2008 2010 febr. 28. - 16:00:36 Előzmény krisz1299
(31/231)
Elég gagyi értékelésed van.

Alien 2 messze a legjobb az összes közül..
2008 2010 febr. 28. - 15:59:34
(30/231)
a mutáns hogy kiszivárgott az ûrhajóból XD az kemény volt!
twillight 2009 dec. 22. - 17:17:35 Előzmény Trubica
(29/231)
Nem képteenség, bár nem tudom milyen erõs egy olyan vákum.
Egyszerûen feltépi a bõröd kezdetnek, és azon keresztül kicsurog minden. Márpedig a luk volt vagy öklömnyi, azon elég sok minden kifér!
10/10
GörögNecsi 2009 dec. 22. - 15:21:34 10/10
(28/231)
Kiváló folytatása a 3ik résznek! Szerintem a legerõszakosabb Alien film! A vágatlant érdemes megnézni!
Valamint a rendezõi változatot!
***SPOILER***
Ebben visszatér a rendezõ arra a momentumra amikor Ripleynek mutatnak egy kislányképet és eszébejut Nyuszi a kislány! Valamint a végén leszállnak a Földön és beszélgetnek Ripley és Cool a robotcsaj :D
Miközben a világ le van tarolva XD
Valamint az ûrhajó valóban becsapódik a Földbe de nem érdekes mert a Föld egy szarfészek Jones szerint aki egy vadember :D
***SPOILER***
10/10 es az új ötletek miatt is meg a kiváló megoldások miatt :)
Trubica 2009 szept. 27. - 19:46:24
(27/231)
Ma megnéztem mind a 4 részt.

***Spoiler***
Az elsõ tetszett, bár nem ez lessz a kedvenc filmem, izgalmas volt.
A második tetszett a legjobban! Ez bennevan a top 10-ben :). A kiscsaj volt a kedvencem, jó ötlet volt berakni, végre akiért igazán lehet izgulni. Mert hogy a többiekkel mi történik az le van Sz@rva, de egy ártatlan kislány, hmm ... ez megdobogtatja a szívet.
A harmadik már rosszul kezdõdik, meghal a kislány, az egész dög unalom.
A negyedik meg egy vicc. Már majdnem paródiája az elsõ 2 résznek. Az ûrhajó a végén tényleg lezuhant a földre, mint egy meteor, és tényleg elpusztította fél Amerikát, vagy csak én láttam rosszul :D ? És a végén egy olyan kis lyuk nem szippantja ki így az embereket (szörnyeket), ez fizikai képtelenség. Egy vicc!
4/10
zee944 2009 júl. 18. - 19:53:46 4/10 Előzmény pozsizsuzsi
(26/231)
:DD Amikor a lyukon át csordogált az ûrbe, szó szerint kihalófélben.
szanyos 2009 júl. 18. - 18:42:09
(25/231)
Ebbe már nem mechanikusak az alienek :D Ez is a bajom... Sokkal jobban rémisztõek voltak az 1-2. részben az alienek, mint ezek a 3d-renderelt lények. Ahogy folyt a valódi mûtrutyi, valahogy sokkal jobb volt, mint a 4-ben a beépített fluidokkal megoldva.
Amugy nekem is a hadnaggyal van nagy gondom, meg azzal, hogyha elhamvadt a Ripley, akkor hogyan klónozták? :D
A vége is kicsit kérdéses, folytatásra adhat esélyt. Ha lezuhant az ûrhajó, akkor mivan, ha egy tojás túléli?
Amugy meg azért gyilkolták meg a végén Ripley-t, mert trilógiának tervezték és méltó lezárást akartak.
sipka 2009 júl. 09. - 19:24:55
(24/231)
Hupsz...
Akkor ezennel elnézést is kérek, nem akartalak megbántani. Csak tudod, az utolsó sorod teljesen azt a benyomást nyújtotta, mintha kifiguráznád a mondataimat.
Kérlek, ne haragudj, én nem szoktam durván reagálni, csak ha úgy érzem, hogy megtámadtattak. De hát errõl, most (akkor) szó sincs :)
Szóval még egyszer: Sorry! :I
offtopic
pozsizsuzsi 2009 júl. 09. - 18:19:59
(23/231)
Fel is vetettem volna a megmentendõ, kihalófélben lévõ lények listájára...
Most már mindjárt pityeregni is fogok. Olyan érzéketlenek egyesek. :(
offtopic
pozsizsuzsi 2009 júl. 09. - 18:16:47
(22/231)
Basszus, nagyon félreértettél! Én is együttéreztem adott pillanatban csóri teremtménnyel. Nem gúnyolódtam...
offtopic
sipka 2009 júl. 09. - 18:12:46
(21/231)
Ez vicces volt! XD
De azért elmondanám, hogy nem az "ültem végig"-en volt a hangsúly, hanem a "laza hangulattal"-on :)
S akkor következzen még néhány példa (csak neked), miképpen ülhettem volna még végig: "kétségbeesett unalommal", "mélabús depresszióval", "kedélyes örömmel", "frusztrált idegállapottal", "feszült izgatottsággal", "megállíthatatlan álmossággal" stb. Tehát remélem most már nyilvánvalóvá vált a mondat szövegbéli letisztultsága :P
Persze ettõl függetlenül megjegyezném, hogy én nem csak ülve, hanem fekve is szoktam filmet nézni. S bármennyire meglepõ, vannak olyanok akik sportolás közben (futópad, szobakerékpár) végzik ezen tevékenységet :)
Egyébként akárki akármit mond, a szörny reakciója akkor is sajnálatot ébreszt (legalábbis bennem). Tudom, hogy csak egy megalkotott képzeletbeli lény, amelyet több ember irányít (mechanikusan) a háttérben, de akkor se tudom leküzdeni ezt a pillanatnyi hangulatfoszlányomat :)
Szóval kötözködõ gúnyolódásod nem mondható igazán ésszerûnek, mivel egy csúnya félreértelmezésen és egy másik ember személyiségének meg nem értettségén alapszik XD
pozsizsuzsi 2009 júl. 09. - 16:37:25 Előzmény sipka
(20/231)
Igen, a spojlis résszel nagyon egyetértek, galádság volt...
Hüpp hüpp, de tényleg...


Azért az elsõ részt, álafrissében, ismeretek hiányában az ember nem ülte nyugodtan végig, hanem összeugrálta magát...
sipka 2009 júl. 09. - 16:31:19 Előzmény sipka
(19/231)
Hibámat javítanám: "David Fincher ide vagy oda" :P
fszabyna 2009 jún. 15. - 12:50:49 Előzmény krisz1299
(18/231)
Szerintem igazán jó kis filmet csináltak belõle.
És végre valakik, akik jól ábrázolják a robbanást az ûrben. :)
Gratula! Nálam 10-es
krisz1299 2009 jún. 07. - 14:17:06
(17/231)
Hát én reggel 9-kor elkezdtem nézni az egész élien sorozatot és fél 4-kor fejeztem be pihenõkkel.Azt hiszem kimondhato hogy a forgato könyv jó viszont az 1-2 rész gyenge kellékekkel.A 4. részben télleg a vége amikor elkezdett sirni azért az izéért xD .DE szép volt amikor kipréselõdött a lyukon xD
Így össz visz az értékeléseim:
Alien 1 : 10/4
Alien 2 : 10/5
Alien 3 : 10/5
Alien 4 : 10/7
sipka 2009 jún. 05. - 14:01:41
(16/231)
Tarka érzelmi köntössel fogadtam a 4. részt. Egyrészt jópofa volt, s a kihagyhatatlan újítások se zavartak, hisz a vérfrissítés kötelezõnek számít. Másrészt a klónsztori elcsépelt beleerõltetése kínos, ám emiatt ne a 4. rész alkotógárdáját hibáztassuk. Akiket le kéne hurrogni a magmáig, az bizony a 3. alkotás kiagyalói. Kiiktatni Ripley-t?! Ki lehetett az a okostojás, aki forgatókönyvileg elpusztította az Alien ölõ nagyasszonyt? Ezzel lehetetlenné tették a franchise következõ darabjának elkészítését. Hiszen miképpen is vándorolhatna vissza Ripley az élõk világába? Lássuk csak, lássuk csak.... Ó, hát persze hogy a klónozással! Szóval ha valakit megakarunk szórni trágár kifejezésekkel, akkor legyünk vele tisztába, hogy ki milyen hatást gyakorolt a savas lény történeteire.
Amúgy semmi különösebb frusztráltságot nem indukált nálam a változás szele, így mondhatni laza hangulattal ültem végig. A legjobban Ron Perlman-t bírtam (majomszerû feje ellenére igazán ütõs figura).
Viszont van egy pármásodperces jelenet, ami idegileg kiborított, és teljesen magamba zuhantam. A filmvégi szörnyrõl van szó, aki igencsak kötõdik Ripleyhez, mivel az anyjának tekinti. Olyan szomorú az egész...
SPOILER
Fõleg amikor Ripley neki taszítja az ablaknak, annyira csalódott ábrázatot vág a szörny, hogy az ember tökre megsajnálja. Baszki, hogy lehet ilyen lehangolt képsort készíteni?
SPOILER VÉGE
Na, én csak ezért nem szoktam sûrû gyakorisággal újranézni, mivel baromi rossz a vége. De úgy vagyok vele, hogy inkább ez mint a 3. rész, mert Ridley Scott ide vagy oda, az lett a legsilányabb az összes közül. (Persze ez csak saját észrevétel.)
10/10
mikehodges 2009 febr. 25. - 02:03:18 10/10
(15/231)
Én nem igazán tudom megérteni,hogy mi az emberek baja ezzel a filmmel...vonatkoztassunk el az elsõ két résztõl,mert azok zsenialitásához nyilván nem lehet mérni ezt az alkotást.Azonban ha nagyító alá vesszük a harmadik részt,akkor számomra az sül ki,hogy ez a rész klasszisokkal jobb,s egy igen szórakoztató,sõt Eredeti mozi!igen,bátorkodom ilyen pozitív jelzõkkel méltatni...kifogásolják sokan,hogy gusztustalan,tele van klisékkel,hülye poénok,bla-bla...nos,vegyünk egy pillantást a harmadik részre,abban mi van?...egy unalmas,lapos,(producerek által írt)érdektelen forgatókönyv,gyakorlatilag semmi nincs benne,amit azelõtt nem láttunk...a szereplõk egytõl egyig elcsépelt karakterek,akikkel igen nehéz azonosulni...a kezdetleges cgi alien kicsit gáz benne,s a film mellbevágóan brutálisan elbánt James cameron imádnivaló karaktereivel,ha mást nem,ezt nagyon jól csinálta.Pozitívum volt a nagyszerû zene,a drámaiság,s David Fincher jól érezhetõ,egyéni stílusa....nos,a 4.rész jócskán tartalmaz elõdjével szemben újításokat.Külön tetszett,hogy az idegenek nem pusztán gyilkológépek,hanem saját,külön "egyéniségek".A karakterek színesebbek,mégha kissé klisészerûek is.a poénok is passzolnak a filmbe,mert így az egész egy bizarr,egyedi egészet alkot,ízig-vérig Jeunet film,noha a késõbbi filmjeiben(Amelie..)teljesedik ki igazán a rendezõ mûvészi kreativitása,s megmutatja,hogy tud szépet is csinálni.
Szó,ami szó,az Alien 4 mindenképp jobb folytatás véleményem szerint,az unalmas,s teljességgel melléfogásnak bizonyuló Alien 3-nál,helyén van minden,remek zene,elsõ osztályú fényképezés,vágás,vizuális effektek,akció jelenetek,érdekes karakterek,izgalmas újítások a klónozott Ripley személyében is.az egyetlen ok,amiért sokan nehezen tudnak megbírkózni ezzel a résszel,az szerintem az,hogy a néha-néha felbukkanó poénkodás ellenére is,ez a film BIZARR,GROTESZK,igen,groteszk a szó szoros értelmében,s sokkal inkább rideg,hideg,mintsem izgalmas.aki nem szereti a groteszk,szokatlan stílust,dolgokat,s sokan vannak így vele,az nyilván nehezebben tudja befogadni,s élvezni az ilyen filmeket.Én azok közé tartozom,akik élvezik.Jó,hogy elkészült ez a rész is.(ebbe a fórumba meg ritkán írok,mert tök gagyi.)
Anyiyta 2008 okt. 20. - 20:34:35
(14/231)
sztem ez a film már kicsit vontatott az elõzõ 3 részhez képest...hogy Replay-t klónozzák, meghogy az Alien az anyjának tekinti? Sztem ez már egy kicsit túlzás...
4/10
zee944 2008 júl. 15. - 14:02:57 4/10
(13/231)
Az elsõ két részhez képest az, tán még a harmadikhoz is. De ha nem Alien 4 lenne a címe, nem utálnám ennyire.
4/10
zee944 2008 júl. 15. - 13:17:28 4/10
(12/231)
Utáltam ezt a részt. A feszültséget súlytalanító poénkodások, Winona Ryder nyavalygása, a nyálverõ, karikatúraszerû zsoldosok, a minden emberségét és nõiességét levetkezõ Ripley, meg az úszni tanuló alienek méltatlanok a korábbi részekhez.

***SPOILER ON***
Sokkolóak egyedül a tartályokban úszó klóntorzók voltak. A vége is lapos, az ember-alien szörny inkább szánalmas, mint félelmetes, és már megint az ûr szippantja ki a szerencsétlent. Ez csak egy varáció ugyanarra az ötletre, illett volna valami újat kitalálni.