Oh jajj 2017 aug. 20. - 13:21:35
(130/230)
Most mér mondod? Az alien igenis szimpatikus figura.
Gollam247 2017 aug. 20. - 12:53:20
(129/230)
Azt hiszem nyugodtan kijelenthetjük, hogy nem kérünk már több Prometheus és Alien filmet....untig elég már ezekbõl.
Egyetlen szimptikus karakter nem volt benne, a történet nulla, semmi csavar.....ááá vacak ahogy van.
jani-wan 2017 aug. 14. - 13:00:02
(128/230)
Agyhalott vagy te meg a büdös k*rva anyád aki örökbe fogadott egy ilyen tetves buzeráns kis férget.
jani-wan 2017 aug. 13. - 17:54:47
(127/230)
Én a véleményedrõl írtam véleményt te elbaszott retardált kis féreg.
Te vagy a barom és menj a kurva anyádba.
Nesze baz+ sértegetés te kis köcsög, hogy tudjad micsoda.
1/10
dukyka 2017 aug. 13. - 16:25:35 1/10
(126/230)
Ezzel a filmmel nem az a legnagyobb baj, hogy rossz, hanem hogy ultragagyi. Néha olyan, mintha önmaga paródiája akarna lenni. Nem csak a forgatókönyv, a színészek és a CGI borzalmas, de a rendezés is. Komoly filozófiát bármelyik filmbe bele tudnak emberek látni, na de ebbe? Ne már...
jani-wan 2017 aug. 13. - 16:11:50
(125/230)
Sértegetés?
Én is csak a véleményemet írtam le, ahogy te. Az hogy a kritikát te sértésnek veszed a te gondod.

Visszakapom?
Én nem írtam semmit ami arra utalna hogy beszívtam, így ez a "visszaadás", semmi logikai alapja nem lévén, és pusztán bosszúvágytól vezérelve, jó nagy tudatlanság volt.

Nem tudok disztingválni?
Szerintem nagyon is disztingvált módon írtam le azt, hogy mekkora baromságokat hordtál össze. Mert írhattam volna így is, ahogy most. Vagy például azt is hogy:
"Amit írtál az a legelképesztõbb ökörség amit valaha is olvastam. Az összefüggéstelen zagyva irományodban nem voltál egyetlen pillanatig sem a közelében annak, amit értelmes gondolkodásnak lehetne nevezni. Az olvasók már attól hülyébbek lettek, hogy ezt végigolvasták."
De nem ezt írtam, tehát szerintem disztingváltam, mikor meglehetõsen elvont módon céloztam arra, hogy nem igazán van összefüggés a film és a te értelmezésed között, és nem arra hogy kábítószerezel.
És még én nem látok nyilvánvaló utalásokat!

Ja igen, az szerinted nem sértegetés, hogy azt állítod hogy valaki nem látja a nyilvánvalót?
Visszatérve az elemzésedre, az hogy te mindenféle "dolgokat" magyarázol bele mindenbe az nem jelenti hogy ott is vannak. Persze vannak akik nem látnak dolgokat amik ott vannak, de ha valaki kijelenti hogy az ég hupilila, és neki van igaza és kész, mások vakok mert nem így látják, akkor nem neki van igaza, hanem azoknak akik nem ezt látják. Ahhoz hogy igaza legyen be kell bizonyítania hogy az ég hupilila. Nem lehet ezt csak úgy kijelenteni. Például:
"... a monumentális szobor alsó része és a feje takarásban van a kis belmagasság miatt. Scott szerint az emberi élet alacsony belmagasságú lett átvitt értelemben, a kultúra fejlõdése véget ért."
Tényleg az egyikbõl közvetlenül következik a másik? Mert csak azt jelentheti hogy véget ért az emberi kultúra fejlõdése? Más nem? Csak egy teljesen elvont, az egész Alien univerzumhoz egyáltalán nem kapcsolódó, a mûfajtól teljesen idegen filozófiai boncolgatás lehet egy kép jelentése, ahelyett hogy csupán így nézett ki jól a filmvásznon, és semmiféle rejtett mondanivalója nem volt a képnek, aminek ráadásul semmi köze a film mondanivalójához?
Még ha a film egy filozofálgatós film lenne és nem egy sci-fi horror frencsájz, még valahol mélyen lehet hogy lenne némi alapja az elgondolásnak, de így ez teljesen valószerûtlen.
"Átvitt értelemben az emberi élet alacsony belmagasságú lett"? Ez meg már annyira átvitt értelem, hogy az értelmet teljesen átvitték valahova máshová nagyon messzire, mivel ennek így semmi értelme.
Ráadásul semmiképpen nem jelentheti a kultúra fejlõdésének végét, ugyanis mint az köztudott, kultúra nem lehet egy statikus jelenség, mivel az emberrel együtt fejlõdik, változik, alakul. Az emberiség története során állandó változás jellemezte, az adott társadalom fejlettsége, berendezkedése, objektív és szubjektív valósághoz való viszonya, s mindennek a folyamatos változása befolyásolta az emberiség mindenkori kultúráját.
Ebbõl következõen a(z emberi) kultúra fejlõdésének akkor lesz vége ha az embernek is vége lesz.
Naná hogy nem láttam ilyet. Még hogy nyilvánvaló utalások. Megáll az ész.
Szóval nálad teljes a képzavar, és megsértõdsz ha ezt egyszerû módon közli veled valaki.

Dühöngés? Amit írtam?
Nevetséges.
A dühöngés az amikor valaki elküldi a másikat a k anyjába.
jani-wan 2017 aug. 13. - 10:07:10
(124/230)
Tényleg annyit tudsz csupán, hogy hazudsz egy ilyen nyilvánvalóan megalapozatlan faszságot?
Miután kényszeresen összeírogatsz mindenféle, a valóságtól teljesen elrugaszkodott belemagyarázást, mert neked tetszett a film, és nem bírod a kritikát?

Archaikus Hellász, meg despotikus birodalom? Tényleg megáll az ész.
Mert kõbõl építkeznek mint az ókori Egyiptomban?
Mert a kopasz fejük miatt téged az egyiptomi rabszolgákra emlékeztetnek? Valamiért meg egyiptomi papokra meg nem? Talán mert nem tudtad hogy a kopasz fej elterjedt volt higiéniai okokból?
Vagy a Tervezõk azért nem lehetnek kopaszak például, mert az evolúció során úgy alakul hogy minél intelligensebb annál kevesebb szõrzettel rendelkezik?

Persze van ember aki szerint az hiteles, hogy ezek az építészetileg archaikus korban rekedt rabszolga lények, ûrhajókat építenek és génkísérleteket végeznek, civilizációt hoznak létre és törölnek el.
Nekem viszont sokkal inkább tûnik úgy, hogy halvány fogalmuk sem volt Scottéknak, hogy mit szeretnének csinálni, azon kívül hogy rengeteg pénzt keressenek, de már muszáj volt kijönni a folytatással, amit megígértek, így fogták magukat és csináltak egy újabb hulladékot, amit bizonyít a gyenge szereplõgárda, és a rossz forgatókönyv, ami ismét hemzseg a rosszul megírt karakterektõl, és az idõnként idiotikus cselekménytõl, és a teljesen hiteltelen, de legalább olcsó helyszíntõl.
Ennek ellenére szerinted olyan rejtett mondanivalókat tartalmaz a film akiket itt felsoroltál?
Gratulálok.
És még én álltam rá az anyagra?
Megáll az ész.
-_Roger_- 2017 aug. 13. - 09:34:46
(123/230)
Van egy tök egyedi ötletem a folytatáshoz: Utazzunk az LV-233-ra,ahol aztán mindenki meghal.
jani-wan 2017 aug. 12. - 09:07:07
(122/230)
Lemaradtam volna a hírrõl miszerint Magyarországon is legalizálták a marihuánát?


ui.
kihagytad még azt is pl. hogy "... és az összehasonlító szimbolizmusnak van egyfajta belsõ harmóniája, amely kiteljesíti a mondanivalót."
meridian74 2017 aug. 10. - 01:46:20 Előzmény tesz-vesz
(121/230)
Szvsz mivel ez egy sci-fi, így belefér az is, hogy ezek az "élõlények" a nullponti energiát hasznosítva fejlõdnek ilyen gyorsan... olyan ez, mint egy elcsépelt ELMÛ reklám: ha energia van minden van. Korlátlat energia, korlátlat gyors fejlõdés. :)
3/10
L-m-89 2017 aug. 09. - 16:15:23 3/10
(120/230)
Ezt a kritikát úgy írom, hogy az elsõ és második Alien filmet szeretem.
Kezdhetném a látvánnyal... azon tûnõdtem, hogyan lehetséges, hogy egy 2017-es film gyengébb látványban, mint egy 79-es alkotás? :D
Biztos sokan nem értenek ezzel egyet, de szerintem a maszkmester a bábokkal sokkal kiemelkedõbb munkát végzett, mint ebben a filmben a cgi-k. Szerintem nagyon gyenge.
Aztán a karakterek... egy igazán kidolgozott sem volt benne. Sablon karakterek, de nagyon. A film látványvilága és hangulata is pocsék, ha régi részekhez szeretnénk hasonlítani... vagy... úgy bármihez. Semmi feszültség, idegesítõ logikátlan cselekmények. Aki nagy Alien fan, azért kerülje, hogy ne csalódjon a címben akkorát, amekkorát csak lehetséges, aki pedig csak mint egy filmet minden elõzmény nélkül állna neki azért nem ajánlanám, mert az Alien cím nélkül is gagyi. Az egész filmet arra építették (talán ettõl várták, hogy tetszeni fog valakinek?) ahogy a kis alienek kibújnak az emberekbõl, ami szerintem indokolatlanul durván van megcsinálva (mondom ezt úgy hogy szeretem a horror filmeket és nem zavar az ilyesmi). Mintha azt gondolták volna a készítõk, hogy majd bármit is ad a filmhez, véresen és látványosan mutatják be ezeket a jeleneteket. Szerintem ennek a filmnek a minõségén és hangulatán rombolnak sokat, ugyan is mintha mindent ettõl vártak volna.
Összességében nagyon döcögõs, élvezhetetlen film lett. Egyéni vélemény, de nem ajánlom senkinek.
1/10
maxhell 2017 aug. 05. - 15:45:54 1/10
(119/230)
Nagyon gagyi film lett. Sokkal többet vártam volna egy ilyen nagy sorozattól. Szinte mindent fontosabb történést ki lehetett elõre találni. Csalódás.
perry 2017 aug. 04. - 12:56:24
(118/230)
S P O I L E R Kérdés, mit szeretsz? Mély borzongást székhez hõkölést, hogy az "zannya" mindenit ott, ott most rám jön a sikítófrász. Ezt nyugodtan el lehet dönteni kb ezer forintért. Vagy ne tán gondolatokat a jó öreg elcsépelt: milyenek is vagyunk mi emberek. Kísérletezõek, mindent tudni akarok, netán tényleg gyarmatosítók szerzõk, más fajokat leigázók?
Azzal a pökhendi elhivatottsággal amiivel az evolúció csúcsának nevezünk, magunkat.
Az Alien: Covenant sem szól másról mint a régen tudott filozófiai tényrõl: ember kutasd honnan jöttél és merre tartsz, de legfõbbként kivel?
Akarsz-e szuper intelligens lényeket létre hozni -ami nem új a nap alatt Asimov, Stanislav Lem és más írók olyan sokszor körbe jártak a mesterséges értelemet. Amely vagy aki szolgálja az embert vagy túl nõ azon és vészesen ember szabású lesz. Az izgalmas kérdés öljük-e meg az alkotónkat és Scott mérhetetlenül pesszimista jövõképet fest hátborzongatóan lehangolót.
Mert már nem is a könyörtelen idegenekrõl van szó, sokkal inkább a gyûlölet anatómiájáról, arról miképpen válhat eszelõssé a gép és a gép az emberi gondolkodásban miképpen fordul át kisebbrendûségi komplexusába és cezaromániába? Ugye ismerõs a képlet: szerezni, hatalmat kapni, életekkel játszadozni, és ölni, irtani hagymázos gondolatok tükrében.
Bizony, szép új távoli jövõ, persze egy lehetséges jövõ, amihez nem kellenek nekünk idegenek, itt vagyunk mi emberek atomtöltetû rakétákkal, nagyhatalmakkal, egy szépen megcsócsált lepusztított bolygóval és akkor hamar lehet valóság a telepes lét.
Pósalaki úr szavaival élve "ugorgyunk" vissza az Alien: Covenant történethez.
A filmfolyamoknak az a sorsuk, hogy az írok hol kifogynak a gondolatból, vagy túl sokat pakolnak bele ettõl azok akik "nyami-nyamit" akarnak csalódnak és a sok moralizáló gondolattól ásítani kezdenek, vagy vészesen magukba öntik pattogatott kukoricájukat, felháborodásukat csillapítandó. Az tény, hogy nincsenek nagyon véres trancsírozások, felspannolt képi helyzetek és hát mondjuk el mini idegenek és a ksitermetû pigmeus idegenek jönnek-mennek a filmben és "anya" csak egyszer tûnik fel a bolygóra való felszállás alkalmával de hát neki kampeca.
Sokkal inkább ijesztõ és horrorisztikus volt számomra David figurája amire már utaltam a nyugodt szinte steril érzelemmentesség és gyûlölet ami belõle árad, amikor a gép kísérletezik a szeretett emberen az õt rendbe hozó, megmentõ tudóson. Persze az igazsághoz az is hozzá tartozik, hogy én már nem készítenék több Alien filmet, azért sem mert ez a folyamatos lebegtetés tényleg nem tesz jót a történetnek. Arra utalok amikor a fõszereplõ rá jön , hogy ez a David nem az a David és az amúgy is heroikus Wagner zene közepette -lásd Copolla- sétála telepesek között. A jelenet maga a reménytelenség üzenete.
Tudom, lesznek akik nagyon nem fogják szeretni, vagy akik a mennybe röpítik ezt a filmet. A magam részérõl itt hagynám abba és fogom ennek az eposznak a nézését abba hagyni. Viszont jól elvoltam a kérdésekkel, üzenetekkel.
JohnnyBGood 2017 aug. 04. - 12:07:11
(117/230)
Anno Bristolban láttam a filmet, mikor kijött, épp ott voltam, megnéztem (még az elején járt a vetítés talán az elsõ héten, kb 10-en ültünk a moziban). Azóta mégegyszer megnéztem, szóval:

Nem értem én ezt. Egyikben sincs az amit én szeretnék látni, lassú hiperrealisztikus Alien vagy egyéb lény-mozgásokkat, igazi feszültséget, sokáig. Már rég nem érdekel a történet, hogy honnan és merre tart. Egyet szeretnék, nézni ezeket a lényeket, erre mit kapok? Rohangáló, túlpörgetett, súlytalan, katyvasz mûsorokat..
Nem vagyok annyira rajongója a Bolygó neve halál-nak, de miért nem lehet olyan szintû jeleneteket forgatni, mint mikor a kiscsaj mögött felemelkedik az idegen teljes valójában a csatornában? Mééér? Ott volt a zuhanyzós jelenet, tökéletes lehetett volna!!! Egy epic jelenet! És ezt is elbasszák.. Mert nem mutatják higgadtan, egyben a jelenetet, ahogy pl a csaj látja a pasija mögött felbukkanó idegent. Csak vérfröccsenést kapsz meg talán 0,3 mp-et a lényrõl. Mért? ilyen drága a renderelése? Hogy még másodpercekig sem lehet megmutatni?
A 4. rész ebbõl a szempontból igazi etalon volt, a legszebb idegenekkel, sokáig mutatva õket. Azóta sem tapasztaltam azt az érzést se Prometheus-ban se ebben..
A 4. végén még a koponyaszerû lény is valami hihetetlen félelmetes volt, sokáig nézhetted, láthattad ahogy lélektanilag megpróbálja eljátszani hogy barátságos, aztán rádurvul egy pillanat alatt, igazán piszok jó volt. Ezt akarom újra átélni és ebbõl a szempontból mindegy hogy milyen stádiumú lény típusról van szó, nézni akarom, ezért fizetek.
A történet már rég nem érdekel és a karakterek is röhelyesek manapság.
Mikor kapom meg amit akarok mint Alien és Giger rajongó?
proklima@freemail.hu 2017 aug. 04. - 11:27:48
(116/230)
Szerintem nagyon jó film! Engem végig lekötött. 9/10.
balazsxxxx 2017 aug. 04. - 02:30:46
(115/230)
.
4/10
m3246 2017 aug. 03. - 08:03:26 4/10
(114/230)
Nos Ridley Scott kifáradt rendesen... ahogy Csoki bácsit idéznénk kicsit elferdítve. Most azért már kezd kijönni, hogy ez az Alien sztori nagyon lerágott csont... szinte az is látszik, hogy csak a bevételre mentek rá. Nagyon lapos sztori, azzal pedig már nem is szórakoztak, hogy színészeket vagy karaktereket tettek volna a filmbe.... minek is, amúgy is csak áldozatok lesznek, akkor meg már nem mindegy??? Azon filmek egyike ahol még MF sem gyõzött meg, pedig bírom a csókát... Isten látja lelkem a Prometheust én bírtam, pont azért mert más volt és nem is annyira Alien, telerakták jó színésszel és figyeltek a karakterekre. Annak ellenére, hogy ez is több mint két óra (szenvedés) semmi sem történik benne. Mondhatni, hogy kár volt megcsinálni, kár volt megnézni. Nagyon sajnálom 4/10
Peppo 2017 aug. 02. - 22:15:18
(113/230)
SPOILER van benne.

Az a szörnyû, hogy a film rosszabb lett a Prometheusnál is. Már az alapkoncepció sem tetszett, szerintem semmi értelme nem volt az emberiség teremtését is ugyanazok kezébe adni, mint az alienekét. De ezen még túl lehetett volna lépni, ha a sztori amúgy jó. De sajnos nem volt az, mert egy nagy zagyvaság az egész.
Ehhez a filmhez képest viszont még a Prometheus is mestermû. Klisé klisé hátán, szinte az összes jelenetnél arra gondoltam, hogy ezt már láttam valahol korábban. Kiszámítható volt az egész, a film végi csattanó is. Az idegent misztikussá, igazán idegenné pont az tette, hogy semmit sem tudunk róla, most meg kiderül, hogy egy megkattant földi android játszadozásainak eredménye. Ez komoly? Az, hogy az ûrhajó, ami az LV426-ra vitte elvileg évezredek óta ott van, már senkit sem érdekel. Ridley a saját egykori sztoriját szedi szét ezzel.
Amiben hasonlít az elõzõ részre, az a logikátlan emberi viselkedés. Ebben túl is szárnyalja azt. Itt mindenki végig rosszabbnál rosszabb döntéseket hoz, de azt legalább következetesen. Az idegen fejlõdése is látványosan felgyorsul. Pár perc alatt kikel és meg is nõ szép nagyra. Azért az Alienben ehhez még órák kellettek.

Lehetne még sorolni a bajokat, de nincs értelme. Ez a film az Alien meggyalázása.

Pozitívumként annyi, hogy látványos. Ez igaz volt a Prometheusra is.

Inkább nem is pontozom.
Peppo 2017 aug. 02. - 22:02:04 Előzmény tiramiska
(112/230)
Nem kell megmagyaráznia. Az Alien kánonnak nem része a Predator ill. AvP univerzum. Az egy amolyan alternatív valóság, ahol a kettõt összeeresztik, de Ridley filmjeinek semmi köze hozzá.
7/10
tiramiska 2017 júl. 27. - 07:37:37 7/10
(111/230)
Ha ez egy eredet történet, akkor valakinek sûrgõsen meg kellene magyaráznia a Predator 2 Ben látható Alien csontvázakat.....