5/10
nikato 2017 júl. 24. - 15:51:23 5/10
(110/230)
Ahhoz képest ahogy be volt harangozva, hogy a \"legfélelmetesebb\", stb., stb. Hát nem! Egy sima akció-sci-fi-nek mondanám, nem horrornak, félelmetesnek sem mondanám, inkább unalmasnak!!! Valamelyest bemutatja, hogy alakultak ki, de ennyi.
SPOILER: Azzal kapcsolatban vártam volna még valamit, hogy kommunikált volna az egyik lény a robottal. De nem. SPOILER VÉGE
5/10
dorchester 2017 júl. 18. - 22:55:15 5/10
(109/230)
Jobbat vártam.
caseyjones 2017 júl. 18. - 19:22:42
(108/230)
Nekem sokkal jobban tetszett, mint a Prometheus. A Prometheusban semmi félelmeteset nem véltem felfedezni, itt viszont jó pár jelenetnél rendesen megijedtem. Mellesleg a karaktereket is jobbnak tartottam; én a Noomi Rapace-féle társasággal nem igazán tudtam azonosulni.
1/10
Péterrrrrr 2017 júl. 15. - 20:54:14 1/10
(107/230)
Felháborított ez a film. Soha többet nem adok ki pénzt egy Alian filmre. Vérlázító, bûn rossz film. A színészi alakítások, a forgatókönyv, a semmit érõ történet... Kizárt, hogy még egyszer kiadjam egy ilyen filmre a pénzt, és egy az egyben elment a kedvem az amerikai filmektõl. Eztán a magyar filmeket választom inkább. A mi rendezõink, színészeink, és sokkal kevesebb pénzbõl is ezerszer jobb filmet csinálnak, mint ez a nagy semmi.
10/10
BBali06 2017 júl. 11. - 07:49:03 10/10
(106/230)
Mindenesetre messze jobb lett, min a Prometheus. Az az igazság, hogy megnéztem minden trailert, mert nem bírtam ki, mire a mozikba kerül, és nem kellett volna.

Aki megnézi az összes trailert, csak össze kell tenni, és tudni fog mindent. A többit meg ki lehet találni, végével kezdve. Egyébként nem lett volna rossz film, ha nem spoilereznek ennyit.
10/8
1/10
Mozibúvár 2017 júl. 09. - 00:28:22 1/10
(105/230)
Nagyon nagy csalódás..egy ócska ,primitív tucat horror sci-fi.. Pár napja néztem meg a Life címû hasonlóan vacak alkotást..hát ez talán még azt is alul múlja.. hagyni kellett volna békében ezt az Alien sorozatot ..szégyen gyalázat lett...
3/10
rotring05 2017 júl. 08. - 15:01:11 3/10
(104/230)
Ez akkora gagyi, hogy én a rendezõ helyében nem égettem volna magam azzal, hogy elkészítem.
k11zoltan 2017 júl. 07. - 23:12:30
(103/230)
Hát, nem volt nagy szám. Helyenként unalmas, a vége kiszámítható.
A Prométheusz is jobb volt.
A régi sorozat meg pláne.
7/10
Hegyirabló 2017 jún. 20. - 23:54:19 7/10
(102/230)
Én voltam az egyetlen, aki észrevettem, hogy

SPOILER!

Demian Bichir karaktere meleg a filmben?

A többiek milyen filmet néztek? Vagy mindenkinek a se.ggében volt a feje?

http://www.digitalspy.com/movies/alien/news/a827630/alien-covenant-gay-couple/
2/10
Gábor Kápolnás 2017 jún. 19. - 20:37:09 2/10
(101/230)
Katasztrófa! Hihetetlen, hogy ennyire nincs fantázia! Tipikus amerikai ZS kategória.

SPOILER!
Egyszerûen nem akartam elhinni. Ismeretlen bolygó, leszállunk, semmi körültekintés. Kiszállunk a szabadba, és a tudosok egyikének sem jut az eszébe, hogy talán oda kellene figyelni, milyen élõlények lehetnek. Óriások? Vírusok? Csak úgy sétálgatunk, és szinte terrmészetes a ZS kategóriáhban, hogy mindig valaki leválik a csoporttól, hogy le lehessen vadászni. Ez megy akkor is, mikor már egyértelmû, hogy veszélyben vannak. Egyszerûen szánalom kategória.
9/10
retrojedi 2017 jún. 17. - 01:00:02 9/10
(100/230)
Miután újranéztem (újranézették velem :) ) a korábbi részeket, rápörögtem és elmentem a moziba. Bár részben csalódás volt, egyrészt hogy nem 3D (kérdeztem mikor osztják a szemüveget?), másrészt az 1-2. részek magas mércéje miatt, mégis a maga módján tökéletes (Fassbendernek kösz) és átjött a mondanivaló, megvolt a hangulat, a végén mindenki elgondolkodva állt föld a székbõl... Otthon a Wagneres zenére rákeresve a videó alatt összeakadtunk pár száz nézõtárssal, akik szintén a hangulatot szerették volna még kicsit elcsípni.
Ami probléma volt, hogy erõsen vágva volt a film, sok résznél bõvebb lére kellett volna hagyni hogy a nézõ beleélhesse magát a szituba, az (Apokalipszis most dzsungel mélyén játszódó Marlon Brandós jeleneteire emlékeztetõ) androidtalálkozót is, más részek (pl. a tusolós jelenet) beleszuszakolását viszont erõltetettnek, oda nem illõnek éreztem. CGI-ból is több volt a kelleténél, ahol lehet én továbbra is a makettre/maszkmesterre szavazok. Végül is 10/9 abban a reményben, hogy a rendezõi változat majd korrigálja a hibákat.
8/10
beo71 2017 jún. 08. - 00:48:05 8/10 Előzmény Meggyfavesszo
(99/230)
Mára már én is erõsnek érzem a 8-ast. Tényleg csalódás a film. Az így vagy úgy alatt, arra gondoltam, hogy, akiknek tetszett a Prometheus, azok a miatt csalódnak, hogy ahhoz semmi köze. A mérnökök el lettek felejtve, egy tollvonással elintézték õket, ami nekem a legjobban fájt. Szerintem azoknak is csalódást fog okozni, akik a Prometheust feledve Alien feelinget vártak, mert az sincs meg.
A nézhetõ ûrthrillernél meg arra gondoltam, hogy akár újra megnézném ( fõképp, hogy mi nem tetszett benne ) és ha teljes mértékben elvonatkoztatok attól, hogy Alien-franchise, egy sima kis földön kívül játszódó kriminek elmegy. Gondolok itt az Élet címû filmre, ami nekem igazi szenvedés volt és legszívesebben ott hagytam volna.
Egyébként meg az a véleményem : ha valaki ezt a filmet kihagyja az életébõl, akkor tesz magával a legjobbat.
Rábi Rab 2017 jún. 06. - 22:45:50
(98/230)
Nekem tetszett a film. Néhány dolgot megválaszol, néhány dolgot meg a képzeletünkre hagy (ilyen is kell!).

SPOILER

Szerintem teljesen rendben volt a vásznon eltelt idõ a megfertõzéstõl a kikelésig. Egyrészt, sem az elsõ részben, sem a Covenantban nem lehet tudni, hogy ez pontosan mennyi idõ is volt, a vágások miatt, meg mert a filmekben máshogy telik az idõ. Az Alien 1-ben nyilván jobban ki kellett fejteni ezt a dolgot, idõt adni a nézõnek arra, hogy felkészüljön erre az élményre. Mivel a Covenantban már tudtuk, hogy mi fog történni, ezért nincs szükség annyira részletesen kifejteni ezt a dolgot, lehet rövidebb snittekkel dolgozni. Ettõl még eltelhetett ugyanannyi idõ.

De! Mondok egy sokkal jobb feltételezést: legyen igazatok, tegyük fel, hogy tényleg kevesebb idõ telt el a Covenantban. Erre lehet az a magyarázat, hogy a tökéletes lény az Alien, és elegendõ idõ után minden génkísérlet ehhez a lényhez vezet, függetlenül attól, hogy ki (vagy melyik faj) végzi a kísérleteket. Mi van akkor, ha az Alien 1-ben látott idegent (vagy az õsét) a Mérnökök hozták létre, és bár az is a tökéletes lény, de az, amit David hoz létre, még tökéletesebb, és kevesebb idõ alatt kel ki? Mibõl gondolja bárki is, hogy az Alien 1-ben látott lény a David által létrehozott "vérvonalból" származik? Vagy ha mégis abból, mi van, ha valamilyen természetes mutáció révén több lett a kikelési idõ? Természetes mutáció egy mesterséges lénynél is lehetséges, nem?

Aztán, valaki feltételezte, hogy a Mérnökök mind meghaltak. Igen, azon a bolygón, ahol a film játszódik, valóban. Na de mi van, ha ez csak valamilyen telepes kolónia volt, csakúgy, mint az Alien 2-ben az emberi kolónia? A Mérnökök túl fejlettek ahhoz, hogy csak egy bolygón létezzenek. Sõt, szerintem ez a bolygó egy katonai célokra fenntartott állomás nekik, semmi több. Persze ott vannak a katonák családjai is, csakúgy, mint az emberi telepeseknél voltak a 2-ben.

Olyan érzésem van egyébként, mintha a közönségnek fájna a gondolkodás, vagy legalábbis lusta lenne kitölteni saját fejbõl a hiányzó láncszemeket. Nem tudom ti hogy vagytok vele, én utálom a szájbarágós filmeket.

Az mondjuk tényleg szánalmas, hogy nem vettek fel sisakot egy ismeretlen bolygón. Még ha a légkör összetétele ezt engedné is, szerintem nincs épelméjû ember, aki ezt a valóságban meg merné tenni.

És persze az is szánalmas, hogy valaki rosszul van egy tök ismeretlen bolygón, és nem az az elsõ, hogy bezárják a komp ajtaját, hogy akkor senki se juthasson fel.

Ezeket leszámítva nekem tetszett.
10/10
armin34 2017 jún. 04. - 16:56:19 10/10
(97/230)
Nemrég néztem meg az új Alien filmet és tetszett. Nosztalgikus hangulata volt. Mind a 4 Alien fim hangulatát éreztem benne, persze nem az egész film alatt :D, de voltak benne újdonságok is. Nagyon tetszett a zenéje, megteremtette sõt fokozta a feszültséget. Michael Fassbender kiemelkedõen alakított ebben a filmben, mindkét szerepben hiteles volt. Viszont a filmnek vannak hiányosságai is. Kár, hogy a filmbe Ridley Scott nem rakta bele a prológusokat meg a Daniels-nek adhatott volna több szerepet is mivel Ellen Ripley-hez hasonló szerepet testesített meg. Mindazonáltal örülök, hogy Ridley Scott rendezte a filmet. Remélem, õ rendezi tovább a folytatásokat és még több infót tudhatunk meg a folytatásokból az el nem magyarázott rejtélyes dolgokról, amiket az új Alienben láthatunk. Az apró hiányosságokat leszámítva nekem a film 10/8. Izgalmas, szórakoztató.
jean sol partre 2017 jún. 01. - 23:02:03
(96/230)
Ez a film kiemelkedik a mostani sci-fi, sci-fi horrorok közül és látszik, hogy Scott próbálta helyretenni amit Lindeloff (amikor még haverok voltak) elb@szott a Prométeuszosban.
Filozófiai tartalom (teremtô - teremtmény), alció, logika mind jobb mint bármi amit láthattunk mostanában. (Élet: a lény a rakétafúvókákon át jut vissza a lakótérbe???).
10/8
Ja és Fassbender az egyik legjobb színész most: 'My name is Ozymandias, king of kings:
Look on my works, ye Mighty, and despair!'
jean sol partre 2017 jún. 01. - 23:02:02
(95/230)
Ez a film kiemelkedik a mostani sci-fi, sci-fi horrorok közül és látszik, hogy Scott próbálta helyretenni amit Lindeloff (amikor még haverok voltak) elb@szott a Prométeuszosban.
Filozófiai tartalom (teremtô - teremtmény), alció, logika mind jobb mint bármi amit láthattunk mostanában. (Élet: a lény a rakétafúvókákon át jut vissza a lakótérbe???).
10/8
Ja és Fassbender az egyik legjobb színész most: 'My name is Ozymandias, king of kings:
Look on my works, ye Mighty, and despair!'
mozitekercs 2017 máj. 31. - 14:23:25
(94/230)
Amit lényegében mindenki egységesen elmondott, hogy mi a baj a filmmel, te megfordítottad és elmondtad, hogy azért jó.
Kezdve azzal, hogy egyéni véleménynek állítod be, mindenki tökéletesen egybevágó véleményét.
Azért nem tetszik szerinted, mert elfelejtjük, hogy a megnövekedetett igényeink szerint lett tervezve a film.
Szerinted az Alien 1 a könyvhöz képest sz.r, ezért a Covenant jó, nem normális aki összehasonlítja a többi Alien filmmel,
azt nem szabad, azok rosszabbak, ezért nem tetszik az új rész.
Végül akkor ez a film azoknak szólt, akik még nem láttak Alienes, sci-fi, vagy horror filmet.
Nálad nincs inger arra, hogy logikailag két gondolat között összefüggést találj? És ha nincs, akkor nem írod le?
Lényegében magadat parodizálod.

Kicsit beleolvastam a többi hozzászólásodba, Páncélba zárt szellem: "Ezek mind jó filmek, ha nem hasonlítod az alapként használt könyveket, játékokat, anime-ket vagy képregényeket..."
Zsivány Egyes - Egy Star Wars történet: "Kövezzetek meg, de nekem eddig ez tetszett a legjobban - na meg a Sithek Bosszúja - az eredeti trilógia után... a többi silány utánzat!!! Nálam ez 8/10"
9/10
jmisi31 2017 máj. 31. - 10:08:05 9/10
(93/230)
Mindenkinek lehet egyéni véleménye egy adott tartalomról, de ezt már lehetetlen szó nélkül olvasni!!!
Mindenki-tisztelet a kivételnek- beleesik/beleesett abba a hibába, hogy az elsõ két(vagy 4) részhez hasonlítja, csak éppen azt felejti el, hogy azóta eltelt pár év és nem csak a technika fejlõdött, hanem az egyszerû mozinézõk igényei is.
Istenítitek itt az elsõ részt, miközben az valami eszméletlen lassú menetû a könyvhöz képest sz@r alkotás lett... csak belegondolok abba, hogy ha azt a filmet mutatták volna be hetekkel ezelõtt és ezt meg akkor a 80-as évek elején, akkor azon röhögne mindenki és ezt istenítenétek! Abban filmben 1 óra történéseit fél órában mutatják be, így persze, hogy a Xenomorph kitörése és növekedése sok idõnek hat. De akkor ez volt a módi... ez volt a nagy durranás, a katarzis. Ez az az érzés, amit sokan keresnek/kerestek azóta jó néhány alkotásban...
Azt nem fogjátok fel, hogy azóta volt már Pitch Black, Alienek, különbözõ szörnyes sci-fik vagy horrorok, amelyek megedzettek minket nézõket, így már nincs meg az az újdonsült hatása, az a hidegrázós feeling, hogy bazd meg ilyen még nem volt a vásznon!!! Annak idején jó, ha hetente egy! új filmet bemutattak a mozik, most meg hetente elénk tárnak 3-6 új mûvet!
Ha így veszem akkor az igazi etalon eleve a második rész, ami egy igazi sci-fi akciófilm, némi horrorisztikus beütéssel, amitõl még nekem is borsózik mai napig a hátam...

Ki ripacsnak, ki szarnak, ki mélyrepülésnek tartja RS rendezõi munkásságát, csak hát õ olyan filmeket tett le az asztalra, mint a Szárnyas Fejvadász, Fekete Esõ, Thelma és Louise, 1492, A sólyom Végveszélyben vagy éppen a nagyon megosztó Prometheus(szerintem igenis jó!!!)... de még lehetne sorolni, hisz megannyi felejthetetlen élményt okozott az elmúlt évek során!!!

Visszatérve egy kicsit ehhez... sokan szidjátok a szereplõket, a történetet, a párbeszédeket! Nehéz egy már kitalált és elmesélt történethez valami eredetsztorit írni; a mai párbeszédek teljesen mások, mint akkoriban voltak, hisz más volt a szövegkörnyezet, a szokások; a szereplõk esetében sok mindent lehet írni, tény, hogy ebben a filmben Michael Fassbender az egyetlen, aki igazán odatette magát, de nálam azért meglepõ volt Danny McBride játéka is, aki végre nem csak komikusként mutathatta meg magát!
És akkor eljutottunk a szereplõk logikátlan viselkedéséhez... valamelyikõtök itt azt írta, hogy hangosan felröhögött, amikor SPOILER a leszállóegység pilótája "elcsúszik a véren, beakad a lába az ajtóba, végül szétlövi a gázpalackokat", amitõl felrobban a hajó SPOILER VÉGE!!! Kérdezem, veletek sohasem fordult elõ, hogy beveritek a fejetek a konyhaszekrény nyitott ajtajába, a könyökötök az ajtóba vagy a lábatokkal nem rúgatok soha a szekrénybe?! Mindezt persze úgy, hogy fáradtak, esetleg idegesek vagy éppen normál mentális állapotban vagytok... szóval nekem ez az amin nevetnem kell!!! Hogy várható el egy nagyjából mindenre felkészített ûrhajózásra szakosított mérnõktõl- pilótától-kommandóstól-tudóstól az, hogy ha találkozik egy ilyen teremtménnyel, akkor nyugodtan szembenézzen vele, ne meneküljön és mindig minden esetben nézzen a lába elé?! Ez nem logikátlanság, hanem az ember esendõsége, ami bármikor elõfordulhat! Magamból kiindulva, meg sem rezzenek a filmvásznon a Xenomorph-tól, pedig ocsmány, óriási és még nyáladzik is(gusztustalan); na de ha élõben elõttem lenne.... õszintén szólva lehet behugyoznék félelmemben vagy csak szimplán lefagynék!
Ez a film nem akar olyan lenni, mint az Alien, mert ez nem félelmetes; olyan sem, mint az Aliens, mert nincs annyi akció; nem is Prometheus, mert bár megválaszolt pár kérdést, de nyitva is hagyott nem keveset és nem annyira misztikus... egy kicsit mindegyik, még újítás és újfajta szörnyek is vannak és pont ezért más! Nekem például személy szerint tetszett a küzdelem mindkét Xenomorph-fal... Az utolsó ilyen jól megalkotott harci jelenet az AVP elsõ részében volt, kár hogy abban is csak az az egy volt jó!
5/10
hsolo 2017 máj. 30. - 23:52:30 5/10
(92/230)
Nagyon nagy jó indulattal 5/10. De komolyan ez micsoda? Mi ez a teljesen logikátlan, összesarabolt, elénk vetett sztori? Akik ezt írták, azok nem nézték meg legalább az Alien-t vagy Aliens-t? Erre a forgatókönyvre tényleg azt mondta valaki, hogy ez jó? Egyszerûen nem hiszem el... Annyira kár volt ezt az egész sorozatot ide lesüllyeszteni... Ez a Zs kategória, aki az ilyet szereti, csak az nézze meg. Ja, én is csak dacból mentem el. Mondom annyian fikázzák, biztos csak nem olyan rossz. De tényleg nagyon az.

Spoiler
Hogy van az, hogy a sorozat elsõ két részében minimum órák kellenek a szörnyek mellkasból történõ kirobbanásához és növekedésükhöz is szükséges 3-4 ember elfogysztása, itt meg kb. 5 perc?

A robotok teljesen szánalmasak és nevetségesek, akár csak a sikítozó, visítozó tudósok/ûrhajósok/katonák...

Ez a teremtéstörténet meg egyenesen szánalmas.

Spoiler vége

Mindenki jobban jár, ha ehelyett inkább újra nézi az elsõ két részt, de még a jóval gyengébb hármas-négyes is köröket ver erre a förtelemre.
Urquidez 2017 máj. 30. - 13:29:45
(91/230)
Ridley ridley... mi történt ezzel az emberrel? Egyre szarabb és szarabb filmeket nyom. Ez is egy erõs közepes.
5.