kisokka 2017 szept. 21. - 08:28:20
(150/230)
Nálam ez a sorozat már egy ideje elment egy olyan irányba, hogy a fekete, "klasszikus" xenomorphok annyira nem is izgatnak, sokkal inkább érdekelt volna mi van a teremtõkkel.

***SPOILER***

Hát mi lenne? A film szerint volt egyetlen városuk, ahol éltek pár millióan(köztük fiatalok és gyereknek tûnõk is), akiket David leszõnyegbombáz egy rakás köcsöggel. És akkor ennyi? Mind meghalt, kész? Nincs több város, vagy bolygó, ahol õk élnének, vagy mi a bánat van most? Ha ezt a vonalat így zárták le, akkor nagyon dühös leszek(márpedig esélyes).
Ráadásul a Shaw-t megformáló színésznõ meg se mutatkozik a filmben, még visszaemlékezés formájában se. Gyanítom, hogy a csaj egyszerûen csak lemondta ezt az egészet. Le merem fogadni, hogy ez a kusza baromság, ami David-el történik, valami ilyesmi történésnek lehet a szüleménye.
Értem ezalatt: utálja Weyland-et, Shaw-t szereti, mégis megöli. Utálja az emberiséget, szerinte megérett a faj a kipusztulásra, de kiírtja azokat, akik az univerzumban értelmes lényként talán az egyedüliek, akik egyetértenek vele. Szóval inkább nekilát kísérletezni egy vegyi fegyverrel, ahelyett, hogy a Föld felé fordulna és oda is dobálna pár köcsögöt, ami önmagában már a bolygónk kihalásához vezetne, de nem, nekilát kísérletezni. Jól van, tegye azt. Rühelli az embereket, de akkor miért nem fordul a fekete xenokkal a Föld felé? Mert ugyebár nem így történik, a Nyolcadik utasból tudjuk. Nem beszélve arról, hogy ez a fejlemény, miszerint David a felelõse ezeknek a xenoknak, akkor a Predator 2-ben felbukkanó koponya kb. egy értéktelen semmivé válik...Én komolyan bíztam benne, hogy lesz valami jóval értelmesebb párhuzam az Alien és Predator filmek között, mint amik AVP címen filmvetítésre kerültek. Erre ez most le lett pöckölve azzal, hogy az az ominózus koponya nem xeno-embertõl származik.
Zavaros? Jah. Érzésem szerint a készítõk egyre inkább beleharapnak a saját seggükbe az ilyesmikkel. Bugyutaságba akar átmenni az egész történet, a filmben található kiszámítható csavarokról(Davidet hülyeségét leszámítva) és a végén lévõ nagy "leleplezésrõl" már nem is szólva. Ja igen, a vége...Akinek nem esett le, hogy David megy velük vissza, az egyszerûen csak nem figyelt a filmre. Nem is kellett nagyon odafigyelni mondjuk, mert szinte beletolták az ember arcába, nagyon hülyén lett ez kihozva.

Szóval a lényeg, hogy nagyon sajnálom ezt az egészet. Éveket vár az ember, hogy válaszok legyenek a kérdésekre, ehelyett úgy vagyok vele, hogy ilyen válasz nem is kellett volna. Csalódás abból a szempontból, hogy semmi nem derül ki a teremtõkrõl, mivel mi volt a céljuk és hasonlók. Lehet, hogy a következõ részbõl kiderül, de van egy olyan gyanúm, hogy az írók a saját kuszaságaikat már nem fogják tudni rendesen megmagyarázni. Elvileg a következõ rész A bolygó neve halálnak a folytatása, tehát stfu, menj ki a szobából, ha nem tetszik a látvány...Ami egyébként tetszik, csak a körítés kezd elcsúszni.
Andrew8 2017 szept. 17. - 00:08:04 Előzmény Geri333
(149/230)
Elõzménye ez ahogy a Prometheus is volt, csak még lesz 1-2 film mire odaér az 1. Alienhez a sztori.
10/10
William Kidd 2017 szept. 10. - 21:30:59 10/10
(148/230)
Nos nekem nagyon tetszett, erdekes csavarasa a tortenetnek, bar az alabbi hsz. valoban logikai anomaliat jelez:

- Ha David fejlesztette ki az alien tojasat, akkor a 8. utas urhajojara, ami a "teremtoke", hogy kerulhettek a tojasok?
- Amikor a "teremtokre" eresztette a sajat vegyveruket, elt meg Dr. Shaw? Vagy mar azon az urhajon kiserletezett vele? Ha meg elt, hogy engedhette meg Davidnek, hogy kieressze a biologiai fegyvert?
10/10
Sandor Clegane 2017 szept. 10. - 09:29:37 10/10
(147/230)
Végig izgalmas,látványos,végig lekötött pár kisebb-nagyobb logikátlan hibája(pl sisak nem felvevése egy ismeretlen bolygón,egy kóbor rádiójelnek való azonnali bedõlés stb) van de élvezhetõ, bár kissé kiszámítható 10/8
6/10
idõjós1010 2017 szept. 07. - 21:54:49 6/10
(146/230)
Hát igen, bizony. Jól emlékszel. **Spoiler*** Meg az a hajó, nem is ezen a bolygón leledzett. Az nem volt földszerû bolygó. ***Spoiler vége***
4/10
szamóca67 2017 szept. 04. - 20:50:42 4/10 Előzmény Paradiselost02
(145/230)
Pedig ettõl ha összeszedem magam, én jobbat találok ki.
Nehogy már egy szoftverhibás, droid legyen a galaxis legjobban kitalált szörnyének alkotója!
https://www.youtube.com/watch?v=hPwx2kf-z5I
Geri333 2017 szept. 04. - 12:25:45
(144/230)
Lehet én veszítettem el a fonalat valahol,de szerintem ez nem lehet a régi Alien filmek elõzménye.Ha jól emlékszem az Alien legelsõ részében egy idegen ( patkó alakú) ûrhajóban találják meg az alien tojásokat.Amiket elméletileg David kísérletezett ki.De õ végül nem egy ilyen ûrhajón hagyta el a bolygót.
5/10
puding140 2017 szept. 03. - 16:10:55 5/10
(143/230)
viccnek elmegy...
10/10
Paradiselost02 2017 szept. 03. - 12:22:40 10/10
(142/230)
K.rva jó nehogy már azt mondjátok ez kevés ,mert ez az alapja a scifinek és kár lenne kihagyni.Nagyon jó ,nagyon király ,nagyon ütõs.Az Alien szériák lenyûgözõ befejezései (illetve elõzetesei) Alap filmek,nincsenek jobbak a stílusában .
10/10
beubhd 2017 szept. 03. - 06:23:43 10/10
(141/230)
Ezekben a filmelben csak az a zavaró, hogy nincsenek benne nõies nõk. Itt is az egyik fõszereplõ csajnak rövid hajjal annyira tenyérbemászó arca van, hogy az nem igaz. Értem én, hogy katona és ott ez a divat, de ez a film egy fikció. Egy rövid hajú nõvel nem lesz reálisabb.
1/10
Bodellger 2017 szept. 03. - 03:33:10 1/10
(140/230)
Atis88al ertek egyet. Nagyjabol ezen indok miatt, de en inkabb csak 4est adnek. A legrosszabb Alien film volt ez szamomra, (Az AVPket hagyjuk, bar az elao resz meg elmegy) habar inkabb Prometheus 2nek neveztem volna el. Faszbendert am nem tartom rossz szinesznek, de nem kedvelem, es kulonosen irritalo volt szamomra, hogy 2 is van belole es folyton bolcseszek kozotti farok meregetest kell latnom, hallanom. Remelem nem eroltetik tovabb ezt. Rapacehoz, Weaverhez kepest ez a csaj pedig elkepesztoen sulytalan volt.
6/10
Atis88 2017 szept. 02. - 22:18:03 6/10
(139/230)
Hát, nagyjából azt kaptuk amit annak idején, csak már ez mostanra kicsit kezd uncsi lenni.
Szerintem eredettörténetnek szánták és annak el is megy, csak semmi újat nem tud felmutatni. Nem hiszem, hogy ezt érdemes scott papának tovább erõltetni, kezd kifulladni ez a sztori. A Prometheus sem volt igazán jó. 6/10.
6/10
idõjós1010 2017 szept. 02. - 13:41:36 6/10
(138/230)
Vizuálisan igényes a darab, csak sajnos a Prometheus-hoz képest nem hoz semmi elõremutatót, pedig ezt vártuk volna tõle szerintem mind. Nagyon sokáig ennek ellenére is lekötött a film, de voltak benne részek, amikor elaltattak pár percre. Szóval ilyen téren még visszalépés is az elõdhöz képest. Am meg ezek a gonosz-kiszámíthatatlan hibridek nagyon unalmasak már. Valahogy úgy érzem, hogy tucat darabot láttam ismét. Prometheus legalább elsõre kilógott a sorból, és tényleg fenttartotta az érdeklõdést minden másodperce. Nagyon vártam ezt a filmet, de csalódás.
6/10
fiiszek 2017 szept. 02. - 11:17:39 6/10
(137/230)
Magam fajta egyszerû, de igényes és nagyszabású sci-fire kiéhezett nézõnek kiábrándító ez film. Pedig maga az egész Ridley Scott féle \"alien-elõzmény\" koncepció alapvetõen tetszik, de a kivitelezés siralmas ebben a részben, de a Prométheusban is az volt. Egy igazi korszakalkotó és meghatározó filmlegendát (Alien) felhasználva gyártottak egy sima 10/6 pontos, egész estés játékfilm-sorozatot, telis-tele logikátlan, gyerekes megoldásokkal (SPOILER: pl. ez a \"rohanjunk ki egy teljesen ismeretlen és idegen világba, mindenféle védõfelszerelés nélkül, hogy minél hamarabb elkaphassunk valami félelmetes, immunrendszerünk számára teljesen ismeretlen vírust\" SPOILER-VÉGE).
Délután néztem meg, de már pár óra múlva teljesen elfelejtettem a filmet, minden hatása \"kiszállt\" belõlem.
Talán sokkal jobban jártunk volna, ha maradnak az eredeti terveknél és Neill Blomkamp rendezi meg,.De hál\' istennek a film kiadójánál is feltûnt, hogy Ridley Scott nem nagyon ért a dologhoz.
Kár érte, de hát már igazából meg sem lepõdhetünk az ilyenen...
10/10
beubhd 2017 szept. 02. - 06:26:46 10/10
(136/230)
Javítás: \"... a legénység megmaradt tagjai...\"
10/10
beubhd 2017 szept. 02. - 06:26:01 10/10
(135/230)
Szerintem ez a film méltatlanul alul van értékelve. Nekem nagyon tetszett még a film végi csattanó is, habár én valószínûleg végig aludtam a filmet, mert a csattanó elõtt pár másodperccel jöttem csak rá a csattanóra. Ettõl függetlenül SPOILER SPOILER elég megrázó volt, hogy túléltek mindent a legénység tagjai, aztán csak a kriokamrában jön rá a csaj arra, hogy mégis meg fog halni. Egyáltalán nem volt rossz film, habár az zavar, hogy a legénység nagyon gyorsan hullik. A modern effektekkel pedig csak még szebb a látvány. 10/10
2/10
ttth 2017 szept. 01. - 23:48:01 2/10
(134/230)
Ez egy idegesítõ hulladék. A teljes legénységre a gyerekemet nem bíznám rá, nemhogy több ezer másik ember életét. Felháborítóan ostoba, buta film, amelyik totálisan hülyére veszi a nézõt. Szégyen és gyalázat, hogy ezt a förmedvényt így ebben a formában el merték készíteni. Nagyon sajnálom, hogy a 30. percnél nem hagytam ott az egészet a francba és végigszenvedtem a 2 órás játékidõt. Csak 2 dolgot emelnék ki: A film végi \"csattanó\" már-már elkeserítõen ostoba, arról nem is beszélve, hogy csak az nem sejti elõre, aki végigaludta a filmet. Másrészt nem értem, hogy miért kell egy ilyen kínos paródiát csinálni azzal a fránya vértócsával. Én ugyanis elképzeltem, ahogy a primitív ostoba legénység egyesével megy be és csúszik el ugyanazon a vértócsán. Komikus, s egyben szánalmas.
6/10
pihes 2017 szept. 01. - 15:57:25 6/10
(133/230)
Nem lett rossz, de kiemelkedõ sem.
Errõl ennyit egyelõre, lesz még ez jobb is...

6/10
10/10
Bruce2000 2017 aug. 31. - 18:52:35 10/10 Előzmény Gollam247
(132/230)
Mikor lesz a folytatás? Irtó jó film ez is, a Prometheus is. Talán 2019 (?) 2020 (?) -ban jön a következõ. David hová viszi a legénységet, meg a lefagyasztott Alien petéket??
1/10
tesz-vesz 2017 aug. 30. - 21:34:49 1/10 Előzmény meridian74
(131/230)
a nullponti energiának semmi köze a növekedéshez. mivel ez nem egy scifi, ezért fantasy elemek is vannak benne.