!

Megnyílt Magyarország 1., és egyetlen ALIAS szerepjátéka, szóval ha van kedvetek játszani, akkor gyertek a www.aliasszj.extra.hu oldalra, hogy ti is csatlakozhassatok a kalandhoz.
10/10
Aliasanna 2008 ápr. 05. - 21:31:12 10/10 Előzmény Platypus L.K.
(99/242)
A C.I.A. azért nem kereste Sydneyt abban a két évben, mert "kézzel fogható" bizonyítéka volt arra, hogy a lány meghalt. Egy holttest legalábbis szerintem eléggé kézzelfogható. Az apja, pedig azután, hogy látta az ominózus felvételt (amelyen Syd, mint Julia Thorne szerepel és "megöli" Adrian Lazareyt) kezd el nyomozni a lány után, Irina Derevko segítségével. Javaslom, hogy nézd meg a 3.évad 11 részét, hiszen ebben az epizódban Kendall seegítségével Sydney is, és mi nézõk is megtudjuk, hogy mi történt valójában az elmúlt két évben!

Az S.A.B. 47 (Sydney Anne Bristow 47) project pedig, ha jól tudom Sydneyre vonatkozott. Az apja a Karácsony terv, vagy ahogy Te írtad a Project Christmas keretén belül felkészítette a lányát arra, hogy kém legyen. A WittenBERGben található dokumentumok pedig azt tartalmazták, hogy a lány már születésekor kém "lett", hiszen az apja már ekkor tudta, hogy õ a Kiválasztott, mert Sloane és õ kutattak Rambaldi után. Rény, hogy szerepelt benne az is, hogy Jack, mivel Irina meg karta öletni a lányát gyakorlatilag kivégezte a nõt, de nem ez volt X oldalon keresztül taglalva abban a doksiban!
Tehát maga a név sem véletlen! Legalábbis szerintem! Lauren pontosan ezért mondta azt Sydnek, hogy tud egyet s mást a múltjáról... hiszen, mint tudjuk õ "küldte" Wittenbergbe.
5/10
Platypus L.K. 2008 márc. 27. - 18:44:01 5/10 Előzmény plantag
(98/242)
jajjj meg 1 kerdes: a 2. evadban pontosan HOGY es MIKOR jon ra a Sloane, hogy Jack es Sydney kettosugynokok? Es mi az a mizeria a felesege halalanak a megjatszasaval???
5/10
Platypus L.K. 2008 márc. 27. - 18:42:30 5/10 Előzmény plantag
(97/242)
De mi az hogy nem kereste ot a CIA az elmult 2 evben? Es meg mindig tisztazatlan, hogy mi lett volna az a SAB 47 projekt. Valoban, nehany dologra probalnak valaszt adni a 4. evadban, de nyilvanvaloan csak a kalapbol huzzak elo ezeket a valaszokat... Egyebkent idokozben megtudtam mar, hogy anno az ABC csatorna (ahol az Alias eredetileg futott) ugatott bele a forgatokonyvbe, merthogy "tulsagosan komplexnek talaltak a tortenetet" es koteleztek JJ Abramsot hogy egyszerusitse le... Koszonjuk a nagy semmit.
10/10
plantag 2008 márc. 19. - 15:18:21 10/10 Előzmény Platypus L.K.
(96/242)
valóban, van ott egy szakadék.. a 4. évadban kiderül, mért és hogyan lett nadia is titkos ügynök. egyébként szerintem nem véletlen, hisz sidney-nek is, nadia-nak a szülei is azok, tehát olyan géneket örökölhetnek, melyek alkalmassá teszik õket erre a feladatra. És a 4. évadban kiderül az is, hova lett irina. lauren idõközben, a 3. évadban állt át sark-hoz, sidney visszatérése után, az események folyamatában. ettõl még tudhatott sidrõl egysmást, mint nemzetbiztonságis. hogy a 3. évadban irina mért nem kereste sidney-t, nem tudni, csak annyit, hogy meg akarta védeni, úgy, hogy nem tud róla semmit. de a 4. évadzáró epizód még ennél is érdekesebb.. nem lövöm le a poént, nézzétek meg! :)))
5/10
Platypus L.K. 2008 márc. 14. - 19:33:38 5/10 Előzmény lizbell
(95/242)
Alias-fanok figyelem!!!
--- ja meg spoiler is lesz ---

Van egy hatalmas logikatlansag a 3-4. evad kozott, amit nem birok felfogni... Kivancsi vagyok, kinek szurja meg a szemet rajtam kivul:

A 3. evadzaroban Sydney eljut Wittenburgba, ahol megtalalja azokat a szigoruan titkos iratokat: a "S.A.B. 47" projekt leirasa, amelynek az alanya maga SYDNEY! De kesobb a 4. evadban az derul ki, hogy ez a dokumentum csak egy felhatalmazas arra, hogy Jack megolje Irina Derevkot!

De nem ez KACSA?! Ennek nincs semmi ertelme! Mi lehet valojaban az a S.A.B. 47 projekt??? Mert hogy semmi koze nincs Irina kivegzesehez, az biztos... egy kivegzesi parancsnak nem adnak ilyen giccses nevet :)

Egy tippem azert van: a Wikipedia szerint ez egy "retcon" azaz a sorozat keszitoi utolag(!!!) irtak at a tortenetet, hogy Lena Olin (Irina) eltuneset magyarazzak. De eredetileg egesz mashogy folytattak volna a tortenetet, mert ezek a dokumentumok Sydney-vel kapcsolatosak. Talan a Project Christmas, vagy Jack valami nagy titka... soha nem derul ki a sorozatbol. Szerintem ez egy hatalmas hiba, amit az Alias iroi elkovettek, mert szinte biztos, hogy utolag irtak at a sztorit, ebbol valami mast akartak volna kihozni, ami - ennek a marhasagnak hala - soha nem derul ki.

Ja es meg valami: elotte a Lauren meg idegeli a Sydneyt egy kicsit, hogy informaciot tud a multjarol: miert nem kereste ot a CIA az elmult 2 evben? Miert nem lepett vele az anyja kapcsolatba? Hogy lehet hogy veletlenul a Nadia is titkos ugynok...? Es a Lauren honnan tudja mindezt? Ezekre a kerdesekre MIKOR kaptuk meg a valaszokat??? vagy esetleg ezek is elusztak, az eredeti sztorival egyut...?

na ezeken vitatkozhatunk.
10/10
lizbell 2008 jan. 27. - 21:50:44 10/10
(94/242)
Köszönöm, nem ismertem azt az oldalt, elolvastam, de úgy belevágtak a lecsóba, hogy továbbra sem értek néhány dolgot. Miért kellett meghalnia "anyunak"? És egyáltalán nem is volt átkötés? Mi történt azután, hogy szõke áruló feleség meghalt?
10/10
lizbell 2008 jan. 24. - 20:36:07 10/10
(93/242)
Sziasztok! Segítene valaki?
Tegnap tök véletlenül láttam az aliast az rtl-en, azt sem tudtam, hogy megy az új évad már! Az elõzõekbõl mindet láttam, de tegnap nagyon sok mindent nem értettem, mert azt sem tudom, hány epizódról maradtam le!
Mi történt eddig?
hozzászóló 2008 jan. 23. - 22:40:04
(92/242)
Akkor neked minden megvan, mind az 5 évad, az összes évad.
sznúp 2008 jan. 18. - 20:32:28 Előzmény Erendil
(91/242)
1 egész évadot kihagytam volna ? :S
Persze me olyan rossz idõpontban adták , nem úgy m az elején .
Szerintem már túlzás ez a kavarás h most a korábbi rossz lett a fõnök + minden .Köszi szépen a segítséget .
Noncsa 2008 jan. 17. - 16:36:06
(90/242)
Fuu épp kérdezni akartam, de te majdnem minden felmerülõ kérdésemre válaszoltál, köszi :)
Én igazából nem láttam minden részt, de azért azt vágtam, hogy ez a Sloan hapi volt a ganéj, most meg õ lett a fõnök... Hogy van ez? még ez kéne a tisztánlátáshoz
kösszi az infót!
amúgy én tök bírom Jennifer Garnert, nagyon szép és tehetséges, a Hirtelen 30-at is nagyon bírom :):)
szasztok
Erendil 2008 jan. 17. - 13:49:58
(89/242)
Szia,

Igen ez a 4. évad. Amit kérdezel az asszem a 3. évad, amikor az elején Sidney visszatér, és arról szól az egész évad, hogy kiderítse mi is történt valójában. Vaughn addigra megnõsült, és kilépett a CIA-tól. Aztán újra visszatér, de a felesége a Nemzetbiztonságnak dolgozik, és közben áruló. Annak a végén kinyirja a feleségét, majd kilép a CIA-tól. Ja és a 4. évad második részében vagy talán már az elsõ végén talál újra egymásra Syd és Vaughn. A 4. évad elején új irodát csinálnak ahol a régiek dolgoznak, és Sloane a fõnök újra. De elõször csak Syd dolgozik ott, meg Vaughn, aztán sorban mindenki visszatér, plusz Nadia is csatlakozik. Titkos küldetéseket csinálnak, ahol a törvénytelenség is megengedett. No control. :) Sidney újra összejön Vaughn-nal. :)Persze azért nem megy minden simán, ahogy az lenni szokott. Kiderül a 3. évad végén, hogy Syd apja kinyirta Irinát,de csak a 4. elején derül ki, hogy azért mert ki akarta nyírni Sidney-t. Persze ez sem teljesen igaz, majd ha nyomon követed az évadot meglátod, hogy mi is történt valójában.

***SPOILER***

Az 5. évad elején pedig tényleg meghal Vaughn, de csak falból, hogy ne tudják kinyirni. Syd pedig tényleg terhes Vaughn-tól.
Remélem segítettem valamennyit. :)

Szia,
V.
sznúp 2008 jan. 16. - 20:53:33 Előzmény cowr
(88/242)
Ez most a 4. évad ?
És az hányadik volt amelyiknek a végén kiderült h már 2 év eltelt ?
Mert én azt láttam utoljára és most tökre nem vágom h mivan .
Helyre állt minden azt ennyi .. ?? :S
10/10
cowr 2008 jan. 15. - 12:05:39 10/10
(87/242)
Valaki letudná írrni a 4. évad epizód címeit sorba. Mert már nem tudok eligazodni azon mi miután jön.
10/10
kiwi 2008 jan. 09. - 23:45:25 10/10
(86/242)
Igeeeeeeeen! :-)
km20 2007 dec. 30. - 00:37:57
(85/242)
Nos egy híres hírhedt magyar letöltõ oldalon fent van a teljes sorozat meg dobálják fel közben a dual audios változatokat. Akit érdekel a cím írjon emailt: chris19870916@citromail.hu

Közkívánatra:
Az ötödik évad elsõ vagy második részében Vaughn meghal. Utánna Sydney terhes lesz vagy 10-12 részben. Aztán megszületik a baba, de kiderül hogy Vaughn mégse halt meg, csak Sydney és Jack elhitették hogy ne törjenek az életére.
Aztán ott van Sidney testvére aki dühöngõ zombi lett a negyedik évad fináléjában történtek miatt. Õt mesterséges kómában tartják, de Sloane megszerzi a gyógyírt aztán egy baleset folytán meg is öli saját lányát.
A sorozat záró részben Sloane halhatatlan lesz, lelövi Jack-et aki felrobbantja magát és a barlangot. Sloane a törmelékek alá kerül de életben marad mivel halhatatlan de ugyebár onnan már nem tud kiszabadulni. Sidney anyja is meghalt. Aztán jön egy szép fõcím ahol megköszöni a stáb az öt évet.

Amúgy meg persze hogy alacsony a nézettség. Amerikában már rég lefutott a sorozat. Itt meg várni kell évadonként 2-3 évet. Én most kezdem majd újra nézni az elsõ évadtól!
hozzászóló 2007 dec. 29. - 11:26:36
(84/242)
Valaki nézi egyáltalán TV-ben a 4. évadot?
Pete Norbert 2007 dec. 07. - 21:49:52
(83/242)
Megjelent DVD Alias 1. évad!
CSAK DVD JELENT MEG 7999,Ft!
Nagyon jó!