10/10
niknikk 2010 dec. 06. - 02:33:45 10/10
(51/231)
Szerintem nagyon jó film, többször láttam a másik három résszel együtt!
Egyetértek az egyik elõttem szólóval, én is borzasztóan sajnáltam a hibridszörnyet, mindamellett, hogy igazán kirázott tõle a hideg. Esküszöm, rémisztõbb, mint a többi! Érdekes az ábrázolása. Míg az alienek hideg gyilkosok, akik/amik a táplálkozásért, szaporodásért ölnek, addig a kis hibridben már megtalálható az emberi mocsokság: a kegyetlenség, manipuláció.
Ami nem tetszett, az az úszó alienek megjelenítése. Úgy ismertük meg õket, mint amik habozás nélkül ölnek, nem teketóriáznak. A vízben viszont nem torpedóként hasítanak, hanem felesleges "kanyarokat" tesznek, a rendezõ a látványra ment...
Mahurian 2010 nov. 19. - 01:39:01 Előzmény Anonnim
(50/231)
akkor te még nem néztél fûrészt :)

csak azt mondjátok meg nekem, hogy méééér füstöl a kisalien szája?!?!
10/10
Anonnim 2010 okt. 26. - 17:01:22 10/10 Előzmény The Man Who Laughs
(49/231)
Bárki bármit mond a filmtörténelem leggyomorforgatóbb jelenetei ebben a filmben vannak!!!!!!!!!!!!!!!!!
szultan32 2010 okt. 20. - 23:04:22
(48/231)
De még mindig nagyon jó film!!
The Man Who Laughs 2010 okt. 20. - 22:38:59
(47/231)
Teljesen fölösleges bizarr folytatás. A film roppant erõltetetten indul (leklónozzák Ripleyt az egy dolog, de hogy az embrió is klónozódjon vele ráadásul még össze is keveredjenek a tulajdonságaik az azért már egy "kissé" sok). Ezután következik az Alien filmek lényege, a harc és a menekülés az idegenek elöl. Sajnos azonban sem ér fel a film az elõzményekhez, vannak izgalmas jelenetek, de hiányzik az a sötét, nyomasztó feszültséggel teli hangulat ami a korábbi részeket olyan félelmetesé tette. A látvány elsõosztályú azt mindenképpen el kell ismerni. A feszültségen az se segít túl sokat, hogy a rendezõ humort is próbált csempészni a filmbe (mondjuk, nekem Ron Pearlman megnyilvánulásai bejöttek). A torokszorító feszültségért cserébe viszont kapunk egy jó adag gusztustalanságot, az alienek eddig sem voltak valami szépek, de a klónok és a végsõ hibrid, már öncélúan bizarr és gyomorforgató. Sigourney Weaver viszont az elvárható magas színvonalú színészi játékot hozza, remekül helyt áll a nehéz szerepben. A többi színész viszont elég harmatos teljesítményt nyújt. A film végén a 2 faj szerelem gyereke és a Ripleyvel való érzelgõssége már-már melodrámába fordítja a filmet, elég rosszul veszi ki magát. Lehet, hogy önálló filmként jobban mûködne, de így csupán egy gyenge 5/10 nálam.
offtopic
Kattrin 2010 okt. 12. - 11:44:08
(46/231)
Gratulálok, édesanyád büszke lehet rád.
LOADING 2010 okt. 12. - 11:42:34
(45/231)
a v p 1-2. de az már nem üti meg az alien filmek színvonalát, mint ahogy a 4. rész is gyengusz

jön majd az alien elõzmény film jövõre
Kattrin 2010 okt. 12. - 11:32:00
(44/231)
Megnéztem mind a négy részt idáig az elejétõl fogva.
Sokan mondják, hogy a 3. résznél kellett volna befejezni, de nekem ez is tetszett.

Van még ennek folytatása, vagy itt lezárul a történet?
tomiloki2 2010 aug. 25. - 13:19:43 Előzmény Trubica
(43/231)
akár mekkora lyuk beszippanthatja
offtopic
twillight 2010 aug. 25. - 00:19:35
(42/231)
Mer' Freddy a) nem ember b) önmagába szerelmes c) a szexuális frusztrációit éli ki a fiatalok bántalmazásában - na ezért nem kell neki nõ.

Sigurney meg b* dögös bula volt, még 50 évesen is. És ruhában még most se csúnya.
offtopic
twillight 2010 aug. 24. - 23:15:02
(41/231)
Azoknak is kijár egy társ...
twillight 2010 aug. 24. - 16:34:13
(40/231)
Nézd meg az extrákat, csak annyi mondok...
twillight 2010 júl. 03. - 12:58:00 Előzmény kocamama
(39/231)
Sehányszor, mert Weaver már elég öreg :)
De ebben a filmben még elég dögös ;)
Sirius111 2010 júl. 03. - 11:22:30 Előzmény ceia
(38/231)
Jó történet! :)
De talán a folytatásban megfilmesíthetnék a Perry család könyveit! Pl az "Idegenek a Földön" hát az nagyszerû lehetne!!! Bár ezt kissé elsütötték az AVP2-ben, de azért a Predator nélkül is jó lehetne...szerintem csak egy Scott vagy Cameron tudna belõle valami igazán fain dolgot kihozni belõle...
A Predatornak pedig ugyebár ott a folytatása hamarosan a mozikban!!!
kocamama 2010 jún. 05. - 21:20:20
(37/231)
Hányszor támad még fel?
zsoltprof3575 2010 ápr. 19. - 20:41:57
(36/231)
Nekem nem jött be. A képi világ és a hangulat rendben is lett volna, érezhetõen európaibb , szürrealisztikus volt.
A cselekmény tempós volt, a sztori átlagos.
De a vége? Az katasztrófa! Az emberszerûvé váló lény, az már komikus volt.
Az elsõ rész még valóban sci-fi volt, egyszerû ötlettel:
mi történne ha egy tõlünk merõben különbözõ, ragadozó lénnyel találkoznánk. A második rész ezt a kérdést viszi tovább: a lény egy óriási, intelligens kaptártársadalomban élõ létforma, melynek önmaga reprodukálása a célja.
James Cameron ezt spékelte meg egy akciófilmmel.
A harmadik rész egyszerû "ki marad életben?" horror volt, logikai bukfencekkel.
A negyedik pedig...Na ne...A klónozás még csak-csak, bár nem értem, hogy egy lény, amelyik csak keletetõnek használja az embert, hogyan keveri a génjeit a gazdatesttel, de legyen! De hogy a Ripleybõl kikelt királynõ szüleménye, amely nem is az elsõ(!) miért lesz emberszerû, az már meghaladta a képzelõerõmet.
Gyenge 4-es az osztályzatom.
9/10
ceia 2010 ápr. 10. - 05:06:38 9/10
(35/231)
Nekem az elsõ a legjobb, mert a legtökéletesebb sci-fi, amit valaha láttam! Persze vannak hibái, de hihetetlen részletességgel van minden megcsinálva, minden használtas, hiperrealisztikus. Szinte valós felvételnek tûnik az egész, nem filmnek. Kikockáztam, már akkor látszik a lény valahol fent, amikor Brett még csak keresi a macskát!!! A nézõ nem is ismerheti fel, hiszen még nem is látta addig, de Scott mégis odatette!

A második rész szerintem egy szinten van az elsõvel, csak a stílus teljesen más. A részletesség, realisztikusság maradt, de akció, és humor is került bele, és sok újdonság, az ember csak ámult, amikor elõször látta - meg azóta is mindig.

A harmadik is tetszett, de nyilvánvaló a visszaesés az elõzõ két részhez képest. Mint folytatás, silány - de mint önálló film, megállja a helyét. (bár én sem ilyen folytatást képzeltem volna)

A negyedik a legfurcsább rész. A történet elég gyenge, de vannak csodálatos jelenetei, részletei. Ryder szereplése egyértelmûen jót tett a filmnek, (pedig ki gondolt volna pont rá) de a francia rendezõ és színészek nem idevalók. Az ember-alien hibrid ordenáré hülyeség, Ripley új verziója is necces. Viszont a 'klasszikus' alienes jelenetek nagyon jók lettek, én semmi hátrányát nem láttam a számítógépes grafikának, mert profi munka. Nekem tetszett az úszó alien, még ha butaság is. A valóságban egy ilyen lény nagyon nehéz lenne, szerintem.
Nagyon várom az 5-öt, de félek, Weaver már idõs az akciózáshoz. A szerepe valószínûleg más lesz, mint eddig.

Én szívesen látnám holografikus, virtuális szereplõként, Ripley összes tudásával, akit Bishop megalkotója hozna létre halála elõtt. Már õ is el akarná pusztítani a lényeket (jó útra tért) és elrejtené a társaság rendszerében. Az vészhelyzetben 'elküldené' egy bolygóra, ahol segíteni kell a bajba jutott kutató kolóniának. Igen, a titkos program a társaság ellen fordulna! A társaság rendszerét nem lehet csak úgy kikapcsolni, hackerek próbálnák kiiktatni a kódot. De mivel az intelligens, õ maga is (Ripley hologrammja) harcolna ellenük, persze azért lennének apróbb zavarai.. Közben a kutatók harcolnának a dögökkel, (lenne sok) és egy új android, ami kisegítõ lenne a kutatók mellett, de most nagyobb hasznát vennék, mint gondolták.. Ez már elég ellenálló és erõs lenne, hogy akár közelharcban is tartsa magát egy alien ellen! Persze nõi külsõvel, úgy lenne igazán érdekes :) A többi már a forgatókönyvírók dolga..
Ez csak az én kitalált sztorim, ami most hirtelen eszembe jutott - remélem, a film sokkal jobb lesz!
wöcsöklány 2010 ápr. 10. - 00:13:02 Előzmény Jankaou
(34/231)
te is jobban szeretnéd biztos ha a sigurly wiver a te putridban landol ! Nem kell a régi részekhez hasonlítani és akkor jó lesz.
Jankaou 2010 márc. 10. - 11:16:40 Előzmény mikehodges
(33/231)
"vegyünk egy pillantást a harmadik részre, abban mi van?...egy unalmas,lapos,(producerek által írt)érdektelen forgatókönyv,gyakorlatilag semmi nincs benne,amit azelõtt nem láttunk"

Valamiért kényszeres elvárás lett minden filmnél, hogy az új részekben a karaktereknek fejlettebbeknek, okosabbaknak, egyre szuperebb képességekkel felruházottaknak kell lennie. Valami újat kell mutatni feltétlenül?! El kell követni azt a hibát, hogy elvonatkoztatunk az alapsztoritól, és a trend kedvéért, beleerõszakolunk a történetbe egy csomó marhaságot ? Alapvetõ hiba, a Terminátor is ebbe bukott bele. A mozifilm alapja -mégha konzervatív nézet is- de a sztori. Az alapsztori, és a folytatások beleillesztése a történetbe. A jó sztorival, oda lehet bilincselni a nézõt a székhez, márpedig a harmadik résznek nagyon jó a története, ami maximálisan illeszkedik a sorozathoz. Nem a karaktereket kell fejleszteni, hozzáadni mindenféle trendi marhaságot, és látványra gyúrni, hanem elsõsorban JÓ TÖRTÉNET kell kitalálni, meg kell teremteni a légkört hozzá, hogy elhidd: az az egyszem alien is halálos ellenség lehet, ha nincsenek fegyverek amivel védekezni lehet.

Ha a filmnek nincs mondanivalója, nincs története, csak 120 perc pure törés-zúzás gyilkolás robbanás, lövöldözés, megyünk elõre, és kinyírunk mindenkit, akkor azt a filmet csak tinédzserek fogják értékelni. Márpedig az Alien 30 éves múltra visszatekintve, nem feltétlenül csak a gyerekeknek szól. Generáció nõtt fel rajta. A harmadik résznek is megvan a maga varázsa, szvsz teljesen egyenértékû az elsõ kettõvel, én személy szerint bitang filmnek tartom, félelmetes, és a környezet is teljesen ideális hozzá. Aki persze csak az akciót a látványt, robbanásokat keresi, meg hiányolja az 1000 fõs Alien hadsereget.....

...ehhez viszont nem kell Alien-nek hívni a filmet. Legyen "Nyálkás szörnyek az úrhajón", és nincs gond.
Jankaou 2010 márc. 10. - 10:21:10
(32/231)
Hüm hümm, ezt a filmet még 98-ban néztem meg moziban, -klónozások filmek virágkorában- és teljesen ledöbbentem, hogyan lehet ilyen alkotást elsózni, egy nívós trilógia méltó folytatásaként. Addig nem volt ennyire kontrasztos, és jellemzõ, hogy bõrlehúzás gyanánt, odadobnak koncnak valami jónevû szart a nézõ elé. Azóta persze számos követõ akadt (Terminátor sorozat, és folytatásai, AVP, stb személyében) Nos az Alien 4-rõl nem lehet mást mondani, minthogy méltatlan befejezése, az Alien filmeknek. Egy percig sem éreztem, hogy ezt komolyan gondolta a stáb.

12 évig kibírtam, hogy ne nézzem meg újra, igazából nem is hiányzott. Minap fedeztem fel, hogy meglehet kapni a negyedik részt leárazva, DVD-n, gondoltam megveszem, de csak azért, hogy ne hiányozzon a polcról, és megnézzem a moziváltozatból kimaradt jeleneteket. A francia rendezõ hozta a formáját: Az extra változat végén, csak odacsempészte az Eiffel tornyot, (hol máshol landolhatott volna a Betty, ha nem pont párizsban) igazából márcsak röhögtem. Egyébiránt komolyra fordítva a szót: komolytalan mesefilm gyerekeknek, a vége már annyira abszurd volt, hogy sci-finek is fantasztikus.