10/10
Setham 2012 okt. 17. - 00:22:56 10/10
(151/231)
aki szerint ez egy rossz film az tuti,hogy homokos és le kéne kötözni és kényszeríteni,hogy ezerszer megnézzem valami ócska új tini filmet ..I..-.-..I..
Killbox 2012 okt. 04. - 23:01:48
(150/231)
Köszi, így már értelmet nyert a dolog.:)
agarik 2012 okt. 04. - 22:37:58
(149/231)
Melléütött. "szülni", nem "szólni" (egymás mellett van a két billentyû).
Killbox 2012 okt. 04. - 22:24:26
(148/231)
Szerintem nem k. gáz,csak más mint a többiek. 4 rendezõ, más írók, más koncepciók, az egyik jobban sikerül , a másik
meg nem. A Halálos fegyver filmeket végig Donner rendezte és mind ugyanolyan(jó). Szerintem az Alien-filmek is mind
jók, csak nagyon különböznek egymástól.Sokaknak nem tetszik a 3. meg a 4. rész,mert az emberek minden új résztõl
többet várnak,de itt nem több lett,hanem más. Inkább a 2. a kakukktojás,ami egy akció-zúzás,viszont a legtöbb embernek az jön be, persze James Cameron nagyon tud filmet készíteni.De ha az 1-3-4-et nézzük,akkor azt látjuk,hogy
egy csapatnyi ember küzd a túlélésért egy idegen lény ellen - na jó, a 4-ben több ellen, de ott ugye beköszön az
evolúciós szál is. Igazából az elsõ és a harmadik a klasszikus vérbeli Alien-múvi.
Lehet,hogy egyedül vagyok a véleményemmel, de ez van, ízlések,pofonok meg vélemények nem egyformák.
Kozutas 2012 okt. 04. - 21:32:57
(147/231)
K.rva gáz ez a rész. Imádom az Alien filmeket de ezt negyon nem rakták össze.
Killbox 2012 okt. 04. - 21:19:03 Előzmény borkasztik
(146/231)
Egészen pontosan hogy érted azt,hogy meglátjuk szólni a királynõt? S mikor történik ez?
borkasztik 2012 okt. 04. - 21:05:59
(145/231)
ÉN nekem nincs bajom ezzel a filmmel. Nagyon szeretem egészen addig a részig míg meglátjuk szólni a királynõt xD Na onnantól kezdve utálom.
Kár hogy a végét így elcseszték. Amúgy meg mondom semmi bajom nem lenne vele.
DrAgy 2012 okt. 04. - 13:20:24 Előzmény Judgement
(144/231)
Nem tudom min csodálkozol ennyire,mégis mit vártál egy francia rendezõtõl.
Egy jó filmet? :DDDDDDDDDD
Judgement 2012 júl. 11. - 22:52:14
(143/231)
El sem hiszem az itt olvasottakat! oO
Ez a film a ZSÉ kategória iskolapéldája. Az Alien univerzum módszeres, lassú agóniában tobzódó kizsigerelése.
Kezdve az istentelenül buta forgatókönyvével és ezer sebbõl vérzõ cselekményével, céltalan, bugyuta akcióorgiája megüti ugyan egy 80-as évekbeli, "videótéka alsó polcos vhsei" kategóriát, de én ezt nem számolnám az erényei közé.
A hanyag és totálisan legalja színészválasztás számomra érthetetlen, ráadásul a film bizony elkönyvelheti a világ legrosszabb színészi alakítását (Dan Hedaya - a szõrember)! Az arcot konkrétan portásnak se szerzõdtetném, nemhogy fontos szerepet adjak neki.
Érthetetlen miért nem tud ez az alak egyetlen mondatot se elmondani iszonytató ripacskodás, túlzó mimika és gesztikuláció nélkül. Persze azt se tudjuk, a rendezõ úr hogy tudta a leforgatott jelenetek után azt mondani: "Ennyi! Köszönöm, ez remek volt!"
Nem viccelek egészen, mikor azt kérdem, a rendezõ egyáltalán jelen volt e a forgatáson?

Ha az utcán céltalanul tengõdõ hajléktalanokból találomra válogatnak, még akkor is használhatóbb figurákat találhattak volna...
A rémesebbnél rémesebb alakításokat csak egy dolog képes még rosszabbá tenni, ami már szinte lehetetlennek hat!
Legyen bármennyire is erõltetett Ripley figurája illetve jelenléte, színészi képességeit még ez a rémesen méltatlan és degradáló közeg sem veti vissza. Sigourney Weaver bizony még mindig nagyon jó! :)
Ugyanakkor ez a kontraszt még bizarrabbá teszi a filmélményt.
Sok év után nekigyürkõztünk hogy sorban megnézzük a négy epizódot, sõt még a vicc kategóriás AVP filmeket is, csak hogy mindent lássunk, amit a témával kapcsolatban celluloidra vetettek. (Az utóbbiakat szerintem inkább hányták, szó szerint.)

Kiábrándultan (részemrõl már már letörten) és értetlenkedve csóválva a fejünket, be kellett ismernünk hogy a negyedik rész bizony nagyjából egy szintet üt meg az AVP filmekkel. És ez nem tekinthetõ dicséretnek az utóbbiak számára sem, mivel ez kimondhatatlanul hitvány alkotás. Viszont szánalmas és bicskanyitogató a korábbi részek tükrében.
Mellesleg az AVP ahogy van a B kategóriát célozta meg, nem kívánt többet nyújtani, attól nem is vártunk mást.

E filmmel kapcsolatban szinte mindent elrontottak amit emberileg lehetett. Ez igen szomorú, mert a film egyetlen erénye - a látvány - csak táplálja elkeseredésünket, hisz a lehetõségek adottak voltak egy nagyszerû sci-fi mestermû megalkotásához.
Mikor felocsúdtunk a kábulatból, elsõ dolgunk a rendezõ és munkái gyors lecsekkolása volt. Itt ért a második pofánvágás!
Az Amelie egy jó film, és bár a mûfaj teljesen más, érthetetlen hogyan lehetett valamit ennyire elrontani.
De még inkább érthetetlen, hogy bánhatnak ilyen mostohán egy ilyen klasszikus filmes univerzummal mint amilyen az Aliené.
Az elsõ a misztikumával, zseniális és félelmetes atmoszférájával, színészi alakításaival, zenéjével és korát megelõzõ zseniális látványvilágával örök klasszikus lett.
A második, bár stílusából fakadóan eltérõ, egy hangulatos scifi akció lett. Majd érthetetlen vállalásként a harmadik részt egy addig ismeretlen, ezzel elsõfilmessé avanzsáló figura kezei közé rakták, sorsára hagyva azt.
És szerintem hibáival együtt egy kellemes film lett, visszatérve az alapkoncepcióra, miszerint egy misztikus lény módszeresen levadássza a szereplõket.

De mit is nyújt tehát a negyedik rész?
Használhatatlan színészek garmadája, irritáló akció központúság, bárgyú karakterek, fájdalmasan rossz párbeszédek, kínos alakítások, a zsé kategóriás filmekre oly jellemzõ bugyuta csavarok az egyetlen, de jól kidolgozott ötlet helyett, és nem utolsó sorban hitvány rendezõi munka ami szépen körbefogja ezt az egész rémséges kulimászt.
Hibáinak száma végtelen, a néha unalomba fulladó cselekménybõl csak a fájdalmasan és nevetségesen rossz jelenetek késztetnek ébredésre.
Az igényszintet ennél lejjebb talán csak egy gyurmafilmmel adhatták volna. És nem vagyok biztos hogy rosszabb lett volna, a gyurmafigurák nem ráncigálják a szemöldöküket és gesztikulálnak minden egyes rohadt szavukhoz.

Ha nem látom az ezt megelõzõ három részt, azt mondom egy gagyi scifinek elmegy. Így viszont költségvetését és elõéletét tekintve, a legrosszabbak között is talán legalul van...hatalmas kár érte. Érthetetlen rejtély ez, amire talán sose kapunk magyarázatot!
Saphir 2012 máj. 14. - 22:56:58 Előzmény attilas13
(142/231)
Oooolyan cuki!!!!! :DD
8/10
Marv300 2012 máj. 14. - 22:51:48 8/10
(141/231)
Johner:Mi ég itt?

Vriess: Mi égünk.

Johner:(nevet) A francba tényleg.

Hát ez nagyon ütõs jelent volt:)
attilas13 2012 márc. 24. - 18:28:08
(140/231)
FreddyD szavaival élve "azt a rohadt ettõl a pofától rémálmaim lesznek"
brrrrrrrrr 2012 márc. 09. - 21:12:57
(139/231)
Inkább csak 47.
8/10
greghouse 2012 márc. 06. - 23:03:33 8/10
(138/231)
Sigourney fantasztikus, a kettéhasadt énjével, és a végén szabályos anya-gyerek önfeláldozás...Másrészt, én voltam katona, és nem igazán lett volna jó, ha olyan parancsnokom lett volna, mint a filmbeli Ripley hdgy., a szart is kiverte volna belõlem....:-)
...jó film és kész. Kit érdekel, hogy lerepül a Mikulás sapkája...:-)
olahmiki1959 2012 márc. 06. - 22:08:01
(137/231)
Ennek a résznek az egyik erõssége a hihetetlen, sokszor képzõmûvészi színvonalú látványvilág, fényképezés, Darius Khondji operatõr érdeme, a másik pedig a meglepõen erõs színészi játék, Sigourney Weaverrel az élen. Ron Pearl is nagyon jó.
Ripley ezúttal, - miután a génkeveredés miatt tulajdonképpen kettõs személyiségû lett, - nem fél annyira a szörnyektõl, talán megpróbálja õket bizonyos szempontból meg is érteni, ugyanakkor mégiscsak az emberekhez húz.
Az ebbõl fakadó ide-oda ingadozást, bizonytalan identitást Sigourney Weaver nagyon nagy érzékenységgel és empátiával ábrázolja, véleményem szerint élete egyik legjobb színészi teljesítményét nyújtja a filmben.
A 3. rész szerintem kisiklás volt, egyszer láttam, én nem számítom bele az Alien sorozatba.
Nekem tökéletes, egymásból logikusan levezethetõ, és színvonalában is eléggé egységes sorozat az 1, 2, és 4. rész.
Viszont érdeklõdve várom a Prometheus-t, ami miután Ridley Scott rendezése, már önmagában is egyfajta garancia lehet a minõségre. A várakozás nagy, - nemcsak az enyém, - remélem, nem fogok csalódni.
9/10
Keló Scofield 2012 márc. 06. - 21:40:08 9/10
(136/231)
Remélem ennek a résznek is lesz folytatása, jó a vége. Olyan nekik a Föld, mint nekünk a Mars:)

"Drámai":) volt a szörny halála a végén, na dehát az mégis csak egy gyilkológép.
8/10
greghouse 2012 márc. 06. - 21:33:24 8/10
(135/231)
Nekem továbbra is bejön a "babona" amit leírtam a mozifilmek sorszámairól, mindig a PÁROS számúak a legjobbak, Alien 2 és 4, Die Hard 2 és 4, (na jó, ott az 1. is), Beverly Hill-i zsaru 2, összes Star Trek (mozifilm) páros számúak, és ez is. Suzanne ("Sigourney") Weawer fantasztikus, biztos, hogy komolyan vette amit többször is mondott, hogy imádja Ripley szerepét, és tényleg valahogy félelmetes és vonzó egyszerre a maga 178 centis kidolgozott alakjával, született katonanõ. A film jó. ... Hogy kitörik-e az ablak vagy nem... hagyjuk már a fizikaórát.
...fél perce jobban igaz lehet, mint a Marslakók c. nyámnyila nevetséges izé egésze.
Hajrá, Ripley!
(Ja, igen. Én is sajnálom kicsit a végén a teremtményt. Sajtó szerint Sigourney Weaver is sajnálta.)
Ez van.
9/10
Keló Scofield 2012 márc. 06. - 21:27:05 9/10
(134/231)
A "Prometheus-nak" már van topicja itt a porton. A film az 1. rész elõtt játszódik.
9/10
Keló Scofield 2012 márc. 06. - 21:10:00 9/10
(133/231)
Szerintem is sokkal jobb, mint az 1. vagy a 3. És valóban tök jók a karakterek is.
Ami még nagyon tetszett, azok a víz alatti jelenetek voltak.
8/10
greghouse 2012 márc. 06. - 14:32:33 8/10
(132/231)
...ja, és a hibát keresõnek szomorú hírem van. Ha a vadász felvágja a farkas hasát, abból bizony nem tud élve kipattanni Piroska! (s gyanúm van, hogy a Mikulásnak is lesodorná a szél a sapkáját...)